Şimdi Ara

ASKERDE KALMA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler klasik bir konudur bu askerde kalma konusu ben de bununla ilgili bilgi almak istiyorum konuya hakim olan arkadaşlardan şu an üniversite okuyorum bitince malum askere gideceğim ve askerde kalmak istiyorum bunun yolu yordamı nedir sınavı mı var nasıldır?Ayrıca kalmak kolay mıdır kalabilme olasılığı nedir?

• Askerlik vaktin gelince daha doğrusu kendini askerde bulunca bence kalmak istemeyeceksin Ama tsk'nın sözleşmeli subay alımı ilanlarını takip etmen gerekir...
  • Eyvallah
  • Yedek subay adayı sınavlarına giriyorsun askerliğini asteğmen olarak yapıyorsun.Asteğmenlik bitince tekrar sınavlara girip teğmen oluyorsun.Teğmenlikten yüzbaşılığa kadar yükselebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Yedek subay adayı sınavlarına giriyorsun askerliğini asteğmen olarak yapıyorsun.Asteğmenlik bitince tekrar sınavlara girip teğmen oluyorsun.Teğmenlikten yüzbaşılığa kadar yükselebilirsin.

daha fazla yükselebilirsin diye biliyorum. o yüzbaşı durumu astsubaylıktan subaylığa geçişte oluyo daha fazla yükselememenin nedeni de öyle bir kural olduğu için değil emeklilik yaşın geldiği için diye biliyorum ama asteğmenken askerde kalırsan yaşın elverdiğince binbaşı yarbay falan yükselirsin öyle değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chrome87

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Yedek subay adayı sınavlarına giriyorsun askerliğini asteğmen olarak yapıyorsun.Asteğmenlik bitince tekrar sınavlara girip teğmen oluyorsun.Teğmenlikten yüzbaşılığa kadar yükselebilirsin.

daha fazla yükselebilirsin diye biliyorum. o yüzbaşı durumu astsubaylıktan subaylığa geçişte oluyo daha fazla yükselememenin nedeni de öyle bir kural olduğu için değil emeklilik yaşın geldiği için diye biliyorum ama asteğmenken askerde kalırsan yaşın elverdiğince binbaşı yarbay falan yükselirsin öyle değilmi?

Benim bilgimde bu yönde net bir bilgisi olan varsa?
  • ?
  • Askerlik sadece Rütbelilere Güzel rahattır. hele güzel bir yere düştünmü oh mis gibi Acıkcası er olarak askerde kalmak istemem
  • Zaten rütbeli olacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucky1920

Zaten rütbeli olacağım

benim bildiğim askerde kalma şöyle oluyo. asteğmen olarak gidiyosun askerlik bitmeye yakın veya bitince bi sınava giriyosun tabi askeriye ihtiyaç duyar ve sınav açarsa. sende sınava giriyosun kazanırsan sözleşmeli subay oluyosun. ama bu sınavın açılıp açılmaması veya senin başvurup vuramaman tamamen askeriyenin hangi alanda kime ihtiyacı olduğuyla ilgili. yani adamlar 500 kişi bile almak istese senin bölümüne 1 kontenjan dahi açmayabilirler tamamen şans yani
  • isteklerini ve emirlerini yerine getireceksin + bi komutan kafala istekli isen gerçekten gayret varsa kal derim sınavı var yardımcı oluyorlar zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyqi

isteklerini ve emirlerini yerine getireceksin + bi komutan kafala istekli isen gerçekten gayret varsa kal derim sınavı var yardımcı oluyorlar zaten

eyv.
  • arkadaslar ben mayıs 2012 de askere alınacagım büyük ihtimalle ama onun öncesinde jandarma astsubay sınavlarına girmek istiyorum eger bu sınava girip kazanırsam sıkıntı olur mu cevaplarınızı beklyrum
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz--01

arkadaslar ben mayıs 2012 de askere alınacagım büyük ihtimalle ama onun öncesinde jandarma astsubay sınavlarına girmek istiyorum eger bu sınava girip kazanırsam sıkıntı olur mu cevaplarınızı beklyrum

jandarma astsubay sınavlarına lise menzunları girebiliyor mu ? birde başvuruyu nereden yapıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 17 Şubat 2012; 16:41:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.