Şimdi Ara

Pejo alınır mı Allah aşkına?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
174
Cevap
0
Favori
36.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aklımdaki arabayı söylediğimde ilk aldığım tepkiyi bu başlığa girerken okudunuz.

"Pejo alınır mı Allah aşkına?"

Araba için ayırabileceğim bütçe max 33.000TL ve bunun üstüne çıkmak istemiyorum. İstanbul'da yaşıyorum ve az yakıt yakmak istiyorum. Ayrıca arabayı eşim de kullanacağı için otomatik olsun istiyorum. E hayırlısıyla bir de minik yolcumuz olacak nasipse biraz da bagaj lazım derken...

Karşıma çıkan arabalar içinde en mantıklısı ve yüksek yıllısı Peugeot 308 HDI auto6r...

tabi daha düşük yıllı corolla, focus bulabiliyorum ancak yüksek yıllı da olsun istiyorum.

Peugeot'a karşı neden böyle bir ön yargı var? Neden alınmaz? Bu fiyata alınması mantıklı olan nedir peki?

Yön gösterebilecek olan var mı? Kafam karma karışık oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrin -- 2 Şubat 2012; 21:25:11 >

• pejo alınmaz hocam 30 ona verecegine 60 vw ye veirrsin millet enayi der... Enayi denmesi cok özel bi durum bence sakın pejo alma yoksa sana enayi denmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrin

Aklımdaki arabayı söylediğimde ilk aldığım tepkiyi bu başlığa girerken okudunuz.

Araba için ayırabileceğim bütçe max 33.000TL ve bunun üstüne çıkmak istemiyorum. İstanbul'da yaşıyorum ve az yakıt yakmak istiyorum. Ayrıca arabayı eşim de kullanacağı için otomatik olsun istiyorum. E hayırlısıyla bir de minik yolcumuz olacak nasipse biraz da bagaj lazım derken...

Karşıma çıkan arabalar içinde en mantıklısı ve yüksek yıllısı Peugeot 308 HDI auto6r...

tabi daha düşük yıllı corolla, focus bulabiliyorum ancak yüksek yıllı da olsun istiyorum.

Peugeot'a karşı neden böyle bir ön yargı var? Neden alınmaz? Bu fiyata alınması mantıklı olan nedir peki?

Eğer içinize sindiyse alınır, gayet güzelde binilir. Peugeot'nunda diğer Avrupalı markalardan bir farkı yok. Her markada olduğu gibi sorunlu araçlar denk gelebilir, e onuda ekspertiz yaptırıp anlayacağınız için ekstra korkmanıza gerekde yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucak_muhendisi

quote:

Aklımdaki arabayı söylediğimde ilk aldığım tepkiyi bu başlığa girerken okudunuz.

Eğer içinize sindiyse alınır, gayet güzelde binilir. Peugeot'nunda diğer Avrupalı markalardan bir farkı yok. Her markada olduğu gibi sorunlu araçlar denk gelebilir, e onuda ekspertiz yaptırıp anlayacağınız için ekstra korkmanıza gerekde yok.
    ben de opel astra , 308 , hyundai i30 arasında kalmıştım i30 aldım , geri kalır bi yanı da yok 1.6 crdi düşünebilirsin koltuk ısıtma , sunroof , soğutmalı torpido , ön arka kol dayamalar , 10 havayastığı falan 308'den üstün yanları var donanım olarak

• quote:

quote:

milletin lafına bakarsan tek alıncak araba volkswagen audi diye başlarlar pejo iyidir 2003 den sonra hiç bir pejoda sorun duymadım kullanan adamlar memnun kullanmayanlara göre hep dandiktir hdı motoru volvo pejo ford cıtroen kullanıyor volvoda 500.000 rahat gider diyen adam pejoda 100.000de biter diyor bilmiyorki aynı motor. 308 in hiçbir sorunu yok araştırmama göre temizse ezilmemiş yıpranmamışsa alınır güzelce binilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

pejo alınmaz hocam 30 ona verecegine 60 vw ye veirrsin millet enayi der... Enayi denmesi cok özel bi durum bence sakın pejo alma yoksa sana enayi denmez...

neyini gördün arabanın.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

quote:

Orijinalden alıntı: sissil

pejo alınmaz hocam 30 ona verecegine 60 vw ye veirrsin millet enayi der... Enayi denmesi cok özel bi durum bence sakın pejo alma yoksa sana enayi denmez...

neyini gördün arabanın.?

