Şimdi Ara

Amerikan Kültür Derneği (Bir Bakın Beyler)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
15.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerikan Kültür Derneği'ne yazılmayı düşünüyorum. İstanbul Kadıköyde oturuyorum ama Taksim şubesine yazılmayı düşünüyorum. Bilenler var mıdır, Amerikan Kültür Derneği nasıldır ? Seviyem B1, yani Pre Intermediate. Hayır Amerikan Kültüre gitme diyip başka kurs önerisi olan var mı ?

• Bende bu aralar bir kursa gitmeyi düşünüyorum, bahsettiğiniz kursa kur ücretini ve saatlerini sordunuzmu acaba?
  • İstanbul'daki hakkında bir şey diyemem ama Denizli'deki hakkında güzel şeyler söyleniyor.Burada sorun yok.
  • Ankara'da da güzel şeyler söyleniyor burada da sorun yok :)
  • sitesine gırıp arastırdım. kadıkoydede yerı var. ayrıca 48 günde ingilizce öğretebılıyorlarmıs. 2 günde 8 saat eğitim alabiliyormuşsun.
  • amerikan kültür isim alma sistemiyle çalışır yani bayilik gibi düşün benzeridir...gideceğin şubeyi araştırman daha iyi olur

(beyler demişsin ama yinede cvb lıım dedim)
  • Ben de Amerikan Kulturdeyim ve cidden bana cok katkisi oldu, yabanci hocalari cok sicakkanli ve gercekten sana ogretiyorlar :)
  • Tavsiye etmem. Olay şu;

Kaydolmaya gittiğimde yazılı sınav yaptılar. Girdim çıktım. Daha sonra sözlü sınav yaptılar. Yapan kadın A2 sin dedi. Ben B1 olduğumu bildiğim halde belki gerçekten de öyledir dedim ses çıkarmadım. Bir süre önce ilk derse gittim. Aman Allah'ım! Sahiplik takısı getiremeyen mi dersin, kültür kelimesinin ingilizcesinin culture olduğunu bilmeyen mi dersin, ne ararsan vardı. 16 kişiden biri de düzgün konuşamaz mı birader? Yok, konuşamıyor işte. Kekeliyor, kelime bulamıyor yarım saat düşünüyor ve saire. Kendimi hakarete uğramış hissettim. Ve anladım ki sırf para uğruna seni düşük seviyeden başlatıyorlar. Ben de gitttim sözleşmenin iptalini istedim.

Yaptıkları bir kurnazlık daha var. İlk ders kitap dağııyorlar ince şeffaf plastiğe sarılı. Hah işte o kabı açarsan 80 tl ni alamıyorsun sözleşmeyi iptal ettirmek istersen. Kitapta kitap olsa bari içim yanmayacak.

Kısacası kesinlikle tavsiye etmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

Tavsiye etmem. Olay şu;

Kaydolmaya gittiğimde yazılı sınav yaptılar. Girdim çıktım. Daha sonra sözlü sınav yaptılar. Yapan kadın A2 sin dedi. Ben B1 olduğumu bildiğim halde belki gerçekten de öyledir dedim ses çıkarmadım. Bir süre önce ilk derse gittim. Aman Allah'ım! Sahiplik takısı getiremeyen mi dersin, kültür kelimesinin ingilizcesinin culture olduğunu bilmeyen mi dersin, ne ararsan vardı. 16 kişiden biri de düzgün konuşamaz mı birader? Yok, konuşamıyor işte. Kekeliyor, kelime bulamıyor yarım saat düşünüyor ve saire. Kendimi hakarete uğramış hissettim. Ve anladım ki sırf para uğruna seni düşük seviyeden başlatıyorlar. Ben de gitttim sözleşmenin iptalini istedim.

