Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: black100

slm arkdaşlar ferroli kombimi yeni taktırdım duştayken sıcaklıgı ayarladıktan sonra yaklasık 3-4 dakka sonra su buz gibi soguyor bundan dolayı soguk suyu kısıp ayarlamaya çalışsamda bir müddet sogu gelmeye devam ediyor akabinde çok sıcakbi su geliyor ve tekrar aılıştırmaya ugraşıyorum yardım edersenız sevinirim problem ne olabilir kombiyi yaz mevsimine aldık peteklerle ilgili bir durum degil bildigim kadarıyla

kombiden sıcak su kullanımında soğuk su ile alıştırma yapma işleminde cihaz sensörleri hassas olduğundan kombiyi devre dışı bırakıp sonraki ateşlemeye kadar suyu ısıtamaz. kombi üzerinden sıcak su ayarını 40-43 civarına getirip sadece kombiden gelen suyu kullanmayı deneyin. aynı olayla karşılaşırsanız birçok sebebi olabilir cihaz kontrol edilmelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

quote:

slm arkdaşlar ferroli kombimi yeni taktırdım duştayken sıcaklıgı ayarladıktan sonra yaklasık 3-4 dakka sonra su buz gibi soguyor bundan dolayı soguk suyu kısıp ayarlamaya çalışsamda bir müddet sogu gelmeye devam ediyor akabinde çok sıcakbi su geliyor ve tekrar aılıştırmaya ugraşıyorum yardım edersenız sevinirim problem ne olabilir kombiyi yaz mevsimine aldık peteklerle ilgili bir durum degil bildigim kadarıyla

kombiden sıcak su kullanımında soğuk su ile alıştırma yapma işleminde cihaz sensörleri hassas olduğundan kombiyi devre dışı bırakıp sonraki ateşlemeye kadar suyu ısıtamaz. kombi üzerinden sıcak su ayarını 40-43 civarına getirip sadece kombiden gelen suyu kullanmayı deneyin. aynı olayla karşılaşırsanız birçok sebebi olabilir cihaz kontrol edilmelidir.

40-45 arası kullanıyorum oda yakıcı oluyor mecbur ılıştırıyosun suyu birde duş sırasın da durduruyrum suyu tekrar açtıktan sonrada bu durum oluyor olabilir sanırım birdaha deneyim servisiine bildirmek eniisi garantili cihaz... bilgi için teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

40-45 arası kullanıyorum oda yakıcı oluyor mecbur ılıştırıyosun suyu birde duş sırasın da durduruyrum suyu tekrar açtıktan sonrada bu durum oluyor olabilir sanırım birdaha deneyim servisiine bildirmek eniisi garantili cihaz... bilgi için teşekkürler

suyun debisinde bir sıkıntı yok ise cihaz gaz valfi minimum ayarına ve ntc sensörüne bakılmalıdır. suyu kapatıp tekrar açtığınızda ateşleme yapıp ısınana kadar bir süre soğuk gelmesi normal. baktırmanız fayda var tabiki. ben teşşekkür ederim.

• Maktek marka kombimiz var. Banyo suyunu açıyoruz ısınıyor ılıştırıyoruz, 5 dk sonra su buz gibi oluyor... kombi servisi geldi problemin suyun basıncının az olmasından kaynaklandığını söyledi gitti.. su idaresinden görEvliler geldi, suyun basıncı normal dediler vanayı açtılar, baktık normal.. ama banyo suyu hala aynı.. bilgisi olan arkadaşlar bir yardımcı olursanız çok sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtkts

Maktek marka kombimiz var. Banyo suyunu açıyoruz ısınıyor ılıştırıyoruz, 5 dk sonra su buz gibi oluyor... kombi servisi geldi problemin suyun basıncının az olmasından kaynaklandığını söyledi gitti.. su idaresinden görEvliler geldi, suyun basıncı normal dediler vanayı açtılar, baktık normal.. ama banyo suyu hala aynı.. bilgisi olan arkadaşlar bir yardımcı olursanız çok sevinirim..

hep bahsettiğimiz sorun. suyun debisi şayet az ise o problemi bir şekilde çözmelisiniz bunun başka alternatifi yok. sadece limitasyon ile geçici çözüm yapılabilir oda kışın ısınma problemi yaşamanıza yol açar.
  • Merhaba arkadaslar ...Alarko kombim var normal petekleri ısıtıyor ama banyo sıcak suyunu ısıtmıyor ...yaklaşık 13 yıllık cihaz .. Cihazın önündeki sicak su isareti yanıp sönüyor .. Kendim elektrikciyim sistem normal çalışıyor gözüküyor ... Kartdan olduğunu tahmin ediyorum bu konuda bilgisi olan arkadaslardan yardım rica ediyorum selamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pozitif man

