Şimdi Ara

MEB Fatih Projesi SAMSUNG Galaxy 10.1 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
4
Favori
45.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cgnskmnnn

quote:

tableti 5 ya da 6 defa yeniden başlatmayı dene olmazsa oyunu sil son versiyonunu yükle yine olmazsa bi önceki versiyon işini görür

bak dostum söyledim

1mobile marketten indiriyorum uygulamaları.Mesela temple rundan bi türlü çıkamıyorum
  • bi teşekkürü çok görmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProInvincible -- 7 Eylül 2012; 14:42:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazellewish

bu tabletler bizim vergilerimizle siz ders calisin bizim zamaninda okula gittigimiz gibi 20 kilo cantalarla gitmeyin diye verildi alinda oyun oynayin otograf cekin diye degil sonuc itibariyle benim gorusum bu tabletler oyun yada internet araci degil sadece e-book tur ve ole kullanilmalidir.oyun amaciyla degil umarim iyi kilitlemislerdir ve amacinin disinda kullanilmaz. cokta icten soyluyorum.

çok doğru herkes tableti kırmış bile hoca dersi anlatırken herkes oyun oynar internete girer artık
  • hayır böyle bişey yapmayız. yapamayız. çünkü öğretmenlerin tableti ve akıllı tahtalar bizim tabletlerimizle bağlantılı ve biz ders dışında bir şey yaparsak anında kilitleme özelliğine sahip hocalarımız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz1928

quote:

bu tabletler bizim vergilerimizle siz ders calisin bizim zamaninda okula gittigimiz gibi 20 kilo cantalarla gitmeyin diye verildi alinda oyun oynayin otograf cekin diye degil sonuc itibariyle benim gorusum bu tabletler oyun yada internet araci degil sadece e-book tur ve ole kullanilmalidir.oyun amaciyla degil umarim iyi kilitlemislerdir ve amacinin disinda kullanilmaz. cokta icten soyluyorum.

çok doğru herkes tableti kırmış bile hoca dersi anlatırken herkes oyun oynar internete girer artık

Zaten ders esnasında oyun oynamak mümkün değil.Bizim amacımız ders dışında rahat bırakılmamız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topla-da-gel

quote:

Orijinalden alıntı: yavuz1928

quote:

Zaten ders esnasında oyun oynamak mümkün değil.Bizim amacımız ders dışında rahat bırakılmamız.

Cok haklisin dostum katiliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu da ikinci yöntem beyler çok dikkatli olmazsanız brick olur tabletiniz ve bunun garantisini meb karşılamıyor!!! lütfen dikkat. Bu sadece uygulama yüklemek için geliştirdiğim bir yöntem. bu biraz daha karın ağrısı ama yakın tarihte mebden gelip takvim ayarlarını kapatırlarsa buna mecbur kalıcaz.

1)https://www.dropbox.com/s/dwrszze0dzcudk2/CSC_P7510OXAKFC.tar.md5 bu sitedeki dosyayı indiriyoruz.
    2)sonrasında samsung kies'i indirip, siliyoruz ki driver seçenekleri yüklensin
    3)Odin3v1.85 i indirip csc kısmına indirdiğimiz dosyayı seçiyoruz
    4) tableti kapatıyoruz ve ses kısma+power tuşuna basarak download moduna alıp bilgisayarımıza bağlıyoruz
    5)Start'a basıyoruz ve az sonra PASS! yazısı çıkınca tableti bilgisayardan çıkarıyoruz. tablet reboot yapıp yeniden açılıcak
    6)Açılınca meb'in yüklü orijinal romundan bi wifi bulup bağlanıyoruz. (Dikkat şifreli wifi olmalı!)
    7)eba marketten bi uygulama indiriyoruz ve bize sorduğu sorudan settings'e giriyoruz.
    8) usb debugging yani usb hata ayıklama modunu aktifleştirip pcye bağlıyoruz.
    9)http://developer.android.com/sdk/index.html sitesinden android sdk indiriyoruz(java yüklemesi gerekli)
    10) sdk manager'ı açıp her şeyi işaretliyoruz. ve install packages ' a basıyoruz. işlem oldukça uzun sürer. endişelenmeye gerek yok
    11) c:/kullanıcılar/(pc adı)/appdata/local/android/android-sdk/ içindeki platform-tools dosyasını alıp d: ye kopyalıyoruz ki bu kadar şey yazmayalım
    12) kopyaladığımız dosyanın adını Android yapıyoruz
    13) başlat çalıştır kullanarak cmd yazıp enterliyoruz ve command prompt açılıyor.
    14) şimdi d: yazıyoruz, sonrasında cd android yazıyoruz cls yazıp enterliyoruz.
    15) yüklemek istediğimiz uygulamanın apk dosyasını d:/android dizinine atıyoruz
    16) yeniden command prompt'a gelip adb install -uygulama adı- yazıp enterliyoruz. bazen iki sefer denettirebiliyor.

bunların sonucunda tabletiniz brick olmadıysa ve uygulamaları kullanabiliyorsanız ne mutlu size
    bu da karın ağrılı bi uğraş sonucu ortaya çıktı. lütfen emeğe saygı arkadaşlar.
    size tavsiyem ilk yöntemi kullanın

www.****.com/tablet-pc/meb-tablet-uygulama-yukleme-673225.html

bir de emege saygi yazmissin.