Yaptıkları bir kurnazlık daha var. İlk ders kitap dağııyorlar ince şeffaf plastiğe sarılı. Hah işte o kabı açarsan 80 tl ni alamıyorsun sözleşmeyi iptal ettirmek istersen. Kitapta kitap olsa bari içim yanmayacak.

demekki hiç bişey dışarıdan gözüktüğü gibi değilmiş..

bide insan adını başka bişey koyar bari amerikanın fast food külürü dışında bi kültürümü var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaman5 -- 27 Şubat 2012; 18:16:39 >

• Amerikanin kulturu yok insanlarla ( ki burada cok agir bi kelime kullanacaktim ) ayni forumda oldugumuzu gosteriyor bu konuda cok hassasim ki amerikan kulturu ve edebiyati ogrencisiyim ben.Soruya gelirsek bu dil okulu hakkini veriyor .Bazi arkadaslar sinavdan yakinmis ama sorun oldugunu dusunen gitsin sinavini karsilastirsin bolgeye gore degisebilir ogretmen kalitesi ona birsey diyemem.
  • Kayıt olmadan seviyemizi öğrenebilmek için sınava girebiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

Tavsiye etmem. Olay şu;

Katiliyorum. Benim ingilizcem berbat ama su an B1 kurundayim ve 2.kez alicam bu kuru cunku altyapi vermediler ki.

A1'den basladim ogrendik bir seyler sonra A2 oldum. Yaz okulum oldugu icin o kurdan kaldim maalesef. Sonra tekrar A2 aldim. 3 ay gittim. 3 hoca degisti bu arada. Son hocamiz da ameliyat oldugu icin bizi sinav yapmadilar ve B1 oldum ben. Ayni senin dedigin gibi kekeliyorum, kelime bulamiyorum, cumle kuramiyorum. Ee boyle olunca da ozguvenim kiriliyo. Senin gibi o kuru hak edenlerin de cani sıkılıyo. Halbuki bana adam akilli altyapi olusturup sinif atlattirmasalar duzene oturacak bir sistem.

Tamamen para tuzagi olan bir kurum. Neden oraya gittin derseniz. Bu ilde sadece AKD ve Onderdil var taninmis olarak. AKD'ye 3000 lira para verdik vicdan azabi da cekiyorum. Yok ki soyle adam akilli bir kurs etrafimizda.

Bir de ogrettikleri seyler evde yapilabilir. Hoca ders anlatiyor.-- Gramer kitabindan calisilabilir--. Konusma yapiyor. Zaten ders saati haftada 6 saat. Onun yerine 3 aylik WAT yapilsa daha faydali. Yabanci hoca deseniz haftada 1 saat giriyor derse. Odevler veriyor. Ama sizde kendinize odev verip ingilizce bilen birine kontrol ettirebilirsiniz.

• ben de Beykent Hadımköydeki amerikan kultur e gideyim diyordum.kötü oldu.ne yapacağız?hangi kursa gidicez?
  • dilko english ten 2 kurum var arkadaşlar, yurtdışına gideceğim için devrediyorum şuanki fiyatı 2350 dediler ben 1000liraya veriyorum
  • gebze amerikan tam bir fiyasko. milattan once kalma bir mudurleri var kendi cikarina gore ogretmenleri baskı altında tutuyor. kılık kıyafetine gore gonderiyor. saka gibi. cok baska duyumlarda alıyorum. paranızı bosa harcamayın.
  • Bende geçen gün kayıt oldum sözlü sınava girdim , A1 sin dendi.Grammerde A1 , kelimede A1 ve A2 arasındasın dedi.Bana verilen portfolio da bulunan A1 de ki 250 kelimeden 5-10 tane kelime bilmiyorum galiba , A2 deki kelimelerinde çoğunu biliyorum.B1 e koydukları kelimelerin bazılarıda oyunlarda veya internette kullanılan kelimeler.
    Grammer açısından eksiklerim olduğunu biliyorum ama 5dk konuştuktan sonra ne kadar kelime bildiğimi nereden çözdü merak ettim .Giden arkadaşlarım memnun kaldılar kurstan zaten onlardan dolayı yazıldım inşallah bende memnun kalırım.
  • Ben kadıköydeki Amerikan kültüre gittim. sınava soktular 25 sorunun 18 ini yaptım galiba tam hatırlamıyorum. biri geldi türk aksanıyla ingilizce konustuk b1 cıktım. giden insanlara baktım hep çoluk çocuk.