Merhaba arkadaslar ...Alarko kombim var normal petekleri ısıtıyor ama banyo sıcak suyunu ısıtmıyor ...yaklaşık 13 yıllık cihaz .. Cihazın önündeki sicak su isareti yanıp sönüyor .. Kendim elektrikciyim sistem normal çalışıyor gözüküyor ... Kartdan olduğunu tahmin ediyorum bu konuda bilgisi olan arkadaslardan yardım rica ediyorum selamlar

ntc sıcak su sensörü arızalı deyişecek
  • quote:

Merhaba arkadaslar ...Alarko kombim var normal petekleri ısıtıyor ama banyo sıcak suyunu ısıtmıyor ...yaklaşık 13 yıllık cihaz .. Cihazın önündeki sicak su isareti yanıp sönüyor .. Kendim elektrikciyim sistem normal çalışıyor gözüküyor ... Kartdan olduğunu tahmin ediyorum bu konuda bilgisi olan arkadaslardan yardım rica ediyorum selamlar

cihazın modeli nedir birden fazla sebebi var...
  • Arkadaslar cevaplar icin tesekkur ederim su an istanbulda olmadığım icin cihazın modelini yazamiyorum.. Soguk su girişinde sıcak suyu açtığımız zaman sistemi besleyen bir kontak var suyu açınca enerji veriyor ve normal olarak çalışıyor ... Bir de sıcak su çıkışında kucuk bir sensör var isiyi ölçen tahminim ntc dediğiniz bu sensörüm acaba ...teşekkürler selamlar

• quote:

Arkadaslar cevaplar icin tesekkur ederim su an istanbulda olmadığım icin cihazın modelini yazamiyorum.. Soguk su girişinde sıcak suyu açtığımız zaman sistemi besleyen bir kontak var suyu açınca enerji veriyor ve normal olarak çalışıyor ... Bir de sıcak su çıkışında kucuk bir sensör var isiyi ölçen tahminim ntc dediğiniz bu sensörüm acaba ...teşekkürler selamlar

evt ntc sensörü o.
  • Tekrar merhaba ustalar,

Bu hafta sonu Allah kısmet ederse benim kombinin arızasının ne olduğunu tespit etmek için içini açacağım. Hazır açmışken temizlikte yapayım diyorum. Tabi tozu kiri elektrik süpürgesi ile çekmek çok sağlam bir temizlikte sağlamıyor biliyorsunuz. Çalıştığım yerde sağlam bir kompresör var, onunla temizlesem ne olur? Hava üfleyerek temizlemekte sakınca var mı? (vaillant vuw modeli için konuşuyorum)
    Hani bir yeri tıkanır bir şey olur, sakata gelmeyelim.

Kompresör de şu;
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

Tekrar merhaba ustalar,

Bu hafta sonu Allah kısmet ederse benim kombinin arızasının ne olduğunu tespit etmek için içini açacağım. Hazır açmışken temizlikte yapayım diyorum. Tabi tozu kiri elektrik süpürgesi ile çekmek çok sağlam bir temizlikte sağlamıyor biliyorsunuz. Çalıştığım yerde sağlam bir kompresör var, onunla temizlesem ne olur? Hava üfleyerek temizlemekte sakınca var mı? (vaillant vuw modeli için konuşuyorum)

Kompresör de şu;
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

hiç bir sakınca yok tesisat filtrelerini temizlemeyi unutma en önemli bakım odur birde genleşme tankı azot miktarı gerisi teferruattır.

• quote:

quote:

Tekrar merhaba ustalar,

Kompresör de şu;
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

hiç bir sakınca yok tesisat filtrelerini temizlemeyi unutma en önemli bakım odur birde genleşme tankı azot miktarı gerisi teferruattır.

Sagol hocam. Bu yanma odasi vs... Her sey sokmemde de bir sakinca yok sanirim.
    Abladigim kadariyla azot tanki dedigin (daha henuz kombiyi sokmedim ama resimlerden falan gordugum kadariyla) yuvarlak basik bir top seklinde. Tabi elimde onu dolduracak bir tup olmadigi icin ona mudahale edemiyecegim. Uzerinde bir basinc gostergesi falan var ise en azindan onu not eder size iletirim. Dolum gerekiyorsa ozellikle bunun icin bir servis cagiririm. Isi kendim yapmak istememin asil nedenlerinden biri de ustalar aslinda, bir cogu isini ustunkoru yapiyor. Abi bi elektrik supurgesi var mi deyip icindeki tozlari alip bakim yaptigini iddia eden cok. Arizali olmayan veya bakimla duzelebilecek arizali parcayi degistirip para isteyenler de cabasi. Herkes isini duzgun yapsa piyasa daha hareketli olur.
    Sizin gibi buradan insanlara yardim etmeye calisanlara da helal olsun valla, guzel bir is yapiyorsunuz. Isimizi kendimiz halletmek bir yana, en azindan kandirilmamiz daha zorlasacak kadar bilgileniyoruz.
    Cok tesekkurler, hakkinizi helal edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Tekrar merhaba ustalar,

