DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Bunu nasıl tamir ederim?
29
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Bunu nasıl tamir ederim?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      565 Mesaj
      13 Şubat 2012 08:37:20
      Arkadaşlar ekte fotoğrafını koyduğum laptobumun kapağı görülen yerden kırıldı. Kapak açısını ayarlayamıyorum. Kırık yerden iyice ayrılmaması için bunu ne ile tamir edebilirim?

Ufaltılmış önizleme resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apeks64 -- 14 Şubat 2012; 20:12:20 >

• Teğmen
      215 Mesaj
      13 Şubat 2012 08:53:38
      Sıcak silikon kullanabilirsin dostum. Çok az ve dikkatli kullan ama.

Bknz. : http://www.uzmantv.com/sicak-silikon-nasil-cekilir

TaRSuS
    • Yüzbaşı
      565 Mesaj
      13 Şubat 2012 08:57:58
      quote:

Orijinalden alıntı: rainson

Sıcak silikon kullanabilirsin dostum. Çok az ve dikkatli kullan ama.

Bknz. : http://www.uzmantv.com/sicak-silikon-nasil-cekilir

Sanırım bunun için önce bir silikon tabancası almam gerekecek :-) Çok haraketli ve kritik bir bölge açıp kapattıkça buradan ayrılma yapıyor tutar mı dersiniz bunu silikon?

• Teğmen
      215 Mesaj
      13 Şubat 2012 09:00:31
      silikon tutar. ama iyice soğumasını bekleyin hareket ettirmeden. tabancası olan bir tanıdığınız yok mu? yoksa herhangi bir bilgisayarcıda vardır.

TaRSuS
    • Teğmen
      193 Mesaj
      13 Şubat 2012 10:37:31
      slikon değilde sağlam bir japon yapıştırıcı daha iyi olur gibime geliyor

Spooky
    • Yüzbaşı
      565 Mesaj
      13 Şubat 2012 17:27:08
      quote:

Orijinalden alıntı: rainson

silikon tutar. ama iyice soğumasını bekleyin hareket ettirmeden. tabancası olan bir tanıdığınız yok mu? yoksa herhangi bir bilgisayarcıda vardır.

Buu deniycem teşekkür ederim.

• Yüzbaşı
      256 Mesaj
      13 Şubat 2012 20:00:13
      Laptop Dell Latitude serisinden biri mi?

• Teğmen
      176 Mesaj
      13 Şubat 2012 23:03:50
      slikon orada iş görmez bence.Sürekli hareket eden bölge her yapıştırıcı sıkıntı çıkarır yapıştırma alanı da çok az

• Yüzbaşı
      565 Mesaj
      13 Şubat 2012 23:13:34
      quote:

Orijinalden alıntı: 4everAMD

Laptop Dell Latitude serisinden biri mi?

Dell inspiron 6400 bizim ufaklığa bu kadar dayanması bile bu bilgisayarın sağlamlığını kanıtlıyor.

• Teğmen
      193 Mesaj
      13 Şubat 2012 23:17:30
      slikonun donmasdı saatler alır ve bence tutmayabilir.Dışarda kalan kısıma çok az japon sürüp(iç kısıma hiç sürülmeyecek)sonra içeri doğru bastırır ve bikaç saniye beklersen işlem tamam olacak

BENCE

Spooky
    • Yüzbaşı
      565 Mesaj
      14 Şubat 2012 12:29:47
      quote:

Orijinalden alıntı: Spooky___

slikonun donmasdı saatler alır ve bence tutmayabilir.Dışarda kalan kısıma çok az japon sürüp(iç kısıma hiç sürülmeyecek)sonra içeri doğru bastırır ve bikaç saniye beklersen işlem tamam olacak

BENCE

Japon bu malzemeyi eritmez mi?

