Şimdi Ara

Wireless sistemleri konusunda(WDS[kablosuz köprü],Access Point[AP] ve router)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
10
Favori
126.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şu anda wireless sistemleri konusunda bir karmaşa içerisindeyim öncelikli olarak sorularım;

1) Access Point[AP] nedir,ne işe yarar ve daha çok hangi durumlarda kullanılır ?

2) WDS[Kablosuz Köprü] nedir,ne işe yarar,daha çok hangi durumlarda kullanılır ?

3) WDS[Kablosuz Köprü] ile Access Point[AP] arasındaki fark nedir bunu iyice bi açıklarsanız sevinirim arkadaşlar ?

4) Router nedir, ne işe yarar ve WDS[Kablosuz Köprü] ile AP[Access Point]'den farklı olarak ne farklılığı vardır ?

----------> arkadaşlar yukarıdaki sorularımı sorma sebeplerimden birini söliyim pikatel air max 101 modelindeki kablosuz modemimin wireless bölümünde kablosuz köprü sekmesinde 2 adet seçenek vardı birincisi [Access Point] ikincisi ise [Kablosuz Köprü] idi bunların ikisininde kablosuz köprü sekmesinin altında bulunması ve bu iki seçeneği birbirinden ayıran farkın ne oldugunu öğrenmek istedim ..

----------> ayrıca yan komşumda wireless var ve bizim evden 2 çubuk çekmekte ben bu sinyali güçlendirerek kendi evime yaymak istiyorum bazı router larda WDS kablosuz köprüleme desteği bulunmakta ancak access point desteği bulunmamaktadır bazılarında her ikisi bazılarında sadece access point özelliği bulunmaktadır yani büyük bi çelişki içerisindeyim tatmin edici bir cevap ile beni aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar ...

• quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

wds, kablosuz köprü, point to point artık adına ne dersen de bu mod sanki aralarında kablo varmış gibi 2 yada daha fazla wifi destekli cihazı birbirine bağlamaya yarar.
    bu cihazlar modem, router, access point fark etmez wds desteği varsa olur. wds'de cihazlar eğer destekli ise aynı zamanda ap moduda seçilerek ayrıca wifi yayında yapıp dışardan gelen client isteklerini kabul edebilirler. ayrıca wds modunda ethernet çıkışlarıda aktiftir cihazların. wds'de cihazların ethernet çıkışlarında hiçbir hız kaybı yoktur fakat haricen wifi ile client olan kullanıcılar hız kaybı yaşarlar. wds de ağdaki bütün cihazların birbirinden haberi vardır yani hepsinin mac adresi birbirine tanıtılmıştır.

repeating modunda ise ana cihazın tekrarlayıcı cihazdan haberi yoktur bu sebeple repeating stabilite sorunları yaşar sürekli.

teşekkür ederim kardeşim anladıgım kadarıyla kablosuz köprü kablosuz yayın yapan cihazları birbirine sanki local network gibi bağlar ve bu ağda internet hizmeti veriliyorsa kablosuz köprü kurulan cihazdan bu hizmet alınır...benim modemimde şu anda kablosuz köprü modlarından 2 adet mod var birincisi access point modu ikincisi ise kablosuz köprü modu ben bu modlardan kablosuz köprü modunu kullanarak herhangi bi wifi yapan cihaza bağlandığımda bağlandıgım cihaz wep 64 bit şifreleme kullanıyor ayrıca kablosuz köprüleme bağlantılarına açık ben kendi modemimden adsl modunu inaktif ediyorum dhcp sunucusunu bağlandıgı modemden ip alması için kapatıyorum aynı şifreleme metoduna ve aynı şifreye ayarlıyorum daha snra wireless kablosuz yayın kanallarını aynı yapıyorum modemi yeniden başlattıgımda kablosuz köprü belkide kuruluyor ama bu ayarları gerçekleştirip modemimi yeniden başlattığımda modemimin ledlerinde wifi yayını yaptıgı gözüküyor ama wireless ağında modemim gözükmüyor bu söylediğim işlemleri kablosuz köprü sekmesinden acces point modunda yaptıgımda ise modemim wifi yayını yapıyor dhcp sunucusu kapalı olmasına rağmen bağlı oldugu internet hizmeti olan kablosuz cihazdan bilgisayarım ip alıyor fakat bu seferde internet bağlantısı olmuyor .... ne yapabilirim bu istediğimi kendi modemimden gerçekleştiremezmiyim ...

