Şimdi Ara

2. Üniversite için askerlik şart mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
14.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, ben şu an 4 yıllık bir bölümün 3. sınıfındayım. Seneye bu bölümü bitirmek kısmet olursa bir 4 yıllık bölüm daha okumak istiyorum.
    Fakat bunu yapman için önce askerliği yapman gerekiyor diyenler oldu. İnternette bu konuda büyük bir bilgi kirliliği mevcut o yüzden buradan sormak istedim.
    Konu hakkında detaylı bilgi sahibi kişiler cevap verirse bilgi kirliliğinin bir parçası olmayız ve herkese yararlı oluruz. Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.

• şimdi ben yeni mezunum ve iki yıl tecil hakkım var bu süre içerisinde sınavı kazandım kayır yaptırmamda bir sıkıntı olur mu?

birde tecilim bititğinde yani üçüncü sınıfa geççerken askere giderim dönerim devam ederim bunda sıkıntı yok.

2. Üniversite için askerlik şart mı?

Bu belgede kayıt yaptırabiliyor diyor. nasıl bir sıkıntı olabilir ki kayıtta?

Benim anladığım ikinci bir üniversite okunduğunda okulun tecil edilmeyeceği, yoksa kayıtta bir sorun falan yok.
    İki yıl tecil süresi içerisinde kaydımızı yaptırabiliriz? Tecil bittiğinde gider askerliğimizi yaparız belgede de böyle diyor zaten. Ayrıca boğaziçinin sitesinde

http://www.boun.edu.tr/tr-TR/Content/Ogrenciler/Ogrenci_Isleri/Askerlik.aspx

ikinci üniversite yapanların askerliği tecil edilmez diyor. Zaten birinci üniden mezun olunca iki yıl hakkımız var bu sürede okuyabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcanology -- 4 Temmuz 2012; 23:36:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caGATay89

quote:

Orijinalden alıntı: tembelist

quote:

Şimdi arkadaşlar ben ÖNLİSANS mezunuyum. Geçen sene mezun olmamla beraber askerliğimi 2 sene tecil ettirmiştim. Bu sene kısmetse 4 yıllık bir LİSANS bölümü okuyacağım.

Haberde dinlediğim kadarıyla "AYNI DÜZEYDE 2. BİR OKUL" ibaresi var. Bu konu beni kapsıyor mu? Kayıtta yada ilerisinde bir sıkıntı yaşarmıyım?

senin mezuniyete kadar sıkıntın yok. yay 29'a kadar

Yaş belli hocam yayılacak bir şey yok, fire vermeden bitirmem gerek :)
    Birde bu 29 yaş olayı var, 29 yaşını bitirince mi yani 30 yaşından gün alınca mı askere alıyorlar yoksa 28 yaşını bitinice yani 29 yaşından gün alınca mı?

işin geyiğindeyim yav

nickten yola çıkarak 89'lu olduğunu varsayıyorum. askeriye doğum tarihine bakmaz, yıla bakar. kısaca 2018 sonrasına erteleyemiyorsun askerliği.http://www.asal.msb.gov.tr/ şuradaki öğrenci erteleme bölümünde tablo mevcut.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi arkadaşlar ben ÖNLİSANS mezunuyum. Geçen sene mezun olmamla beraber askerliğimi 2 sene tecil ettirmiştim. Bu sene kısmetse 4 yıllık bir LİSANS bölümü okuyacağım.

Haberde dinlediğim kadarıyla "AYNI DÜZEYDE 2. BİR OKUL" ibaresi var. Bu konu beni kapsıyor mu? Kayıtta yada ilerisinde bir sıkıntı yaşarmıyım?

Birde bu 29 yaş olayı var, 29 yaşını bitirince mi yani 30 yaşından gün alınca mı askere alıyorlar yoksa 28 yaşını bitinice yani 29 yaşından gün alınca mı?

işin geyiğindeyim yav

nickten yola çıkarak 89'lu olduğunu varsayıyorum. askeriye doğum tarihine bakmaz, yıla bakar. kısaca 2018 sonrasına erteleyemiyorsun askerliği.http://www.asal.msb.gov.tr/ şuradaki öğrenci erteleme bölümünde tablo mevcut.

Anlıyorum, yani 6 senen var sonrasında çeker götürürler diyorsun

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

işin geyiğindeyim yav

Anlıyorum, yani 6 senen var sonrasında çeker götürürler diyorsun

35 yaşında mezun olan ve askere gitmeyen tanıyorum ama artık onun önünü tıkadılar tabi, 29'u geçtin mi okul kaydını yenilemiyormuş. çekip götürmeseler bile mezun olamazsın yani.

6 senede mezun olmaya bak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.