Şimdi Ara

NITRON KOMBI Kullanıcıları Derneği (Problemler ve Çözümleri Kullanıcı Deneyimleri, Özellikler) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
18
Favori
80.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metamorphoses

quote:

Orijinalden alıntı: PARAFESOR

Geçen ay bende nitromax plus modelinden aldım. Gelen servise oda termostatı da taktırmaya gerek var mı diye sorduğumda gereksiz olduğunu beyan etti. Evim 100 m2 ve normal orta kat daire.

Bence çok yanlış bir bilgilendirme yapmış. Anlata anlata bitmez termostatın yararları. Kısa bir araştırmayla bile ulaşılabilir bu bilgiye.

+1
    Artık kombiyi kullanmayı unuttum.
    Eskiden kullanma kılavuzunun bir nüshasını kombi kutusuna koymuştum. Gerektikçe bakıp ayar yapıyordum.
    Artık yaz/kış ayarı yapmaya bile gerek yok. Termostat sıcaklığa göre ayar yapıyor. Dışarıdaki hava nasılsa ona göre devreye girip çıkıyor.
    Net, tavsiye edilir!

• Merhabalar Demirdöküm Nitron kombi kullanıyorum sabit 50 derecede yakıyorum ama dün birden kombim kendini kapatıp açtı ve derece çok çabuk düşüyor 38 e kadar düşüyor ve tekrar 58 e çıkıyor 1 dk sonra tekrar düşüp tekrar çıkıyor durmadan tekrarlıyor ve peteklerde ısı kaybı oluşuyor neden olabilir alarızası nedir çok maliyet tutarmı? Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gkhn_p G kullanıcısına yanıt
    Genelde bunun sebebi pislik tutucu filtrenin tıkanması olur, temizlemeniz gerekiyor.

NITRON KOMBI Kullanıcıları Derneği (Problemler ve Çözümleri Kullanıcı Deneyimleri, Özellikler)

• Demirdokum kombim kis modundayken yani ekrandaki petek gostergesi glip gidiyor kombim atesleyip geri sonuyor ve ekrandan petek isareti gidiyor ve kombim bir daha calismiyor sebebi nedendir Enkisa zamanda cevap bekliyorum

• 2009 yılı Eylül ayından beri DD Nitron kullanıyorum. Benim kombideki sıkıntı ana ekranın yakındaki -/musluk/petek düğmelerinin artık düzgün çalışmamaları. Mesela - tuşuna basıyorum ekrandaki sıcaklık düşmesi gerekirken artıyor. Musluk veya petek tuşlarına basıp sıcaklığı hafızaya almak istiyorum ama yine ekrandaki sıcaklık yükseliyor.
    Ekrandaki sıcaklığı düşürebilmemin tek yolu - tuşuna değişik açılarla basmak veya tuşun kenarından köşesinden basmak. Ancak bu şekilde sıcaklığı düşürebiliyorum.
    Bu düğmelerin bir tamir yolu var mı? Servise sordum kartı komple değiştircez diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goce

2009 yılı Eylül ayından beri DD Nitron kullanıyorum. Benim kombideki sıkıntı ana ekranın yakındaki -/musluk/petek düğmelerinin artık düzgün çalışmamaları. Mesela - tuşuna basıyorum ekrandaki sıcaklık düşmesi gerekirken artıyor. Musluk veya petek tuşlarına basıp sıcaklığı hafızaya almak istiyorum ama yine ekrandaki sıcaklık yükseliyor.
    Ekrandaki sıcaklığı düşürebilmemin tek yolu - tuşuna değişik açılarla basmak veya tuşun kenarından köşesinden basmak. Ancak bu şekilde sıcaklığı düşürebiliyorum.
    Bu düğmelerin bir tamir yolu var mı? Servise sordum kartı komple değiştircez diyorlar.

elinden iş geliyorsa sök ekran kartını bir oto teyp tamircisine git o düğmeleri deyiştirir ok
  • Merhaba arkadaşlar.
    Nitron kombi 50 derecerede çalışıyor. 12 saatte petek su sıcaklığı 1 derece bile yükselmedi. Oda sıcaklığı değil, petekteki su sıcaklığından bahsediyorum.
    Önceden 40ta çalışsa bile yükselirdi. 12 saat önce 26 olan petek suyu sıcaklığı hala 26.
    55e gelip gazı kesiyor sonra 26lara kadar düşüyor. Sorun ne acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin07 -- 25 Aralık 2015; 10:34:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin07

Merhaba arkadaşlar.
    Nitron kombi 50 derecerede çalışıyor. 12 saatte petek su sıcaklığı 1 derece bile yükselmedi. Oda sıcaklığı değil, petekteki su sıcaklığından bahsediyorum.
    Önceden 40ta çalışsa bile yükselirdi. 12 saat önce 26 olan petek suyu sıcaklığı hala 26.
    55e gelip gazı kesiyor sonra 26lara kadar düşüyor. Sorun ne acaba?