ayrıca birde sorum olacak benim modemim kablosuz köprü modlarında 2 adet mod var 1.si access point modu 2.si kablosuz köprü modu ben bu 2 mod ile en fazla ne yapabilirim ?
    amacımı tekrar tekrar söylüyorum yinede söyliyim benim amacım komşudan aldıgım sinyali güçlendirerek ( repeater gibi çok tavsiye edilmemesine rağmen niye tavsiye edilmediğini tam olarak anlamadım universal repeater olayının ) tekrar wifi yayını yapmak ve modemimin ethernet portlarından bağlandıgım kablosuz erişim noktasındaki internet hizmetininde verilmesini sağlamak ....

bunu kendi modemimin kablosuz köprü modları ile gerçekleştirebilirmiyim ?

eğer gerçekleştiremezsem şöyle bir acces point almak istiyorum....siz ne dersiniz ?

TP LINK WR743ND Router AP

verdiğim linkteki acces pointte "AP Client Router Mode" var bu mod sanırsam benim istediğim olaydan bahsediyor kablosuz yayın yapan bi modeme erişmek o modemdeki wifi sinyalini tekrar güçlendirerek yaymak ayrıca ethernet portlarından alınan bu wifi sinyalindeki internet hizmetini kablolu olarak bilgisayara bağlantı yapan bilgisayarlara sağlamak ... değilmi ?

burda kablosuz modemi AP Client Router Modunda " WISP " olarak göstermiştir burdaki WISP herhangi bir kablosuz modemde olabilirmi ?

cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar tekrar teşekkürler ....

• slm.
    modemlerle yapılan kablosuz köprüler genelde problemli oluyor. örneğin forumda bir arkadaş tp-link 500g access point
    ve sanırım pikatel di modem arasında wep şifre ile kablosuz köprü kuramadı mecburen şifresiz kurdu.
    repeating tavsiye edilmemesinin sebebi hızın yarı yarıya düşmesi ve yapısından dolayı stabilite yani kayıp paket
    sorunlarının oluşmasıdır.
    yapacağın en güzel şey madem elinde yayın yapmak için mevcut bir modem var. komşundaki ağa erişmek için 1 adet
    wifi client özelliği olan bir cihaz edinmek. wr743 deki ap/client özelliği wisp için geçerlidir normal wifi kaynağına bağlanamazsın.
    ayrıca şunuda belirteyim ap'ler client kullanımda sadece ethernet çıkışından internet verir aynı zamanda wifi yayını yapmaz.
    şöyle yap bana sorarsan 5110g gibi highpower bi access point al client modunda karşıdaki modeme daha yüksek sinyal seviyesi ile bağlan.
    daha sonra bağlandığın bu ağı elindeki modemi 5110g'ye bağlayarak istediğin ağ ismi ve wpa şifre ile tekrar yayın yap.
    bu sayede sıfır hız kaybı, önemsiz denecek kadar az ping artışı ile sistem kurulur.

bir nevi şu linkdeki uygulamayı yapacaksın.http://forum.donanimhaber.com/m_55817947/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55864982
    kolay gelsin.