• quote:

Orijinalden alıntı: AtesliPanda

quote:

bu da ikinci yöntem beyler çok dikkatli olmazsanız brick olur tabletiniz ve bunun garantisini meb karşılamıyor!!! lütfen dikkat. Bu sadece uygulama yüklemek için geliştirdiğim bir yöntem. bu biraz daha karın ağrısı ama yakın tarihte mebden gelip takvim ayarlarını kapatırlarsa buna mecbur kalıcaz.

1)https://www.dropbox.com/s/dwrszze0dzcudk2/CSC_P7510OXAKFC.tar.md5 bu sitedeki dosyayı indiriyoruz.
    2)sonrasında samsung kies'i indirip, siliyoruz ki driver seçenekleri yüklensin
    3)Odin3v1.85 i indirip csc kısmına indirdiğimiz dosyayı seçiyoruz
    4) tableti kapatıyoruz ve ses kısma+power tuşuna basarak download moduna alıp bilgisayarımıza bağlıyoruz
    5)Start'a basıyoruz ve az sonra PASS! yazısı çıkınca tableti bilgisayardan çıkarıyoruz. tablet reboot yapıp yeniden açılıcak
    6)Açılınca meb'in yüklü orijinal romundan bi wifi bulup bağlanıyoruz. (Dikkat şifreli wifi olmalı!)
    7)eba marketten bi uygulama indiriyoruz ve bize sorduğu sorudan settings'e giriyoruz.
    8) usb debugging yani usb hata ayıklama modunu aktifleştirip pcye bağlıyoruz.
    9)http://developer.android.com/sdk/index.html sitesinden android sdk indiriyoruz(java yüklemesi gerekli)
    10) sdk manager'ı açıp her şeyi işaretliyoruz. ve install packages ' a basıyoruz. işlem oldukça uzun sürer. endişelenmeye gerek yok
    11) c:/kullanıcılar/(pc adı)/appdata/local/android/android-sdk/ içindeki platform-tools dosyasını alıp d: ye kopyalıyoruz ki bu kadar şey yazmayalım
    12) kopyaladığımız dosyanın adını Android yapıyoruz
    13) başlat çalıştır kullanarak cmd yazıp enterliyoruz ve command prompt açılıyor.
    14) şimdi d: yazıyoruz, sonrasında cd android yazıyoruz cls yazıp enterliyoruz.
    15) yüklemek istediğimiz uygulamanın apk dosyasını d:/android dizinine atıyoruz
    16) yeniden command prompt'a gelip adb install -uygulama adı- yazıp enterliyoruz. bazen iki sefer denettirebiliyor.

bunların sonucunda tabletiniz brick olmadıysa ve uygulamaları kullanabiliyorsanız ne mutlu size
    bu da karın ağrılı bi uğraş sonucu ortaya çıktı. lütfen emeğe saygı arkadaşlar.
    size tavsiyem ilk yöntemi kullanın

www.****.com/tablet-pc/meb-tablet-uygulama-yukleme-673225.html

bir de emege saygi yazmissin.

yaklaşık 3,5 ya da 4 ay önce xda developerstan bi arkadaşım, gappsi silmiş root ederken. ve uygulama yükleyemiyorum ne yapmalıyım gibisinden bi konu açmıştı. ordan gördüm. senin verdiğin linki ömrü hayatımda bi kez bile görmedim. merak etme yani bilip bilmeden yargılamak kolay tabi ki
  • bızım okula (anadolu lısesı) gecen somesterda akıllı tahta takmıslardı. ben de ıpad almayı dusunuyodum eger bıze de dagıtırlarsa gerek yok ya, bunu kırarım kullanırım
    Not: 11e gectım umarım bıze de dagıtılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: seymamirze

bızım okula (anadolu lısesı) gecen somesterda akıllı tahta takmıslardı. ben de ıpad almayı dusunuyodum eger bıze de dagıtırlarsa gerek yok ya, bunu kırarım kullanırım

ne yazık ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: seymamirze

bızım okula (anadolu lısesı) gecen somesterda akıllı tahta takmıslardı. ben de ıpad almayı dusunuyodum eger bıze de dagıtırlarsa gerek yok ya, bunu kırarım kullanırım