Evet kendi sorumu kendim yanıtlayayım.
    Problemi buldum. Devirdaimdeki filtre tıkanmış. Kil gibi incecik bir tabaka pompanın devir daim yapmasına engel olduğu için 50 derecede bile çalıştırsam, suyun çok az bir kısmı ısınıp, sensör görev tamam 50 dereceyi geçti gazı kes dediğinden, diğer kısımlardaki su ısınmıyor ve petek su sıcaklığı 30 derece bile olmuyordu.
    Filtre temizliğinden sonra basıncını dengeleyip (1,5-1,7 tutuyorum genelde) çalıştırdım. 40 saniye çalışıp gazı kesen kombi dakikalarca suyu ısıtmak için yandı ve ev artık ısınıyor.
    Salaklık bende ki geçen yıl bile bu temizliği yapmadım. Niye doğru düzgün ısımamadık dedik durduk. Şimdi 3 ayda açarım ben bunu. 😁

• Teşekkürler arkadaşlar. Aynı problemleri yaşıyorduk. Kombi çok hızlı ısınıyor, alev sönüyor ve çok hızlı soğuyor. Sonra da devreye girmek için 1dk.dan fazla bekliyordu. Dolayısıyla ısınamıyorduk.

Dediginiz gibi filtreyi bir çıkardık, çamur akıyor ve filtrede suyun geçeceği delik kalmamış. Güzelce temizleyip taktıktan sonra eskisi gibi düzenli çalışmaya başladı.

Forumdaki dayanışma sayesinde paramız cebimizde kalıyor ve küçük işleri kendimizce hallediyoruz, deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Saolun, varolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KorkutSA -- 24 Ocak 2016; 13:41:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: expert****or

Slm...
    Bende 3 haftadan beri kulalnıyorum..Banyonun bir yerinde su soğuyor.....İlk gelen faturada hayli yüksek.....Seneye ii bir cihazla değişsekmi acaba..Daireyi aldığımda takılı idi..Servisinde yaptıkları bulgar zulmununde ilerisinde..

demirdökümün yeni nesil cihazları nitron ,neva ,atron zatron bunlar alınmaz alırsanız biz servislere gün doğar garanti bitince

Değerli Ustam Cevaplayabilmen dileği ile,

Bu kombiye bakarken zamanında böyle bir mesaj çekmişsiniz buradaki almayın dediğiniz nitron hangi model olan acaba? teşekkür ederim.

• Hayirli aksamlar...
    Nitron kombi standart arizalarindan olan cift yollu vana takilma olayi tekrar etti.daha onceden garanti kapsaminda yapilmisti.simdiki ariza oncekinin tersi.sicak su devreye girmiyor ama kis modu atesleme yapiyor.daha onceden kis moduna gecmiyordu.servisten gordugum gibi sol altta plastik kelepce ile tutan parcayi cikartip icerdeki pimi 3 5 kere bastirip biraktim.ancak ise yaramadi.birde yaz modunda ekranda su sicakligi 84 derece olarak gorunuyor.acilis ekraninda d6 gosterip ana ekrana geciyor.baska yapabilecegim bir yontem varmi acaba.simdiden tesekkur ederim.
    Bu mesaja eklenen görseller:

NITRON KOMBI Kullanıcıları Derneği (Problemler ve Çözümleri Kullanıcı Deneyimleri, Özellikler)

• quote:

Orijinalden alıntı: TektusKOR

Hayirli aksamlar...
    Nitron kombi standart arizalarindan olan cift yollu vana takilma olayi tekrar etti.daha onceden garanti kapsaminda yapilmisti.simdiki ariza oncekinin tersi.sicak su devreye girmiyor ama kis modu atesleme yapiyor.daha onceden kis moduna gecmiyordu.servisten gordugum gibi sol altta plastik kelepce ile tutan parcayi cikartip icerdeki pimi 3 5 kere bastirip biraktim.ancak ise yaramadi.birde yaz modunda ekranda su sicakligi 84 derece olarak gorunuyor.acilis ekraninda d6 gosterip ana ekrana geciyor.baska yapabilecegim bir yontem varmi acaba.simdiden tesekkur ederim.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Sorun çözüldü mü bilmiyorum ama ben şöyle çözüm bulmuştum.
    Kombiyi şalterden komple kapatıp, tekrar açıyorum. Açılış esnasında motorlu üç yollu vana "tır tır tırrrr" diye bir ses yapıyor ve vanada hafif bir titreşim oluyor. Tam o sırada vanayı sağ sol çevirerek kireçlenmeyi yumuşattım ve kombi hem tesisata hem de musluğa sıcak suyu verebildi. Yolu ayırabildi.