• quote:

slm.
    modemlerle yapılan kablosuz köprüler genelde problemli oluyor. örneğin forumda bir arkadaş tp-link 500g access point
    ve sanırım pikatel di modem arasında wep şifre ile kablosuz köprü kuramadı mecburen şifresiz kurdu.
    repeating tavsiye edilmemesinin sebebi hızın yarı yarıya düşmesi ve yapısından dolayı stabilite yani kayıp paket
    sorunlarının oluşmasıdır.
    yapacağın en güzel şey madem elinde yayın yapmak için mevcut bir modem var. komşundaki ağa erişmek için 1 adet
    wifi client özelliği olan bir cihaz edinmek. wr743 deki ap/client özelliği wisp için geçerlidir normal wifi kaynağına bağlanamazsın.
    ayrıca şunuda belirteyim ap'ler client kullanımda sadece ethernet çıkışından internet verir aynı zamanda wifi yayını yapmaz.
    şöyle yap bana sorarsan 5110g gibi highpower bi access point al client modunda karşıdaki modeme daha yüksek sinyal seviyesi ile bağlan.
    daha sonra bağlandığın bu ağı elindeki modemi 5110g'ye bağlayarak istediğin ağ ismi ve wpa şifre ile tekrar yayın yap.
    bu sayede sıfır hız kaybı, önemsiz denecek kadar az ping artışı ile sistem kurulur.

bir nevi şu linkdeki uygulamayı yapacaksın.http://forum.donanimhaber.com/m_55817947/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55864982
    kolay gelsin.

kardeşim ilgilendiğin için çok teşekkür ederim anlatmak istediğini anladım bi sorum olacak wisp ile normal wifi nin farkı nedir ve wr743 teki ap/client router modu tam benim isteğimi karşılayacağını düşünürken sen o wisp onunla wifi ağına bağlanamazsın dedin :) istediğimi wisp değilde wifi ağına bağlanarak yapan bir ap biliyormusun ayrıca demişsin kardeşim 5110g gibi bir ap al client modunda çalıştır 5110g nin ethernet çıkışlarından birine elindeki modemi bağla demişsin burda anlamadığım olay modemde ethernet çıkışı var girişi yok bu ethernet çıkışı na ap den gelen etherneti taksam nası yayın yapabilirmki orası zaten ethernet çıkışı... bu sorularım haricinde başka bi sorum yoktur kardeşim tekrar teşekkür ederim en sonunda olmadı komşunun modeminden bir kablo çekecez eve evler dipdibe ama dolanırken biraz uzayacak mesafe şey düşünüyorum kardeşim wr743 ün ap router modu ile hem ethernet çıkışlarından internet hemde wifi yayını yaparak internet hizmetini evime yaymayı düşünüyorum...

kardeşim ayrıca bunlar dışında anlamadıgım şey var bana açıklarsan sevinirim...

AP bridge mode ile AP Repeater Mode ve AP Mode unu açıklarmısın ...

• quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

quote:

rica ederim.

merhabalar.. durumumu basitçe açıklayayım..

yan apartmandaki komşumuz ile beraber ortak internet kullanıyoruz. ancak binalar arasında yaklaşık bi 10 metre mesafe var. internetimiz sadece odalarımızın birinden çekiyor. diğer odalara geçince internet kesiliyor..

Ben bir cihaz alıp kendi evimde internetin çektiği odaya koymak istiyorum. Bu cihaz yan apartmandaki wireless modemden interneti kablosuz olarak alsın, sonra yine kablosuz olarak evimin içerisinden erişim sağlasın.. antenli wireless adaptor almak istemememin nedeni evde 3 tane bilgisayarım var. hepsi için birer adaptör alsam 150-200 lirayı bulacak..

merak ettiğim şey isteklerime uygun bir ürün mevcut mu ? yani interneti modemden hem kablosuz olarak alacak, hemde yine kablosuz olarak aynı internete birden fazla cihaz üzerinden erişim sağlayacak..

edit: anladığım kadarıyla ihtiyacım olan şey , repeater özellikli bir access point miş

http://www.hepsiburada.com/liste/dark-300mbit-80211n-wifi-kablosuz-kapsama-alani-arttirici-adaptorsuz-tasarim-dk-nt-wrn300/productDetails.aspx?productId=bd300725&categoryId=410

