Şimdi Ara

AŞİL TENDONUM KOPTU ! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
482
Cevap
18
Favori
196.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam bende esnek düz taban hastalığı var bugün fark ettimki yokuş çıkarken çok yoruluyorum özellikle aşil tendonları çok kasıldı ve gerçekten zorlanarak çıktım. bu tendonların veya kasları güçlendirmek için nasıl egzersizler yapılabilir ? bu arada geçmiş olsun
  • Tendon bölgesi güçlendirmesi için uzun süreli 1 saatlik yürüyüşler yapmalısınız... Bu yürüyüşleri mümkün mertebe düz zeminde yapın yokuş çıkmayın 3 ay kadar her gün 1 saat yürüyün bakın görün bir ağrınız sızınız kalmaz...
  • Merhabalar 50 gun uzun alçı 15 gündürde Bot hala basamıyorum tek koltuk deynekle yük verip yürümeye calışıyorum canim hala yanıyo tam yük vermeye korkuyorum kendimce spor ve hareket yaptırıyorum hala ayak güçsüz 15 gündaha beklemek istiyorum yürümek için bakalım zaman lazim birazdaha acele etmeye gerek yok biraz beklicem yürümek için bu ara arkadaşlar unuttular siteyi yaz geldi herkeZ biryerlere gitti sanırım arkadaşlardan gelişmeleri ve iyi haberlerini fikirlerini bekliyoruz comando 07 uzun süre sonra yazmışsın tşk birde şu an sıkıntın kaldımı merak ettim Hsyneren bey işe gidicektiniz neler oldu ne durumdasınız iyi haberlerinizi bekliyorum Geçmiş olsun herkese

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 9 hafta alçı süresi sonrasında alçıdan kurtuldum...Alçı çıktıktan 1 hafta sonra tam yük verdim.Tabi sizde farklı olabilir bilemiyorum.İsterseniz Aşil Tendonu Kopanlar adlı faceebook gurubumuza katılıp burada bulunan gurup üyelerimizle birebir soru cevap yapabilirsiniz...Ben şu an çok iyiyim Allahıma şükürler olsun tam olarak iyileştim diyebilirim...Teşekkür ederim...
  • iki gündür okula gidiyorum. botu yanıma alıyorum bazen ayakkabımı giyiyorum. bazende botu.işte çok yoğun değilim. ayağımın şişliği devam ediyor.sağlam ayağımın neredeyse iki katı kalınlıkta. acı ya da ağrı yok.
    merdiven inerken teker teker adım atabiliyorum. çıkarken senkronize çıkıyorum.
    aşili uzatabilmek için biraz öne doğru yükleniyorum.
    sol ayak öne doğru fazla eğilmiyor.
    inşaallah o da düzelir.
    herkese geçmiş olsun.
    yarın ki miraç kandilinizi kutlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsyneren -- 5 Haziran 2013; 0:17:35 >
  • comandos 07 yazını okudum ilk yazından bahsediyorum greçekten güzel bir yazı çok insan okuyor emın olabilirsin bu hastalık gerçekten fazla bilinmiyor dr lar bile hepsi farklı tedavi ama site sayesinde bir seyler öğreniyoruz paylaşıyoruz arkadaş ediniyoruz bütün bilgileri bulmak mümkün bunu düşünmeniz gerçekten güzel ayrıca iyi olmanıza sevindim inşallah daha iyi olursunuz alçı uzun kalmış sizde yazınızda 50 gün diye aklımda kalmış 9 hafta baya çok bir süre 40 günde bile ayak eriyor face de güzel düşünmüşsünüz herşey için teşekkürler
  • hsyneren bey sevindim iyi olmanıza inşallah daha iyi olur daha iyi haberler verirsiniz resimler içinde teşekkürler şu an açılmıyor ama bir süre sonra açılır zannedersem açılmazsa yazarım tekrar bu yazışmalar ve resimler ilerde okuyanlar için belki bir yol olucak iyi haberlerimizi okudukça morel bulucaklar tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunar miraç kandilinizi kutlarım
  • resimleri yükleyememiştim. şimdi de kocaman oldu nasıl düzeltirim bulamadım. mesajı nerden sileceğimide bulamıyorum.
    AŞİL TENDONUM KOPTU !AŞİL TENDONUM KOPTU !AŞİL TENDONUM KOPTU !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsyneren -- 5 Haziran 2013; 0:36:59 >

