Şimdi Ara

BMW E36 3.16/.18/.20 ile ilgili birkac sorum olacak lutfen okuyarak yorum yapiniz :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
38.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oncelikle butun forumdakilere guzel gunler dilemek isterim.

Baslikta da dedigim gibi rica etsem tumunu okuyarak, marka fanatikligi yada sanayiden cikamazsin o parayi verene kadar biton araba var gibi yorumlarda bulunmazsak memnun olurum :)

Oncelikle alfa romeo bolumunde actigim konudan dolayi alfaya olan duskunlugumu belirtmek isterim. Lakin biraz maddi birazda keyfi nedenlerle alfa hayalimi biraz ertelemek istedim. Ve kucuklugumde en cok sevdigim arabalardan biri olan BMW E36 kasa istiyorum hem bagaji var koca tup bile olsa bence bana yetecek kadar bagaji olacaktir ki mumkunse simit lpg tercih ederdim(simdi alacak olsam lakin agustos ayinda alacagim)

Oncelikle sizlere birkac sorum olacak
    Herkesin bildigi gibi bu arabalar genclerin elinde hasat olabiliyor. "Yanlama"dedikleri sey yuzunden her yesilkoy sahilyolundan gectigimde mutlaka bitane goruyorum :d
    Tamam gercekten cok ilgili olanlar var hatta benim diyen araba sevdalilarindan iyi bakanlarda var fakat yanlama yuzunden ne kadar iyi bakilsa da ariza kacinilmaz oluyor.(Diye biliyorum) o yuzden ozellikle apaci tipli 3 kurus parasiyla artislik yapmak icin ugrasanlar yerine aile babasi tipli ya da duzgun genclerden almak icin ugrasmali miyim ?

Motor ve yakita deginmek istiyorum.
    3.16 nin kasayi cekmedigi artik kalip oldugu icin bu secenegi zaten eledim fakat benim asil sorunum 3.18i/is ve 3.20i arasinda kalmam.
    3.18(i/is) lere cogu kisi 3.20 kadar gider ama 3.20den az yakar dediler.bu yuzden 3.18 almayi tercih ettim Fakat cogu insan da 3.18(i/is)'in 3.20 kadar yaktigini ama onun kadar gitmedigini soyledi ve kafam karisti. 3.18 ler 4 silindir 3.20ler 6 silindirli motorlar ve bu bilgiye dayanarak 3.20 nin 6 silindir oldugu icin daha uzun omurlu ve sorunsuz olacagini soyleyenler oldu.
    Acaba bu denilenler dogru mu 3.18 mi alinmali 3.20 mi?
    Aralarinda asiri tuketim farki varmi?

Birde kronik sorunlar yada durduk yere bana sorun cikarir mi bunu ogrenmek isterim.

Ben 19 yasinda bir gencim ilk arabam olacak bu onceligim cok gezecegimden oturu yakitin biraz dha uygun olmasi diyeceksiniz ki bicok model var evet var ama ben bu model icin bilgi toplamak istedim.
    Modifiye adi altinda arabayi mahvedip(yanlis anlasilma olmasin lutfen gercekten hos modifiyeli araclar da var) yanlama trafigi aglatacak derecede hiz/zipirlik yapmak gibi amaclarim yok. Lakin 3.20 sahibi olacaksam da biraz performans isterim sinirlar icinde.
    Yilda ortalama 8-12 bin km yapacagim daha az da olabilir
    Ilk goz agrim olacagindan dolayi da bakimlarini aksatmam surekli arastirmak isterim daha guzel olsun diye.

Amacim suan 200 bin km nin altinda bulunan siyah veya beyaz 4 kapili sunroof bulunan bir bmw e36 kasa

Cok uzun yazdim kabul ediyorum gozlerinizi yordugum icin de kusruma bakmayin lakin

Gercekten konuya hakim kullanmis tecrubeli abilerim yorym yaparsa cok memnun olurum.

