DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU - AYRINTILI BİLGİLER İLK MESAJDA
Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir Kullanıcı
8.338
Cevap
82
Favori
405.822
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU - AYRINTILI BİLGİLER İLK MESAJDA
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 sonraki >>>
Giriş
      1933 Mesaj
      11 Ocak 2013 18:58:49
      quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Bu ay 1Mb limitsizden Netlimitsize geçtim ve bu gün koptu geri geldiğinde sonuç ortada;
      neden sormadan yaparlar ki bu işlemi belki ben 8netlimitszide devam edeceğim

ne bu şimdi fibere mi geçiş yaptılar benim kullandığım hızı
      modem hala kullandığım modem; usr 9107 Mod:ADSL2+
      oim paket bilgilerimde ise;(Dönüşüm)FIBERNET LIMITSIZ (NH) yazıyor ne iş!.
      modemden tasarruf için böyle bir yola gittikleri belli ama

vay arkadas ping`e bak :S Superonline gorsun su pingleri!

• Yarbay
      3206 Mesaj
      11 Ocak 2013 21:31:18

quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

Alıntıları Göster

vdsl2 destekli modem getirecekler.Elinizdeki modem vdsl desteklemiyorsa yapabileceğiniz birşey yok.

Modem kurulum işine gelince dersiniz ben hallederim şuan müsait değilim dersin modemi alır adamı eve sokmazsın.

modemi bugün kurdurdum, dandirik bi huawei taktılar ama Allahtan yan komşu wifi den gördü benim modemi sıkıntı yok. Gel gelelim bağlantım hala 8 mbit gözüküyor, zamanında asus modemime göre ayar çekmişlerdi kopma sorunları yüzünden. Sanırım benim asus vdsl uyumlu değildi.

Bugün kurulumu yapan arkadaşa hızın artıp artmayacağını sordum, "biz cihaz bildirimini yaptıktan sonra normalde geçişinizi yaparlar ama eğer olmazsa müşteri hizmetlerini arayıp düzelttirirsiniz" dedi.

Acaba şimdi arasam hattı 20 mbit e alırlar mı ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

flickr
      PC Sistem:> Intel Xeon E3 1260L V5 @ 4.0 GHZ OC <> Asrock Fatal1ty E3V5 Performance Gaming / Hyper BCLK Engine <> 16 GB Dual DDR4 3000MHZ <> Intel SSD 520 180GB <> Benq GW2255 VaLED
    • Yarbay
      8215 Mesaj
      12 Ocak 2013 12:55:55
      quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

Alıntıları Göster

Arıyacağın kişinin dünyadan haberi olmayacağı için boşa sinir olmakla kalırsın :) farklı bir birim bu işleri ayarlıyor o yüzden süreci ben biliyorum ama o müşteri hizmetleri bilmiyor o derece vahim yani :)

Doğru demiş o modem geldiyse onlar sisteme giriş yaptıktan sonra hem hattınız vdsl e geçer hemde gelen hız 24 mbite 2 mbit olarak güncellenir.

quote:

oim paket bilgilerimde ise;(Dönüşüm)FIBERNET LIMITSIZ (NH) yazıyor ne iş!.
      modemden tasarruf için böyle bir yola gittikleri belli ama

yoo modem gelecek sonra hattınız vdsle geçirilecek ve modeme gelen hız download 24 upload 2 mbit seviyesine çıkacak.Sırf forumda 100 e yakın kişi bu şekilde yararlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 12 Ocak 2013; 12:58:50 >

• Yarbay
      3076 Mesaj
      12 Ocak 2013 14:31:23
      quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

yoo modem gelecek sonra hattınız vdsle geçirilecek ve modeme gelen hız download 24 upload 2 mbit seviyesine çıkacak.Sırf forumda 100 e yakın kişi bu şekilde yararlandı.

Tamam ama benim modem için başvurmam gerekli mi
      yoksa otomatik olarak onlar işlemi gerçekleştirip kendileri mi getirecekler modem'i
      şu anda modem arayüzünde Attainable rate (Kbps):28446-1164 & Rate (Kbps):24574-1012 görünüyor hız testi sonucu 20mb seviyesinde çıkıyor...

Atatürk Gençliği Görev Başında...
    • Yarbay
      8215 Mesaj
      12 Ocak 2013 15:42:30
      quote:

Alıntıları Göster

Tamam ama benim modem için başvurmam gerekli mi
      yoksa otomatik olarak onlar işlemi gerçekleştirip kendileri mi getirecekler modem'i
      şu anda modem arayüzünde Attainable rate (Kbps):28446-1164 & Rate (Kbps):24574-1012 görünüyor hız testi sonucu 20mb seviyesinde çıkıyor...

Bi üstteki arkadaşta sen gibi modem ne zaman gelir diyordu gelmiş kısa sürede :) biyere başvurmana gerek yok.Eğer 10-15 günü aşarsa ozaman enyakın ttnet bayine bi sor derim.Ara diyeceğim ama çok otomatik cevaplar veriyorlar yani sana yararı olmayadabilir.

Biraz bekle yani.Download zaten enfazla okadar veriliyor upload 2048 e yakın bi değer alacak hattın vdsle geçirilince.Modem geldikten sonrada biraz süre geçiyor vdsle geçirilmesi için bilgin olsun.

• Onbaşı
      25 Mesaj
      13 Ocak 2013 22:27:02
      arkadaşlar 8 mbps olan adsl internet bağlantımı ttnet fibere çevirmiş.Download hızım bu arada 6 civarlarından 12mbpse çıktı.Ancak herhangi bir modem değişikliği yapmadım ve bağlantı ile ilgili sorunum yok. TTnetin daha önce verdiği rt206 modemi kullanıyorum.(Kılavuzda adsl2+ 24mbps indirme hızı diyor) Acaba fiber için modem almam gerekir mi ya da alsam hız daha da artar mı ??