• Ben ameliyatımın 6. haftasında aşil botunun içine topuk koyup basmaya başladım sonra hergün 1 topuk azalttım dün botsuz bastım yaklasık olarak 50.günde yani bugünde tek koltuk değneğiyle botsuz olarak basmaya başladım ama benim alçım 20 gün durdu ve son 2 haftadırda ayağımı yattığım yerden oynatmaya başlamıştım önceki mesajlarımda yazdığım gibi acele etmemekte haklısınız insan kendini hazır hissetmeli bence önce...çünkü doktoruma kalsa 20 günlükken bas diyodu bana iyiki basmamışım acele etmeyin...
  • Banko 77 iyi olmanıza ve iyi haberlerinize sevindim inşaallah daha iyi olucaksınız ben de sabırsızlanıyorum ama henüz sadece botla bazen tam yük veriyorum bakalîm bir haftaya kadar basmaya çalışıcam tam benim sadece ameliyattan çıkarken Dr bana beni çok uğraştırdın seninki tam kopuk birde saçak saçak olmuş zor topladım dedi işte bu beni biraz tedirgin ediyor o yüzden zamanı uzun tutmayA çalışıyorum biliyorsunuz 6 ay önemli tekrar gecmiş olsun iyi haberlerinizi bekliyoruz

• Hsyneren bey resimlere baktım baya şişlik var bendede oluyor ama ben sadece basıyorum yürümüyorum o yüzden bileğim biraz şişiyor ben. Birazda zayıfım baya bacağım çok ince benim birde dün dükkana gittim komşu beni o botla görünce ya benim arkadaşda o bottan giyiyor dedi çağırım konuş dedi olur dedim az ilerimde oturuyomuş geldiler yanıma halı şahda kopmuş onunda tendon sonra ,gecer die 15 gün seke seke yürümeye devam etmiş devlet hastanelerine gitmiş herkez ameliyat ve 2 ay alçı demiş en son 1 buçuk ay sonra özel Güngören hastanesinde ameliyat olmuş olaydan 1 buçuk ay sonra ameliyat olmuş gösterdi ona 12 dikiş atmışlar 10 gün alçı sonra dikiş ve alçı alınmış bot vermiş 10 günde o kalmış dün yanıma geldiğinde 21 . Gunü dolmuştu botda yoktu altı düz spor ayakkabıyla yanıma geldi merdiveni indi ve çıktı sonrada hızlı adımlarla yanımdan ayrıldı şaşırdım Dr demiş seni 20 günde kaldırırım hayret ettim gayet iyi hafif sekiyo sadece oda normal alçı kısa süre kalınca zayıflamada olmamış valla arkasından koşasim geldi bu olay beni baya şaşırttı arada uğrarım dedi sana iyi dedim Dr araştırmış baya ortapedi olarak çok iyimiş paylaşmak istedim tedavi şekli ve Dr farkı tabiki farklı bende hemen önüme gelen acile gidip ameliyat oldum o gün bu gün 65 gün oldu Dr hala görmedim gecmiş olsun herkese nasip kısmet diyelim

• Merhaba arkadaşlar;

Öncelikle herkese geçmiş olsun diyor, Allah'tan acil şifalar diliyorum. İnternette ''aşil tendonum koptu'' dediğimde bu form çıkıyor :) bu formu kurana, buraya başından geçenleri ve fikirlerini yazanlara teşekkür ediyorum.