Alıntıları Göster
    Yeni birşey değil sözde soykırım inkar yasasından öncede fransız araçlarına karşı bir önyargı vardı. 94 model citroen aracımızı satıyorum ilgilenen pm ile iletişime geçebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: scanh

Yeni birşey değil sözde soykırım inkar yasasından öncede fransız araçlarına karşı bir önyargı vardı. 94 model citroen aracımızı satıyorum ilgilenen pm ile iletişime geçebilir.

Alıntıları Göster
    Üstat araç hoşuna gidiyorsa, aradığını bulabiliyorsan fiyatıda rakiplerine göre uygunsa alınır. Fransızmış Almanmış çokta fark etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sebastian vettel

Üstat araç hoşuna gidiyorsa, aradığını bulabiliyorsan fiyatıda rakiplerine göre uygunsa alınır. Fransızmış Almanmış çokta fark etmiyor.

Alıntıları Göster
    sadece 3008'i alınır
  • quote:

quote:

O önyargı sayesinde ucuza alıyorsunuz. "Pejo alınır mı Allah aşkına?" diyenler olmasaydı corolla fiyatına almak zorunda kalacaktınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

O önyargı sayesinde ucuza alıyorsunuz. "Pejo alınır mı Allah aşkına?" diyenler olmasaydı corolla fiyatına almak zorunda kalacaktınız.

Alıntıları Göster
    206 plus 1.4 HDI kullanıyorum 2010 model
    0km fiyatı diğerlerinden 5-6 bin lira daha ucuz,yakıt tüketimi çok iyi,performansı o motora göre harika,yol tutuş 10 numara,iç dış tasarım diğer B sınıfı arabalardan daha sportif tabii kişiye göre değişir.
    Bunların dışında donanım,malzeme kalitesi vasat, bagaj aydınlatması yok ,tavan kolçakları yok!?!! gibi sinir bozucu detaylar mevcut
    Ama bence peugeot düşmanları birazda zamanında gençlik hayalleri olup alamadıkları için içten içe kin duyuyor olmasınlar bu markaya

• ayni tepkiyi bende veriyorum malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

ayni tepkiyi bende veriyorum malesef.
    bende hep alman ve italyan kullanmış biri olarak fransız alınırmı peugeot citroen renault alınırmı gibi ön yargılarım vardı.. ama büyük konuşmuşum..

nasıl olduysa denk geldi 306 aldım. araçtan çok zevk aldım. 6 ay kullandıktan sonra aracım çok temiz olduğu için güzel bir müşteri çıktı sattım.

yarın Düzce'de bir 307 buldum onu almaya gideceğim. ki forumda sık sık 307 lerin ne kadar sorunlu araçlar olduğunu dile getirdiğim halde.

evet sorunlu bir araç sanayide bol miktarda görüyorum ama sunduğu donanım + içinin genişliği + tasarımı + dizel motoru beni cezbediyor. bu paraya bana bu kadar çok

donanımı konforu sunan başka marka yok.. illaki başımın ağrıdığı anlar olacak ama bu saydığım artılar benim araca almama yeter.. içinizden geldiği gibi davranın.

• quote:

Orijinalden alıntı: husam74

bende hep alman ve italyan kullanmış biri olarak fransız alınırmı peugeot citroen renault alınırmı gibi ön yargılarım vardı.. ama büyük konuşmuşum..

nasıl olduysa denk geldi 306 aldım. araçtan çok zevk aldım. 6 ay kullandıktan sonra aracım çok temiz olduğu için güzel bir müşteri çıktı sattım.

yarın Düzce'de bir 307 buldum onu almaya gideceğim. ki forumda sık sık 307 lerin ne kadar sorunlu araçlar olduğunu dile getirdiğim halde.

evet sorunlu bir araç sanayide bol miktarda görüyorum ama sunduğu donanım + içinin genişliği + tasarımı + dizel motoru beni cezbediyor. bu paraya bana bu kadar çok

donanımı konforu sunan başka marka yok.. illaki başımın ağrıdığı anlar olacak ama bu saydığım artılar benim araca almama yeter.. içinizden geldiği gibi davranın.

Alıntıları Göster
    307 de bazı hatalar var ama 308 de hatta 307 nin makyajlısında büyük oranda giderildi. Bu kadar donanımı bu kadar düşük fiyata başka araçta bulamadım. Hatta buna bile, çok vermişsin 307 o kadar etmez diyenler oldu. 2003 model 307 XT aldığım fiyata ancak 2000-2001 daha düşük donanımlı Focus-Astra-Golf falan alınabiliyordu.