Bende tamamen aynı durumdayım ama okuldaki 9'lara dağıtmadan direk bize dağıtırlar mı ki? Ayrıca dağıtcak olsalar çoktan haberimiz olmazmıydı?
    Neyse zaten okulda başladı sayılır, öğreniriz yakında.
  • Güzelim Galaxy Tab ne hallere düşmüş
  • arkadaşlar bu tabletleri pc ye nasıl bağlayarak veri atabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamsiman

arkadaşlar bu tabletleri pc ye nasıl bağlayarak veri atabiliriz

Meb'in dağıttıklarından mı bahsediyorsun

• evet
  • arkadaşlar ankarada iyi bir anadolu lisesine gidiyorum(odtüye en çok öğrenci kazandıran okul yazın çıkar) bizde akıllı tahta var ama açıp kullanamıyoruz. bize tablet falan da vermediler. dandik dandik okullara tablet vermişler ne saçma iş yapıyor bu devlet.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavenLife

arkadaşlar ankarada iyi bir anadolu lisesine gidiyorum(odtüye en çok öğrenci kazandıran okul yazın çıkar) bizde akıllı tahta var ama açıp kullanamıyoruz. bize tablet falan da vermediler. dandik dandik okullara tablet vermişler ne saçma iş yapıyor bu devlet.

Mesajın biraz aşağılayıcı oldu. Herneyse; yakın zamanda akıllı tahta için seminer vereceklermiş. Galiba öğretmenleriniz ondan sonra kullanmaya başlar. Bizde de tahta var, kimse kullanmıyor. Sadece slayt, film vs. izleyeceğimiz zaman açıyoruz, bilgisayar gibi kullanıyoruz. Zaten çok kullanışlı birşeyde değil. Matematikçi 2 ders kullandı, sonra bıraktı. Tabletlerde belirli pilot okullara dağıtıldı. Bu belirli okulların başarı seviyesiyle alakası yok, her türden okula deneme maiyetinde dağıtıldı. Şuanda lisedeysen sana yetişmez zaten, yukarıda arkadaşlar bahsetti, yakın zamanda dağıtılmıyacak, dağıtılınca da 9'lardan başlanacak.
  • quote:

bi teşekkürü çok görmeyin

oha imzaya bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: yumameda

quote:

arkadaşlar ankarada iyi bir anadolu lisesine gidiyorum(odtüye en çok öğrenci kazandıran okul yazın çıkar) bizde akıllı tahta var ama açıp kullanamıyoruz. bize tablet falan da vermediler. dandik dandik okullara tablet vermişler ne saçma iş yapıyor bu devlet.

Mesajın biraz aşağılayıcı oldu. Herneyse; yakın zamanda akıllı tahta için seminer vereceklermiş. Galiba öğretmenleriniz ondan sonra kullanmaya başlar. Bizde de tahta var, kimse kullanmıyor. Sadece slayt, film vs. izleyeceğimiz zaman açıyoruz, bilgisayar gibi kullanıyoruz. Zaten çok kullanışlı birşeyde değil. Matematikçi 2 ders kullandı, sonra bıraktı. Tabletlerde belirli pilot okullara dağıtıldı. Bu belirli okulların başarı seviyesiyle alakası yok, her türden okula deneme maiyetinde dağıtıldı. Şuanda lisedeysen sana yetişmez zaten, yukarıda arkadaşlar bahsetti, yakın zamanda dağıtılmıyacak, dağıtılınca da 9'lardan başlanacak.

biraz değil baya aşağılayıcı tabletleri önce başarılı liselere dağıtmaları gerekir. niye dersen kötü amaçlı kullanım az olur böylece istenen verim alınır ben şu an hazırlıktayım umarım yetişir bize. akıllı tahtalar hiç açılmadı bizde.
    Bekliyoruz bakalım gelirse bize tablet ağır çantadan kurtuluruz(ortalama 7 kilo çantalarımız tarttım.)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yumameda

quote:

biraz değil baya aşağılayıcı tabletleri önce başarılı liselere dağıtmaları gerekir. niye dersen kötü amaçlı kullanım az olur böylece istenen verim alınır ben şu an hazırlıktayım umarım yetişir bize. akıllı tahtalar hiç açılmadı bizde.
    Bekliyoruz bakalım gelirse bize tablet ağır çantadan kurtuluruz(ortalama 7 kilo çantalarımız tarttım.)

Sadece başarılı okullara dağıtsalar ne kadar güvenilir bi deneme olur? (Doğru olduğunu düşünmesemde) diyelim ki başarılı okullarda kötü amaçlı kullanım daha az. Sonra bakanlık buna güvenerek herkese dağıtsa sonuçlar beklenenden daha kötü olur. Bu okulları rastgele seçme olayı, tüm Türkiye genelini simüle etmek amaçlı. 7 kilo çantada pek inandırıcı değil.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.