Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce 02124440375 numaralı bir çağrı aldım.. Telefonu açtığımda otomatik bir abla 1 mayıs itibariyle AKK mın 75 GB olacağını söyledi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tataroktay

Az önce 02124440375 numaralı bir çağrı aldım.. Telefonu açtığımda otomatik bir abla 1 mayıs itibariyle AKK mın 75 GB olacağını söyledi :)

Hayırlı uğurlu olsun. Darısı Adsl kullanan abonelerin başına..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende ciddi bir ping problemi yaşamaktayım.

Santrale 35-40 ms ile çıkış yapıyorum, erişeceğim yere kadar türkiye içinde pin 60-70 ms oluyor, yurtdışını zaten hiç söylemiyorum avrupaya 150-180 ms veriyor.

Konuyu ttnet desteğe yazmıştım port değiştirmişlerdi santrale ping çıkışım 8 e düştü ideal seviyeye geldi ama her elektrik kesintisinde yine eski porta atıyordu sistem. 2-3 gün önce sanırım santral değişti santral pingi 6 ms e kadar düştü gayet iyi olmuştu bugün tekrar 35-40 ms e fırlamış internete girmek işkence oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackr0se

AKN oldukça bu hızların ne anlamı var ?
    16mbit adsl kullanıyorum. aknsiz.
    aylık 130 TL'ye yakın ödüyorum.
    gayet memnunum.
    AKN olmazsa geçerim ama hiç anlamlı gelmiyor bu hızlar AKN oldukça.

Biri'den mi alıyorsunuz? sabit telefonlu mu / yalın internet mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiber net 3lü fırsat kampanyasına başvurdum dükkanım için, elemanlar geldiler farklı girişli bir prizde kabloları bağladılar işleminiz tamam dediler, ancak priz girişi 3 küçük nokta şeklinde, ingiliz veya amerikan girişlere benzemiyor, modemin prizi de normal türk prizi? ne yapmam gerekiyor acaba?
  • İlginç demek ki bu TTNET F(b)ibernet paketinde hız 3mb ile sabitlenince ping'de aynı oranda değişiyormuş
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 25 Nisan 2013; 16:12:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonurakar

quote:

Orijinalden alıntı: blackr0se

AKN oldukça bu hızların ne anlamı var ?
    16mbit adsl kullanıyorum. aknsiz.
    aylık 130 TL'ye yakın ödüyorum.
    gayet memnunum.
    AKN olmazsa geçerim ama hiç anlamlı gelmiyor bu hızlar AKN oldukça.

Biri'den mi alıyorsunuz? sabit telefonlu mu / yalın internet mi?

dsmart
  • evimin 50 m gerisinde kutu var ama telekom desteklemez dedi ve başvurunun son kısmında fiber seçilemedi, sitede kutunun etrafındaki evlerde bile kapıya kadar getirilmiştir yazmadığı halde benim 50 m ilerimde yani kutunun 100 m ilerisinde bi evde fiber altyapısı kapıya kadar getirilmiştir yazıyor bu nası iş anlamadım
    hipernet alayım diyorum onun da akn 75e çıkacak mı çıkmayacak mı bi türlü bilgi veremiyorlar
  • 1- "burada fiber altyapı bulunmaktadır, saha dolabına çok yakındır" ne demek? hizmet alabilir miyim bu durumda?
    2- ttnet kendisi mi otomatik yükseltiyor biz mi başvuracağız
    3- hangi modemi veriyorlar kurulumu onlar mı yapıyor, kendimiz modem takamaz mıyız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

1- "burada fiber altyapı bulunmaktadır, saha dolabına çok yakındır" ne demek? hizmet alabilir miyim bu durumda?
    3- hangi modemi veriyorlar kurulumu onlar mı yapıyor, kendimiz modem takamaz mıyız?

Hipernet alabilirsiniz maalesef.

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/Sayfalar/TTNET-Fiber-Nerede.aspx

Seçtiğiniz lokasyon saha dolabına çok yakın mesafededir mesajını aldıysanız; 20 Mbps’ye kadar veya üzeri hız alabiliyorsanız, santral mesafenize bağlı olarak uygun HİPERNET paketlerinden yararlanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

1- "burada fiber altyapı bulunmaktadır, saha dolabına çok yakındır" ne demek? hizmet alabilir miyim bu durumda?

Seçtiğiniz lokasyon saha dolabına çok yakın mesafededir mesajını aldıysanız; 20 Mbps’ye kadar veya üzeri hız alabiliyorsanız, santral mesafenize bağlı olarak uygun HİPERNET paketlerinden yararlanabilirsiniz.

evet onu okudum fakat bir problem var.
    harita üzerinde yazan açıklamaya rağmen hattım şu anda 6mb alabiliyor (belki alakasız ama ping 15i geçmiyor), kutu konmadan önce de aynıydı şimdi de aynı. bu durumda ne olacak?
    adsl modem olduğu için düşük hız alıyor olabilir miyim? eğer hipernet desteğim varsa kendimin alabileceği modemler nelerdir,vdsl2 destekli olması yeter mi?

• Arkadaşlar TTNET Roketi aktifleştirdim, yarın bu saate kadar TB'ı görecek miyim bakaım. Zaten roketim bittikten 3 saat sonra yeni aya girmiş olacağımdan bir kaybım olmayacak.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 29 Nisan 2013; 22:29:39 >
  • Hayırlı olsun. Hocam.

