Şimdi Ara

köpek taşımak için uygun otomobil/vasıta (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
1
Favori
16.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde
    Bu araba bu fiyata bedava sayılır, üstelik de LPG'li ve 2010 model.
    Şu anda nedensewww.ford.com.tr sitesinde 2012 model FORD MONDEO yok...

Taner bey, bende ikinci el fobisi var
    İkinci el almayı düşünmüyorum, sıfır 2012 model veya çok cazip fiyat olur ise 2011 model yeni bir araba alacağım.

bütçenizi, dizel-benzinli, station-mpvmi, istemediğiniz markalar vs daha ayrıntılı yazarsanız size daha isabetli öneriler gelebilir belki.

• 1- Eğer ikinci el sadece fobiyse 8000-10000 km de garantili 2010 ve üstü volvo xc70 alabilirsin. Çünkü sıfırı ve ikinici eli arasında uçurum var.
    2- aracı satın almayıp kiralama yöntemine gidebilirsin eğer firma sahibi falansan avantajları var.
    3- dediğin doğru bahsettiğin iki arabayı v70'i volvo v60'ı ford yarattı...:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter
    Fotoğraftaki araç sanırım 2 eski kasa(e39) bmw 5 serisi station

pek mümkün değil.... bagaj kapağı çift ve alttaki kanat için kullanılan sağ taraftaki amartisör çok rahat göze çarpıyor.....
    bu suv, mpv veya jeep sınıfı bir araba olmalı... zaten ayrıca tavanda yüksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84
    bütçenizi, dizel-benzinli, station-mpvmi, istemediğiniz markalar vs daha ayrıntılı yazarsanız size daha isabetli öneriler gelebilir belki.

en fazla yaklaşık 100000 tl civarında işi bitirmeyi arzu ediyorum....
    dizel tercihim olur ancak düşük yakıt tüketimine sahip bir benzinli de düşünebilirim....
    araç sınıfı tayininde en önemli konu yükleme eşiğinin düşük olmasıdır...köpeğin kolay inip binmesi için yükleme eşiğinin düşük olması önemli bir ayrıntı...
    otomatik vites ve hele ki yeni nesil robotik vites ve hele ki çift kavramalı otomatik vites tercihimdir.....araba çok cazip ise düz vites de olabilir ama zorda kalmadıkça otomatik vites almayı arzu ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Av köpeğimi taşımak için dacia logan mcv yi kullanıyorum ki zaten ondan aldık arabayı. Bagajın sağ tarafı kafes ve bagaj kapaği 2 taraflı olduğundan köpeği yerleştirmek kolay oluyor beklemelerde soldaki bagaj kapağını açınca da içeri bol bol hava geliyor ve köpeği rahatsız etmeden yükleme yapmak mümkün.

evet.... ekonomik otomobiller içinde bu tarz ihtiyaçlar için 7 kişilk değilde 5 kişilik (ve özellikle Logan MCV Black Line) modelleri kullanışlı duruyor

köpek taşımak için uygun otomobil/vasıta

arabanızın iyi ve kötü yönleri hakkında tecrübelerinizi paylaşırmısınız....

• quote:

Orijinalden alıntı: eczek
    1- Eğer ikinci el sadece fobiyse 8000-10000 km de garantili 2010 ve üstü volvo xc70 alabilirsin. Çünkü sıfırı ve ikinici eli arasında uçurum var.

belliki çoğunluğun favorisi volvo xc70... açıkçası benim de liste başı favorim volvo xc70.....

ayrıca hem xc70'in hemde doğal olarak V70'in köpek taşımak için aksesuar imkanlarının olması daha cazip hale getiriyor..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Av köpeğimi taşımak için dacia logan mcv yi kullanıyorum ki zaten ondan aldık arabayı. Bagajın sağ tarafı kafes ve bagaj kapaği 2 taraflı olduğundan köpeği yerleştirmek kolay oluyor beklemelerde soldaki bagaj kapağını açınca da içeri bol bol hava geliyor ve köpeği rahatsız etmeden yükleme yapmak mümkün.

evet.... ekonomik otomobiller içinde bu tarz ihtiyaçlar için 7 kişilk değilde 5 kişilik (ve özellikle Logan MCV Black Line) modelleri kullanışlı duruyor

arabanızın iyi ve kötü yönleri hakkında tecrübelerinizi paylaşırmısınız....

