Şimdi Ara

Fiat Marea (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
6
Favori
72.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç ile 140 kilometre hıza kadar ulaşmak kolay olsa da sonrasında araç hızlanma konusunda biraz nazlı davranıyor. Zaten yol ve rüzgar sesinden dolayı siz de daha fazla hızlanmak istemiyorsunuz. Aracın motoru 3000 devire kadar sessiz

Burda 140 kilometre sonrasında araç hızlanma konusunda biraz nazlı davranıyor demişin. Buna ben pek katılmıyorum 1.6 araca göre 180e kadar zorlanmadan çıkıyor
    Tabi basmasını bilene

ben 4 viteste 190 km yaptıktan sonra 5 attım 200km yi rahat geçtim

Fiat Marea
  • quote:

Orijinalden alıntı: akayogullari

Araç ile 140 kilometre hıza kadar ulaşmak kolay olsa da sonrasında araç hızlanma konusunda biraz nazlı davranıyor. Zaten yol ve rüzgar sesinden dolayı siz de daha fazla hızlanmak istemiyorsunuz. Aracın motoru 3000 devire kadar sessiz

Burda 140 kilometre sonrasında araç hızlanma konusunda biraz nazlı davranıyor demişin. Buna ben pek katılmıyorum 1.6 araca göre 180e kadar zorlanmadan çıkıyor
    Tabi basmasını bilene

ben 4 viteste 190 km yaptıktan sonra 5 attım 200km yi rahat geçtim

Fiat Marea

• 98 modelde (ve 98 yılında ) ilk defa oturduğumda koltuklar müthiş rahat gelmişti ...
  • arkadaşlar merhaba.bende şu sıralar araç arama aşamasındayım.92 model bir şahinim var yaklaşık 1.5 yıldır bende.fakat yakıt konusundan(km ye ortalama 30-35den aşağı yakmıyor antalyadayım lpg litre fiyatı 2.60)aracımı sevmiyorum.birde yaktığı kadar gitse yüreğim gam yemicek.

bu aracımı satıp üstüne 3-4bin ekleyip araç almayı planlıyorum.yola yumurta kassa accentle çıktık(fiyattan dolayı)eski kasa cliolara 106 lara tipolara unolara paliolara baktım.yani kısacası 8-9bin tl ye alınabilcek,yakıtta şahinden az,parçası piyasaya göre uygun ve fazla arıza çıkarmayan araçlar.

dün yine bakınırken sahibindende 10bin tl ye lacivert çelik jantlı 2004 model bi marea 1.6 liberty gözüme çarptı.araç lpg li 139binde.taksi çıkması vs hakkında bilgi yok.aracın içinden çekilmiş resim yok(araç galeriden bu arada)kasa görünümü resimlerden görüldüğü kadarıyla temiz duruyor.benimde tipi hoşuma gitti şahsen.hemen foruma girip araç hakkında yorumlara baktım genel olarak alanlar memnun f/p oranına göre.

bugün yarın sanayiden tanıdığım bir arkadaşla araca bakmayı düşünüyoruz.taksi çıkması değilse fiyattada anlaşırsak almayı düşünüyorum.sizce dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir bu arabaları alırken?lpg de yakıt tüketimi nassıldır şehir içi normal kullanımda?vergisi sigortası gibi masrafları nelerdir?139bin kmde mareaya bu fiyatlara alınırmı?ilerde satarken sorun yaratacak durumlar nelerdir ve kolay satılırmı?bu sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim.çünkü öğrenciyim ve eğer 10-11bin tl civarında araç alırsam üstüne ekliceğim parada biraz zorlanacam.o yüzden kısa vadede beni üzmeyecek,zırt pırt masraf çıkarmayacak araç almam lazım.galericiye site üzeründen attığım mesaja cevap oalrak(ben adama vadeli nasıl olur şahinim var onla takasta üste ortalama ne vermem gerekir diye sormuştum) 6 bin tl olur yazmış.anladığım kadarıyla aracımın üstüne 6bin tl verirsen alaırsın demiş.bu şartlarda fiyat nasıldır?