12.000 Km dir 10 aydır kullanıyorum. Dünyadaki en sorunlu araçlardan biri olarak insanların aklında yer etmiş olan 307 ye arızadan ötürü harcadığım para 60 TL.

Bazı hataları var bütün kullanıcıları bilir ama durduk yere arıza çıkarmıyor.

Arabamı kimseye karşı savunmuyorum, hiçbir arabayla karşılaştırıp üstün göstermeye çalışmıyorum. Muhabbeti olursa, Fransız işte Pejo dandik araba deyip geçiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

307 de bazı hatalar var ama 308 de hatta 307 nin makyajlısında büyük oranda giderildi. Bu kadar donanımı bu kadar düşük fiyata başka araçta bulamadım. Hatta buna bile, çok vermişsin 307 o kadar etmez diyenler oldu. 2003 model 307 XT aldığım fiyata ancak 2000-2001 daha düşük donanımlı Focus-Astra-Golf falan alınabiliyordu.

12.000 Km dir 10 aydır kullanıyorum. Dünyadaki en sorunlu araçlardan biri olarak insanların aklında yer etmiş olan 307 ye arızadan ötürü harcadığım para 60 TL.

Arabamı kimseye karşı savunmuyorum, hiçbir arabayla karşılaştırıp üstün göstermeye çalışmıyorum. Muhabbeti olursa, Fransız işte Pejo dandik araba deyip geçiyorum

Alıntıları Göster
    pejo alınmaz, reno alınmaz, vw alınmaz, x alınmaz, y alınmaz...

peki biz ne alıp, neye binecez? yada alanlar enayi mi?

ortaya bir araba koysan, 10 kişiye sorsan, emin ol 8 kişi farklı yorum getirir. boşver sen kafana göre takıl en iyisi

• quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

Alıntıları Göster
    Valla 307 için elektirk sorunu en çok gördüğüm. Arkadaşın araca dokununca çarpıyorrdu ya da kapıları açınca falan xenon'lar falan çakıyordu. Bunun yanı sıra, dizeldi onunki ve 2 defa turbo değişti onun dışında dediğiniz gibi süspansiyonları falan oldukça iyi. rahatlığı da cabası.Ve özellikle de agresif kullanmazsan yakışı gerçekten çok iyi. Denk getirsem alır mıyım? Herhalde kenara bi 2000 lira ayırıp alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tandem_78

pejo alınmaz, reno alınmaz, vw alınmaz, x alınmaz, y alınmaz...

peki biz ne alıp, neye binecez? yada alanlar enayi mi?

ortaya bir araba koysan, 10 kişiye sorsan, emin ol 8 kişi farklı yorum getirir. boşver sen kafana göre takıl en iyisi

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jjuuddaass -- 13 Mayıs 2012; 19:04:29 >

• 308 hdi alın paşa paşa binin.tavsiye ederim.teneke diyenlere yok bilmem ne sorunu var diyenlere aldırma ha 60 milyar para vereceksen o zaman vw derdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

ben de opel astra , 308 , hyundai i30 arasında kalmıştım i30 aldım , geri kalır bi yanı da yok 1.6 crdi düşünebilirsin koltuk ısıtma , sunroof , soğutmalı torpido , ön arka kol dayamalar , 10 havayastığı falan 308'den üstün yanları var donanım olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

Valla 307 için elektirk sorunu en çok gördüğüm. Arkadaşın araca dokununca çarpıyorrdu ya da kapıları açınca falan xenon'lar falan çakıyordu. Bunun yanı sıra, dizeldi onunki ve 2 defa turbo değişti onun dışında dediğiniz gibi süspansiyonları falan oldukça iyi. rahatlığı da cabası.Ve özellikle de agresif kullanmazsan yakışı gerçekten çok iyi. Denk getirsem alır mıyım? Herhalde kenara bi 2000 lira ayırıp alırdım.

Hocam yapma Allah aşkına süspansiyonları iyi deme ben kullanıyorum. Babamın Doblo sundan bir nebze daha iyi. 6 sene babamın Doblo sunu kullandım. Binek araç alınca yoldaki girinti çıkıntıları çok fazla hissetmem zannetmiştim ama 307 hayallerimi boşa çıkardı. Ama uzun yol konforu 10 numara

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.