Iyi yön derken tuhaf bir iyi yön olacak ama; bence en iyi yönü köpek arabayı kirlettiğinde, kokuttuğunda insana oturmuyor çünkü araba bas bas benim amacım bu, ben 1. Cil araba değilim diye bağırıyor.

Bagaj kapağının 2 parça olması mola yerlerinde sol bagaj kapağını açıp köpeğin ferahlayabilmesini sağlıyor.
    Uzunlama olması ve bagajında da kocaman cam olması ferah olmasını sağlıyor.
    Sanayide kafesmontajı ve bagaj döşemesi ucuza geliyor volvo ile giderseniz 2 katını isterler.

Kötü yönü de konfor namına bir şey olmaması, ben sizin yerinizde olsam 2. El dizel klimalı logan mcv alırdım. Ben genelde o araba ile 200 km civarı yolculuklar yaptığımdan sorun olmuyor,ama siz gidip bu araba ile istanbul bodrum yapacaksanız çekilmez bir kere istanbul bodrum yaptım motor sesinden ne kulak kaldı, konforsuzluktsan ne sırt ne ayak kaldı,koltukların minderi kısa çünkü.

Ama bunları terafi eden bir yönü var: çok ekonomik hem de öyle böyle değil. elinin altında 2. Araba var hissi vermez.

Bu arada volvo resmi koymuşsunuz 2 tane gri köpek var orada onların cinsi weimaraner yani benim köpekten :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 12 Şubat 2012; 9:17:08 >

• Lada niva alın keyfinize bakın

Bütçe 100 kağıtmış, dur bilmiyodum bunu, çok güzel tavisyelerim olcak

Passat Variant 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 80.300,00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 12 Şubat 2012; 9:37:24 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter
    Fotoğraftaki araç sanırım 2 eski kasa(e39) bmw 5 serisi station

pek mümkün değil.... bagaj kapağı çift ve alttaki kanat için kullanılan sağ taraftaki amartisör çok rahat göze çarpıyor.....
    bu suv, mpv veya jeep sınıfı bir araba olmalı... zaten ayrıca tavanda yüksek

Evet haklısınız Şimdi daha dikkatli baktım eski kasa BMW X5 farlar ve d sütunu uyuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkishDrifter -- 12 Şubat 2012; 12:44:54 >

• size tavsiyem megane sport tourer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -- 12 Şubat 2012; 20:29:18 >
  • volvo xc70 (2006-2007) model
  • İmkanlar XC70 elverdikten sonra diğerlerinin pek anlamı kalmamış
  • quote:

arkadaşlar..... ilginç bir soru olacak belki çoğumuz için.... işte dünyanın 1001 hali var...
    benim köpeğim artık büyüdü ve arabamda taşımak sorun olmaya başladı....
    köpeğim için arabamdan vazgeçemiyorum elbette sadık dostum köpeğim içinde uygun bir çözüm yaratmaya çalışıyorum
    arabamdan çok memnunum ve onu değiştirmeyeceğim için iri bir cins olan köpeğimi taşımak için ikinci bir otomobil almayı düşünüyorum...
    arabam (bmw5) sedan olduğu için ergenleşip irileşen köpeğimi artık arka koltukta taşımak uygun ve köpek için rahat olmuyor
    detaylı bir araştırma yapmadan önce forumda sorayım istedim.... sizlerin başından geçmiş ve tecrübesi olanlar ilginç önerilerde bulunabilir...
    ikinci arabam olacağı için arabadan beklentilerimde çok fazla değil... yani gezmek ve keyif için zaten bir arabam var, bu ikincinin amacı belli....
    sadece köpek taşımak için büyüklük ve kullanım imkanları olarak yeterli ve uygun olsun diyorum
    bir dostum köpek için v60 çok uygun diyip bana köpek taşırken sağlayacağı bazı avantajlardan bahsetti, köpeğin konforu ve kaza güvenliği anlamında da avantajları bana cazip gelldi bu nedenle volvo v60 düşündüm ama arabanın tarzı ve havası anlamında bmw 5 ile kısmende olsa kesişir bir durum var.... bmw 5 varken de v60 anlamsız ve gereksiz masraf gibi geldi....yani şimdilik v60 1-2 numara büyük gibi duruyor.... (diğer alternatiflere göre çok büyük avantajlar yaratıyor ise ve şahsına münhasır özelliklerdeki tek otomobil ise ciddi alternatif olarak düşünebilirim de)
    ticari amaç ile kullanılan araçlardan istemiyorum....caddy, doblo gibi araçlar önermeyin
    ancak skoda yeti fena değilmiş gibi duruyor....üzerinde çalışmam ve araştırmam gerekiyor...ya da sizlerin bu noktada yorumları faydalı olacaktır...
    dizel veya benzinli olabilir.....yeni nesil otomatik vites (robotic vites) tercih ederim ama seçeneklerde yok ise manuel viteste olabilir...
    taşıma meselesi basit gibi görünsede bir iri ırk köpek ve iki yetişkin insanın senede 10000km ye yakın uzak mesafe seyahatleri olacak bu otomobil ile....az buz değil...
    sizler neler önerirsiniz???? teşekkkürler....

Ikinci el Volvo xc70 hem 4 ceker hobi olarakta kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gü
    size tavsiyem megane sport tourer

renoya antipatim var... ancak buna rağmen sport tourer'i çok detaylı inceledim...
    malzeme kalitesi çok düşük ve çok çabuk dökülen bir araba....
  • quote:

quote:

en fazla yaklaşık 100000 tl civarında işi bitirmeyi arzu ediyorum....
    dizel tercihim olur ancak düşük yakıt tüketimine sahip bir benzinli de düşünebilirim....
    araç sınıfı tayininde en önemli konu yükleme eşiğinin düşük olmasıdır...köpeğin kolay inip binmesi için yükleme eşiğinin düşük olması önemli bir ayrıntı...
    otomatik vites ve hele ki yeni nesil robotik vites ve hele ki çift kavramalı otomatik vites tercihimdir.....araba çok cazip ise düz vites de olabilir ama zorda kalmadıkça otomatik vites almayı arzu ederim...

o zaman size seat alhambra yazıyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Marksman84

Duster nasıl olur?bagaji köpek icin ideal gibi fakat bavul koyacak yer nasil olur bilemiyorum.

aslinda dusterda iyi olurdu.ozellikle 4x4 110luk dizeli ihtiyaci hayliyle karsilar diye düsünüyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gü
    size tavsiyem megane sport tourer

renoya antipatim var... ancak buna rağmen sport tourer'i çok detaylı inceledim...
    malzeme kalitesi çok düşük ve çok çabuk dökülen bir araba....

kac senede dokuldu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemos
    kac senede dokuldu acaba?

gördüğüm 1-2-3 senelik meganeların çoğu kötü durumda idi.... zaten sw olan megane tourerlerin arka yan kaplamaları çok çok kötü haldeydi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 13 Şubat 2012; 19:19:37 >
  • quote:

hocam minibüse benzer bir araba da istemiyorum.... vw touran çok uygun şartlarla alabilirim....ama tipten kaydetti...
    sw otomobil ya da derli toplu bir suv, mpv mesela kaşkay gibi bir şeye daha sıcağım...
  • quote:

quote:

hocam minibüse benzer bir araba da istemiyorum.... vw touran çok uygun şartlarla alabilirim....ama tipten kaydetti...
    sw otomobil ya da derli toplu bir suv, mpv mesela kaşkay gibi bir şeye daha sıcağım...

anladım,

qasqai'nin yükleme eşiği yükseklik olarak full size suvlardan farklı değil, nerden baksanız 80 cm...

size yine station lazım, passat, superb ve insigniadan öte seçenek yok onlarda da.

bu arada alhambra, vw sharan ile aynı platformdur, tourandan falan bir hayli büyük bir araç.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.