Şimdi Ara

Demir Döküm Yetkili Danısma Merkezi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
2
Favori
11.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar forumda kombi,şohben ile ilgili bilgi almak isteyen arkadaslar olduğunu gördüm yetkili servis ekibimizle toplanıp karar verdik burdan sizlere yardımcı olacağız. Konya Demirdöküm yetkili servisiz sizin yapabileceğiniz en kolay ama size zor olan seyleri burdan yardımcı olacağız.

Sıkıntı yaratan cihazlar için buraya yazmanız yeterli size yardımcı olmak bizim görevimizdir...

DEMİRDÖKÜM YETKİLİ SERVİS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baya1994 -- 31 Ocak 2012; 18:47:10 >

• size bir sınama sorusu affedin demirdöküm sanuıer duval hk323fe ntc termik pompa fan prosestat kart şağlam su 1.5 bara kadar dolu cihaz fan açmıyor haliyle ateşleme yapmıyor ve stand by ışığı seri bir şekilde arıza gösteriyor çözümü nedir 1 sebebi var kablo grubu şağlam arıza nedir ?
  • soruyu tam anlayamadım ama söyle yanıtlayayım hersey sağlam demişsiniz bar 1.5 da çıhaz ateşlemiyor diyorsunuz 2 çözümü var hava prostatı içine su aldığında ve arızalı olduğunda fan calısmaz ve cihaz yanmaz 2. nedeni ise iyanizasyon altındaki kablo tam girmemiş olabilir tabiki su an görmeden cevap veriyorum biz ilk duyduğumuzda haa su diyoruz ama gittiğimizde anakart yanmıs oluyor yada prostat arızalı en çok suyu algılamadığı için trübün değişiyor
  • dostum bu kombide türbün yok prosestat ve iyon çubuğuda sağlam soruyu dikkakli okursan sevinirim ne sıcak suda nede radyatör konumunda çalışmıyor bakalım ne diyeceksin bu kombiyi yapan tüm kombileri yapar anladığım kadarıyla sen bu işe yeni girmişsin 17 yaş neyse öğreneceksin tabii zamanla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 31 Ocak 2012; 22:12:42 >
  • hangi servistesin sen
  • ne sıcak suda nede radyötörde diyorsunuz suyun akısını hissetmiyor cihaz flowswicht
  • bu kombide flowswicht yok
  • ne yoku kardesim suyu hissetmeden cihaz devreye girmez
  • ayriyeten dd mün böyle cihazı yok yada eskiden kalmıs dd nın milenyumplus aden kalisto nitron nitromix sargon contans atron cihazları mevcut

ntc sensörü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baya1994 -- 31 Ocak 2012; 22:24:13 >
  • sen yenisin belli bu kombide conta var flow siwiç yok flow siviç yani türbün yeni cihazlarda var neyse canını sıkma öğreneceksin
  • bu ne ferrarimi bu
     Demir Döküm Yetkili Danısma Merkezi
  • neyse dostum öğrenirsin zamanla takıldığın zaman bir alo de yeter istanbulda bir abin var ok ordaki arkadaşlara selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 31 Ocak 2012; 22:29:42 >
  • ben napam ist burda dd nin yetkili serviste calısıyorum ısısan ortak çalısma var

ve bu çihazı yeni gördüm diyebilirm yanımdaki arkadas ben bir kaç yıl önce tamirine gitmiştim dedi ve haklısınız ilk cihazı gördüğüm için afalladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baya1994 -- 31 Ocak 2012; 22:32:08 >
  • neyse işine yapış sadece demirdöküme takılma parçaları araştır sor öğren
  • o zman birde ben sana sorayım gaz yagıcı cihazları biliyormusun

brülör ilk yanmada böf diyip sonmekte hava ayarını yapıyorsun 2 dk sonra alev kopuyor gaz ayarını yapıyorsun gene böf diyip girmekte beyin calısıyor 3 yollu by pass herşey calısmakta fan devrede neden yapmakta bu sorunu ?
  • 1 gaz basıncı fazla olabilir 0,20 mbar olacak 2 cihaz temiz hava çekemiyor 3 karttan limit yarı yapılacak basit
  • gaz basıncı yerli yerinde kızsan bile sorun vermekte beğin bacada sıkıntı yok yeni kazan kart ellenmedi aynı ben bunu tek basıma çözdüm 6 teknisyen gitti dediğin gibi gazı kıstılar havayı fazla verdilen nafile 2 kişi ile gitim patronla tek ben çözdüm çok basıt
  • basit kombisine göre deyişir
  • kombi değil bu kazan merkezi ısıtmalarda kullanılır brülör 6 dilimli mp6 kazanlarda bodrumda olur
  • başka bir konuya da yazdım buraya da aynısını aktarıyorum:

demirdöküm neva marka kombim var. kombiyi demirdöküm kablosuz termostatla kullanıyorum. kış başından beri ciddi bir sorunum yoktu. ancak 3 gündür kombide F9 hatası alıyorum. kombi çalışmıyor. servisi çağırdım servis kışın normal olduğunu ters rüzgar yada kar nedeniyle bacanın tıkanabileceğini söyledi.

ancak bugün burada sert rüzgar ve kar yok. ancak kombi yine F9 hatası verdi. ancak geçende oda termostatındaki sıcaklığı 23'ten 25-26'ya çıkardığımda kombi çalışmaya başladığını keşfetmiştim. bugün yine termostatı 23'ten 25'e çıkardım kombi çalışmaya başladı.

sizce sorun ne olabilir? termostatı yükseltince niye kombi hata durumundan niye çıkıyor?

kombi kullanma kılavuzunda F9 hatası şöyle tanımlı:

Hava akış anahtarı kısa devre hatası: Cihaz çalışmaya başladığı anda hava akış anahtarı kapalı veya anakart ile hava akış anahtarı arasında kablolar kısa devre ise hata kodu belirir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.