Şimdi Ara

F VE Q KLAVYE KARŞILAŞTIRMASI (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
654
Cevap
12
Favori
341.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akinci

Ben Kadıköy yazıcıoğlundan aldım. İstanbul dışındaysan gittigidiyor gibi sitelerden bulabilirsin.

Yaşasın FGĞIOD Klavye : ) Yıllardır ben de bu mücadeleyi veririm.

Ustam, Yazıcıoğlu'nda hangi dükkandan aldınız? Ben o kadar çok aradım ki bu etiketlerden, bulamamıştım. İnternette de bulamamıştım. Şimdi kırtasiyede satılan uyduruk harf çıkartmalarından alıp notebook'uma yapıştırıyorum ve yaklaşık iki ayda bir yenilemek zorunda kalıyorum. Nasıl bir dükkandı? Veya internette nasıl bir isimle aratayım? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...
  • Evet Yaşasın F Klavye..Eğer insanımız klavye ve dizüstü bilgisayar alımında F klavyeli olanında ısrarlı olsalar, üreticiler elbetteki bu tür ürünleri yapacaktır veya satıcılar daha çok getirecektir. Birkaç sene önce ticaret liselerinde eğitimden kaldırılan daktilografi dersinin yerine bu yıl "Bilgisayarda Yazı" dersi getirildi. Artık gençlerimiz, F klavye ile hızlı yazma eğitimini tekrar almaya başladılar.. Şimdilik iyi gidiyor benim öğrenciler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: stanleykubrick

Ustam, Yazıcıoğlu'nda hangi dükkandan aldınız? Ben o kadar çok aradım ki bu etiketlerden, bulamamıştım. İnternette de bulamamıştım. Şimdi kırtasiyede satılan uyduruk harf çıkartmalarından alıp notebook'uma yapıştırıyorum ve yaklaşık iki ayda bir yenilemek zorunda kalıyorum. Nasıl bir dükkandı? Veya internette nasıl bir isimle aratayım? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

3. veya 4. katta merdivenlere en yakın olan dükkanlardan biriydi. Dizüstü aksesuarı satan her dükkanda bulunur zannederim. F klavye diye belirtseniz iyi olur. Yukarı katlarda 4-5 MEBİL isimli bir dükkan var oradanda temin edilebilir. F klavye etiketi, yapışkan etiketi diyebilirsin.
    http://urun.gittigidiyor.com/Notebook-Klavyenizi-Turkcelestirmek-Bedava_W0QQidZZ2968374 burdaki gibi birşey
    Yapıştırmadan önce yasdıklarımı tekrar okusan iyi olur.

• quote:

3. veya 4. katta merdivenlere en yakın olan dükkanlardan biriydi. Dizüstü aksesuarı satan her dükkanda bulunur zannederim. F klavye diye belirtseniz iyi olur. Yukarı katlarda 4-5 MEBİL isimli bir dükkan var oradanda temin edilebilir. F klavye etiketi, yapışkan etiketi diyebilirsin.
    http://urun.gittigidiyor.com/Notebook-Klavyenizi-Turkcelestirmek-Bedava_W0QQidZZ2968374 burdaki gibi birşey

Çok çok çok teşekkürler... Ne büyük bir iyilik yaptığınızı, qwerty notebook'larla başı dertte olanlar bilir... Yani siz de bilirsiniz

• BEN PROGRAMCIYIM VE Q İLE YAZIYORUM 8 YILDIR..AMA HEP DÜŞÜNDÜM GEÇSEMMİ DİYE?....BU SAATTEN SONRA BİLMİYORUM KOLAY OLURMU ?
  • ben yaklaşık 4 senedir f klavye kullanıyorum ama evime gelen misafirler falan klavyemi görünce hiçbişey yazamıyorlar
    ama benm yazışımı görünce şaşırıyorlar bence q klavyeden çok daha iyidir f
    herkeze tavsiye ederim ama oyunlarda dez avantajı var bazı oyunlar f e göre deil (ör:gta san andreas)
    amam yinede veinize 1 f klavye alın alışınca göreceksiniz ne kadar güzel olduğunu!
  • Beyler bahsettiğim teflon etiketleri yapıştırmadan önce ve sonra saç kurutma makinası ile 2-3 dakika klavyenin tuşlarını ısıtın.
    Geçen etiketleri söküp başka bir makinaya yapıştırdım. Önce sırıttılar fakat ısıtıp tuşlara biraz baskı yapınca düzeldiler.
  • Anlaşılan bu işten en karlı klavye üreticileri çıkmış.