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      13 Ocak 2013 22:51:58
      Bizim buralarada birkaç ay içinde fiber gelecekmiş tt destek ekibinden öğrendim şuanda saha dolabına kadar fiber döşeliymiş bina içinede yakında kutusu takılacakmış yer zeytinburnu benim merak ettiğim kullandığım tarife ultranet 16limitsiz genelde 8likler geçmiş hep acaba benim tarifeden geçen varmı sonuçta oda dsl üzerinden çalışıyor bilgisi olan varmı.

COOLER MASTER(HAF912 PLUS GX80PLUS 750W KASA) - AMD(FX 8350 Soket AM3+ 4.2GHz İşlemci)-ASUS(M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.)Anakart)-GSKIIL(16GB (4x4GB)RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V DualKit Ram) - (COOLER MASTER HAYPER 212X 2000RMP R2 İŞLEMCİ SOĞUTUCU+ÇİFT AKASA VİPER FAN PULL-PUSH) - (MSİ R9 380 GAMİNG GDDR5 4GB 256Bit AMD RadeonDX12 Ekran Kartı)-SEAGATE(3.5"1TB Barracuda Sata 3.0 Harddisk)-CORSAIR 128GB FORCE GS SERISI SATA 3.0 SSD (560MB OKUMA / 535MB YAZMA) ( Steam ID: tırakyalı )
    • Binbaşı
      1653 Mesaj
      13 Ocak 2013 23:52:23
      quote:

Orijinalden alıntı: wertywertyy

Bizim buralarada birkaç ay içinde fiber gelecekmiş tt destek ekibinden öğrendim şuanda saha dolabına kadar fiber döşeliymiş bina içinede yakında kutusu takılacakmış yer zeytinburnu benim merak ettiğim kullandığım tarife ultranet 16limitsiz genelde 8likler geçmiş hep acaba benim tarifeden geçen varmı sonuçta oda dsl üzerinden çalışıyor bilgisi olan varmı.

Z.Burnu nereden?

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      14 Ocak 2013 09:01:54
      quote:

Orijinalden alıntı: Hasikomen

Alıntıları Göster

Z.Burnu nereden?

Seyitnizam cd. üzerinden altyapı saha dolaplarına kadar fiber döşendi bayağı oluyor geçengün hat kontrolü için ekipleri çağırmıştım ordan öğrendim bu sene içinde z.burnu genelinde bina içlerine kadar fiber gelecekmiş. bende bizim binanın telefon kutusunun değişimini talep ettim değiştirecekler buhafta bakalım bina girişinde kutudan odama kadar kendim cat6 kablo döşedim eski hattı iptalettiricem şimdiden hazırlıklara başladım anlıycanız:)

COOLER MASTER(HAF912 PLUS GX80PLUS 750W KASA) - AMD(FX 8350 Soket AM3+ 4.2GHz İşlemci)-ASUS(M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.)Anakart)-GSKIIL(16GB (4x4GB)RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V DualKit Ram) - (COOLER MASTER HAYPER 212X 2000RMP R2 İŞLEMCİ SOĞUTUCU+ÇİFT AKASA VİPER FAN PULL-PUSH) - (MSİ R9 380 GAMİNG GDDR5 4GB 256Bit AMD RadeonDX12 Ekran Kartı)-SEAGATE(3.5"1TB Barracuda Sata 3.0 Harddisk)-CORSAIR 128GB FORCE GS SERISI SATA 3.0 SSD (560MB OKUMA / 535MB YAZMA) ( Steam ID: tırakyalı )
    • Yüzbaşı
      336 Mesaj
      15 Ocak 2013 09:12:44
      Eveeeeet.. Sonunda beklediğim ilk faturam geldi

Ama işin garibi 65 TL lik paket abonesi olmama rağmen 99 tl lik bir fatura geldi

Anlaşılan bu ttnet hazretlerinin bir yerleri kaşınıyor yine..

Zaten 65 tl lik paket 69 tl oldu ve bir 4 tl geçirdiler.. O ayrı bir tez konusu..

Bu 99 tl nin 69 tl si paket ücreti, 3 tl si 12 taksitle alınacak bağlantı ücreti..

Eder size 72 tl.. Peki geri kalan 27 tl neyin nesidir sizce?

MH ne hönkürmeden önce sizlere bir danışayım dedim..

NOT : Bıktım artık ttnet denen lanet kurumla uğraşmaktan..

Ufaltılmış önizleme resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tataroktay -- 15 Ocak 2013; 9:27:03 >

• Binbaşı
      1399 Mesaj
      16 Ocak 2013 15:06:10
      Fiberinternet için ekstra bir modem kurmak gerekiyormu?Modem için illa ttnetin verdiği modemlerden mi almak gerek?Yoksa farklı markaların fiber internet için modemi mevcutmu?

Kale Kule Teras
      3d Dersler
      https://www.youtube.com/user/awsalli
    • Yarbay
      5045 Mesaj
      16 Ocak 2013 16:09:38

quote:

Orijinalden alıntı: tataroktay

Eveeeeet.. Sonunda beklediğim ilk faturam geldi

Ama işin garibi 65 TL lik paket abonesi olmama rağmen 99 tl lik bir fatura geldi

Anlaşılan bu ttnet hazretlerinin bir yerleri kaşınıyor yine..

Zaten 65 tl lik paket 69 tl oldu ve bir 4 tl geçirdiler.. O ayrı bir tez konusu..

Bu 99 tl nin 69 tl si paket ücreti, 3 tl si 12 taksitle alınacak bağlantı ücreti..

Eder size 72 tl.. Peki geri kalan 27 tl neyin nesidir sizce?

MH ne hönkürmeden önce sizlere bir danışayım dedim..

NOT : Bıktım artık ttnet denen lanet kurumla uğraşmaktan..