Malesef bu hastalıkla 15 Mart 2013 de tanıştım, CUMA gece halı saha maçının son 5. dakikasıydı ve birisi bileğime tekme atmış gibi bir yanma oldu ve sahadan çıktım.Gece acile gittim film falan çektiler ama ezilme burkulma diye agrı kesici hap ve kremle yolladılar.Pazartesi seke seke ortapediye muayene oldum MR falan... sonuç; aşilde kopmaya yakın yırtık var dendi ve alçı yapacağını söledi, ameliyata gerek vermı diye sordum tam kopma oladığını alçı tedavisini yeterli olcağını söledi, tamam deyip üzerime rahat kıyafet giyip gelecem dedim başka doktora göründüm,alçıda olabilir ama ameliyat olsan daha iyi olur dedi ama ben ilk doktoru yani alçıyı tercih ettim. 3 Hafta tam bacak 3 hafta diz altı 6 hafta alçı bittikten sora doktor gerek yok desede fizik tedaviye gittim. Fakat fizik tedavinin yarısında daha yeni yeni yurumeye başlamışken (alçı çıktıktan 15-20 gün sonra) merdiven çıkarken sol ayağıma da normal yük verken bileğimden (lık) ses geldi ve yine üzerine basamadım... Tekrar koptuğunu anladım ve kendime çok kızdım çünkü hastalığa sil baştan bidaha başlıcaktım.... Doktorumu değiştirdim internetten araştırdım arkadaş çevre araştırması falan ankarada özel bi hastaneye gittim, önceki MR ve raporlarıda aldım yanıma yeni doktorum, tekrar Mr çekti aşilin aynı yerden tam kopuk olduğunu (re-rüptür) arasındaki boşluğun 4 cm civarı olduğunu ve ameliyat gerktiğini söyledi, ameliyat esnasında aradaki boşluğu kapatmak için parça konulacağını ve bu parcayla beraber boşluğa başka yerden tendon nakli yapacağını belirtti. 18 mayıs ameliyat oldum (22 dikiş) , 2 gece hastanede yattım. Ameliyattan cıkınca ayağımı alçıya almadı 15 gün atel ile sarılı kaldı, bi kaçkere evde abim pansuman ettik, 10 gün kan sulandırı inne,antibiyotik ve agrı kesesici hap kullandım kan sulandırıcı olarak günde 1 coraspirine alıyorum 1 haziran; dikişler alındı ve 20 derece sabit rom walker giydirildi şu an için bı sıkıntı olmadığını dikişlerin güzel olduğunu ve 6 hafta boyunca kesinlikle üzerine basmamamı söyledi, bende artık doktor ne derse onu yapiyorum, sütten dili yanan yoğurdu üfleyerek yermiş :) Şükür ayağımda öle çok şişlik yok parmaklarımı ve arka baldırımı rahat bi şekilde oynatabiliyorum oturduğum yerde sürekli hareket yapıyorum kasların güçlenmesi lazım....Aslında bu hafta fizik tedaviciye git ordaki doktorla beni bi görüşrtür fiziğe başla demişti ama korkuyorum yine fizikteyken bişe olcak die :) 15 haziran tekrar kontrol ve açıyı 10 derece yapacakmış ondan sonra başlicam fizik tedaviye, inşallah böyle böyle iyileşcez....

Allah acil şifalar versin..... çok zor hastalıkmış insan başına gelmeyince bilmiyor.

• Rdvn- 1900 öncelikle gecmiş olsun yazını okudum baya sıkıntı yasamışsin durumu bildiğim için hepimiz çektiğimiz sıkıntıları biliyoruz aynı hep bende 29 Mart'ta son 5 dk kala sakatlandım benim tam kopuk ameliyat hemen 18 dikiş 52 gün alçı 13 gündür Bot hala yürümüyorum öncelikle bu sakatlığın tedavisi sabır sabır sabır evet ameliyat yerine alçı tedavisi var ama ameliyat benim fikrime daha yatkın süreci 2 .ci yasaman gerçekten kötü Allah yardımcın olSun kısa sürede toparlarsın sıkma canını bizlerle paylaş devamlı durumunu. Sorun olursa uardımcı oluruz bizde burdan paylaßıuoruz bilgileri evet site gerçekten çok iyi ve faydalı Ne kadar alçıda kalıcan uzun kısa süreci paylaşırsan seviniriz tekrar gecmiş olsun şabırlı ol Dr yürü diyebilir banada dedi ama herkez biraz kendi doktoru olmalı hislerine önem vermeli basınca durumunu anlamalı geçmiş olsun tekrar iyi haberlerini bekliyoruz

