Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

vaillant marka kombi kullanıyorum.Yılı 2001. Kombiye su verdiğimde kombi vanası kapattığım halde bar'ın su seviyesi yükselmeye devam ediyor.
    yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür...
  • arkadaşalar kombimiz bosch marka yazın kapalıydı dün açdık sanki içinde kuş çırpınıyor sağa sola çarpıyor gibi sesler geliyor sorun nedir ..markası boschya kuşlar boş sanıpda yuva yapıp doldurdular içini
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

tesisat yıkatma boş işdir sanki lağım tesisatı bu

Koku için değil suyun devirdamı için yaptırıyorum.Boş iş demek boş olmuş çünkü;arka odadaki peteklerim ısınmazken petek altları buz gibiyken ve sık sık kombi çalışırken bunların hepsinden kurtulduğum gibi daha az ücretle daha çok ısınıyorum.
    Sizin gibi işin ehli gözüken bir arkadaşa bu yorum yakışmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: malibuman

merhaba

vaillant marka kombi kullanıyorum.Yılı 2001. Kombiye su verdiğimde kombi vanası kapattığım halde bar'ın su seviyesi yükselmeye devam ediyor.
    yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür...

plaka eşanjör delinmiş deyişecek maliyet 250 tl
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • quote:

Orijinalden alıntı: bmw_z4_

arkadaşalar kombimiz bosch marka yazın kapalıydı dün açdık sanki içinde kuş çırpınıyor sağa sola çarpıyor gibi sesler geliyor sorun nedir ..markası boschya kuşlar boş sanıpda yuva yapıp doldurdular içini

pompa kilitlenmiş veya fana kanatları dolmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrM's

quote:

Koku için değil suyun devirdamı için yaptırıyorum.Boş iş demek boş olmuş çünkü;arka odadaki peteklerim ısınmazken petek altları buz gibiyken ve sık sık kombi çalışırken bunların hepsinden kurtulduğum gibi daha az ücretle daha çok ısınıyorum.

bir cihazın genleşme tankı ve pompası sağlam ise dönüş filtresi tıkalı değilse 20 petek olsa yinede ısıtır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KrM's

quote:

bir cihazın genleşme tankı ve pompası sağlam ise dönüş filtresi tıkalı değilse 20 petek olsa yinede ısıtır

Tartışmim sizle ama dediğiniz gibi değil.Daha dün alt komşumun aynı sorunla temizlettik.Adam temizleme işinden sonra şok oldu.

• %3 performans artar :) dönüş filtresinin kirliliğinden ve peteklerin hava yapmış olmasından dolayı iyi ısıtmıyordur yoksa 15 yıllık petek değildir içi kireçten kaplansın siyah su her türlü çıkar :) sonuçta imbisat deposunun içinde dolaşıyor bildiğin membran olduğu gibi siyah plastik ısındıkça suya izini verir ha temizlettin + kombinin bakımını yaptırdın ikisine 150 tl verdiysen 2 yılda geri alırsın paranı ;) %3 her ay kardasın petekten %7 de kombinin iyi yapılmış bakımına sayarsan hayrını gör deriz
  • Merhabalar, baymak kombimde daha önce sıcak suyu açtığımda kaloriferler ısınma problemi olduğundan üç yollu vanayı değiştirmiştim. Fakat kombi eskisi gibi suyu ısıtmıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz.
  • tesisat temizleme işi biraz riskli bana göre, sonuçta aşındırıcı özellikli solüsyon kullanılıyor. temizlikten sonra tesisatın görünmeyen yerinde sızıntıya sebep olabilir, eşanjörün delinmesine neden olabilir. bu saydıklarım bilhassa benim ki gibi metal boru tesisatına ve döküm radyatöre sahip olanlar için önemli.
  • alenes A kullanıcısına yanıt
    ntc de yada potansda problem olabilir eşanjör kirlenmiştir 3 yollu da ufak bi takılma söz konusu olabilir servis bakacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurergun30

merhabalar usta benimde bir sorum olacak.ariston kombi aldık daha 2 ay önce.genus premium evo modeli.kombiyi 50 derecede açıyorum.peteklere suyu basıyor.petekler sıcaklaşmaya başlıyor.3-5 dakika sonra kombi ısıtma sistemi pompası aşırı çalışma diyor ve duruyor.daha servis gelmedi.pompa da arıza var?pompa hızına baktım modülasyon konumunda.havalar sıcak olduğu için mi yapıyor.herhangi bir hata koduda çıkmıyor.sadece pompa aşırı çalışma yazısı çıkıyor.nedendir ustacım bu sorun?