Ufaltılmış önizleme resmi

bu olmasın.....
      "TTNET FİBERNET Paketlerini Yalın FİBERNET paketi olarak almak isteyen müşterilerimize aylık 28 TL (vergiler dahil) Yalın Fiber İnternet erişim ücreti yansıtılır"

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      336 Mesaj
      16 Ocak 2013 18:15:17
      quote:

Orijinalden alıntı: efem-35
      bu olmasın.....
      "TTNET FİBERNET Paketlerini Yalın FİBERNET paketi olarak almak isteyen müşterilerimize aylık 28 TL (vergiler dahil) Yalın Fiber İnternet erişim ücreti yansıtılır"

Yok kardeş.. Sırf o yalın internet denen saçmalığa aylık 28 lira bayılmamak için eve "sade hatt" tarifesinden telefon bağlattım.. Ayda düz hesap 20 lira ona veriyorum..

Bu arada dün donanımhaber ttnet destek hesabına durumu bildirdim.. öğlen gibi aradılar beni.. faturam yanlış hesaplanmış.. 43 lira gibi bir iade yapılacağını söyledi telefondaki Murat Bey..

Ben yine bu rakamın yanlış olduğunu ve tekrar hesaplanmasını talep ettim..

Çünkü,

Ben normal fibernet abonesiyim, yani hiçbir taahhüt veya kampanya istemiyorum.. İstemiyorum ki ttnet denen lanet kuruma bel bağlamayayım..

Normal bir abone olduğum için paket ücretim (yeni geçirilen zamla) 69 lira.. Buna 3 liralık bağlantı ücreti taksitini eklersen eder sana 72 lira..

Murat Bey, akşam tekrar aradı ve yine ödemem gereken tutarın 56 lira olduğunu belirtti.. Ben yine aynı durumu hatırlattım kendisine..

Sisteme tekrar bakınca benim taahhütlü abone olarak göründüğümü söyledi..

Daha önceki mesajlarımda yazmıştım.. Beni, bilgim dışında taahhütlü abone yaptığı için ttnet i BTK ya şikayet ettim ve şikayetim lehime sonuçlandı..

Ama her ne hikmetse sistemde hala taahhütlü görünüyorum..

Velhasıl yine BTK ve yine okkalı bir şikayet metni döşemem gerekecek gibime geliyor..

• Yarbay
      5045 Mesaj
      17 Ocak 2013 00:15:21
      quote:

Orijinalden alıntı: tataroktay

Alıntıları Göster

Yok kardeş.. Sırf o yalın internet denen saçmalığa aylık 28 lira bayılmamak için eve "sade hatt" tarifesinden telefon bağlattım.. Ayda düz hesap 20 lira ona veriyorum..

Bu arada dün donanımhaber ttnet destek hesabına durumu bildirdim.. öğlen gibi aradılar beni.. faturam yanlış hesaplanmış.. 43 lira gibi bir iade yapılacağını söyledi telefondaki Murat Bey..

Ben yine bu rakamın yanlış olduğunu ve tekrar hesaplanmasını talep ettim..

Çünkü,

Ben normal fibernet abonesiyim, yani hiçbir taahhüt veya kampanya istemiyorum.. İstemiyorum ki ttnet denen lanet kuruma bel bağlamayayım..

Normal bir abone olduğum için paket ücretim (yeni geçirilen zamla) 69 lira.. Buna 3 liralık bağlantı ücreti taksitini eklersen eder sana 72 lira..

Murat Bey, akşam tekrar aradı ve yine ödemem gereken tutarın 56 lira olduğunu belirtti.. Ben yine aynı durumu hatırlattım kendisine..

Sisteme tekrar bakınca benim taahhütlü abone olarak göründüğümü söyledi..

Daha önceki mesajlarımda yazmıştım.. Beni, bilgim dışında taahhütlü abone yaptığı için ttnet i BTK ya şikayet ettim ve şikayetim lehime sonuçlandı..

Ama her ne hikmetse sistemde hala taahhütlü görünüyorum..

Velhasıl yine BTK ve yine okkalı bir şikayet metni döşemem gerekecek gibime geliyor..

vallahi iyi yapmışsın, yalnız taahüüt olayı kafama takıldı sen taahüüt istemediğin halde 24 ay taahüüt yapmışlar
      aklıma 3 sene önceki hikaye geldi teyzem led tv almıştı bende bu led tv.ye digitürk hd cihazı yakışır demiştim hemen aradık bir veya iki gün sonra servis kiralık olan hd cihazı led tv.ye taktı ve uydu montajınıda yaptı ayrıca yedekte bir hd olmayan uydu cihazı bırakıp gitti gitmeden önce teyzem oğlum ben istediğim zaman ayrılabilirmiyim tabiki teyzeciğim eğer yayını beğenmezsen istediğin anda bize iade edebilirsin dediler neyse 2 veya 3 ay kullandı teyzem hd cihaz bozuldu servis yeni bir cihaz getirdi aradan bir ay geçti tekrar yeni getirdikleri hd cihaz yine bozuldu teyzemde ben memnun değilim normal uyduya veya kablo tv.ye geçelim dedi bende digitürk mh aradım teyzem bu hd cihazdan memnun değil gelin cihazınızı alın veya biz teslim edelim dedim mh bayan biz size hd cihazı 15 tl kiraladık ama siz 12 ay taahhüt verdiniz eğer taahhüt vermeseydiniz 30 tl.den kiralamış olacaktınız yani kalan ayların farkını verin bizde sizin taahhütünüz bozalım ayrıca gelen arkadaşlar size normal bir tane daha uydu cihazı bırkamışlar onunda 24 ay taahhütü var onun içinde 180 tl ile birlikte tam hatırlamıyorum 270 tl mi 280 tl mi 300 tl mi yani bizden yüklü para istediler ben aracı oldum çok pişman oldum inanki o gün servis geldi hd cihazın montajını yaptı bir tane kutusunda hd olmayan uydu cihazını masaya bıraktı ve sarı bir kağıdı teyzeme imzalattı inanki hiçbir anlatma yok teyzemden imzayı aldılar bir nüshasını bize bıraktılar ve gittiler sonuç 12 ay hd cihazı teyzem kullandı onun taahüütü bitince hemen iade ettik servis diğer sd yayınlara uygun olan cihazı taktı onunda 24 ayı dolunca iade ettik teyzemin oğlu çankayadan next uydu almış hdml girişinden tv bağlamış öğle seyrediyorlar .....
      bende de o zamanlar digitürk vardı bu olay olunca ve benimde taahhütüm bitikten 3 veya 4 ay sonra kapattım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 17 Ocak 2013; 0:20:31 >