BERLİTZ i araştırmanızı tavsiye ederim. ben istanbul kozyatağı şubesine gidiyorum şuan. 1450tl verdim 1 kur için. 3 ay sürüyo 1 kurda. hocaları %70 i yabancı ve türk hocaları ise yurt dısında doğmus büyümüş anadil seviyesindeki insanlar. türk aksanıyla konusmuyolar yani. kurstan içeri girdiğin andan itibaren inglizce konusmaya baslıyosun. türkçe konusmak yok. dersler de ben tahtaya yazim sen deftere yaz olayıda yok. sürekli inglizce konusuyorsun. ben cok memnunum.. 3 kur daha almayı planlıyorum acıkcası. paramın karsılığını veriyolar en azından. konuşabiliyorum artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren2kose

Ben kadıköydeki Amerikan kültüre gittim. sınava soktular 25 sorunun 18 ini yaptım galiba tam hatırlamıyorum. biri geldi türk aksanıyla ingilizce konustuk b1 cıktım. giden insanlara baktım hep çoluk çocuk.

BERLİTZ i araştırmanızı tavsiye ederim. ben istanbul kozyatağı şubesine gidiyorum şuan. 1450tl verdim 1 kur için. 3 ay sürüyo 1 kurda. hocaları %70 i yabancı ve türk hocaları ise yurt dısında doğmus büyümüş anadil seviyesindeki insanlar. türk aksanıyla konusmuyolar yani. kurstan içeri girdiğin andan itibaren inglizce konusmaya baslıyosun. türkçe konusmak yok. dersler de ben tahtaya yazim sen deftere yaz olayıda yok. sürekli inglizce konusuyorsun. ben cok memnunum.. 3 kur daha almayı planlıyorum acıkcası. paramın karsılığını veriyolar en azından. konuşabiliyorum artık.

Beyler bu arkadasin profiline bakin hep berlitz'i övmüş bende ingilizce kursu araştırıyordum forumda dolaşırken arkadaşın ısrarla bir kurumu söylemesi ver hep ingilizce konularına yazması zaten gayet açık :) biliyorum hepimizin kafası karışık kurs arıyoruz ama sanırım yanlış yerde arıyoruz çünkü buraya yazanlarda ne yazıkki şirket elemanları ve artık kime güveneceğimi bilmiyorum kursada gitmiyorum :)

• quote:

Ben kadıköydeki Amerikan kültüre gittim. sınava soktular 25 sorunun 18 ini yaptım galiba tam hatırlamıyorum. biri geldi türk aksanıyla ingilizce konustuk b1 cıktım. giden insanlara baktım hep çoluk çocuk.

Türk ingilizce hocaları kpss sınavını kazanamadığı için üç beş kuruşa kurslarda çalışanlardan, yabancı hocalar da amerikalarda bişi olamayıp da türkiyeye gelen beceriksiz insanlardan oluşmaktadır. Bu sebeble nereye gidersen git hoca hocadır farketmez git inşaat içşici ingilizce bilsin o bile sana ingilizce öğretir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrchad

quote:

Beyler bu arkadasin profiline bakin hep berlitz'i övmüş bende ingilizce kursu araştırıyordum forumda dolaşırken arkadaşın ısrarla bir kurumu söylemesi ver hep ingilizce konularına yazması zaten gayet açık :) biliyorum hepimizin kafası karışık kurs arıyoruz ama sanırım yanlış yerde arıyoruz çünkü buraya yazanlarda ne yazıkki şirket elemanları ve artık kime güveneceğimi bilmiyorum kursada gitmiyorum :)

yalan söylüyor arkadaşım amerikan kültür'ün belli sınıfları var bu arkadaşı en tembellerin olduğu yere atmışlar çünkü bilmiyor hiçbişi how are you whats your name onun bildiği bu iniglizce işte dolayısıyla onun yeri tembellerin yanı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.