Bunu yapması normal dereceyi bulduğu için kombi kapatıyor.Sonra tekrar devreye giriyorsa sorun yok.
  • Evet arkadaşlar,Kombi Vapur düdüğü gibi ötüyor ,yada evin içinden tren geçiyor sanırsınız. Servisi çağırdım ,"dolaptandır" dedi sonra baktı yemedi şimdi siz üst kattasınız buraya çıkan gazın basıncı filan dedi ,dedim karşı komşunun yada üst katın böyle bir problemi yok aynı kombi , o zaman borularda pislik vardır dedi ,anlıycağınız salladıda salladı.Sizce nedir bu arıza ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: albar

Evet arkadaşlar,Kombi Vapur düdüğü gibi ötüyor ,yada evin içinden tren geçiyor sanırsınız. Servisi çağırdım ,"dolaptandır" dedi sonra baktı yemedi şimdi siz üst kattasınız buraya çıkan gazın basıncı filan dedi ,dedim karşı komşunun yada üst katın böyle bir problemi yok aynı kombi , o zaman borularda pislik vardır dedi ,anlıycağınız salladıda salladı.Sizce nedir bu arıza ?

sesin nasıl bir ses olduğunu duyamadığımız için kombide ses yapabilecek parçalar fan,pompa ,ve ana eşanjör kireçlenmesidir
  • Merhaba,

10 yıl önce aldığım Alarko kombi kullanıyorum. Son bir senedir petek ve musluk (kış yada yaz) kullanımında 4-5 günlük bir sürede ve toplamda bar 0,5 civarında düşüyor (bar 1,5'den, 1'e düşüyor.) yani su eksiltiyor, 4-5 günde bir su takviyesi yapmak zorunda kalıyoruz.

Ayrıca kısık yada ekonomik ayarda yakmamıza da rağmen kombi basıncı hemen yükseliyor ve 3 bara çıkıyor.

Sebebi nedir, yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: borsaci67

Merhaba,

10 yıl önce aldığım Alarko kombi kullanıyorum. Son bir senedir petek ve musluk (kış yada yaz) kullanımında 4-5 günlük bir sürede ve toplamda bar 0,5 civarında düşüyor (bar 1,5'den, 1'e düşüyor.) yani su eksiltiyor, 4-5 günde bir su takviyesi yapmak zorunda kalıyoruz.

Ayrıca kısık yada ekonomik ayarda yakmamıza da rağmen kombi basıncı hemen yükseliyor ve 3 bara çıkıyor.

Sebebi nedir, yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.

genleşme tankı deyişecek havada bassan tutmaz 10 senelik tanka
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

dostlar şu demirdöküm kombilere nepto neva gibi oda termostatı takıcam servis parametrelerine giripte aktif hale getiremedim daha doğrusu parametrelere girmek için gerekli tuş kombinasyonunu bilmiyorum bilen var mı?

kombi markanızı söylerseniz yardımcı olabilririm

özür dilerim yazmışsınız markalarını pp06 parametresini değiştirmeniz gerekiyor öncelikle neva kombilerde sırasıyla arka arkaya sagdaki +,- soldaki +,- tuşlarına bastıktan sonra mode tuşuna basılı tutucaksınız. karşınıza 2 adet çizgi gelicek .Buraya 11 yazıcaksınız.Onu da soldaki + tuşuna 2 defa basarsanız yazabilrisiniz.11 yazdıktan sonra mode tuşuna basın.Parametrelere girmiş bulunmaktasınız.Karşınıza PP01 yazısı gelicek.+ ve - tuşlarıyla gene ilerleyerek PP06 konumuna kadar gelin ve mode tuşuna uzun basın parametrenin içine gireceksiniz.Karşınıza 00 yazısı gelicek.+ ve - tuşlarıyla 01 yaptıgınızda artık oda termostatı konumuna alınmış olur cihazınız.Kaydetmek içinde 01 yaptıktan sonra mode tuşuna uzun basın kendisi parametre içinden çıkıcaktır.Daha sonra on/off butonu na arka arkaya basarak ana ekrana gelebilrisiniz.Umarım anlatabilmişimdir.Aslında çok kolay faklat yazınca biraz karışık oluyo:)

dostum biliyorsan birde şu neptoları anlatırmısın onlarda artı eksi tuşu yok çevirmeli düğmeler birde mode tuşu var teşekkür ederim.