• Yüzbaşı
      336 Mesaj
      17 Ocak 2013 16:20:31
      eveeeet.. bugün kazığın kaynağı belli oldu..

fibernet e ilk başvurduğumda kuruluma gelen ekip "abi tivibu ister misin? ilk 6 ay beleş" demişti..

bende tatlısu sazanı gibi usul usul yutmuştum zokayı ve "verin beaaaa" demiştim..

ancak 1 ay sonra bu tivibu beni darlandırdı.. kanallar kasmaya, internetim cortlamaya başladı..

bende 444 0 375 i arayarak tivibu yu iptal ettirmek istediğimi söyledim ve arkadaşlar önbaşvurumu aldılar..

10 gün içerisinde tüm tivibu aparatlarını teslim etmem gerekiyordu.. bunlar stb, kumanda, adaptör, kablo v.s.

evdeki router'dan stb'a çekilen cat5e kabloyu silikonla duvara yapıştırttığım için sökmeye kıyamadım ve 1 metre de fazla olmak üzere toplam 7 metre CAT6 kablo aldım, uçlarını bile çakarak ertesi gün iade ettim..

iade prosedüründen bihaber abla iade tutanağı vermeyi bile akıl edemedi.. ama allahtan bilinçli tüketiciyim de "hooop abla, noldu bizim tutanak" diyerek kendilerine aldıkları teslim tutanağının bir kopyasını aldım.. iyi ki de almışım..

şimdi gelelim sadede.. benim bu faturamın şişmesinin sebebi, bu tivibu zımbırtılarının sistemde teslim edilmemiş olarak gözükmesiymiş.. dedim ya iyi ki tutanağı almışım..

bugün şirinyer telekom'dan aradılar.. durumu izah edip tutanağınızı aldıysanız bize bir kopyasını iletebilir misiniz dediler.. ilk etapta, süperzeka bir tt personelinin hatası yüzünden ben neden işimi gücümü bırakıp şubenize geleyim ki dedim.. ancak daha sonra telefondaki bayanın efendi ve ılımlı tutumu karşısında bu durumu kabul ettim..

gidip şirinyer telekom'a elimdeki tutanağın bir kopyasını takdim ettim..

sonuca gelirsek.. bu ay ki 99 lirayı her halükarda ödeyeceğim gibi.. zira bu lanet firmayla uğraşmaktan cidden bıktım usandım..

ancak bir sonraki ay, yaptığım bu fazla ödemeler o ayın faturasına yansıtılıp düşürülecekmiş..

beni arayan bayan şube müdürünün ve kendisinin numarasını verdi her ihtimale karşı..

bakalım ne olacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tataroktay -- 18 Ocak 2013; 1:51:54 >

• Yüzbaşı
      631 Mesaj
      17 Ocak 2013 16:48:39
      ARkadaşlar TTnet Yalın Adsl Limitsiz internetim vardı , 1 yıl taahütlü. Aylık 60-63 Tl arası ödüyordum fakat taahhüt bittikten sonra fatura giderek artmaya başladı en son 75 oldu. Abone bilgilerine online işlem merkezinden bir baktım paket Fibernet 20 mbps ye kadar diyor , yani bana sormadan değişiklik yapmışlar ve mail falanda atmadılar paketiniz şuna getirilmiştir diye. Hızımda hiç bir değişiklik göremedim benim bildiğim fiber , fiberoptik kabloyla olur bunlar standart hattı nasıl fibere geçirmiş boyle şey olur mu ?

• Binbaşı
      1671 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      KuzeyRüzğarı

18 Ocak 2013 00:55:55
      bu fiber internet kullanan arkadaşlar mtu ayarı yapılabiliyormu ve işe yarar mı

• Yüzbaşı
      792 Mesaj
      19 Ocak 2013 11:22:59
      Arkadaşlar 6 ay önce sokağın başına apartmanla 15 metre mesafe var,fiber internet kutusu koydular (üzerinde turk telekom fiber internet yazıyor ve konunun ilk mesajındaki T11 kabinine çok benziyor), oraya kadar fiberoptik kablo oradan bizim apartmana ise eski bakır hat ile internet geliyor. Tarifemide netlimitsizden fiber 20mbite çevirdiler. Yanlız hala adsl modem kullanıyorum ve modemdeki hız 24mbit görünüyor. Ve 2.3-2.4 mb ile download yapabiliyordum.

Sorun şu: 5 gün önce sokakta bi kablo çalışması yaptılar ve internet sürekli kopmaya başladı, zira modemde SNR değeri 2-3lere düştü, buda kopmanın habercisi.Ancak TTNET ısrarla SNR değerinin bir önemi olmadığını hat değerlerinin normal olduğunu ayrıca hızımın 20mbit olduğunu söylüyor.

Bu problemin sebebi ne olabilir? Bu adamlar eski bakır kabloları iyice bozmuş olabilirler ya da benim kullandığım adsl modem bu işi karşılamıyor olabilir mi? VDSL modemi hangi şartlarda almak gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimano -- 19 Ocak 2013; 11:32:12 >

• Yarbay
      4297 Mesaj
      19 Ocak 2013 11:50:53
      quote:

Orijinalden alıntı: kimano

Arkadaşlar 6 ay önce sokağın başına apartmanla 15 metre mesafe var,fiber internet kutusu koydular (üzerinde turk telekom fiber internet yazıyor ve konunun ilk mesajındaki T11 kabinine çok benziyor), oraya kadar fiberoptik kablo oradan bizim apartmana ise eski bakır hat ile internet geliyor. Tarifemide netlimitsizden fiber 20mbite çevirdiler. Yanlız hala adsl modem kullanıyorum ve modemdeki hız 24mbit görünüyor. Ve 2.3-2.4 mb ile download yapabiliyordum.

