Şimdi Ara

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
372
Cevap
2
Favori
38.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Orijinalden alıntı: semih37

KADİR BEY ŞU AN HP 200 GR kağıda 2 resim çıkarttım biri teknopi biri ocp kullanan mp495 canon yazıcı ile taratıp yükleyeceğim
    260 gr tabi daha kaliteli kabul ediyorum

bekliyoruz.fotoğraf kağıtlarını kalitesini anlamak için bir evinizde illa vardır.fotoğrafcıdan alıdğınız kağıtla 200 gr.lık kağıt aynımı.dokunurken bile fark ediyor.

ayrıca bu kağıttan bende kullanıyorum.iyi bir kağıt ancak günlük kullanım için.

tanex 260 gr kağıt mevcut farkı biliyorum

• Arkadaşlar resim basarken kağıt türünü ne diye seçeceğiz. bir sürü seçenek var düz kağıt vs.

Ayrıca tarayıcıyı kullandığımız da en yüksek çözünürlüğü nasıl ayarlıyacağız ?

Son soru Ben de büyük bir vesikalık fotoğraf var bunu tarayıp küçük vesikalık olarak nasıl alırım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: máwci

Arkadaşlar resim basarken kağıt türünü ne diye seçeceğiz. bir sürü seçenek var düz kağıt vs.

Son soru Ben de büyük bir vesikalık fotoğraf var bunu tarayıp küçük vesikalık olarak nasıl alırım ?

canon un easy photo print programından vesikalık boyutuna kolayca getirebilirsiniz.

kağıt olarak aldığınız fotoğraf kağıdını seçmelisiniz.genel olarak glossy kağıt oluyor.

tarayıcı cözünürlüğü ne kadar büyürse dosya boyutuda büyür.siz zaten fotokopi cekeceksiniz yanlış hatırlamıyorsam 300 dpi yeterli...Ancak fotoğraf için 400 den aşağı almamanız gerekiyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 8 Şubat 2012; 15:10:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Arkadaşlar resim basarken kağıt türünü ne diye seçeceğiz. bir sürü seçenek var düz kağıt vs.

canon un easy photo print programından vesikalık boyutuna kolayca getirebilirsiniz.

kağıt olarak aldığınız fotoğraf kağıdını seçmelisiniz.genel olarak glossy kağıt oluyor.

tarayıcı cözünürlüğü ne kadar büyürse dosya boyutuda büyür.siz zaten fotokopi cekeceksiniz yanlış hatırlamıyorsam 300 dpi yeterli...Ancak fotoğraf için 400 den aşağı almamanız gerekiyor....

hocam elimde 10*15 boyutunda vesikalık var bunu tarayıcıdan en yüksek çözünürlüğüe nasıl ayarlarım. yani bu 300-400 vs. ayarları nereden ayarlayacağım.

• proğramlarda canon mp495 series manual var içerisindede kullama mulavuzu okumaya fırsatım yok şu an burada olabilir tarama ayarları var içerisinde ve detaylı
  • quote:

proğramlarda canon mp495 series manual var içerisindede kullama mulavuzu okumaya fırsatım yok şu an burada olabilir tarama ayarları var içerisinde ve detaylı

tarayıcının programını açtığınızda çözünürlük diye bir bölüm cıkmalı ...
    orada normalde 300 dpi yazar.onun üstüne tıklayıp cözünürlüğü secebilirsiniz.

yazdırırken easy photo print i türkçe zaten biraz karıştırsanız işi kaparsınız zaten.
  • 300dpi seçeneği var sadece başka yokki kendimiz mi yazacağız dpi yi
  • quote:

300dpi seçeneği var sadece başka yokki kendimiz mi yazacağız dpi yi

SEMİH bey ben denedim 750 ye kadar cıkıyor fakat dosya boyutu baya büyüyor....
  • manual elle mi yazıyoruz Kadir bey
  • quote:

manual elle mi yazıyoruz Kadir bey

orada bazı seçenekler var.ama elle yazmak daha mantıklı ben en fazla 750 ye kadar denedim ve taradı
  • easy photo da a4 kağıda boydan boya çok sayıda vesikalık bastırmayı bulamadım.
  • quote:

easy photo da a4 kağıda boydan boya çok sayıda vesikalık bastırmayı bulamadım.

a4 e basmıyor zaten.ancak wordde ayarlayıp worrden basabilirsiniz.kendi programında 10*15 e göre taslak var.
  • şu foto tararken dpi ayarını bir türlü bulamadım
  • quote:

şu foto tararken dpi ayarını bir türlü bulamadım

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ

okla gösterdiğim yerden ayarlanıyor.bu pencereye ise özel taramaya tıklarsanız ulaşabiliyorsunuz.
  • hocam bu program ben de yok ki hangisi bu. Canon Solution Menu EX de böyle bir yer yok.
  • quote:

hocam bu program ben de yok ki hangisi bu. Canon Solution Menu EX de böyle bir yer yok.

solution meniden uygulama başlata tıklayın.oradan MP NAVİGATOR EX CIKACAK ona tıklatın.gelen pencerenin en alt sağ kısmında özel yazan bölüme tıklayıp bu pencreye ulaşabilrsinzi.
  • özele tıklayınca bu menü var hocam.

• quote:

özele tıklayınca bu menü var hocam.

kısa yoldan bu pencereden çözünürlük bölümünden seçerek yapabilirsiniz.
  • yani sizdeki farklı o zaman. burada elle girme menüsü yok da 300 600 diye gidiyor. foto tararken 600 ü ayarlarsam nasıl bir sonuç elde ederim acaba.
  • quote:

yani sizdeki farklı o zaman. burada elle girme menüsü yok da 300 600 diye gidiyor. foto tararken 600 ü ayarlarsam nasıl bir sonuç elde ederim acaba.

valla bende uğraşıyorum.özele tıkladığımda bu az önce gösterdiğim menü geliyor.biraz kurcalarsanız bulursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.