Simdiden hepinize cok tesekkur ederim. Iyi gunler dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0kancan

http://www.auto-data.net/tr/?f=showSubModel&modeli_id=953#3er%20%28E36%29

Bu sitede tüm e36'ların teknik verileri mevcut, hepsini inceleyip karşılaştırabilirsin.
    Yakıt ve performans olarak sana en uygununu seçersin.
  • selam kardeş
    bende daha yeni 94 model 3.18is aldım 200000 de araba, çokda temizini buldum. 2-3 ustaya gösterdim hepside motorun tıkır tıkır çalıştığını hatta onlarda eski e36 sahibiymiş. onlarınkinden bile daha temiz güzel bir araç olduğunu söylediler bnde aldım:) araç çok güzel bende daha önceden 206 vardı 2004 model ama kesinlike ondan 10 yaş yaşlı olmasına rağmen çok daha konforlu ve kaliteli bir araç. Bmw keyfini alıyorsunuz yani. Ben sana 3.18is öneririm kesinlikle hem yakıt olarak hemde performans olarak, madem öle çok yanlamak falan istemiyorsun benim gibi, al 3.18 performansı zaten çok iyi, 3.20 yle yakıt tüketimi arasında ciddi fark var. Zamanında bende araştırmıştım yakıt olayını. arabada atiker marka sıralı sistem var şehiriçinde 280-300 kuruş yakıyor, gayet hesaplı. Bir sorunda yaratmadı daha bana hiç, geçen gün hararet yaptı ama oda benim yüzümden suyuna bakmadım uzun süredir ondan dolayı:) yani benim tavsiyem 3.18is alman kesinlikle:) hatta arabanın fotolarını koyiyim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Caghdo

selam kardeş
    bende daha yeni 94 model 3.18is aldım 200000 de araba, çokda temizini buldum. 2-3 ustaya gösterdim hepside motorun tıkır tıkır çalıştığını hatta onlarda eski e36 sahibiymiş. onlarınkinden bile daha temiz güzel bir araç olduğunu söylediler bnde aldım:) araç çok güzel bende daha önceden 206 vardı 2004 model ama kesinlike ondan 10 yaş yaşlı olmasına rağmen çok daha konforlu ve kaliteli bir araç. Bmw keyfini alıyorsunuz yani. Ben sana 3.18is öneririm kesinlikle hem yakıt olarak hemde performans olarak, madem öle çok yanlamak falan istemiyorsun benim gibi, al 3.18 performansı zaten çok iyi, 3.20 yle yakıt tüketimi arasında ciddi fark var. Zamanında bende araştırmıştım yakıt olayını. arabada atiker marka sıralı sistem var şehiriçinde 280-300 kuruş yakıyor, gayet hesaplı. Bir sorunda yaratmadı daha bana hiç, geçen gün hararet yaptı ama oda benim yüzümden suyuna bakmadım uzun süredir ondan dolayı:) yani benim tavsiyem 3.18is alman kesinlikle:) hatta arabanın fotolarını koyiyim :)

Abim allah senden razolsun seninki gibi bir yorum istiyordum tam da.
    Oncelikle hayirli ugurlu olur umarim kazadan beladan uzak keyifle binmeni temenni ederim. Hos bir e36 :)

Daha once de dedigim gibi bildigim kadariyla piyasada 3.18 is ler az yani daha dogrusu temizini bulmak az fakat dediginiz gibi 3.20 yi yatik tuketmi yuzunden elemeliyim. Bu yuzden onceligimi 3.18is olarak degistirip yine bildigimi yapiyim fakat soyle bir sorum olacak anladigim kadariyla 3 motorla da deneyiminiz var. 3.18is ve 3.18i arasinda cok mu ucurum var hem performans hem de yakit konusunda. Ille de 3.18is mi almaliyim km de kac az yada cok yakar biri digerinden
    Ornegin 5 kisiyle seyahate ciksam 3.18is yerine 3.18i aldigima pisman olurmuyum sizce ?

Birde alirken dikkat etmem gereken ciddi bir sey varmi? Oncelik zaten motor ve yuruyen aksamim olacaktir.boya yada bikac makul parca degisimi takintim yok.
    Mutlaka surasina bakmalisin diyebilceginiz bir nokta varmi acaba?

Tekrar cok tesekkur ederim yorumunuz icin ve umarim hic sorunsuz daha gonlunuzce binersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sayem-oto-dan-satilik-1998-model-bmw-3-18-is-72515149/detay 16-17 aralığında şöyle bir makina bulsanız tadından yenmez.

Bu ilani gormustum evet umarim guzel bir alisveris yapmis olurum.
    O kullandigim bmw 3.20i zaten piyasadaki en temizlerden biriydi galiba diyebilirim arkadasimin babasinin arac suan tanidik bir amcadan almislar dedigine gore haci amcanin tekiymis 1994 yada 1995 te almis haciamca binmemis orjinal 110bin kusurdeydi saat gibi de hem kendi canini hem arabanin canini dinlemis teybi ustundeydi kazasi yoktu ve aldiklari fiyatta 17000 du tanidikti diye
    Oyle dedi arkadasim bana

Keske bana da oylesi ciksa :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.