Sorun şu: 5 gün önce sokakta bi kablo çalışması yaptılar ve internet sürekli kopmaya başladı, zira modemde SNR değeri 2-3lere düştü, buda kopmanın habercisi.Ancak TTNET ısrarla SNR değerinin bir önemi olmadığını hat değerlerinin normal olduğunu ayrıca hızımın 20mbit olduğunu söylüyor.

Bu problemin sebebi ne olabilir? Bu adamlar eski bakır kabloları iyice bozmuş olabilirler ya da benim kullandığım adsl modem bu işi karşılamıyor olabilir mi? VDSL modemi hangi şartlarda almak gerekiyor?

çakma fibere hoş geldiniz.bu sistemde kulanıcıyı zaten bilmedi internet bilgisini daha da bulandırıyoruz.telekoma kardeişm bize fiber internet koydunuz ama ankastreyi yenilemediniz diye dilekçe verin binaca.

• Yüzbaşı
      466 Mesaj
      19 Ocak 2013 19:15:19
      Zeytinburnu'ndayım.

Apartmana turuncu optik kablo girmişti geçen hafta, bugün de apartmanın içine kutuyu kurmuşlar.

Bundan sonraki prosedür "Evi aranma -> Gelip modem kurulması -> Hızın 20 Mbit'e yükseltilmesi" şeklinde mi olacak?

İlk etapta VDSL olup daha sonradan mı Fiber İnternet'e geçiş yani direk internetin eve ethernet kablosu ile çıkması şeklinde mi gerçekleşiyor? Ne kadar sürede bu güncelleme yapılıyor?

Car Lover
    • Yarbay
      4297 Mesaj
      19 Ocak 2013 21:50:40
      quote:

Orijinalden alıntı: cmshn

Zeytinburnu'ndayım.

Apartmana turuncu optik kablo girmişti geçen hafta, bugün de apartmanın içine kutuyu kurmuşlar.

Bundan sonraki prosedür "Evi aranma -> Gelip modem kurulması -> Hızın 20 Mbit'e yükseltilmesi" şeklinde mi olacak?

İlk etapta VDSL olup daha sonradan mı Fiber İnternet'e geçiş yani direk internetin eve ethernet kablosu ile çıkması şeklinde mi gerçekleşiyor? Ne kadar sürede bu güncelleme yapılıyor?

fiber internet diye bi internet çeşidi yok,ama ttnet bakırdan bile lazer ışık geçireibliyor adamalr teknolojide çok ileri.size vdsl verecekler.ancak 20 mbit zaten adsl ile verileibliyor.o yüzden oalcka iş kendinizi kandırmak oalcak.ancak hat değerleri düzgün oalcğaı için çıakcka sorunlar en aza inecektir.güzel bi uygulama ama pazarlaması sadece dolandırıcılık olduğu için ha olurda metroethernet verirler ozaman deirm ki olmuş ama onuda 5 mbite 1500 tl isityorlar.ne acayip di,mi metroethernet 10 gbit simetrik olmasına rağmen fiber internet oalrak geçimiyor.ama 20/2 mbit fiber internet geçiyor

• Onbaşı
      26 Mesaj
      20 Ocak 2013 01:21:26
      FTTB / GPON benim bağlantı türüm ttnet limitsiz 20mbps kullanıyorum ama bugun hız testi yapayım dedim sonuçlar :

connection speed (download) 5.2 mbps
      " "(upload) 1.1 mbps

alın size ttnet !

Vaio-Intel® Core™ i7-3612QM İşlemci 8GB RAM 3,10 Ghz 2 GB AMD Radeon™ HD 7650M

• Yarbay
      7331 Mesaj
      21 Ocak 2013 14:24:05
      İşyeri 50 mbit.

LG G3

Aynı dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. (Hz. Mevlana)
    • Yüzbaşı
      754 Mesaj
      21 Ocak 2013 16:50:18
      quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

İşyeri 50 mbit.

upload kötü hocam... keşke uploadları da iyileştirseler ama bu bizim ülkenin genelinde böyle. genel bir geliştirme yapılması lazım upload için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commodore34 -- 21 Ocak 2013; 16:52:18 >

• Yarbay
      7331 Mesaj
      21 Ocak 2013 16:52:53
      quote:

Orijinalden alıntı: commodore34

Alıntıları Göster

upload kötü hocam... keşke uploadları da iyileştirseler...

Bu yine iyi kutuya kadar fiber çekmeden önce upload 1mbitti ve hız testlerinde 60-70 civarı gösteriyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAdmin -- 21 Ocak 2013; 16:53:20 >

LG G3

Aynı dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. (Hz. Mevlana)
    • Yüzbaşı
      754 Mesaj
      21 Ocak 2013 17:06:12
      quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

Alıntıları Göster

Bu yine iyi kutuya kadar fiber çekmeden önce upload 1mbitti ve hız testlerinde 60-70 civarı gösteriyordu.

Eskisine göre iyi olabilir tabi. Ama yurtdışında yaşayan tanıdıklara arkadaşlara bizdeki internet hızından bahsedince acıyorlar bize resmen. 5 mbit in aşağısında upload veren iss yok Avrupa'da. Download hızları pek farklı değil tabi, orada sıkıntı yok.

• Yüzbaşı
      354 Mesaj
      21 Ocak 2013 19:10:02
      Arkadaşlar benim evin hemen dibinde var bu kabinlerden yani fiberin bulunduğu kabinlerden. Bende bu yüzden fiber internet almak istiyorum. Gidip sordum türktelekomdaki teknik servise dediler o kabinden evinize cat5 kablo çekicez ve böylece yararlanacaksınız dediler. Şöyle bi şey varkiönceden bi modem almıştım TP-Link Modeli TD-W8961ND özellikleri de 300mbps kablosuz N Adsl2+ Modem Router (router de ne işe yarıyo analamdım ama) Bunu kullanmak istiyorum fakat vdsl uyumlu mu değilmi bilmiyorum. Türktelekomdakilerde Vdsl modem kullanmazsanız olmaz dediler onlarda piyasada çok pahalı bizden alırsınız dediler. Bende forumda gördüğüm kadarıyla verilen modem iyi değilmiş ben kendi modemimi kullanmak istiyorum. O yüzden vdsl uyumlu modem modellerini yazarsanız sevnirim tabi tp link olsun :) şimdiden teşekkürler başka markalarınkini de yazarsanız sorun değil. Bu yazıya vereceğiniz cevap başka arkadaşlara da yardımcı olacaktır. Teşekkürler.