• Yarbay
      3222 Mesaj
      14 Şubat 2012 15:18:30
      Bknz; 404

Türkiye
    • Teğmen
      146 Mesaj
      14 Şubat 2012 15:35:46
      Her türlü 502 yada serisini tavsiye ederim,bi tanıdıgın asus pcsinde mentese kapagı sorunu vardı 502 ile yapışınca eskisinden saglam oldu .fakat çok dikkat et en ufak başka bi yere yapışırsa haytta çıkaramazsın hatta,kürdan yada iğne yardımıya bandırıp sür bence :)

By_mFa
    • Teğmen
      177 Mesaj
      14 Şubat 2012 15:37:50
      iyi bir yapıştırıcı alsan 10-15 tl vede tutacağı ve sağlam olacağı garantisi yok bence ön çerçeve bezelini değiştirmen daha mantıklı ve pratik ,aşağıda linkte bu model için 27 tl yazıyor
      http://www.sahibinden.c...n-cerceve-71797362/detay

• Binbaşı
      1568 Mesaj
      14 Şubat 2012 15:51:59
      silikon tutmaz

aktivatörlü bir yapıştırıcı

yada epoxi reçinesi (en sağlamı bu)

tavsiye ederim

• Yüzbaşı
      565 Mesaj
      14 Şubat 2012 16:20:47
      quote:

Orijinalden alıntı: murano55

iyi bir yapıştırıcı alsan 10-15 tl vede tutacağı ve sağlam olacağı garantisi yok bence ön çerçeve bezelini değiştirmen daha mantıklı ve pratik ,aşağıda linkte bu model için 27 tl yazıyor
      http://www.sahibinden.c...n-cerceve-71797362/detay

mantıklı ancak 10-15 değil de 502 tarzı bir yapıştırıcı ile denemkete fay da var diye düşünüyorum.

• Yüzbaşı
      630 Mesaj
      14 Şubat 2012 16:25:26
      japon plastiği eritir ve zarar görebilir bence öyle kalsa daha iyi veya az bi gıdım silikonla yapıştır

İntel i5 3330 Cpu 3.00 Ghz Gigabyte İntel p61/h61 corsair 8 gb ddr3 133mhz(4x4) Zotac 2 GB DDR5 128 Bit Gtx650 Synergy Edition
    • Yüzbaşı
      565 Mesaj
      14 Şubat 2012 16:29:28
      quote:

Orijinalden alıntı: darkpower1-2

japon plastiği eritir ve zarar görebilir bence öyle kalsa daha iyi veya az bi gıdım silikonla yapıştır

kasa öyle kalamaz çünki; kapak ayarlanmıyor ufaklıkla kavga ediyoruz boyuna göre ayarlamak istiyor çocuk doğal olarak.

• Yarbay
      4988 Mesaj
      14 Şubat 2012 18:03:22
      O çerçeveyi sökebilirsen içeriden yapıştırmak daha iyi olabilir hatta kırık yerin arkasına ince bir şerit şeklinde parça da yapıştırabilirsin (asetat vs. gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 14 Şubat 2012; 18:04:13 >

• Binbaşı
      1182 Mesaj
      14 Şubat 2012 18:09:27
      Sakın normal yapıştırıcı kullanma silikon kullan.İlk başta ucuz ve kullanışlı gele bilir ama uzun vadede çok sorun yaratır.

• Binbaşı
      1568 Mesaj
      14 Şubat 2012 19:52:17
      tek başına japon olmaz tutmaz

kesin çözümü yukarıdada yazdım epoxi

ama birde özel olarak o iş için üretilmiş plastik yapıştırıcısı var

http://modelucak.thk.org.tr/satis1/satis.php burada yapıştırıcılar bölümünde bak adı plastik kaynak fiyatı 12.5 tl

• Yarbay
      2154 Mesaj
      14 Şubat 2012 19:52:55
      kardeşim hızlı yapıştırıcıdan iyisi olmaz olaya ben silikonla uğraşan bir insanım silikon hareketli yapıştırmaz çok az idare eder ancak ama ani yapıştırıcılar çok iyi tutar kemik gibi olur ama tavsiyem çok dikkatlı ve çok aşırı sürme sonra soğutucu spreyi sür bekle 5 dk sonra tamamdır ama ekrana sakin gelmesin yoksa kalır orda nalburiyelerde bulunur kardeşim geçmiş olsun

