Şimdi Ara

3 petek açıp 2 de yakmak mı 2 açıp 3 te yakmak mı mantıklı SS'li

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 2 hafta boyunca evde tek kalıcam. Diğer 2 ev arkadşım memelekete gidiyo ama ben evdeyim. Aslında benim için para mühim değil ama tabi diğer arkadaşlarımı da düşünmeliyim. Bu yüzden nasıl bir ısınma planı yapmalıyım ?

Öncelikle şöyle bir evde kalıyoruz

3 petek açıp 2 de yakmak mı 2 açıp 3 te yakmak mı mantıklı SS'li

Benim odam 1 nolu oda ama odamda kalmıyacağım. Salonda kalıcam, kanapeyi açıyorum, masayı ortaya çekiyorum aptopu koyuyorum üstüne karşıma tv yi açıyorum loş bir abajur ışığı ve bir kaç bira, mükemmel bir ortam oluyor. Konuya dönersem görün düğü üzere salonun büyüklüğüne o petek pek yeterli molmuyor diğer yerlerden daha soğuk oluyor. Açık olacak iki petek salonunki ve koridorun ki, solanun kapısı hep açık olacak diğer kapılar kapalı. Oyş bu iş ne uzadı kısacık anlatcaktım. Neyse anlatımım saçmaya gidiyor özetle sadece antreyi ve salonu açıp 3 de mi yakayım yoksa mutfağıda kullanıcam mutfağı ve oranın kapısını da açıp 2 demi yakayım hangisi daha mantıklı ve karlı olur ? Kombi ise 6 kademeli :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi +18 -- 29 Ocak 2012; 3:19:13 >

• yoğuşmalı isi ne kadar düşük de yakarsanız o akdar iyi.
    en düşükte bütün petekler daha iyi yani.

diğer kombilerde durum değişebilir ama gene de düşük çok petek daha iyidir diye biliyorum.

kullanmadıgınız odayı gereksiz ısıtma durumu yoksa tabi...
  • Bana kalsa, oradaki peteğin dibine girer.
    Peteği de 4'e açar.
    Diğer bölümlere geçerken hızlıca işimi görür, salona geri dönerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knightsever

Bana kalsa, oradaki peteğin dibine girer.
    Peteği de 4'e açar.
    Diğer bölümlere geçerken hızlıca işimi görür, salona geri dönerdim.

Ben de aslında özetle bunu sormak istiyodum. Acaba diyorum mesela salonu 4 e getirip te hepsini kapatıp senin dediğin gibi mi yapsam az yakar yoksa her üç peteği de açıp 2 de mi yaksam, böylece her yer ısınmış olur kapıalrı açık olur, yukarıdaki arkadaşın mantığıyla da böyle az yakıyo
  • Vatandaş artık giren faturalardan dolayı mühendis olmuş
  • mühendismisin dicektim tamda
  • Hahahaha bölümümün mühendislikle uzaktan yakından alakası yok :D bi ara endüstriyel tasarım bölümünü brakmıştım ama, bakıyorumda iyi ki bırakmışım :D Dediğim gibi aslında benim için pek önemli değil bana kalsa yakarım yüksek derecede üşümeye ne gerek var diye ama ev arkadşlarımıda düşünmeliyim :)
  • madem doğalgaz faturası senin için sorun değil aynı yak eğer 3 kişi kalıyorsanız faturanın yarısını sen öde diğer yarısını da onlar bölüşsün aynıya gelir
  • İşte öyle bi teklif yamakta çok saçma be kardeş, hem sınıf ayrımcılığı falan gibi saçma yani :D böyle daha iyi :D
  • Buranın ev olduğuna emin misin daha çok labirent gibi dışarı çıkış kapısı yok hem nerden çıkıyorsunuzz
  • 2 ye 2 yap orta yolu
  • bunu sen mi çizdin bir de autocad'de aksları belirterek çiz, sende yetenek var be kardeşim
  • kızları üşütmede
    salonu ve mutfağı aç mutfağı en düşükte aç
  • birader 1+1 evde 2 kişi kalıyoruz. arkadaşım gitti ailesinin yanına 10 gündür evde tek kalıyorum. bir tek benim odanın peteği yanıyor ama köklemiş durumdayım. sayacı takip ediyorum 2 petek az yakmakla tek petek köklemek pek farketmiyor.
    bu arada söylemeden geçmeyeyim bahsettiğin olayın nekadar güzel olduğunu biliyorum. 1+1 evde salonumuz yok odaları 1er paylaştık benim odamda yatağım, çekyatım, masam, bilgisayarım ve televizyonum var. harika oluyor. arkadaşımın odasında da tek fark tv yok oda tivibudan izliyor.
  • fakir misin evde ne kadar varsa yak gitsin
  • la hani baban fofeynk videoları arıyodu
  • hangi kombiciye giderseniz gidin abi en az 3 petek açık olsun diye uyarır. Suyun kaliteli dolaşımı için minimum 3 petek açık kalmalı diye uyarılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokarca_

la hani baban fofeynk videoları arıyodu

Henüz memleketteyim babam valla aynen devam dün tuvalete giderken yine tuhaf bişeyler izliyodu sesi de açmış ta anca ben gelince kısıyo adamın çekinmede yok biz onla iyi ahbap olucaz iyi anlaşıcaz gibi :D

evin giriş kapısı o apartman boşluğuna bakan, ev gerçekten labirent gibi değişik bir ev aslında koridor U şeklinde, kiler dediğimin kapısı sonradan yapılmış tahtadan, dolap kapısı gibi, sanırım kombiye izin alabilmek için ayırmışlar kombi orada, çatı katı bi ev,

Kombiyi 2.5 a getireyim salonla koridor tam yansın mutfağın vanasını kısayım hesap tamamdır :D

çizim her pikseline kadar paint mücizesi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi +18 -- 29 Ocak 2012; 3:22:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

hangi kombiciye giderseniz gidin abi en az 3 petek açık olsun diye uyarır. Suyun kaliteli dolaşımı için minimum 3 petek açık kalmalı diye uyarılır.

hocam sebebi nedir bilginiz var mı? ben pek mantık yürütemedim de. bizim evde(öğrenci evi) zaten 5 petek var koridor banyo mutfak 2 oda. biz 2 odayı yakıyoruz sadece daha hiç 3 petek yakmadık
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazitcakir31

quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

hangi kombiciye giderseniz gidin abi en az 3 petek açık olsun diye uyarır. Suyun kaliteli dolaşımı için minimum 3 petek açık kalmalı diye uyarılır.

hocam sebebi nedir bilginiz var mı? ben pek mantık yürütemedim de. bizim evde(öğrenci evi) zaten 5 petek var koridor banyo mutfak 2 oda. biz 2 odayı yakıyoruz sadece daha hiç 3 petek yakmadık

valla bilmiyorum hocam 5-6 sene önce yeni eve taşınırken kombi taktırdık. gelen servis en az 3 petekle çalıştırın dedi. neden dediğimde daha iyi dolaşım sağlarsınız dedi sadece
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.