Şimdi Ara

Engelli aracı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 sene önce engelli aracı aldık babamın adına ve aracı babam sürüyor.

Şuanda o aracı yine engelli statüsünde babamın sürüşünden çıkararak kendimi şoför olarak gösterebilirmiyiz bunu öğrenmek istiyorum.

Not: Satmak filan değil amaç sadece statü değiştircek sahibinden başkası kullanamaz yerine şoförü olucam. Bunun için ne gibi şeyler yapmalıyız.

BU KONUDA PEK BİLGİM YOK ANCAK NORMAL OLAN ARAÇ ALIM SATIM KONUSUNDA YETERLİ BİLGİYE SAHİBİM SORUSU OLAN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLABİLİRİM.

TEŞEKKÜRLER.

• geçmiş olsun dileklerimle 1. 2. ve 3. dereceden akrabalar hiçbişey olmaksızın kullanabilir konuya yönlendiriyorum tıklayınız

http://www.engelliler.biz/forum/ozel-donanimli-otomobiller-motorlu-araclar-h-sinifi-ehliyet/7240-engelli-kisi-adina-alinan-araci-kim-kullanabilir.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: extreme_oki

geçmiş olsun dileklerimle 1. 2. ve 3. dereceden akrabalar hiçbişey olmaksızın kullanabilir konuya yönlendiriyorum tıklayınız

http://www.engelliler.biz/forum/ozel-donanimli-otomobiller-motorlu-araclar-h-sinifi-ehliyet/7240-engelli-kisi-adina-alinan-araci-kim-kullanabilir.html

Evet onu bende biliyorum ancak bu yeni alınan araçlar için geçerli.

Bizim sorunumuz yanlızca sahibinin kullandıgı bir aracı 1. 2. 3. derece kullanabilir şeklinde ruhsata işletip sahibinin kullanabilme statüsünden çıkartmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: hızır_112

quote:

Orijinalden alıntı: Styric

İlginç, rapor hangi tarihde alındı, araçı ne zaman aldınız ? ehliyette ne yazıyor ? Maliye ile işinizi bitirmişsiniz, Trafik ile görüşüp yeniden ruhsat çıkartıp, babanızın üzerine olacan aracı sürebilirsiniz gibi gözüküyor. Eğer trafik onay verirse makine mühendislere odasına gidip aparatları çıkartıacaksınız. Sonra tekrar muayene olacaksınız ve ruhsatta ki değişiklikler yapılacak.

Burada çok açık bir şey var, %90 ve üzeri raporlarda alınan araçlarda yakınları hadda yeni düzenlemeye göre herkes kullanabiliyor. Ama kesinlikle aparat olmayacak. Bence il trafik şubesine gidip görüşün. İşiniz zor gerçekten çok sıkıntılı şeyler Allah kolaylık versin.

Rapor yeni, Araç 2010 aralık ayında alındı. Benim ehliyetim B babamın ehliyeti H. Ruhsatta sahibinden başkası kullanamaz yazıyor. aliyeyle filan heryerle işimiz bitti aracı sorunsuz kullanıyoruz.

Tek sorumuz artık aracı ben kullanıcam sadece.

Ruhsatta babanızdan başkası kullanamaz yazar çünkü arabayı sadece babanızın sürebileceği şekilde tasarlanmış bir aparat var bu ve bunun gibi durumlarda kan bağının veya 3. kişilerin kullanması söz konusu değildir. Bu durumu değiştirmeniz gerekiyor. Bunun cevabını ancak trafik ve maliye verir. Böyle durumlarda ilden ile değişe biliyor. Çoğu maliye trafik prosedür uygulamayıp kafasına göre iş yapıyor.

quote:

geçmiş olsun dileklerimle 1. 2. ve 3. dereceden akrabalar hiçbişey olmaksızın kullanabilir konuya yönlendiriyorum tıklayınız

Sizin bahsettiğiniz durum aracı kullanamayacak kişiler için geçerli ama araç sahibi aracı aparat yardımı ile kullanıyor. Burada durum değişiyor işte. Ve vergiğiniz linkte ki başlık 2008'e ait yönetmenlikler değişti ne yazik ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: hızır_112

quote:

Evet onu bende biliyorum ancak bu yeni alınan araçlar için geçerli.

Bizim sorunumuz yanlızca sahibinin kullandıgı bir aracı 1. 2. 3. derece kullanabilir şeklinde ruhsata işletip sahibinin kullanabilme statüsünden çıkartmak.

cevapları yalnış yerde arıyorsun konunun bilginleri verdiğim adreste madem o siteyi biliyorsun en iyi onlar bilir bu işi orda dene kafan karışmasın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.