Sonucu burdan yazarsınız.
  • Bizim burada daha fiber alt yapısı yok burdaki hız testlerinizi görünce şok oluyorum vallahi 8 mb'lik paket kullanıyoruz daha bir kere 8 mb aldığımızı görmedim en fazla 5-6 bazen 1 olduğu oluyor Resmen dalga geçiyorlar şu konuyu görünce morel 0

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

evet onu okudum fakat bir problem var.
    harita üzerinde yazan açıklamaya rağmen hattım şu anda 6mb alabiliyor (belki alakasız ama ping 15i geçmiyor), kutu konmadan önce de aynıydı şimdi de aynı. bu durumda ne olacak?
    adsl modem olduğu için düşük hız alıyor olabilir miyim? eğer hipernet desteğim varsa kendimin alabileceği modemler nelerdir,vdsl2 destekli olması yeter mi?

Aynı sıkıntı ile bende 1 aydır uğraşıyorum çakma fiber zımbırtısı çıkmadan önce hattım max 9100 alabiliyordu o zamanda tam 8 mb olan 9100 veriliyordu.Çakma fiber geçildi telefon geldi mesaj falan filan hattınız fiber olmuştur tebrikler.Ama gel gelelim hattımın desteklediği hız 32000 sularında geziyor ama bana hala 8 mb geliyor hatta son olarak hızı 8100 seviyelerine çekmişlerdi neyse aradım dedim böyle böyle fiber geçtiniz dediniz hızım artmadı otomatik geçiş yapılıyor biz buradan bir şey yapamıyoruz arıza kaydınızı alıyorum dedi gene rabotik kadın.3 gün sonra mesaj geldi arıza kaydınız incelendi ve sonuca ulaşıldı konu ile alakalı olarak aranacaksınız diye 1 hafta geçti ses seda yok geri aradım sizi arımışız bilgi vermişiz dediler . dedim öyle bir şey yok arayan soranda yok tamam dedi gene arıza kaydı aldılar bu döngü bioshock infinite gibi sonsun bir şekilde döndü durdu ben aradım onlar yaptık dedi ama bakan eden yok.

Gene aradım dedim asabımı bozdunuz artık salak yerine koyuyorsunuz baştan sona anlattım durumu sonunda anlayan biri geldi karşıma hattınız fibere geçmiş gerekli alt yapı destekliyor ama tanımlamada bir sıkıntı olabilir ben bu şekilde not düşüyorum dedi.Bir an sevindim dedim sonunda çözülecek gene 2-3 gün geçti gene mesaj geldi sonuç hüsran gene aynı gün öğleden sonra tivibu ev için aradılar kampanya var 1 ay ücretsiz cihaz takıyoruz hiç bir ücret ödemiyorsunuz dediler.Bende salağa yattım bu cihazda HD kanal var mı dedim ? Var efendim dediler ben kullanabilecek miyim peki hattınız desteklemiyor sonra demeyin dedim.O meşur 1 sn kontrol ediyorum hikayesi evet efendim destekliyor hattınız 20 mb kadar dedi iyi dedim gelin bağlayın.

2 gün sonra geldiler uydu alıcısı gibi bir cihaz internet hattı ayrı filan adamlar taktı ben biliyorum tabi ne olacağını görüntü 10-15 sn sonra duruyor sonra tekrar devam ediyor.Dedim olmaz böyle sökün istemiyorum yok efendim 1 ay ücretsiz kalsın memnun kalacaksınız ben saha dolabınızı kontrol edeyim ayarlarda bir sıkıntı var mutlaka takılmaması lazım fiber var burada dedi(orada durup ay sizin fiberinize fiber görmesek yedireceksiniz diye laf atasım geldi ama zor tuttum kendimi) ertesi gün hattımı nasıl yaptılarsa düzeltiler şuan hatta tanımlı 28162 geliyor max destek 31000 kotayı aştığım için hız şuan 3 mb bakalım tekrar düzeldiğinde kullana bilecekmiyim.Sizinde aynı sıkıntınız var hat fibere geçmiş ama tanımlama yapılmamış büyük ihtimal hız için ama gel de bunu robotik insanlara anlat benim yaptığım uygulamayı yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Hayırlı olsun. Hocam.

Sonucu burdan yazarsınız.

+1
  • Arkadaşlar akk 75 gb a çıkıyor dedikoduları vardı gerçekliği var mıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Arkadaşlar akk 75 gb a çıkıyor dedikoduları vardı gerçekliği var mıdır.

Ttnet.com.tr de yaziyor hocam. 20 mbps icin 75 gb, 50 ve 100 mbps icin 200gb oluyor yarin.

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/Hakkinda/duyurular/Sayfalar/Adil-Kullanim-Kotasi-Duyuru.aspx

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Arkadaşlar akk 75 gb a çıkıyor dedikoduları vardı gerçekliği var mıdır.

Ttnet.com.tr de yaziyor hocam. 20 mbps icin 75 gb, 50 ve 100 mbps icin 200gb oluyor yarin.

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/Hakkinda/duyurular/Sayfalar/Adil-Kullanim-Kotasi-Duyuru.aspx

Sağolasın dostum, iyi iyi ttnette gelişme var

• quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Bende 3 lü avantaj paketiyle fibere geçiyorum . Dün öğlen modemi aldım bağlantılarını yaptım internet düğmesi kırmızı yanıyor acaba ne zaman gelir bilen var mı ?

ttnet veya türk telekom sitesinden haritada evinizi seçtiğinizde ne yazıryor acaba? başvuru yaptığınızda başvuru yaptığınız yerden modem vermişler galiba size, verdikleri modemin marka modeli ne?
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.