DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
BROTHER HL-2040 DRUM RESET!!!!
13
Cevap
2
Favori
30.088
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Yazıcı/Tarayıcı >> BROTHER HL-2040 DRUM RESET!!!!
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      469 Mesaj
      17 Şubat 2012 18:41:13
      Evet sorun bu hl-2040 drum ışığı sürekli yanmaya başladı ve çıktı olayı durdu. Aslında bu daha önce 1 defa daha olmuştu o zaman internette araştırıp bulmuştum drum resetlemeyi ama şimdi nedense bi türlü bulamadım.

Allah rızası için DRUM RESET leme nasıl yapılır adım adım ayrıntılı olarak birileri anlatabilirmi yada link koyabilirmi.

Bu arada toner resetleme istemiyorummmm. DRUM RESET leme istiyorum.

• Binbaşı
      1430 Mesaj
      18 Şubat 2012 10:19:47
      quote:

Orijinalden alıntı: fiat2001brava

Evet sorun bu hl-2040 drum ışığı sürekli yanmaya başladı ve çıktı olayı durdu. Aslında bu daha önce 1 defa daha olmuştu o zaman internette araştırıp bulmuştum drum resetlemeyi ama şimdi nedense bi türlü bulamadım.

Allah rızası için DRUM RESET leme nasıl yapılır adım adım ayrıntılı olarak birileri anlatabilirmi yada link koyabilirmi.

1. turn the printer off yazıcıyı kapatın
      2 . 2. check that the front cover is open Ön kapak açık olup olmadığını kontrol edin
      3 press and hold the go button and while holding turn the printer on . 3 go düğmesine basın ve basılı tutun ve tutarken yazıcıyı açın.
      4.check that the toner/ drum/paper / leds are all on . Toner / drum / kağıt / led bütün olduğunu 4.check.
      5 . 5.. release the Go button and check that all LED go out. Go düğmesini bırakın ve tüm LED dışarı çıkmak olmadığını kontrol edin.
      6 Press the go button twice . 6 kez go düğmesine basın.
      7 Check the toner / drum/paper Led are now on 7 Led toner / drum / kağıt Check bulunur
      8 Press the go button six times 8 go düğmesine altı kez basın
      9 close the front cover . 9 ön kapağı kapatın.

• Yüzbaşı
      469 Mesaj
      19 Şubat 2012 20:19:21
      quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1987

Alıntıları Göster

1. turn the printer off yazıcıyı kapatın
      2 . 2. check that the front cover is open Ön kapak açık olup olmadığını kontrol edin
      3 press and hold the go button and while holding turn the printer on . 3 go düğmesine basın ve basılı tutun ve tutarken yazıcıyı açın.
      4.check that the toner/ drum/paper / leds are all on . Toner / drum / kağıt / led bütün olduğunu 4.check.
      5 . 5.. release the Go button and check that all LED go out. Go düğmesini bırakın ve tüm LED dışarı çıkmak olmadığını kontrol edin.
      6 Press the go button twice . 6 kez go düğmesine basın.
      7 Check the toner / drum/paper Led are now on 7 Led toner / drum / kağıt Check bulunur
      8 Press the go button six times 8 go düğmesine altı kez basın
      9 close the front cover . 9 ön kapağı kapatın.

Çok teşekkür ederim. Mesajdan sonra yabancı bir yardımlaşma sitesinde buldum. Ama sizin cevabınız bundan sonra bu sorunu yaşayan herkez için türkçe bir yardımcı olacaktır eminim.

• Yüzbaşı
      422 Mesaj
      04 Haziran 2012 18:35:26
      Hocam denileni yaptım. Fakat hala "drum" uyarı ışığı yanmakta. Yardımcı olursanız cok sevinirim.

• Çavuş
      69 Mesaj
      06 Haziran 2012 14:04:13
      arkadaşlar makine açık ve hazır durumdayken ön kapagı açın ve go tuşuna basılı tutun makine üstündeki 4 let yandıgı zaman reset tamamdır sonra kapagı kapatın ve 3 kere go tuşuna basıp sınama sayfası alın drum %100 olduysa işleminiz tamamdır.......