• Arkadaşlar merhaba,

Kısaca özetleyecek olursak elimde bulunan aşağıdaki ürünleri kullanarak router ile modemi iletişime geçirmek ve bu sayede routera gelen interneti routerın ethernet portundan kablolu internet olarak kullanmak istiyorum. Yani modemin bulunduğu lokasyona kablo çekilemeyecek kadar uzak olan ve ethernet kullanmak zorunda olduğum bir yere interneti taşımak istiyorum. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi rica ediyorum. Aynı zamanda aşağıdaki router ile bu konfigürasyonu daha önce yaptıysanız da tadından yenmez.

Tşk.

http://www.netmaster.com.tr/files/prod//q1hlVfGsOt.NETMASTER-WDS-300N.PDF
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/kablonet-modem-cbw-560-kablosuz-4eth-usb-30493861

• MIKROTIK router kullanıp modemden mikrotik'e oradan da switch ile AP lere internet versen daha kısa kolay ve hızlı olur.
    Ayrıca kullanıcıların internet hızlarını düzenleyebilirsiniz ( kimisine 1mbit kimine 3mbit kimine kotalı gibi )

Bu konularda ürün ve destek konusunda yardım isterseniz yardımcı olurum.
    www.hiperstore.net
  • quote:

Orijinalden alıntı: byapici

Arkadaşlar merhaba,

Kısaca özetleyecek olursak elimde bulunan aşağıdaki ürünleri kullanarak router ile modemi iletişime geçirmek ve bu sayede routera gelen interneti routerın ethernet portundan kablolu internet olarak kullanmak istiyorum. Yani modemin bulunduğu lokasyona kablo çekilemeyecek kadar uzak olan ve ethernet kullanmak zorunda olduğum bir yere interneti taşımak istiyorum. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi rica ediyorum. Aynı zamanda aşağıdaki router ile bu konfigürasyonu daha önce yaptıysanız da tadından yenmez.

Tşk.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/kablonet-modem-cbw-560-kablosuz-4eth-usb-30493861

Sayın Kullanıcımız,

Her iki ürün kablosuz olarak haberleştirebilir. Ancak modemin bulunduğu nokta ile Ethernet bağlantısını kullanmak zorunda olduğunuz yer arasındaki mesafenin ne kadar uzak olduğunu belirtmemişsiniz. 08:00 - 22:00 saatleri arasında destek hattımızı ararsanız konuyla ilgili ayrıntılı olarak yardımcı olabiliriz.

0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

• quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

quote:

Orijinalden alıntı: byapici

Arkadaşlar merhaba,

Tşk.

Sayın Kullanıcımız,

Her iki ürün kablosuz olarak haberleştirebilir. Ancak modemin bulunduğu nokta ile Ethernet bağlantısını kullanmak zorunda olduğunuz yer arasındaki mesafenin ne kadar uzak olduğunu belirtmemişsiniz. 08:00 - 22:00 saatleri arasında destek hattımızı ararsanız konuyla ilgili ayrıntılı olarak yardımcı olabiliriz.

0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

Merhaba,

Telefon ile irtibata geçeceğim ama bu konuda hazırlanmış bir doküman veya yazı varsa daha sonra ihtiyacı olacak kişilerinde yararlanabilmesi için burada paylaşılması da uygun olacaktır diye düşünüyorum.

Tşk.

• Merhaba
    Evde Zyxel p-600 kablolu modem kullanıyordum.Çocuklara tehlikesi çok olur diye , kablosuz modem kullanmak istemedim.Fakat onlar olmadığında evde kullanabilmek için,kullanıcıların çok memnun kaldığını öğrendiğim(bakınız hepsiburda comdaki yorumlara link altdadır) NetMaster WDS-150 Kablosuz AP Router!i bugün Gold mağazacalık internet sitesinden aldım.