Önemli olan f, q değil herhangi birini iyi kullanabilmektir. Hem q kullanmak parmaklara fayda sağlar, daha çok çalışacakları için daha güçlü olacaklardır. Esasen en iyi yöntem önce belli müddet q sonra da f klavye kullanmak...

Şaka bi yana arkadaşımıza araştırıp bizimle paylaştığı için teşekkür ederim..
  • salla hocam ne uğraşacan milattan önceki harf dizilişlerini öğrenecem diye
  • Hocam ellerinize sağlık diyorum. Kesinlikle hortlatmaya değer. Yaklaşık 10 yıldır klavye ile orta düzey temas halindeyim. Yazma hızım bir arpa boyu ilerlemedi.
    Şimdi birde F deneme vakti.
  • dostum ben Q klavyeye alıştım. okulda bilgisayar atelyelerindeki F klavyeleri bilgisayara Q tanıtıp öyle program kodlayabiliyorum
    Q da gerçekten de hatalar çok oluyor. bazen tuşa basamama, bazen de yanlış tuşa basma. bir de backspace tuşuna basma olayı var ya... öldürüyor insanı azizim.
  • bios da f kalvye q olarak görünüyor. kullandığım programlama dilleri ingilizce, oynadığımız oyunlar vb. hepsi q için yapılmış durumda. ayrıca alışan birisi gayet hızlı yazabiliyor q klavye ile (mesela ben). f klavye , memurlar, saymanlar, sekreterler vb. evrak işi ile uğraşanlar için daha iyi oluyor. onun dışında pek fark olacağını sanmıyorum. evet ama gerçekten türkçe yazım için f klavye üzerine yok. milli eğitim bakanlığı okullara artık f klavye gönderiyor zaten.
  • Güzel çalışma ama Q'dan yanayım
  • Bende 20 senedir Q klavye kullanıyorum. He zaman aynı hızda hiç ilerleme yok. Bende F klavye'ye geçsem mi acaba?
  • Kısa adı INTERSTENO olan ULUSLARARASI BİLGİ İŞLEM FEDERASYONU tarafından 2006 yılında yapılan turnuvada Türk yarışmacılarımız üstün başarı göstererek 1. olmuştur.

F klavye kullanan ve Dünya Şampiyonu olan Türk yarışmacı aynı zamanda forumumuzun üyesidir.

Turnuva sonuçları:

20 Yaş üstü Profesyoneller Kategorisi:
    http://www.interstenoturk.com/internet2006/20genel.htm
    (1. olan arkadaş DH üyesidir.)

17-20 Yaş Gençler Kategorisi:
    http://www.interstenoturk.com/internet2006/17genel.htm

EDIT:www.interstenoturk.com adresinden 2007 yılı turnuvaları ile ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CafeCennet -- 6 Ocak 2007; 11:20:53 >

• ...2007 Turnuvaları Başladı...
    Intersteno (Uluslararası bilgi İşlem Federasyonu) Türk grubu tarafından yapılacak ücretsiz turnuvaya katılmak isteyen arkadaşlarımız detaylı bilgiyi aşağıdaki link'den edinebilirler.

Ayrıntılı bilgi için:http://www.interstenoturk.com/deneme2007.html

Ankara'da: Adalet Meslek Lisesi 0312-339 81 58.
    İstanbul'da: Şampiyon Kursları 0212 234 30 49.
  • İkisini de kullanıyorum.

geçiş yaparken 5 dk kullanmam alışmam için yeterli.

İki klavyeyi de kullanan birisi olarak tarafsız yorum yapıyorum,

f klavyeyi bir kere kullanmaya başlayınca q klavyede eskisi kadar hızlı yazmanız zorlaşıyo tabiki, uzun uzun metinler yazanlar varsa kesinlikle f klavye daha ii.

tabi siz benim gibi ikisini di kullanmaya kallkarsanız ikisindede iyi yazamazsınız, mecbur kalmasam evdeki klavyemi de f yaparım ama tek ben kullanmıyorum.

1 hafta kunnanırsanız f klavyeyi bir daha bırakamazsınız, ayrıca oyun kontrol tuşlarını da yeniden ayarlamak çok zor deil..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: stanleykubrick

beyler q klavyenin tuşlarını söküp f klavye dizisinde takmak mümkün..

Ben hiç denemedim ama bu yazı üzerine yarın laptopumun tuş dağılımını F e göre düzenleyip deniyeceğim.. Teşekkürler tekrardan

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.