• Yarbay
      2550 Mesaj
      14 Şubat 2012 20:05:51
      dostum sakın japon yapıştırıcısı kullanma. çünkü orada sadece ekranı tutan mandallar yok. ekrana görüntü aktaran kablolarda var ve japon yapıştırıcısı bunlara zarar verebilir. (başıma gelmişti) en iyisi laptop tamircisine götür. onlar halleder. sen kendi başına yapmaya çalışırsan ekranın gider mazallah

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 - LTE [ N9005 ]
      • Üretim Planlama Mühendisi • FENERBAHÇE • Polonya-Erasmus • Asus N55S Kullanıcısı •
      Şimdi Çatı Katında İnziva VaktiHer aradığınızı bulabileceğiniz mükemmel bir site • Online Gamer •
      Hey sen! Üşengeç değilsin, sadece mutsuzsun ve mutsuz insanlarda yorgun olur. Hiçbirşey yapmak istemezler...
    • Yüzbaşı
      565 Mesaj
      14 Şubat 2012 20:20:49
      quote:

Orijinalden alıntı: n55s-s1194v

dostum sakın japon yapıştırıcısı kullanma. çünkü orada sadece ekranı tutan mandallar yok. ekrana görüntü aktaran kablolarda var ve japon yapıştırıcısı bunlara zarar verebilir. (başıma gelmişti) en iyisi laptop tamircisine götür. onlar halleder. sen kendi başına yapmaya çalışırsan ekranın gider mazallah

Japon yapıştırıcısı tutmadı arkadaşlar arkaya parça atma durumu yok çünkü ekrana oturmaz. Yenisini almaya karar verdim şu linkteki pazarlık ettim 20 tl ye verecek. Bunu satan arkadaşa ürünün orjinal olup olmadığını pm attım orjinal dedi. Sizce orjinal midir?

http://www.sahibinden.c...rceveler-41436271/detay/

• Yarbay
      2154 Mesaj
      14 Şubat 2012 20:22:26
      20 tl ye veriyorsan hiç uğraşma al tabiki ama bence orjinal değildir sence o kadar orjinal parçayı bulabileceği bir yer var mı ama yineden yapıştırmadan iyidir emin ol

• Yüzbaşı
      565 Mesaj
      14 Şubat 2012 20:28:24
      quote:

Orijinalden alıntı: yasin57

20 tl ye veriyorsan hiç uğraşma al tabiki ama bence orjinal değildir sence o kadar orjinal parçayı bulabileceği bir yer var mı ama yineden yapıştırmadan iyidir emin ol

Yapıştırma hem çok uğraştıracak hem de malzeme parası şu bu olup olmayacağı belli değil. Bana da mantıklı olan almak gibi. Ama orjinal kullanılmış olan şu linktekini mi? http://www.sahibinden.c...-cerceve-71797362/detay/

Yoksa az önce verdiğim linkteki yan sanayi sıfır olanı mı alayım sizce?
      http://www.sahibinden.c...rceveler-41436271/detay/

• Yarbay
      2154 Mesaj
      14 Şubat 2012 20:35:37
      tabiki sıfır olan kardeş 7 fazla olsun sıfır olsun güle güle kullan

• Yarbay
      4988 Mesaj
      14 Şubat 2012 20:55:27
      Alt tarafı plastik çerçeve orjinal olsa ne olur yan sanayi olsa ne olur, önemli olan deliklerin uyması, bence hemen al en kötü yan sanayi yapıştırılandan iyidir.

• Yüzbaşı
      565 Mesaj
      14 Şubat 2012 21:07:10
      Cevap yazan ve yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. yarın sipariş vereceğim.

• Yarbay
      2154 Mesaj
      14 Şubat 2012 21:08:42
      quote:

Orijinalden alıntı: apeks64

Cevap yazan ve yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. yarın sipariş vereceğim.

ö.d kardeşim inş işini görürsün

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Bunu nasıl tamir ederim?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.