• 4 Mart 2011 pazar günü İstanbul kuruçeşmede fiat kullanıcılarını biraraya getiren bir branch buluşması düzenledim gelmeyi düşünen arkadaşlar özel mesaj ile bilgi verebilir.
  • taksi çıkmasıymış zaten.salak herifi aradık bide utanmadan ilanda yazıyor diyor.sanki biz salağızda görmüyoruz okumuyoruz ilanı.ilanda yazmıyor yazıyor diyor.
  • Shining like a star :p

Utku abi koyma fazla foto forum laneti var...

Masallah diyeyim ben ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Beklenen video geldi.

Hocam cezanız bir bitse size neler soracağım

• Şizofrenik sancılar lafı ağzımdan almış :) Cezanızın bitmesini bekliyoruz üstad. Bu arada şimdiye kadarki her yazılanı baştan sona kadar tek tek okudum. Çok güzel bir inceleme olmuş. Eline koluna sağlık. Cezan bitsin, muhakkak görüşelim.
  • Utku selam, bir şey soracağım.
    Bende Next 525 navigasyon var, bunla 0-100 ölçümü yapabilir miyim?

Bu arada biraz önce yol direnci denen kavramın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha öğrendim.
    1-2 saat önce bir AVM'nin kapalı otoparkındaydım, yerler kaygan, pürüzsüz bir betonla kaplıydı.
    Biraz atraksiyon yaptım, arabanın performansı beni hayrete düşürdü.
    Bizim yollardaki denemelerde büyük kayıp olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubilay S. -- 9 Nisan 2012; 18:31:01 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Utku selam, bir şey soracağım.

Bu arada biraz önce yol direnci denen kavramın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha öğrendim.
    1-2 saat önce bir AVM'nin kapalı otoparkındaydım, yerler kaygan, pürüzsüz bir betonla kaplıydı.

0-100 ölçme özelliği olan navigasyon cihazları var mı bilmiyorum açıkçası. Benim bugüne kadar gördüklerimde yoktu. Aslında android telefonun varsa benim ölçüm yaptığım program çok başarılı bu konuda.

Yol direnci tabii ki çok önemli. Bütün olumsuz etkenlerle beraber kalitesiz asfalt da 0-100 ölçümlerinde ciddi kayıplar yaratabiliyor.

Bi otomobil dergisi Veyron testi yapacaklarında veyronu denediklerinde 2.8 saniyede hızlandığını ölçmüşlerdi, bunun üzerine Bugatti yetkililerine bildirdiklerinde adamlar helikopterlerle gelip araçtan önce asfaltı inceleyip iyi tutunamadığını bu sebebten dolayı da aracın çok küçük bir miktar da olsa patinaja düştüğünü söylemişlerdi. Bu söylediğin bana bunu hatırlattı :)

Bu arada 14 gün'ün 10 günü kaldı gibi birşey yazıyordu o yüzden cezalısın sanmıştık biz hepimiz :)

Başka asfaltlarda da denersin sanırım. Galiba eskişehir yolunda denediniz ?

Ve bunun yanı sıra da GPS tam kesin sonuç verilmemekte, ve hızın gerçekten hesaplanabilmesi için çok ciddi meblağlara sahip olunabilen büyük cihazlar gerekmekte. Ve onlar gerçek sonucu vermekteler. Bu dediğim cihazları da Top gear gibi programlarda görebilirsiniz.

@Kubilay S.

AVM otoparkinin iki sebebi var, birisi algıdaki yanılgı. Dar alanlarda hızlı gittiğimizi zannederiz ya da hız daha farklı algılanır. Ama daha da büyük etmen ise, lastiğin çok güzel bir şekilde yere yapışmasıdır. Bir gün piste çıkarmanı tavsiye ederim aracı. Oradaki performansı ile fren performansını tatmalısın :)