Öncelikle şunu söyleyimki,destek konusunda bir harikalar.Attığım her maile anında cevap verdiler.Biraz önce kablosuz AP Router'i kurarken bir yere takıldım.Hemen destek telefonunu aradım ve yardımcı olup,işlemi sonuna kadar getirttiler.Gerçekten teşekkür ediyorum.

Şimdi Zyxel kablolu modemimi,kablosuz kullanacağım zamanlar,ethernet kablosu aracılığı ile NetMaster WDX-150 ye bağlayacağım ve kablosuz ağa ulaşacağım.Ulaşıyorumda.

Bu arada bir şey sormak istiyorum.Derdim bu kablosuz modemin özellikle çocuklara olan zararı.Şimdi kablolu modemi WDS-150 AP Router aracılı ile kablosuza döndürmek sonucunda sağlık açısından ortaya çıkan zarar,normal kablosuz modem ile aynımıdır yoksa dahamı azdır.?
    Slm.

http://www.netmaster.com.tr/urun/48
    http://www.hepsiburada.com/liste/netmaster-wds-150-80211n-kablosuz-ap-router-5-dbi-anten/productDetails.aspx?productId=bd300631&categoryId=410
    http://www.gold.com.tr/U203648/Netmaster-WDS-150-802-11n-150-Mb-Accesspoint-5-Dbi-Anten

• Merhaba Arkadaşlar
    Evde bende kablolu modem kullananlardanım.Fakat şimdi androıd işletim sistemli bir akıllı telefon aldım.Evde akşamları bu telefonum ile kablosuz ağa girmek istiyorum.
    Sorum şu:
    Bu cihaz gibi ( Netmaster WN-150U Kablosuz USB adaptörhttp://www.netmaster.com.tr/urun/36 ) alsam.Bu cihazı bilgisayarımın usb portuna takarak,kablosuz ağa ulaşıp bu ağ aracılı ile de telefonumdan internete bağlanabilirmiyim?

Özellikle kapsamlı bir cihaz istemiyorum.Ne kadar kapsamlı olursa sağlık açısındsan zararıda o kadar büyük oluyor.Sadece aynı odada veya bir yan odada kullanacağım.Bu ürün olabilirmi? Siz ne tavsiye edersiniz?
    Tşk.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalkaya19

Merhaba Arkadaşlar
    Evde bende kablolu modem kullananlardanım.Fakat şimdi androıd işletim sistemli bir akıllı telefon aldım.Evde akşamları bu telefonum ile kablosuz ağa girmek istiyorum.
    Sorum şu:
    Bu cihaz gibi ( Netmaster WN-150U Kablosuz USB adaptörhttp://www.netmaster.com.tr/urun/36 ) alsam.Bu cihazı bilgisayarımın usb portuna takarak,kablosuz ağa ulaşıp bu ağ aracılı ile de telefonumdan internete bağlanabilirmiyim?

Özellikle kapsamlı bir cihaz istemiyorum.Ne kadar kapsamlı olursa sağlık açısındsan zararıda o kadar büyük oluyor.Sadece aynı odada veya bir yan odada kullanacağım.Bu ürün olabilirmi? Siz ne tavsiye edersiniz?
    Tşk.

olur.Ancak bunun için pc nin daima acık olması gerekir. Bir program vasıtası ile adaptorunuz alıcı ve verici olur.Ama benim tavsiyem access point almanız olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalkaya19

Merhaba Arkadaşlar
    Sorum şu:

Tşk.

Sayın Kullanıcımız,

Size bir AP-Router kullanmanızı öneririz; bu ürünü kablolu modeminize takarak kablosuz özelliği kazandırabilir, hem telefonunuzla hem de masaüstü bilgisayarınızla aynı anda internete giriş sağlayabilirsiniz.