• Er
      2 Mesaj
      20 Ekim 2012 18:51:23
      quote:

Orijinalden alıntı: epsiloncopy

arkadaşlar makine açık ve hazır durumdayken ön kapagı açın ve go tuşuna basılı tutun makine üstündeki 4 let yandıgı zaman reset tamamdır sonra kapagı kapatın ve 3 kere go tuşuna basıp sınama sayfası alın drum %100 olduysa işleminiz tamamdır.......

teşekürler. en üsttekini denedim olmadı ama senin dediğini yaptım sonuç süper tekrar teşekkürler

• Er
      5 Mesaj
      20 Kasım 2012 22:56:23
      Arkadaşlar burada videolu anlatımını da vermişler işinize yarar

http://www.yaziliproje....r-ve-drum-resetleme.html

.::::::::OLSUN::::::.
    • Er
      6 Mesaj
      22 Ocak 2014 10:55:10
      quote:

Orijinalden alıntı: epsiloncopy

HL-2130 kullanıyorum bu yöntem bende de işe yaradı teşekkürler

muratsrb
    • Yarbay
      3143 Mesaj
      01 Haziran 2014 18:15:34

merhaba dediğinizi yaptım oldu sınama sayfası da aldım sorun yok fakat sınama sayfasında geriye kalan ömür kısmında drum çubuğu %100 gösteryior. bu ne anlama geliyor? ömrü bitmiş demek mi yoksa resetlendiği için daha %100 var demek mi?

epsiloncopykullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Platform: PS4
      Psn: aykuteskalen
    • Binbaşı
      1019 Mesaj
      01 Haziran 2014 19:56:26
      quote:

Orijinalden alıntı: sirkumsali

merhaba dediğinizi yaptım oldu sınama sayfası da aldım sorun yok fakat sınama sayfasında geriye kalan ömür kısmında drum çubuğu %100 gösteryior. bu ne anlama geliyor? ömrü bitmiş demek mi yoksa resetlendiği için daha %100 var demek mi?

ömrü %100 demek. kullandıkca 100 den aşağı innmeye başlar

• Yarbay
      3143 Mesaj
      01 Haziran 2014 20:58:59

Tesekkur ederim bilgiler icin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      mondschein66kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Platform: PS4
      Psn: aykuteskalen
    • Çavuş
      48 Mesaj
      05 Haziran 2014 00:39:07
      quote:

Orijinalden alıntı: fiat2001brava

aşağıdaki videoyu izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=kox4GXb5ZYg

ha bir de aşağıdaki linkteki bilgiler çok önemli...

http://brother-toner-reset.blogspot.com.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmtkmkc -- 5 Haziran 2014; 0:42:09 >

"...güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayattan lezzet alır..."
    • Yüzbaşı
      481 Mesaj
      17 Ekim 2015 19:27:20
      hl-2040 kullanıyorum drum bitimine 1000 sayfa kalmıştı, resetledim bu şekilde yazana teşekkür ederim.

Güncel sistemim; Dark Blade Usb 3.0 kasa G3258 Asus H81M-Plus Hi-level 120GB SSD Hilevel - Kingston Ram 8gb WD 1TB Blue HD7750 VGA Everest 300w psu-----Antika Sistem 1 ; E8400 Jetway XBLUE-P43-L-LF 6GB DDR2 ram - HD7750 Ekran Kartı 1TB WD Blue HDD 2004 üretimi 450watt psu ----- Antika Sistem 2 ; Q9550 16 GB DDR3 RAM (4x4) Gigabyte GA-P43T-ES3G - HD6570 - 1 TB Samsung- OCZ 600W 80 Mod. Psu ----- Antika Laptop; Acer 6930g t9550 cpu, 4 gb ddr2 - 750gb hdd - 1gb vga
    • Yarbay
      5508 Mesaj
      24 Ekim 2016 12:34:00
      sayfanın sol kısmını bu şekilde boydan boya silik çıkarıyor tozunu yeni doldurdum ne olabilir problem ?

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Yazıcı/Tarayıcı >> BROTHER HL-2040 DRUM RESET!!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.