• Utku,
    Sana erken ulaşabildiğime sevindim
    Geçen gece bütün sayfayı okurken kafamda 3-4 soru vardı ama şuan birkaçını hatırlayabiliyorum, bunları sorayım, kalanı hatırlatıkça sorarım.
    Şimdi sen aracı 12 küsüre almışsın, biride 14 küsür vermiş vs.. Seninde dediğin gibi kendin ucuz almışsın ama arabana çıkan müşterinin verdiği fiyatta aracın tam ederi sanırım..
    Kabaca diyorum ki, exclusive olunca bin lira artsın, km az daha düşük olsun bin daha arsın, 1-2 yaş genç olsun bin daha artsın, böylece piyasadaki en düşük kmdeki, en temiz en yeni en full marea 17 bin civarında olsun..
    ama ilanlara bakınca 19-20-21-22-23 bin lira istenen marealar var, bunların hikmeti nedir, niye bu kadar para istiyorlar?
    ben tarif ettiğim gibi bir marea isterim ve bütçemde 15-16 bin, çok zorlasak 17 bin.. Bu paraya 40-80 bin km arası, 2005-2006 varsa 2007 model, kazasız bir exclusive sahibi olamaz mıyım sence?

birde liberty vip diye birşey mi var?
    Liberty olup, sis farı, 4 cam oto. marea olur mu?

Megane hakkında bilgiliyim demişsin, 2004-2005 1.6 dynamique megane 2 ile aynı modelde bir mareayı kıyaslayalım isterim, babamda bu meganedan var, 8 yıldır kahrımızı çekiyor, tahminimce megane bariz daha iyi olmalı ama muhakkak mareanında üstün olduğu yanlar vardır, bunlarıda konuşalım istiyorum.

birde benim bütçeme uygun 2000-2002 primera mı, almera mı marea mı sizce? Honda sevmiyorum baştan belirteyim

Konun gerçekten çok aydınlatıcı olmuş, bunuda tekrar belirteyim, eline sağlık, güzel çalışma..

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

quote:

quote:

0-100 ölçme özelliği olan navigasyon cihazları var mı bilmiyorum açıkçası. Benim bugüne kadar gördüklerimde yoktu. Aslında android telefonun varsa benim ölçüm yaptığım program çok başarılı bu konuda.

Yol direnci tabii ki çok önemli. Bütün olumsuz etkenlerle beraber kalitesiz asfalt da 0-100 ölçümlerinde ciddi kayıplar yaratabiliyor.

@Kubilay S.

AVM otoparkinin iki sebebi var, birisi algıdaki yanılgı. Dar alanlarda hızlı gittiğimizi zannederiz ya da hız daha farklı algılanır. Ama daha da büyük etmen ise, lastiğin çok güzel bir şekilde yere yapışmasıdır. Bir gün piste çıkarmanı tavsiye ederim aracı. Oradaki performansı ile fren performansını tatmalısın :)

Hocam dediklerinizde haklısınız.Özellikle yanılgı konusunda size katılıyorum.
    Genelde AVM otoparklarında denerim.Bu sefer deneğim Capitol AVM idi.
    Üşenmedim yerin yapısını inceledim.İnanılmaz derecede pürüzsüz bir beton vardı.
    Başka AVM'lerde asfalt vs gibi zeminlerle de kaşılaştım.O yüzden burada farkı net hissettim.

Umarım pistte deneyebilirim bir gün, çok merak ediyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

quote:

quote:

@Kubilay S.

Hocam dediklerinizde haklısınız.Özellikle yanılgı konusunda size katılıyorum.
    Genelde AVM otoparklarında denerim.Bu sefer deneğim Capitol AVM idi.
    Üşenmedim yerin yapısını inceledim.İnanılmaz derecede pürüzsüz bir beton vardı.
    Başka AVM'lerde asfalt vs gibi zeminlerle de kaşılaştım.O yüzden burada farkı net hissettim.

Umarım pistte deneyebilirim bir gün, çok merak ediyorum

Yani algı konusu çok etkili o kadar çok sütun ve sağda solda araba varken çok farklı olur ama zaten direksiyonu bile çevirirken lastiklerin seslerini duymuyor muyuz? Algının da en güzel farkına varmak için Neredeyse tek arabalık yer kalmış bi yerde dikkatli olmak koşulu ile 50 km gibi bir hıza çıkın sonra 4 gidiş 4 geliş bi yolun ortasında 50 ile gidin aradaki farkı görün :) Birinde hızlandık sanarken birinde koşsam geçerim falan dicek hale geliyor. Hele hele bir de hız sarhoşluğu var ki, o daha da ilginç; onun için ise otobanda 1 saat boyunca hızlı gidin giderek herşey normale dönüyor gibidir. Sonrasında uzunca bir süre 150 üstü bir hızla gittiğinizde hızınızı 50'ye bile gerek yok, 90a düşürün yine dediğim gibi yürüme hızına düşmüşsünüz gibi gelecektir.

