Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mafaky , mafaky Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YunusPhp

quote:

Orijinalden alıntı: doktor x

quote:

quote:

quote:

quote:

yunus bu modem olur mu sence
    http://airties.com/product-details.asp?pn=Air%205440&i=&ci=101&cat1=IPTV+%26+%C3%87oklu-Medya+%C3%9Cr%C3%BCnler&cat2=IPTV+Destekli+A%C4%9F+Ge%C3%A7itler+%28Router%29&dil=tr

İşinizi görmez bu modem bu adsl modem

peki bu modemi neti diğer odalara dağıtmak için kullanabilirmiyim ?

Evet ama adsl modem bu sen fiber alıcaksın boşuna para harcamış olursun.

bu suan zaten evde var. bunu ne yapacam :)) bari işe yarasın

Router desteği var mac id değiştirme seçeneği varsa işinizi görebilir.

mac id derken neyi kastettin ? daha açık yazar mısın ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

http://airties.com/product-details.asp?pn=Air%205440&i=&ci=101&cat1=IPTV+%26+%C3%87oklu-Medya+%C3%9Cr%C3%BCnler&cat2=IPTV+Destekli+A%C4%9F+Ge%C3%A7itler+%28Router%29&dil=tr

Fiber internet sistemi çok farklı mac id doğrulaması var modemin altında bunu görürsün bunu tt ye bildirince ona göre internet veriyorlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Fiber internet sistemi çok farklı mac id doğrulaması var modemin altında bunu görürsün bunu tt ye bildirince ona göre internet veriyorlar.

ben yeni fiber için modem alacağım. doğal olarak kablosuz diğer odalarda az çekecek. ben bu elimdeki airties 5440 ile sinyali güçlendirebilirmiyim ? yani fiber modemden neti alıp kablosuz verebilir mi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben yeni fiber için modem alacağım. doğal olarak kablosuz diğer odalarda az çekecek. ben bu elimdeki airties 5440 ile sinyali güçlendirebilirmiyim ? yani fiber modemden neti alıp kablosuz verebilir mi ?

Verir merak etme

• Az once tekrar aradim bir yerde ariza ciktigi icin ekibi oraya yolladi dediler. Ertelendikce erteleniyor maalesef. Bu hafta gelirler insallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Az once tekrar aradim bir yerde ariza ciktigi icin ekibi oraya yolladi dediler. Ertelendikce erteleniyor maalesef. Bu hafta gelirler insallah.

sizin orada herşey tamam dediler mi ? bizim burada dediler ama nafile.. telekoma gitmek şart oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: amonRa

quote:

Az once tekrar aradim bir yerde ariza ciktigi icin ekibi oraya yolladi dediler. Ertelendikce erteleniyor maalesef. Bu hafta gelirler insallah.

sizin orada herşey tamam dediler mi ? bizim burada dediler ama nafile.. telekoma gitmek şart oldu

Alıntıları Göster
    Bizim apartmana da 4 ay önce kurmuşlardı. Dün arayıp sordum hala sinyal vermemişler. Neyse ki superonline var

• quote:

quote:

Dairelere cat6 kablo cekilecek sadece bu kaldi.
  • quote:

ben iyiligini sinyal iletimi icin soylemistim
    ben telekomun altinda ismini vermiycegim bir firmada santiye sefi olarak gorev yaptim izmirde. ve evlere fiber uygulamasini bizzat kendim gerceklestirdim.

eger sorulariniz olursa yanitlayabilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: templier19

ben telekomun altinda ismini vermiycegim bir firmada santiye sefi olarak gorev yaptim izmirde. ve evlere fiber uygulamasini bizzat kendim gerceklestirdim.

Telefon ile soracaktım ama buradan sorayım d-slam dışında müstakil evlere fiber gelecek mi ? Bunun ile ilgili bir bilginiz var mı ?
  • quote:

sorum aslinda modem konusunda olacak. bu sabah telekoma gittim. orada herkes birbirinden habersiz. neyse uzun konusmalar sonucu bizim siteye fiber verilebilecekmis. sorun firma gerekli evraklari telekoma daha teslim etmemis. isin bittigine dair. konusmalar enasinda gorevlilerin sizin oraya cipon kurduk cipon demesi fiberin tamamlandigini gosterdi. bana yarin yada h.ici basvurun kontrol edelim evraklar tamamlanddiysa veririz dediler. modemi de gordum 4 portlu ip tv girisli. tilgin modem. ip tb de 3 ay icerisinde aktif olacak deniyor. benim merak ettigim acaba modemi tercih ederken neye dikkat edeyim ? ve bu verdikleri modemin wireless gucu diger adsl modemlere gore nasil ?

• quote:

quote:

sorum aslinda modem konusunda olacak. bu sabah telekoma gittim. orada herkes birbirinden habersiz. neyse uzun konusmalar sonucu bizim siteye fiber verilebilecekmis. sorun firma gerekli evraklari telekoma daha teslim etmemis. isin bittigine dair. konusmalar enasinda gorevlilerin sizin oraya cipon kurduk cipon demesi fiberin tamamlandigini gosterdi. bana yarin yada h.ici basvurun kontrol edelim evraklar tamamlanddiysa veririz dediler. modemi de gordum 4 portlu ip tv girisli. tilgin modem. ip tb de 3 ay icerisinde aktif olacak deniyor. benim merak ettigim acaba modemi tercih ederken neye dikkat edeyim ? ve bu verdikleri modemin wireless gucu diger adsl modemlere gore nasil ?