• Merhaba,

Kullanmakta olduğumuz kombide 1-2 haftadır ortaya çıkan, belirli belirsiz zamanlarda program saatinin yanıp sönmesi ve bu sırada içerden bir switch' in tık tık sesi şeklinde bir sorun mevcut.

Bu sorundan ötürü cihaz kış moduna geçtiğinde çalışmıyor. Ateşleme yapmaya çalışıyor ama kapanıyor. Bazen hiç bir tepki vermiyor.
    Reset (program saati üzerinden), Power on-off v.s denedim ama sorunu çözmüyor.
    Uzun süre (1-2 saat ) şalterden kapattıktan sonra bir süre bahsettiğim yanıp sönme-tık,tık sesi gelmiyor ve kombi kış modunda normal çalışıyor.

Servis çağıracağım ama bildiğiniz pratik bir çözümü varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
  • öncelikle konuyu başlatan yorum yapan arkadaşlara teşekkürler bir kaç problemimi sayeniz de çözdüm. şimdi ise genleşme tankı na hava basamıyorum ve petekleri çalıştırdığımda tahliyeden su damlatıyor.tankı alıp kendim değiştirebilirmiyim yada arıza başka bir yerdenmi acaba?
  • Arkadaşlar benimde bir sorunum var. Nitron plus modelini kullanıyorum. Sicaksuyu mesela 40 dereceye ayarliyorum kendi kendine 60 dereceye kadar çıkıyor bunun nedeni ne olabilir

• Nitron kombide program saatinin ekranı gelip gidiyor. Önce ana karttan tık diye röle sesi geliyor. Program saati çalışmaya başlıyor. Ardından prgram saatinin kartındaki röleden tık sesi geliyor.Tam kombi çalışacakken ana karttan gelen tık sesi ile program saati ekranı gidiyor. Bu şekilde devam ediyor.

Program sattinin kartı üzerindeki röle uçlarını kısa devre yaparak kombiyi çalıştırdım. Ama röleler periyodik olarak tıkırdamaya devam ediyor. Sorun ne olabilir?
  • qral623 Q kullanıcısına yanıt
    Limit sensör bozuk olabilir. Normalde 40'a ayarlıysa 45'i görünce gazı kısması lazım. Tahminim bu yönde.
  • Tüm peteklere sıcak güzel dengeli gidiyor.
    Tüm musluklara da sıcak güzelce gidiyor.
    Peki sorun nedir? Sorun kaloriferler ısınırken musluk açılınca, kombi gazı kesip bekliyor. Sadece fan çalışıyor. Ateşleme olmuyor, gaz salmıyor. Dolayısıyla yanma olmayınca ısınma da olmuyor.
    ANCAK, musluğu kapatıp, kombinin durmasını bekleyip (fan sesi kesilip) musluğu tekrar açınca ateşleme oluyor ve suyu ısıtıyor. Sonra musluğu kapattığımda kısa bir süre sonra (olması gereken de bu) petekleri ısıtmak için ateşleyip görevine devam ediyor.

Üç yollu motoru darmadağın ettim temizledim, içinde biriken kahverengi kilden arındırdım.
    SORUN ŞU: Musluktan sonra peteğe geçen kombi, peteklerdeyken musluğa geçince neden sıcak suya devam etmiyor, gazı kesip bekliyor? Üç yollu motor ileri geri hareketini düzgün yapıyor. Problem acaba nerde?

(KOMBİ: Demirdöküm Nitron)

• Herkese slm oncelikle o soldaki siyah vanayi saga sola cevirin diyen arkadasa teşekürler.benim kombide sadece sicak su veriyordu peteklere su vermiyordu.burdan okudum sartelj kapatıp saga solaa ceviridim bikackere actim canavar gibi çalıştı.yoksa servise 200 bayilcaktik.yenisi nekadardir o vananin ?? Tekrardann cok tesekkur ediyorum..o iki arkadasaa

• herkese selamlar;

Nitron plus hermetik kombinin en düşük sıcaklık ayarında tüm petekler açık halde sıcak su göstergesinde 58 dereceye kadar suyu ısıtıyor, evin içi fırın gibi, küçük çocuğumuz olduğundan pekte kapatmıyoruz ama en düşük sıcaklıkta bu kadar ısınması normal midir? su sıcaklığını el ile ayarlama yöntemi var mıdır?

ankara
    140 metre 3+1
    kombi 24 mu 30 mu bilmiyorum.

İlginize teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.