Şimdi Ara

FORMAT ATTIM SES AYGITI ÇALIŞMIYOR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
142.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makinayı dün formatladım. ancak aygıt yöneticisinde diğer aygıtlar kısmı hata verdi. İlk etapta İE çalışmadı. ancak anakart cd sini taktım onu hallettin. ekran kartı cd sini taktım iki hata daha gitti fakat alt resimde görülen hatayı yok edemedim ve ses aygıtı hala çalışmıyor. Ne yapabilirim?

FORMAT ATTIM SES AYGITI ÇALIŞMIYOR!

• Ses ile ilgili farklı bir sonunun da olabilir.Ses ,video ve oyun kumandasını çift tıklayıp ss'ını gönder.Anakart üzerinde takılı başka bir aygıtın varsa onu da yaz.
  • ana kart cdsi içerisinde ses driverları olması lazım onlarıda bi yüklemeyi dene.... ses kartın onboard değilse seskartının driverlarını yükle...
  • Hoca sendeki olay biraz garip ses kartın için sorun gider diyecem aygıt yöneticinde hiç bir şey görünmüyor ilk tavsiyem seskartın immobilize değlse slotuna tam takılımı ona bak derim sonra eğer takılıysa çıkart tak öyle denederim ayrıca birde üzerindeki numaraları al vewww.driverguide.com adresinden tarat gene olmazsa pm at bir adres vereyim oradan tarat bulursun düzeltirsin inşallah çünki biraz driver sorununa benziyor seninkisi.
  • Kişi mesajın için teşekkürler,ses kartının numarasını alabilmem için kasayı sökmem lazım,hala garanti kapsamında bilgisayar.Garantisi varken sökmeyim diyorum.Galiba kendi servisine götürücem.ÇOK TEŞEKKÜRLER.
  • yaa arkadaslar ayni sorun bendede var
    ama ben nasil yapacagimi inanin anlayamadim
    ben bu gun iki defa format attim
    ikisindede ses yok
    nasil gelicek bilmiyorum
    ayarlar kapali
    googlede aradim indirecek bir dosya vs bulamadim
    lutfen yardim edermisiniz

birde ilk formati yerel disk dye atmisim yani iki tarafli aciliyordu hem c den hemde d den aciliyordu bastan seciyordum hangisini istersen onu aciyordum d dekilerin hepsini sildim ama ilk acmaya basladigimda yine soruyor simdi onu nasil kaldirabilirim tamamen

ama onemli olan ses yardim ederseniz sevinirim
    Allah razi olsun
    simdiden tsk ederim!!!
  • Büyük çoğunluk artık ses kartları onboard olduğundan, mainboardın CD si içerisinde driver i kur. Hadi CD yok diyelim, mainboard üretici sayfasından audio driveri indir kur. Genelde mainboard modeli açılışta ekranda yazıyo artık. Olmadı kasayı aç üzerinden modelini öğren. Garantili ise everest programını kur ordan mainboard bilgilerine ulaşırsın.
  • tesekkur ederim simdi deniyorum
    cok saol
  • yok ben yapamadim bunu yaww
    pc'den o kadar anlamiyorumki
    daha kolay bib bilginiz varmi??
  • anakart gigabyte ise

realtek ac97 driver i bul google den yükle düzelir

quote:

birde ilk formati yerel disk dye atmisim yani iki tarafli aciliyordu hem c den hemde d den aciliyordu bastan seciyordum hangisini istersen onu aciyordum d dekilerin hepsini sildim ama ilk acmaya basladigimda yine soruyor simdi onu nasil kaldirabilirim tamamen

yeni kurulumu c: ye yapman lazım düzelmesi için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 19 Şubat 2006 4:33:48 >
  • cok tskler deniyorum
    du bakalim nolcek
  • yeni kurulumu c: ye yapman lazım düzelmesi için

onu yaptim ama pc yi tamamen kapattiktan sonra actigim zaman iki tane secenek cikiyor
    birisi d tarafi
    oburu c tarafi
    ben c yi seciyorum
    su an c de yuklu

bu pek sorun degil belki duzeltirim ilerki zamanlarda
    ses hala olmadi realtek ac97 kurdum ama o hic olmadi
    muzik programiymis o
  • kurulu d ye yaparken c: partitionunu silmen lazım c: ve d: partitionunu boz ve yeniden oluştur d: yi biçimlendir ve kur xp yi d: ye

REALTEK SES SÜRÜCÜSÜ İÇİN

http://members.driverguide.com/driver/

KULL ADI : driver2
    ŞİFRE: all

yaw solda join var ordan giriş yapsana önce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 19 Şubat 2006 16:14:32 >
  • cok saol bi deneyim bakalim olacakmi
    insallah bu defa olur
  • bu linkte bos bir sayfa cikiyor
    ustelik sifre cok kisa
    sanirim bi yanlislik var

ben yine sessiz sessiz evde oturuyorum yaww
  • bence sen ses cd sını al ve bastan yukle olmazsa ses kartı kullanıosan
    anakarttan sesı cekmeyı dene bence anca böle düzelir
  • Ses kartın ayrı ise(on board değilse) farklı bir slota takarak dene.
  • service pack 2 entegreli xp cd si ile bir dene bence ....bende de tanımamıştı s.pack 2 entegreli xp cd si ile oldu...
  • deniyorum arkadaslar
    hepinize teker teker tesekkur ederim
    cok sagolun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.