Şimdi Ara

Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
706
Cevap
38
Favori
520.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: landmoon

evde arçelik çamaşır makinası ve electrolux kurutma makinası var ama banyo sıkış tıkış duruyor, media markt ta hoover ın kurutmalı çamaşır makinası 1000 tl ye düşmüş , alayımm sizce?

aparat yardımı ile üst üste
    özel servislere monte ettirebilirsin.
    ikisi farklı marka olduğu için yetkili servisler monte etmez.
  • takip...
  • Sanırım bende LG tercih edeceğim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertali

Sanırım bende LG tercih edeceğim...

hangi modeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper77

quote:

Sanırım bende LG tercih edeceğim...

hangi modeli?

LG F1480RDS5 ile LG F1480YD arasında kaldım..Aslında yukarda arkadaşın yazdığına göre ikisi arasında Pek bir fark yokmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: landmoon

evde arçelik çamaşır makinası ve electrolux kurutma makinası var ama banyo sıkış tıkış duruyor, media markt ta hoover ın kurutmalı çamaşır makinası 1000 tl ye düşmüş , alayımm sizce?

uzak durun combo makıneden. en ıyısı ayrı ayrı.üst üste koyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ajanabe

Merhaba arkadaşlar,

Makineyi aldığımızdan beri uzun zaman geçti.
    Bir arkadaşımız geri bildirim için rica etmiş, elimden geldiğince yazmaya çalışayım.

Bendeki model LG F1480RDS5 modeli, F1480YD ile özellikleri çok benzer. (benimkinin kapasitesi 9kg ve +1 program fazlalığı var)
    Üründen genel anlamda memnunuz, zaten bariz bir sıkıntımız olsaydı forumda mutlaka belirtirdim.

Yıkama performansı + program zenginliği + özellikleri çok güzel.
    Kurutma işine çok alışık olmadığımız için ilk başlarda bariz çok kırıştırarak kurutuyorduk, ama eşim makinenin özelliklerini yeni yeni keşfetti.
    Kuruturken dikkat edilmesi gerekenler kısaca şöyle;
    - Çok tıkıştırarak doldurmadan ve benzer cinsteki kumaşları bir arada kurutmak (gömlek ve havlu birarada olmamalı mesela)
    - Ütü yapılacak kumaş ve giysiler için kurutma sıcaklığını yüksek tutmamak (sıcaklık yükseldikçe gömlekleri çok kırıştırıyor)
    - Makinenin özelliklerini iyi bilip, ona göre program seçmek

Gece yatmadan önce bitiş saatine göre makineyi kurup yatıyoruz, ertesi günü istediğimiz saatte çamaşırlarımız hazır oluyor.
    Sessiz ve kapasitesi çok yeterli bir makine.

Yıkama + Kurutma süresi (tam kapasiteyle) 4 saat civarında.
    Sadece yıkama 1,5 - 2,5 saat arasında değişiyor.
    Süreyi tamamen otomatik hesaplıyor, sanırım yıkanacak çamaşırın ağırlığı ve seçilen program bunda etkili.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar, sorusu olan arkadaşları fırsatını buldukça cevaplamaya çalışıyorum.

Hala bu şekilde memnunşyetiniz devam ediyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: kokomoko

hotpoint ariston AQD1070F 49 F tek geçerim fiyat performans olarak mükemmel ürün

10 kg yıkama

7 kg kurutma

süper sessiz

patenti hotpointe ait woolmark platinum care programı ( kimsede yok başka electrolux te silver care var 2 kademe alt sertifikası)

ister süreli istersen otomatik kurutma programları

45 dakikada yıkama ve kurutma programı

türkiyede ilk standart anti alerji alerji programı

ultra narin yıkama programı

titanyum kazan

titanyum rezistans

A enerji sınıfı

http://www.hepsiburada.com/liste/hotpoint-ariston-aqd1070f-49-tk-10-kg-yikama-1400-devir-7-kg-kurutmali-camasir-makinesi/productDetails.aspx?productId=mthaaqd1070f49tk&categoryId=155121

candoğan bey yukardaki video gerçekmi yoksa bozuk makineyimi gösteriyorlar sıfır bir makinenin böyle gürültülü çıkaracağını gözümle görmesem inanmazdım acaba marka karalaması olabilirmi? güya avrupada süper sessizlik ödülü almış bir makina hala inanamıyorum peki bu doğruysa bunu eledik diyelim hovver 4696 modeli nasıl sessizmi yada başka ne öneriyorsunuz kurutmalı çamaşır makinesi çünkü yerim
    yok mutlaka kurutmalı çamaşir makinesi olması lazım aeg-electrolux için ne diyorsunuz yada sizin önereceğiniz ne olabilir saygılarımla not-sessizlik benim için çok önemli

• Dayanamadım dartyden 2340a(12 taksit) LG F 1480rds(9-6kg) modelini aldım. Cihaz güzel en azından benim eski makineye göre daha az sesli..sıkma vsden daha çok su alırken boşaltırken ses çıkarıyor..Bu arada acemilikmi ne yaptık bilmiyorum.ilk yıkama ve kurutmayı 6 saate çıkarttık..:)Sırf denemek için yoğun kir falan seçmiştik..Sadece kurutmayı eko kurutma seçmiştik...:)
  • Bu arada darty biraz indirim yapmış.. 2290 olmuş.. fiyata 100 lira ekleyip indirmiş..:) aradaki farkı 15 gün içinde aldğımım için geri alabilirim...
  • Selamun Aleyküm .
  • Arkadaşlar bana kurutma özelliği olan BOSCH marka çamaşır makinesi önerebilir misiniz? Bir yakınıma aldıracağım, özellikle Candoğan Bey sizden tavsiye bekliyorum. Forumda araştırdığım ve sizin de tavsiye ettiğiniz BOSCH WAS20461TR çamaşır makinesinden çok memnunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bahsedilen cihaz bu. Süper sessiz diye iddia edilen traktör :D

• quote:

Bu arada darty biraz indirim yapmış.. 2290 olmuş.. fiyata 100 lira ekleyip indirmiş..:) aradaki farkı 15 gün içinde aldğımım için geri alabilirim...