İntel i76700K İşlemci
      Asus Z170-Deluxe Anakart
      32 GB DDR4 2666 Mhz Ram
    • Yüzbaşı
      432 Mesaj
      21 Ocak 2013 19:24:28
      quote:

Orijinalden alıntı: cmshn

Zeytinburnu'ndayım.

zeytinburnu neresindesiniz hocam bende z.burnundayım beştelsizdeyim mevcut hangi tarifedesiniz acaba.

• Yüzbaşı
      466 Mesaj
      21 Ocak 2013 21:47:30
      quote:

Alıntıları Göster

zeytinburnu neresindesiniz hocam bende z.burnundayım beştelsizdeyim mevcut hangi tarifedesiniz acaba.

Nuripaşa'dayım hocam ben.

Car Lover
    • Teğmen
      130 Mesaj
      21 Ocak 2013 23:11:21
      Arkadaşlar taşınacağım apartmanda fibernet kutusu gördüm en uygun fiyatlı limitsiz fibernet paketi hangisi maksimum 1 sene taahütlü veya taahütsüz?

• iOS Beta Kullanıcısı
      2113 Mesaj
      21 Ocak 2013 23:29:56

quote:

Orijinalden alıntı: 50musa50

Arkadaşlar taşınacağım apartmanda fibernet kutusu gördüm en uygun fiyatlı limitsiz fibernet paketi hangisi maksimum 1 sene taahütlü veya taahütsüz?

ttnette taahut yok. modemi kendileri veriyor. fiyatlar nette var

Eskiler Bilir
    • Teğmen
      153 Mesaj
      22 Ocak 2013 02:49:30
      Bnide ekleyin 20 mbps limitsiz...

Bi sorum olucak.. Baya buyuk bi modem verdiler ustunde cok ivir zivir var misal usb girisi ne icin lazim ?

#iOS Yetkilisi #Apple Editörü

Youtube Kanalım : www.youtube.com/mobilamca

Kişisel Youtube Cover Kanalım : www.youtube.com/onuraltinoz
    • Binbaşı
      1933 Mesaj
      22 Ocak 2013 19:40:01
      Antalya`da kullanan var mi TT fiber? Allah`in belasi superonline burda rezalet

• Yarbay
      3855 Mesaj
      23 Ocak 2013 01:59:43
      sokağa fiber kutuları koydular ama 2senedir bağlantı vermediler.
      biyere şikayet etsek işe yarar mı?

ego primum tollo nominor quoniam leo
    • Yarbay
      2118 Mesaj
      23 Ocak 2013 17:06:37
      var ise şikayet yeri yazın da arayalım saha dolabı var baglantı aynı snr da falan iyileşme yok

• Binbaşı
      1580 Mesaj
      23 Ocak 2013 18:22:04
      20 gün önce sokağa Tip 7 dolap koydular, bugün 4440375 den aradılar (bant kaydı) "hattınız fibere geçecektir" dediler. Bakalım ne zaman geçiyoruz fibere, apartmana kutu filan koymadılar.

• Yarbay
      4297 Mesaj
      23 Ocak 2013 20:16:40
      bi tanıdığımızın evine t11 koymuşlar.adam haldır haldır fiber fiber diyo.hızım düşük dedi.gittik telekoma sorgulattık ve adamın toplam ulaşılaiblr hızı 11 mbit çıktı.ama üst komşusu 44 mbite ulaşaibliyordu toplamda.bu nebiçim iş anlamadık

• Teğmen
      181 Mesaj
      23 Ocak 2013 22:32:58
      Merhaba. Bizim evin içine kadar fiber kablosu çekildi am sınırsız internet pahalı görünüyor. 55 tl + telefon ücreti 75 tl ye falan gelecek. Kampanyalar bölümünde de sadece bu kampanya var. Sizce 15 tatili vs sebebiyle yakın zamanda bir kampana duyurulur mu?

• Yarbay
      4297 Mesaj
      23 Ocak 2013 22:37:44
      quote:

Orijinalden alıntı: PeleriNx

Merhaba. Bizim evin içine kadar fiber kablosu çekildi am sınırsız internet pahalı görünüyor. 55 tl + telefon ücreti 75 tl ye falan gelecek. Kampanyalar bölümünde de sadece bu kampanya var. Sizce 15 tatili vs sebebiyle yakın zamanda bir kampana duyurulur mu?

iyide fiyhatlar aşağı yukarı hep öyle ttnette

• Teğmen
      181 Mesaj
      23 Ocak 2013 23:54:38

quote:

Orijinalden alıntı: montevo

Alıntıları Göster

iyide fiyhatlar aşağı yukarı hep öyle ttnette

Olur mu, gecen adsl kampanyası vardı üniversiteli gibisinden birsey. 8 mbit sınırsız, yalın paket 50 tl. Hiçbir bağlantı ücreti yoktu. Onu bağlatmaya gittim, sizin ev fiber bölgesinde cevabını aldım.

Sanki ben istedim fiber hattı. Gelin çekin desem çekmezlerdi :)

• Yarbay
      4297 Mesaj
      23 Ocak 2013 23:58:59
      quote:

Orijinalden alıntı: PeleriNx

Alıntıları Göster

Olur mu, gecen adsl kampanyası vardı üniversiteli gibisinden birsey. 8 mbit sınırsız, yalın paket 50 tl. Hiçbir bağlantı ücreti yoktu. Onu bağlatmaya gittim, sizin ev fiber bölgesinde cevabını aldım.