• Benim Ameliyatımdan sonra alçı hiç olmadı 16 gün ATEL (L şelkinde ) kullandım. alçı gibi sert ama bacağa arka tarafından ve ayağını içine koyuyorsun bandajla sarıyorsun ayak yine sabit... ATEL çıktığı günden itibarende (rom walker) bot kullanıyorum...İlk başta alçıya almayınca bende şaşırmıstım çünkü başka bi doktorda ameliyat sonrası 6 hafta tam bacak 6 hafta yarım bacak alçı demişti, hemen o doktordan kaçtım :) hayırlısı olsun
  • Evet haklisin hayırlısı olsun çünkü banada 6 hafta tam 6 hafta kısa alćı dediler ameliyattan sonra 7 hafta uzun alçı kaldı kısa alçıya gittim baskA Dr vardı oda alçı yeter birazda Bot dedi iyi dedim şimdi Bot alçı iyi diye düşünenlerdenim ben sonuçta tam kaynaması lazim sadece sorun bacak zayıflıyor kaslar eriyor o yüzden fizik görüyorsun genelde formda baktığın zaman alçı süresi uzun arkadaş daha çok önemli olan tam kaynaması doktorun garantici olaması birde kopuklar çok farklı tendon beyaz elektrik kablosu gibi dışı plastik içinde tel gibi bazısı tel kopuyo bazısı dışındaki plastiği. Bazısı ikiside formda bir arkadaş doktoruna sormuş ben neden 90 gün alçı uzun değilmi doktorda seninki spagetti gibi olmuş demiş banada dediki senin parça parça saçak saçak olmuş dedi ondan uzun alçı sürecin bunla ilgili sanırım alçı süreleri tekrar gecmiş olsun

• Arkadaşlar facebook da aşil tendonu gurubu var yazılarınızı yorumlarınızı be bilgilerinizi oradan da paylaşırsanız iyi olur bekleriz fikir edinmek içinde iyi bir yer

• Hsyneren bey nasılsınız merak ettim yazmıyorsunuz iyi haberlerinizi bekliyorum ben hala yürüme yok Bot devam tek deynekle basıyorum biraz o kadar gecmiş oldun tekrardan

• allaha şükür iyiyim. botsuzda yürüyorum. bot zaten son açıda. cevaplayan olursa iyileşenlere bir sorum olacak:
    ameliyat yerimde bir yer var herhangi bir şey dokununca acıyor. yani sanki yara varmış gibi. bu herzaman olmuyor. normal mi?

birde ne kadar ve nereye kadar iyileşebiliyoruz? şuanda diz çöküp tam olarak oturamıyorum. bu şişlikten kaynaklanıyor heralde ama merak ediyorum eskisi gibi olacak mı? yoksa ben iyileştim artık diyen arkadaşların ayağı çekiyor mu?

yalnız tekrar söyliyeyim ben iyiyim. yürüyorum. şişlik oluyor. senkronize merdiven inmeye de başladım.

selamlar
  • Hsyneren bey sevindim haberlerinize ben ayağımın arkasına elimle vurdum denedim ama herhangi bir ağrı olmadı vuruna ağrımıyor hızlı vurunca hafif ama heryeri aynı sadece benim tam üst baldıra yakın yer biraz ağrıyo şu an önde olan 2 arkadaş var birisi Mesut Karaman diğeride Ersin al bu arkadaşlar senesini dolduranlar formda Mesut Karaman mail adresini yazmış yazılarını oku görürsün mail attığında hemen dönüyor ve yardımcı olmayı çok seviyor birde 2 yılı dolacak olan formu açan kişi Ersin bey var bu arkadaşlar merak ettiğin cevapları verirler istersen facede aşil tendomu kopanlar gurubu var oraya katil gün içinde hep ordayiz orda Ersin ve Mesut yardımcı olacaklardır tekrar gecmiş olsun

• google a "alçıya sarılan fiberli bant" yazdım nereye geldim .Şaka bi yana konu sahibi arkadaşın yazısını okudum çok kötü bir durum yatalak olmak gibi birşey olsa gerek.Ama neyse ki geçmiş.Allah tren kazası vermesin maazallah
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.