NetMASTER WDS-150 ürünümüzü inceleyebilirsiniz:http://netmaster.com.tr/urun/48

NetMASTER cihazlarınızla ilgili tüm soru ve sorunlarınız için her gün 08:00 - 22:00 saatler arasında NetMASTER Destek Hattı'nda yardım alabilirsiniz.

0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla

• Arkadaşlar binadaki dairelere ethernet kablolarıyla dağıtılan 1mbit'lik internet var (sanırım 1 mbit)

Ben bunu en ucuz şekilde kablosuz olarak sadece kendi evimde dağıtmak istiyorum. Bu aşağıdaki ürünlerden ilki sadece router diğerleri modem/router bu aletlerin hepsi kabloyla gelen interneti kablosuz yapmaya yarar mı? (hangisini önerirsiniz, farklı bir öneriniz var mı?)

Ben en ucuz çözümü arıyorum ancak router ile modem/router'lar arasında az fark olduğu için bunlarda gözüme çarptı.. Bu işi30 linın altına çözmek mümkün değil sanırım.

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wr720n-150-mbps-dahili-antenli-2-portlu-kablosuz-n-router/productDetails.aspx?productId=bd300733&categoryId=60001272&SKU=BD300733&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dbd300733%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253drouter%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dsearch

http://www.hepsiburada.com/liste/aztech-dsl5001-1port-150mbps-wireless-n-modem-router/productDetails.aspx?productId=bd130826&categoryId=3009801&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d3009801%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c%252bmin_actual_price_pl%26sc%3d8%26fh_secondid%3dbd130826%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f474_dp%253d%257bvar%257d%252f272_dp%253d%257bvar%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013122%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013122_45%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013122_45_3009801%257d%26fh_refview%3dlister

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wr740n-5-dbi-antenli-4-port-150mbps-kablosuz-router/productDetails.aspx?productId=bd132044&categoryId=60001272&SKU=BD132044&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dbd132044%26fh_lister_pos%3d2%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253drouter%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dsearch

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-td-w8951nd-150mbps-5-dbi-antenli-4-port-kablosuz-modem/productDetails.aspx?productId=bd190072&categoryId=3009801&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d3009801%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c%252bmin_actual_price_pl%26sc%3d8%26fh_secondid%3dbd190072%26fh_lister_pos%3d2%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f474_dp%253d%257bvar%257d%252f272_dp%253d%257bvar%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013122%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013122_45%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013122_45_3009801%257d%26fh_refview%3dlister

Ayrıca bu cihazlara kabloyu taktığımda internete erişmek için kablonun geldiği modeme erişmem gerekir mi? Yoksa bendeki cihaza doğrudan bağlanınca internete erişecek miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 25 Mart 2013; 13:21:23 >

• http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wa701nd-150mbps-5-dbi-degisebilir-antenli-access-point/productDetails.aspx?productId=bd97490&categoryId=410

Cihaz bu sanırım.Fakat tek antenli görünüyor.Bildiğim kadarıyla kablosuz ( wpa) alıp, kablozuz (wpa ) vermesi için çift anten gerekmiyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpercabuk -- 9 Temmuz 2013; 16:45:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpercabuk

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wa701nd-150mbps-5-dbi-degisebilir-antenli-access-point/productDetails.aspx?productId=bd97490&categoryId=410

Cihaz bu sanırım.Fakat tek antenli görünüyor.Bildiğim kadarıyla kablosuz ( wpa) alıp, kablozuz (wpa ) vermesi için çift anten gerekmiyormu?

Cihaz aynen o antenle alakası 4db'lik onu nedense yanlış yazmışlar.

• Merhaba ust katta Airties RT 205 modem var alt kat tum odalara sinyal gelmiyor.Alt kata saglikli sinyal saglamam amacim.http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr945n-450mbps-wireless-n-router-access-point-p-HBV000007FMP1

Bu cihazi tesadufen gordum benim modemimle uyumlu calisip saglikli sinyal saglar mi? Tesekkurler simdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.