Sanki ben istedim fiber hattı. Gelin çekin desem çekmezlerdi :)

çok süper zeka olduklarından doalyı bu tipşeyler oluyor.telekom çalışanına indirmlidir internet,adsl, ama eivnde fibe rbağlantısı olan bi çalışan alamıyor indirmli.bunu mantık yürütüp çözeiblecek bi teknolojileri yok.

• Çavuş
      62 Mesaj
      24 Ocak 2013 09:04:17
      Terimler
      ADSL , Asymmetric Digital Subscriber Line
      VDSL2 -- Very High Speed Digital Subscriber Line Version 2
      G.SHDSL: Global. Single-line High-speed Digital Subscriber Line
      POTS: Plain Old Telephone Service
      NGN: Next Generation Network
      DSLAM, Digital Subscriber Line Access Multiplexer

Genişbant Erişim Kabinlerine Neden ihtiyaç var

Genişbant xDSL hizmetlerini daha kaliteli ve yüksek hızlarda verebilmek
      VDSL teknolojisinin getridiği kısıtlamalar (max 1 km uzaklık, hatların biribirini etkilemesi gibi)
      IPTV hizmetini verebilmek için yüksek hızlara çıkmak gerekiyor.
      PSTN hizmeti için daha az bakır altyapı kullanmak

........TİP11 FTTB Kabinlerine Neden ihtiyaç var.....

100 Mb VDSL hizmeti verebilmek
      xDSL ve POTS hizmetini birlikte verebilmek
      Binaya kadar fiber altyapı kullanmak
      Bakır altyapının yüksek kurulum, işletim ve bakım masraflarından kurtulmak
      Fiziksel sebeplerden kayanklı arıza oranlarını düşürmek

• Çavuş
      62 Mesaj
      24 Ocak 2013 09:37:52
      http://www.youtube.com/watch?v=aCBEo45jByU

videodaki yorumlarda, caner sarıcanın yorumuna dikkat!..

My life, my choice
    • Yarbay
      4297 Mesaj
      24 Ocak 2013 09:40:38
      quote:

Orijinalden alıntı: intibak

Terimler
      ADSL , Asymmetric Digital Subscriber Line
      VDSL2 -- Very High Speed Digital Subscriber Line Version 2
      G.SHDSL: Global. Single-line High-speed Digital Subscriber Line
      POTS: Plain Old Telephone Service
      NGN: Next Generation Network
      DSLAM, Digital Subscriber Line Access Multiplexer

Genişbant Erişim Kabinlerine Neden ihtiyaç var

Genişbant xDSL hizmetlerini daha kaliteli ve yüksek hızlarda verebilmek
      VDSL teknolojisinin getridiği kısıtlamalar (max 1 km uzaklık, hatların biribirini etkilemesi gibi)
      IPTV hizmetini verebilmek için yüksek hızlara çıkmak gerekiyor.
      PSTN hizmeti için daha az bakır altyapı kullanmak

........TİP11 FTTB Kabinlerine Neden ihtiyaç var.....

100 Mb VDSL hizmeti verebilmek
      xDSL ve POTS hizmetini birlikte verebilmek
      Binaya kadar fiber altyapı kullanmak
      Fiziksel sebeplerden kayanklı arıza oranlarını düşürmek

tamamen olmasa da ezici bi üsütnlükle yalan

• Yarbay
      3076 Mesaj
      25 Ocak 2013 14:38:51
      8mb netlimitsiz---->dönüşüm fibernet
      Ocak.2013----> 34.13 GB----> 953.09 MB
      varmı böyle birşey
      ttnet ile herşey mümkün a.k.l. geçmediğim halde hız bu

santraldekilerin canı sıkılmış galiba ...
      440375 yanıt hız değerleri normal o zaman benim gözler bozuk

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      25 Ocak 2013 15:10:21
      quote:

8mb netlimitsiz---->dönüşüm fibernet
      Ocak.2013----> 34.13 GB----> 953.09 MB
      varmı böyle birşey
      ttnet ile herşey mümkün a.k.l. geçmediğim halde hız bu

santraldekilerin canı sıkılmış galiba ...
      440375 yanıt hız değerleri normal o zaman benim gözler bozuk

Aynen katılıyorum bence bunlar ayın 20sinden sonra herkesi otomatik düşürüyorlar sırayla nasılsa akk'yi aşmıştır diye

• Yarbay
      3076 Mesaj
      27 Ocak 2013 12:02:40
      1mb limitsizden netlimitsiz geçiş

netlimitsizden fibernete geçiş

kendilerinin meşhur sistemi tarafından dönüşüm fibernete geçirmişler
      son hali budur sözmü ona a.k.l.geçilmediği halde 40gb ile bunlara söylenecek söz yok artık.

TT md topu 4440375'e atıp kurtuluyor bunlarda takip numarası verdiler 3 gündür tık yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 27 Ocak 2013; 12:03:48 >

• Yüzbaşı
      436 Mesaj
      27 Ocak 2013 13:26:24
      normal ttnet dekı gıbı malum kopmalar oluyor mu ?

<Bu ileti DH Gold Premium Kullanılarak atılmıştır>

• Yüzbaşı
      336 Mesaj
      27 Ocak 2013 18:12:08
      Selamlar arkadaşlar..

Her türlü ttnet buhranına karşı BTK diyorum..

https://tuketici.btk.gov.tr/

üşenmeyin şikayetinizi bırakın..

tıpış tıpış arıyorlar..

• Yarbay
      8215 Mesaj
      27 Ocak 2013 21:29:05
      quote:

Orijinalden alıntı: thenefy

normal ttnet dekı gıbı malum kopmalar oluyor mu ?

Valla bu daha çok sizin bölgenizdeki durumla alakalı, benim önceden de pek sorunum olmazdı yine olmuyor.Baktım demin modemden 10 gündür aynı bağlantıyı kullanıyormuşum, kesilme kopma yok.Ama sizin oradaki altyapı kötüyse bilemeyiz tabi.