@ Utku

Sürtünme dediğin gibi, az olunca patinaja kalıyor, çok olunca da gücünden kaybediyor araç ilerlemekte zorluk çekiyor bunun bir dengesi var ama sürtünmeden daha çok yere bastığı miktar önemli sanırım. Lastik tabanının pütürlü bir yolda basacağı yüzeyin belki %70i basmakta ve o yüzden araç aktarma sırasında kayıplar yaşamakta.

Demek kendi kendine ceza vermiş gibi oluyormuş bilmiyordum

Bu arada sinyaller güzel olmuş ya görmemiştim de. Nasıl yapılıyor bir devresi mi var? Gerçi benim boranın sinyalleri ortasında olduğundan saçma duracaktır :) Arka tarafında da sinyaller en uçta olan araçlara güzel olmakta. Kırmızı yapıp falan arka sinyalleri. Sisler nasıl ? Yani bi gün farsız kalsan işine yarayacak kadar aydınlatma sağlıyorlar mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

Utku,
    Sana erken ulaşabildiğime sevindim
    Geçen gece bütün sayfayı okurken kafamda 3-4 soru vardı ama şuan birkaçını hatırlayabiliyorum, bunları sorayım, kalanı hatırlatıkça sorarım.
    Şimdi sen aracı 12 küsüre almışsın, biride 14 küsür vermiş vs.. Seninde dediğin gibi kendin ucuz almışsın ama arabana çıkan müşterinin verdiği fiyatta aracın tam ederi sanırım..
    Kabaca diyorum ki, exclusive olunca bin lira artsın, km az daha düşük olsun bin daha arsın, 1-2 yaş genç olsun bin daha artsın, böylece piyasadaki en düşük kmdeki, en temiz en yeni en full marea 17 bin civarında olsun..
    ama ilanlara bakınca 19-20-21-22-23 bin lira istenen marealar var, bunların hikmeti nedir, niye bu kadar para istiyorlar?
    ben tarif ettiğim gibi bir marea isterim ve bütçemde 15-16 bin, çok zorlasak 17 bin.. Bu paraya 40-80 bin km arası, 2005-2006 varsa 2007 model, kazasız bir exclusive sahibi olamaz mıyım sence?

birde liberty vip diye birşey mi var?
    Liberty olup, sis farı, 4 cam oto. marea olur mu?

Megane hakkında bilgiliyim demişsin, 2004-2005 1.6 dynamique megane 2 ile aynı modelde bir mareayı kıyaslayalım isterim, babamda bu meganedan var, 8 yıldır kahrımızı çekiyor, tahminimce megane bariz daha iyi olmalı ama muhakkak mareanında üstün olduğu yanlar vardır, bunlarıda konuşalım istiyorum.

birde benim bütçeme uygun 2000-2002 primera mı, almera mı marea mı sizce? Honda sevmiyorum baştan belirteyim

Konun gerçekten çok aydınlatıcı olmuş, bunuda tekrar belirteyim, eline sağlık, güzel çalışma..

Honda zaten önermeyeceğim. Bu paralara bu modellerdeki Marea'lar varken eski Civic, Corolla vs. almak bana göre hata. Çünkü onlardan eksiği olan bir araç değil. Hatta daha iyi olduğu konular var.

Piyasa koşullarında benim arabamın ederi 14.5 bin liradır diye düşünüyorum ben. Daha az isteyen de var, daha çok isteyen de. İnsanların daha çok istemelerinin sebebi altlarındaki aracın ederinin daha yüksek olduğunu düşünmeleri ki haklılar da. Bu aracın normalde diğer rakiplerinin düşünürsek daha yüksek bir rakama satılması gerekiyor ama piyasası bu şekilde oluşmuş. Ben bunu olumlu olarak değerlendiyorum çünkü bu sayede ucuza kaliteli araca binme fırsatı yakaladım. Marka kaygısı, ikinci el kaygısı, millet ne der kaygısı olan başka markaya binebilir.

Ama 17 bin liraya çok güzel ve temiz Marea bulmakta hiç zorlanmazsın.