1-ısıtma dügmesi max. alınıyor
    2-sıcak su dügmesi 3 kez min. dan max. getiriliyor ve ayarlara giriyorsunuz
    3-ısıtma dügmesi ile 11 nolu kodu buluyorsunuz
    4-reset te basıyorsunuz ve PP 01 çikacak sık sık basarak PP 06 geliyorsunuz ve 2 saniye basılı tutuyorsunuz ve 6 parametre ayarına girmiş oluyorsunuz mevcut 01 ayarı 00 yapıyorsunuz sıcak su dügme yardımıyla sağa-sola çevirerek ve tekrar resete 2 saniye basıp hafızaya alıyorsunuz ve ısıtma dügmesini min. çevirip sonra max. getirip ayarlardan çıkıyorsunuz .

Merhaba,

Yukarıdaki mesajınızdan faydalanarak Demirdöküm Atron kombinin oda termostat modunu devreye soktum (P06 = 01). Şu anda herşey çalışıyor görünüyor. Ancak içime bir şüphe düştü, bu ayarla oynarken başka parametreleri yanlışlıkla değiştirmiş olabilir miyim?

Acaba bu kombinin parametrelerinin fabrika çıkış değerleri hakkında bir bilginiz var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

Koray

• Merhaba Ustam,

Babam larda ki, Demirdöküm Themafast kombi nin altındaki su basma vanası arıza yapmış ve hiç su basılmıyor muş. Babam da tanıdık bir arkadaşının tavsiyesiyle bir kombi ustasını çağırmış gelen abimiz de 80 TL ye değiştirmiş. Bundan sonra da acaba, servisi çağırsak daha mı uygun fiyatlı olurdu diye bana soruyor?...

@kombiustası üstad,
    Bu parçanın fiyatı için 80 TL normal midir acaba?

Yukarıdaki mesajlardan birinde, @yedikeresekiz arkadaşımız da aynı sorunla karşılaşmış. Hatta japon yapıştırıcısıyla yapışacağını da belirtmişsiniz, aklım karıştı.
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chinuk -- 3 Ekim 2013; 1:13:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chinuk

Merhaba Ustam,

Babam larda ki, Demirdöküm Themafast kombi nin altındaki su basma vanası arıza yapmış ve hiç su basılmıyor muş. Babam da tanıdık bir arkadaşının tavsiyesiyle bir kombi ustasını çağırmış gelen abimiz de 80 TL ye değiştirmiş. Bundan sonra da acaba, servisi çağırsak daha mı uygun fiyatlı olurdu diye bana soruyor?...

@kombiustası üstad,
    Bu parçanın fiyatı için 80 TL normal midir acaba?

Yukarıdaki mesajlardan birinde, @yedikeresekiz arkadaşımız da aynı sorunla karşılaşmış. Hatta japon yapıştırıcısıyla yapışacağını da belirtmişsiniz, aklım karıştı.
    Saygılar.

normal fiyat
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ruicosta

Merhaba arkadaşlar. Benim de kombi ile ilgili bir sorunum var bilgisi olan varsa cevaplamasını rica ediyorum.
    Sorunum şöyle , kombi yaz veya kış konumunda iken hiçbir şekilde kullanım suyunu ısıtmıyor. Yeterli debide su gelmektedir.

Ayrıca kış konumunda iken radyatörleri ısıtıyor. Kombi kış konumunda radyatörleri ısıtırken aynı anda kullanım suyunu açarsak bu sefer kullanım suyunu ısıtıyor. Şu an bu şekilde kullanıyoruz.
    Radyatörleri derecesine kadar ısıtınca yanmayı kesiyor ve kullanım suyu da dolayıısı ile soguyor . Sorun neden kaynaklanabilir bilgisi olan var mı acaba?

diyafram ntc akış şalteri bunlardan hangisi o cihazda varsa arızalı

Aynı sorun bende de oldu ntc yi değiştirdim fakat hala çalışmadı.NTC kablosunu cıkartıp açıyorum sıcakık suyu sensörü arızalı ışığı yanıyor.Takınca arıza ışığı yanmıyor ama sıcak su gelmiyor 2 sene önce de aynı şey olmuştu ozaman ntc değişimi ile düzelmişti.bu neden olabilir senin sorunun çözüldü mü acaba.

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.