• Yarbay
      3076 Mesaj
      28 Ocak 2013 08:38:15
      Ben kendi adıma 1mb'te kopma olmazdı
      netlimitsize geçtim olmadı
      f(b)ibernet paketinde de kopma olmadı ama a.k.l.dolmadan keyfi uygulamalar kanı beynime çıkarttı resmen

• Yüzbaşı
      782 Mesaj
      28 Ocak 2013 17:00:59
      arkadaşlar bende fiberli oldum artık tilgin marka bi modem verdiler sizce nasıl iyimi ama daha aboneliğim açılmadı

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      28 Ocak 2013 22:32:42
      quote:

Orijinalden alıntı: snowZi*

arkadaşlar bende fiberli oldum artık tilgin marka bi modem verdiler sizce nasıl iyimi ama daha aboneliğim açılmadı

semt neresi hocam sizin, bizim buralara belli yerlere veriyorlar galiba bugün z.burnu merkezefendi de tt çalışanlarını gördüm resmen kamp kurmuşlar logarın başına fiber kablo bağlantılarıyla uğraşıyolardı darısı bizim başımıza.

• Yüzbaşı
      782 Mesaj
      28 Ocak 2013 22:39:38
      quote:

Alıntıları Göster

semt neresi hocam sizin, bizim buralara belli yerlere veriyorlar galiba bugün z.burnu merkezefendi de tt çalışanlarını gördüm resmen kamp kurmuşlar logarın başına fiber kablo bağlantılarıyla uğraşıyolardı darısı bizim başımıza.

sakarya/hendek 20 mbit aldım ve 20 mbit tam çekiyorum darısı başına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snowZi* -- 28 Ocak 2013; 22:41:26 >

• Onbaşı
      20 Mesaj
      30 Ocak 2013 14:27:01
      quote:

Alıntıları Göster

bende zeytinburnu merkezefendide oturuyorum atatürk ilköğretim okulunu biliyor musun? bizim apartmana 4 ay öncesinde türk telekom fiber optik 3. resimdekini koydular ama fiberli falan

• Yarbay
      2083 Mesaj
      30 Ocak 2013 14:32:17
      buralar ne zaman gelecek acaba

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      30 Ocak 2013 21:36:51
      Arkadaşlar ben bıktım bi son yardım buraya sorayım dedim bir haftadır sürekli olarak kopmalar yaşıyordum önce modemle başladım daha sonra yeni port verdiler ve dün bana bina tesisatın değişmesi dendi ve bugün bina tesisatımda değişti direk cat 6 kablo döşendi ve sonuç yine FİBERNET bizim 20 dakikada bir kopuyor sürekli hat değerlerimde oynama var modemden takip ediyorum elimde 2 tane modem var her ikiside aynı ben ne yapıcam biri yardım etsin bana

arada bi dsl ışığnı sabit yakaladığımda aldığım hız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkyyy -- 30 Ocak 2013; 21:38:22 >

Asus rampage 4 extreme lga2011 | INTEL i7 3930k 4.8 Ghz | Corsair dominator 1.5 LV 16 GB quad Kit DDR3-2133MHz | CUSTOM SIVI SOĞUTMA BY EK
      7970 TRİFİRE @1200MHZ | SAMSUNG 27'' SyncMaster SA27950D 3D 120HZ Monitör | CORSAİR FORCE GT 480GB RAID 0 + SAMSUNG 1000 GB 8MB HDD
      THERMALTAKE TOUGHPOWER GRAND 1200W 14 cm Fan 80 Plus Modüler Güç Kaynağı | CORSAİR 800D | Logitech g35 gameing headset
    • Teğmen
      102 Mesaj
      30 Ocak 2013 23:54:51
      arkadaşlar benimde evimin 50'şer metre aralıklarla 3 tane tip-7 saha dolabı var. ben hala adsl kullanıyorum okuduklarımdan fibere geçirilmem gerektiğini anladım ama yanlış mı anladım acaba? yoksa modem kaynaklı mı böyle şeyler? (modemim huawei echolife HG521)

hat değerlerimde aşağıdaki gibidir.

Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 796
      Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 7999
      Yukarı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 17.2
      Aşağı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 27.3
      Yukarı yönde aralık derinliği 8
      Aşağı yönde aralık derinliği 448
      Hat standardı ADSL_2plus
      Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 0
      Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 4
      Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 5.3
      Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 6.1
      Kanal türü Interleaved
      Yukarı yönde CRC 24
      Aşağı yönde CRC 1
      Yukarı yönde FEC 1914
      Aşağı yönde FEC 8270

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adsizjpg -- 31 Ocak 2013; 0:09:10 >

• Yarbay
      2653 Mesaj
      31 Ocak 2013 09:04:36
      selam arkadaşlar,

mevcut olarak ADSL kullanıyorum, yeni öğrendiğim kadarı ile sitede altyapı değişmiş ve fiberoptik bağlantıya uygun hale gelmiş.

düşündüğüm kampanya şudur: http://www.ttnet.com.tr...-Avantaj-Kampanyasi.aspx

sormak istediğim bir iki soru var
      1. verilen modemde wireless özelliği var mıdır?
      2. kullanılacak olan bağlantı ADSL2 midir?
      3. mevcut kullandığım modemi kullanamaz mıyım? (Air 5443 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Router)
      4. kurulum yapılır iken evde herhangi birinin olması gerekmekte midir?

teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badbora -- 31 Ocak 2013; 9:06:58 >

• Yarbay
      3928 Mesaj
      01 Şubat 2013 00:58:07
      Bu Fiber internet tamamen yalan dolan aldatmaca ve kandırmaca..Hız 3-5 mb arasında gidip geliyor.Anlık 8 i görüyor genelde... Arada bir de 18-20 filan oluyor..Bu yüzden adını fiber koymuşlar yersen..!

O kadar kablo döşe eve kadar cat6 çek yatırım yap..Sonuç koca bir sıfır!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x15 -- 1 Şubat 2013; 1:06:12 >

Sayfa:   <<     < önceki   44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU - AYRINTILI BİLGİLER İLK MESAJDA
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.