Mesela bir örnek. Bu aracın sahibi biraz daha indirim yapacaktır diye düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ilk-sahibinde-2006-model-fiat-marea-liberty-vip-cok-temiz-78343391/detay/

Araç alırken de bir kaç parçasında boya olmasında bir sıkıntı görmüyorum ben. Bir kaç yere baktırırım, şasisinde ve direklerinde sorun yoksa; alır binerim. Çünkü artık trafik öyle bir hal aldı ki neredeyse boyasız araba yok. İnsanlar pek çok ufacık kaza sebebiyle araçlarının az da olsa hasar gören parçalarını boyatmak zorunda kalıyor. Bu benim görüşüm.

Liberty Vip diye bir model var. Zaten sana gönderdiğim ilandaki araç da Vip. İç mekanı çift renk, göğüste maun kaplama var, deri koltuk vs.. gibi bir kaç ekstrası var ve bence aracın içi bu haliyle bana hitap etmese de güzel gözüküyor.

Fiat Marea

Ancak vip de olsa normal de olsa Liberty donanımlı Marea'larda arka camlar manual ve sis farı yok.

Sis farı büyük problem değil. Ben 155 liraya aracımı orjinal sis farlı hale getirdim.

Fiat Marea

Fiat Marea

Cevabın için teşekkür ederim,

Bütün cevaplarına katılıyorum.

Ben sadece exclusive ve libery var diye biliyordum, birde liberty vip var demek? 3 modeli var yani..

vip libertynin, libertyden farkı sadece maun kaplama, deri koltuk, çift renk göğüs mü?

liberty ve exclusivein 4 cam oto, sisten başka ne farkı var?

Bütçem 15, zorlayınca 16 oluyor, 17 borç yaparak oluşacak bütçe.. son damlasına kadarı yani, hal böyle olunca ancak exclusive için 17 veririm, tabii istediğim exclusive i o paraya verirlerse :)

Bahsettiğim diğer araçlar hakkında ne düşünüyorsun?

• utku zahmetli oalcak ama tablonun tamamını görmek için, liberty donanımlarınıda yazar mısın? Birde exclusive özelliklerine esp yazmadığına göre esp standart mı mareada?

İyiki varsın arkadaşım, emeğine, arabana sağlık tatlım

not: bir link versen yeterli aslında, hatta marea broşürü iyi olurdu :)
  • Dostum zahmet etmene gerek kalmadı, buldum,
    Hatta isteyen olursa:
    http://www.sadikoglu.info/brava/mareadonanim.htm

İlk mesajımda bahsettiğim araçlarla mareayı karşılaştırsak, kime ne dersin?

espde standartmış, hondacı corollacı arkadaşlar iyi işitsinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozas_91 -- 11 Nisan 2012; 22:15:48 >
  • şimdi, babama (satmayı düşünürse) 5 bin borçlanıp 2004 1.6 tüpsüz megane 2 mi, doğrudan marea mı acaba?
    Yoksa almera mı?
    yoksa 2004-2005 kia rio mu?

gönlüm mareadan yana ama dönemsel olarak rioda, almerada çok cazip gelmişti. Şuan en mantıklısı marea gibi duruyor.

verdiğim linkte liberty ve exclusivede de esp standart görünüyor.
    exclusivede olmayıp libertyde olmasının mantıklı bir açıklaması yapılabilir mi bilmiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

şimdi, babama (satmayı düşünürse) 5 bin borçlanıp 2004 1.6 tüpsüz megane 2 mi, doğrudan marea mı acaba?
    Yoksa almera mı?
    yoksa 2004-2005 kia rio mu?

gönlüm mareadan yana ama dönemsel olarak rioda, almerada çok cazip gelmişti. Şuan en mantıklısı marea gibi duruyor.

verdiğim linkte liberty ve exclusivede de esp standart görünüyor.
    exclusivede olmayıp libertyde olmasının mantıklı bir açıklaması yapılabilir mi bilmiyorum..

o linkte nerede var esp yazısı göremedim?
  • quote:

Verdiğin linkte ESP ile ilgili bir şey gözükmüyor ki.

Tercih artık sizin. Ben daha karışmayayım.

altlarda, emniyet bölümünün ilk satırında abs+ebde yazıyor,
    siz emin misiniz exclusivede esp olmadığına?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.