Keşke Suadiye'deki LG bayisinde 2000 TL (10taksit + 3 ay erteleme) olduğunu daha önce yazsaydım buraya. Dartyden biraz pahalı almışsınız. Sıkı pazarlıkçıysanız daha da aşağı fiyata alınabilir. Benim öyle yeteneğim yoktu. Bayii yeni açtıklarını ve o nedenle ucuza verdiklerini söylediler. LG alacaklara tavsiye ederim.
  • Ben Konya da olduğum için en uygun yer darty oldu diğer türlü netten alışverişi gözüm yemedi işin açıkcası...2290 a almış oldum aradaki farkıda verdiler..Aslında biraz bekleyip 2290 iken alsaydım sanırım 100 lira civarı daha indirim alabilirdim.çünkü listede 2490 iken bana 2340a sattılar..
    Neyse hayırlısı..Yanlız şu kurutmadaki kırıştıma olayını daha hanım çözemedi....O hariç makina gayet iyi..
  • 14 yıldır Frigidaire wm 8505 çamaşır makinası kullanıyoruz . Bir sefer devirdaim pompası değişdi çok memnunuz.

Fakat kış geldi balkonda çamaşır kurutulmuyor . Evin içindede zor oluyor. Birde artık 5kg yıkama yetmiyor. Sizce kurutmalı çamaşır makinası ne alamalıyım? 1000 - 1500 tl civarı ne tavsiye edersiniz arkadaşlar.

Yardımcı olursanız sevinirim...
  • lg kurutmalı çamaşır makinası alanlara dikkat arkadaşlar LG F1480ADP 3 HAFTA OLDU KULLANIYORUM MEMNUN DEYİLİM KURUTMADA ÇOK SES ÇIKARIYOR MAKİNA KURUTMADAYKEN ÇOK KOKU YAPIYOR ELBİSEYE ZARAR VERİYOR KURUTMADAYKEN YOK MUTOYONMUŞ YOK SESSİZMİŞ YALAN YIKAMASI GÜZEL AMA ÇOK SÜRÜYOR 30 DK SI GÜZEL YIKAMIYOR KURUTMADA MAKİNANIN DIŞI ÇOK ISINIYOR KURUTMADAYKEN KAPAK TİTREŞİM SESİ ÇOK YAPIYOR KİMSEYE TAFSİYE ETMİYORUM BEN DENEDİM AMA DİYORSANIZ SES VE ZAMAN ÖNEMLİ DEYİL O ZAMAN ALIN DERİM BEN VE EŞİM HİÇ MEMNUN DEYİLİZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanotogaz

lg kurutmalı çamaşır makinası alanlara dikkat arkadaşlar LG F1480ADP 3 HAFTA OLDU KULLANIYORUM MEMNUN DEYİLİM KURUTMADA ÇOK SES ÇIKARIYOR MAKİNA KURUTMADAYKEN ÇOK KOKU YAPIYOR ELBİSEYE ZARAR VERİYOR KURUTMADAYKEN YOK MUTOYONMUŞ YOK SESSİZMİŞ YALAN YIKAMASI GÜZEL AMA ÇOK SÜRÜYOR 30 DK SI GÜZEL YIKAMIYOR KURUTMADA MAKİNANIN DIŞI ÇOK ISINIYOR KURUTMADAYKEN KAPAK TİTREŞİM SESİ ÇOK YAPIYOR KİMSEYE TAFSİYE ETMİYORUM BEN DENEDİM AMA DİYORSANIZ SES VE ZAMAN ÖNEMLİ DEYİL O ZAMAN ALIN DERİM BEN VE EŞİM HİÇ MEMNUN DEYİLİZ

işte bir lg zede daha

en azından bazı insanlar gibi yapmacık hareketlerle memnunum naraları atmamışsın seni tebrik ediyorum ve yaşadığın sorundan dolayı geçmiş olsun diyorum

servis çağırdınızmı hiç

• quote:

Orijinalden alıntı: teenwolf12

Selamun Aleyküm .

Aleyküm Selam
  • quote:

Orijinalden alıntı: evvela

14 yıldır Frigidaire wm 8505 çamaşır makinası kullanıyoruz . Bir sefer devirdaim pompası değişdi çok memnunuz.

Fakat kış geldi balkonda çamaşır kurutulmuyor . Evin içindede zor oluyor. Birde artık 5kg yıkama yetmiyor. Sizce kurutmalı çamaşır makinası ne alamalıyım? 1000 - 1500 tl civarı ne tavsiye edersiniz arkadaşlar.

Yardımcı olursanız sevinirim...

yine 10-15 yıl sorunsuz kullanayım diyorsan; 2000 tl yi gözden çıkartmalısın.
    9 kg yıkama ve 7 kg kurutma olan AEG veya
    8 kg yıkama ve 6 kg kurutma olan Electrolux tercih edebilirsin.
    http://www.netteenucuz.com/?urun-49223-AEG-Electrolux-Lavamat-L87695WD-9-Kg-Yikama-7-Kg-Kurutma-1600-Devir-Camasir-Makinesi.html
    http://galeribeyaz.com/electrolux-eww1486hdw-kurutmali-camasir-makinesi.html

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.