Şimdi Ara

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
372
Cevap
2
Favori
38.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: camprio

Bitmeyen kartuş sistemli mp495 e sahibim. Ancak yazıcının üzerindeki c ve b uyarı ışıkları sürekli yanıyor. Çıktı alırkende kartuşlar boş gözüküyor ve çıktı alamıyorum. yazıcıyı resetlemeyi denedim ancak sorun aynı. Sorun nedir acaba?

Ters üçgen tuşuna 10 sn. boyunca bastığınız halde mi baskı alamıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Bitmeyen kartuş sistemli mp495 e sahibim. Ancak yazıcının üzerindeki c ve b uyarı ışıkları sürekli yanıyor. Çıktı alırkende kartuşlar boş gözüküyor ve çıktı alamıyorum. yazıcıyı resetlemeyi denedim ancak sorun aynı. Sorun nedir acaba?

Evet. Bazen kağıdı alıyor yazıyomuş gibi çıkarıyor ama yazmıyor. Bazende çizik çizik çıkarıyor. Yoğun temizlemede yaptım sonuç aynı
  • quote:

quote:

quote:

Evet. Bazen kağıdı alıyor yazıyomuş gibi çıkarıyor ama yazmıyor. Bazende çizik çizik çıkarıyor. Yoğun temizlemede yaptım sonuç aynı

Cihazı aldığınız firma ile iletişime geçmenizde fayda var.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Normalde resetleme işlemini yaptığımda hemen ışıkların sönmesimi gerekiyor?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Normalde resetleme işlemini yaptığımda hemen ışıkların sönmesimi gerekiyor?

Resetleme işlemi yaptığınızda ışıkların sürekli yanması gerekli. Büyük ihtimal cihazın kağıt alma mekanızmasında sorun var.
  • Yoğun temizleme vs. yaparak siyah-beyaz ve renkli yazıları düzgün çıkarır hale geldi yazıcı. Ancak resim veya arka plan rengi olan sayfalar çıkardığımda yine çizik çizik çıkıyor.
  • Askere gittim geldim benim yazıcıya da bi haller olmuş.Resimler eskisine göre çok daha kalitesiz ve yukardaki arkadaşın dediği gibi çizik çizik çıkıyor.Çok az belli oluyor çizikler ama neden böyle oldu ki acaba
    Yoğun temizleme yaptım ama eskiden yoğun temizleme yaparken hortumlardan mürekkep akışı olurdu şimdi aynı duruyo hortumlar.Çoğu hortum mürekkebi çekti ama sarı hala bomboş duruyor.Mürekkep de full dolu olmasına rağmen.
    Yoğun temizleme yaptıktan sonra yazdırma denetim deseni berbat bir hal aldı.Eskiden çok az çizgili çıkıyodu.Şimdi resmen renkler birbirine girdi. Şimdi fotoğraf da çıkardım fotoğraflar da berbat oldu
    Hortumlardan mürekkep aksın diye tankı hafif yükseğe kaldırdım.5-10 defa yoğun temizleme yaptım.Renkler çıkmaya başladı ama bu sefer de kağıtta aşırı mürekkep izi kalıyor.İlk çıktıyı aldığımda mürekkep üstüme damladı o derece.Peçeteyle temizledim yazıcının içini ama kağıtta ince bir siyah leke bırakmaya devam ediyor.Bu sorunu nasıl halledicem.

Ekleme=Kartuştaki sarı boya tamamen bitti artık sarıyı hiç basmıyor.Tanklarda sarı full ama kartuşun içine bir türlü gitmiyor.Yukarı kaldırıyorum tankı boya akmaya başlıyo borulardan ama diğer boyalar kartuşta full olduğu için kartuştan taşıyor ortalık batıyor.Sarı bomboş ama diğerleri dolu.Nasıl dolduracam bu sarıyı kartuşa.Yoğun temizleme yaptım yazıcının içi battı resmen.Artık kağıtlarda iz kalıyor.

Ekleme2= Baktım hortumlarla olacak gibi değil sarı mürekkebi şırıngayla bastım kartuşa.Artık sarılar da çıkıyor ama yine resimler çizik çıkıyor yukardaki arkadaşın dediği gibi.O kadar yoğun temizleme yaptım kartuş kafalarını peçeteyle sildim düzelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4TL14M -- 26 Ocak 2013; 21:32:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

Askere gittim geldim benim yazıcıya da bi haller olmuş.Resimler eskisine göre çok daha kalitesiz ve yukardaki arkadaşın dediği gibi çizik çizik çıkıyor.Çok az belli oluyor çizikler ama neden böyle oldu ki acaba
    Yoğun temizleme yaptım ama eskiden yoğun temizleme yaparken hortumlardan mürekkep akışı olurdu şimdi aynı duruyo hortumlar.Çoğu hortum mürekkebi çekti ama sarı hala bomboş duruyor.Mürekkep de full dolu olmasına rağmen.
    Yoğun temizleme yaptıktan sonra yazdırma denetim deseni berbat bir hal aldı.Eskiden çok az çizgili çıkıyodu.Şimdi resmen renkler birbirine girdi. Şimdi fotoğraf da çıkardım fotoğraflar da berbat oldu
    Hortumlardan mürekkep aksın diye tankı hafif yükseğe kaldırdım.5-10 defa yoğun temizleme yaptım.Renkler çıkmaya başladı ama bu sefer de kağıtta aşırı mürekkep izi kalıyor.İlk çıktıyı aldığımda mürekkep üstüme damladı o derece.Peçeteyle temizledim yazıcının içini ama kağıtta ince bir siyah leke bırakmaya devam ediyor.Bu sorunu nasıl halledicem.

Ekleme=Kartuştaki sarı boya tamamen bitti artık sarıyı hiç basmıyor.Tanklarda sarı full ama kartuşun içine bir türlü gitmiyor.Yukarı kaldırıyorum tankı boya akmaya başlıyo borulardan ama diğer boyalar kartuşta full olduğu için kartuştan taşıyor ortalık batıyor.Sarı bomboş ama diğerleri dolu.Nasıl dolduracam bu sarıyı kartuşa.Yoğun temizleme yaptım yazıcının içi battı resmen.Artık kağıtlarda iz kalıyor.

Ekleme2= Baktım hortumlarla olacak gibi değil sarı mürekkebi şırıngayla bastım kartuşa.Artık sarılar da çıkıyor ama yine resimler çizik çıkıyor yukardaki arkadaşın dediği gibi.O kadar yoğun temizleme yaptım kartuş kafalarını peçeteyle sildim düzelmedi.

Konu biraz eski ama aynı sorunu birebir bende yaşıyorum. Bu sorunu nasıl halledebiliriz. Bir fikri olan var mı?
  • Arkadaşlar hala aynı sorunu yaşayanlar varsa diye yazıyorum,hortumların içerisinde mürekkep kuruyor o yüzden eksik olan renk çizgili çıkıyor çözüm olarak hortumlarda kuruyan hortumları tıkayan mürekkebi bir türlü hortumdan çıkarmalısınız.
  • Valla 30-40 sayfa çıktı almak için hertarafımız boya oluyor , 15 gün kullanmayalım donuyor bozuluyor. Pahalı ama orjinalden şaşmayacaksın.
  • Arkadaşlar selam bu kartuş deposu ayrı olan canon mx390 model yazıcı var elimde şimdilerde fotoğrafları soluk ve çizgili çıkıyor, konudaki icc profil ayarları ile felan oynadım ama yine düzelmedi acaba başka bir çözümü var mıdır bu problemin ?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.