Alıntıları Göster
    once sizi fiber sistemler konusunda bilgilendiriyim.
    fiber sistemleri iki cesitte oluyor biri aktif digeri pasif.

aktif sistemde apartmanin alt katina bir kabin konuyor ve fiber kablo orda sonlandiriliyor burdan sonra dairelere cat6 kablolar ile dairelere dagiliyor bu sisteme aktif demenin nedeni apartman altindaki sistemin enerjiye ihtiyac duymasi.

diger sistem ise pasif sistem bunda yine apartmanin altinda bir kabin var anca fiber burda 1x1 fiberlere ek yapilip dairelere direkt olarak fiber kablo ulasiyor. sonra tek kil burda sonlaniyor. burdan ericsonnun bir cihazina fiber kablo giriyor, daha sonra tilginin 1311 isimli bir modeme cat6 ile geciyor. bu noktada 2 adet telefon calisabiliyor.

simdi sorulariniza yanit vermeye calisicam:
    benim uygulamak icin elime gecen projede, sokaktaki her yere, tek daire olan apartman bile olsa fiber kablo cekiyorudum.

bu modemi sanirim superonline da veriyor. cok kullanisli yada guzel cekimi oldugunu sanmiyorum sahsen =) ama ben kendime zyxel 661 olan bir modem bulmustum onu almayi dusunuyorum.

soru sordukca yanitlarim arkadaslar=)

• quote:

Orijinalden alıntı: BrkyVRNGL

Bu mesaj silindi.
    istanbul zeytinburnuna ne zaman gelecek bekliyoruz yıllardır
  • quote:

once sizi fiber sistemler konusunda bilgilendiriyim.
    fiber sistemleri iki cesitte oluyor biri aktif digeri pasif.

aktif sistemde apartmanin alt katina bir kabin konuyor ve fiber kablo orda sonlandiriliyor burdan sonra dairelere cat6 kablolar ile dairelere dagiliyor bu sisteme aktif demenin nedeni apartman altindaki sistemin enerjiye ihtiyac duymasi.

diger sistem ise pasif sistem bunda yine apartmanin altinda bir kabin var anca fiber burda 1x1 fiberlere ek yapilip dairelere direkt olarak fiber kablo ulasiyor. sonra tek kil burda sonlaniyor. burdan ericsonnun bir cihazina fiber kablo giriyor, daha sonra tilginin 1311 isimli bir modeme cat6 ile geciyor. bu noktada 2 adet telefon calisabiliyor.

simdi sorulariniza yanit vermeye calisicam:
    benim uygulamak icin elime gecen projede, sokaktaki her yere, tek daire olan apartman bile olsa fiber kablo cekiyorudum.

bu modemi sanirim superonline da veriyor. cok kullanisli yada guzel cekimi oldugunu sanmiyorum sahsen =) ama ben kendime zyxel 661 olan bir modem bulmustum onu almayi dusunuyorum.

soru sordukca yanitlarim arkadaslar=)

Alıntıları Göster
    İzmir/Bornova'ya yakın zamanda gelme ihtimali var mı? Ya da şuanda nerelerde çalışmalar var bir bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: milerado

İzmir/Bornova'ya yakın zamanda gelme ihtimali var mı? Ya da şuanda nerelerde çalışmalar var bir bilginiz var mı?

Alıntıları Göster
    arkadaslar ben isten ayrilali 3 ay fln oldu o yuzden tam olarak bilgi veremiycem nerelerde var ne zmn gelcek gibi sorulara yanit veremiycem...

ancak izmirde ; bornova, narlidere, alsancak, konak ve mavisehir tarafnda calismalar suruyor yogun bir sekilde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkay VARANGEL

Bornova nın neresindesin kardeş ? M.Kemal cddesindeki çalışmalar tamamlandı

Ciddi mi diyorsun? Benim dünyadan haberim yok o zaman. M. Kemal Cad. İşbankası civarında oturuyorum ben.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Gece gece güzel haber oldu benim için. Evime getirseler haberim olmıcak
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    ya beyler git şu modemi al dediğiniz bir modem yok bu fiber için ? adam akıllı bir bilgi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkay VARANGEL

Yalnız TTNET deil Superonline :D

Superonlinede kendi ekipleri ile döşüyordu zaten.
  • quote:

arkadaslar ben isten ayrilali 3 ay fln oldu o yuzden tam olarak bilgi veremiycem nerelerde var ne zmn gelcek gibi sorulara yanit veremiycem...

ancak izmirde ; bornova, narlidere, alsancak, konak ve mavisehir tarafnda calismalar suruyor yogun bir sekilde...

Konak'ta nerede? halil rıfat paşa'nın oralarda mı? bi bizim bu tepecik SSK hastanelerin buraya doğru getirseler şaşırırım zati.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.