Kompresör de şu;
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Sagol hocam. Bu yanma odasi vs... Her sey sokmemde de bir sakinca yok sanirim.
    Abladigim kadariyla azot tanki dedigin (daha henuz kombiyi sokmedim ama resimlerden falan gordugum kadariyla) yuvarlak basik bir top seklinde. Tabi elimde onu dolduracak bir tup olmadigi icin ona mudahale edemiyecegim. Uzerinde bir basinc gostergesi falan var ise en azindan onu not eder size iletirim. Dolum gerekiyorsa ozellikle bunun icin bir servis cagiririm. Isi kendim yapmak istememin asil nedenlerinden biri de ustalar aslinda, bir cogu isini ustunkoru yapiyor. Abi bi elektrik supurgesi var mi deyip icindeki tozlari alip bakim yaptigini iddia eden cok. Arizali olmayan veya bakimla duzelebilecek arizali parcayi degistirip para isteyenler de cabasi. Herkes isini duzgun yapsa piyasa daha hareketli olur.
    Sizin gibi buradan insanlara yardim etmeye calisanlara da helal olsun valla, guzel bir is yapiyorsunuz. Isimizi kendimiz halletmek bir yana, en azindan kandirilmamiz daha zorlasacak kadar bilgileniyoruz.
    Cok tesekkurler, hakkinizi helal edin.

hocam şimdi yanma odasını sökebilirsin istediğin gibi. dikkat etmen gereken tek şey kombi elektriği kesik olsun gaz vanası kapalı olsun tesisat vanalarını kapatıp kombi içindeki su tahliye edilmiş olsun. genleşme tankı genelde cihazın arkasında yassı yuvarlak üzerinde sibop olan bir tanktır. hava ölçme aletin varsa kombi içinde su yokken 21 psi olmalıdır. azot bulamayağın için hava basabilirsin bisiklet pompasıyla zaten tüm servisler hava basıyor fabrika çıkışında azot basılıyor. ama hava basma işleminde kesinlikle kombi içinde su olmayacak ve emniyet ventili açık olacaktır.

• Arkadaşlar Benim 15 Mayısda Ferroli Domitech kombi aldım dün elektrik gitti geldi Elektronigi çalışmıyor ya Su sıcaklık derecesini felan gösteren yanına yaklaşanca bir yanık konusu oluyor acaba neden oldu ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: bgra25

Arkadaşlar Benim 15 Mayısda Ferroli Domitech kombi aldım dün elektrik gitti geldi Elektronigi çalışmıyor ya Su sıcaklık derecesini felan gösteren yanına yaklaşanca bir yanık konusu oluyor acaba neden oldu ??

anlatımına göre kart şok yemiş tamiri mümkün yenisi 322 tl tamiri 150
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Arkadaşlar Benim 15 Mayısda Ferroli Domitech kombi aldım dün elektrik gitti geldi Elektronigi çalışmıyor ya Su sıcaklık derecesini felan gösteren yanına yaklaşanca bir yanık konusu oluyor acaba neden oldu ??

Hocam servis geldi dediginiz gibi şok yemiş yanmış oda garanti dışına girmiyormuş 350 lirayı ödeyin dediler bende fırçayı attım gittileer 2 ay önce aldım hocam 2.000 milyara .. Elektrik allah belanı VERsiN

• Arkadaslar benim kombi tamamdir
    PTc müdürünü değiştirdim çalışıyor sorunsuz ... Cevap yazıp bilgi veren arkadaslara tesekkur ederim selamlar ...

• quote:

Arkadaslar benim kombi tamamdir
    PTc müdürünü değiştirdim çalışıyor sorunsuz ... Cevap yazıp bilgi veren arkadaslara tesekkur ederim selamlar ...

bu cevap kombiklima nickli arkadaşımıza benden hediye olsun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Hocam servis geldi dediginiz gibi şok yemiş yanmış oda garanti dışına girmiyormuş 350 lirayı ödeyin dediler bende fırçayı attım gittileer 2 ay önce aldım hocam 2.000 milyara .. Elektrik allah belanı VERsiN

kombinin elektrik girişine bir UPS tak bir daha aynı sorunu yaşama

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.