DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
KOMBİ ARIZALARI BURAYA
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.005
Cevap
203
Favori
836.309
Tıklama
Giriş
      1065 Mesaj
      22 Mayıs 2013 09:33:20
      Ariston marka kombiden surekli calisma sesi geliyor. acik ya da kapali olmasi farketmiyor yalnizca şartelini indirdigimiz zaman ses kesiliyor. Yazin sadece sicak su icin kullaniyorduk ama dun aksamdan beri kapali tutuyoruz sorun nedir acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 22 saat 55 dakika kadarı kaldı.
      22 Mayıs 2013 10:11:23
      quote:

Orijinalden alıntı: Wabisuke

Ariston marka kombiden surekli calisma sesi geliyor. acik ya da kapali olmasi farketmiyor yalnizca şartelini indirdigimiz zaman ses kesiliyor. Yazin sadece sicak su icin kullaniyorduk ama dun aksamdan beri kapali tutuyoruz sorun nedir acaba ?

fan veya pompa rolesi takılı kalmış yani elektronik kart arızalı

22 Mayıs 2013 10:13:01
      quote:

Orijinalden alıntı: waskomnl

Üstadlar,

Vaillant kombim var, 3 yıldır kullanıyorum.
      Bugün eve geldiğimde sıcak suyu vermediğini gördüm.
      Kaloriferi ısıtıyor, sadece musluğa vermiyor sıcak suyu.
      Sanırım 3 yollu vanası bozulmuş.

Sizce ne yapmalıyım ? Tamir mi ettireyim ? Çıkma parça mı taktırayım ?
      yoksa yenisini mi almalıyım ?

Ayrıca kaç lira tutar acaba 3 yollu vanayı değiştirmek ?

http://www.kombiyedekpa...-yollu-vana-tamir-takimi
      Bu yukarıdaki sayfada tamir setlerini gördüm. Ne işe yarar bunlar ?

Bütçeyi çok sarsmadan hangi yolu seçmeliyim sizce ?

Yardımlarınızı bekliyorum.

120 tl üç yollu revizyon fiyatı herşey dahil

• Binbaşı
      1065 Mesaj
      22 Mayıs 2013 10:13:18

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

Alıntıları Göster

fan veya pompa rolesi takılı kalmış yani elektronik kart arızalı

Cevap icin tesekkur ederim. Ne kadar tutar acaba servisi cagirsak ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

22 Mayıs 2013 10:21:35
      quote:

Orijinalden alıntı: Wabisuke

Alıntıları Göster

Cevap icin tesekkur ederim. Ne kadar tutar acaba servisi cagirsak ?

kart tamiri 150 tl

• Yüzbaşı
      404 Mesaj
      22 Mayıs 2013 12:28:08
      quote:

Alıntıları Göster

120 tl üç yollu revizyon fiyatı herşey dahil

Hocam servis geldi.
      Türübün denilen ufak bir parça varmış, o bozulmuş dedi.
      Söktü yerinden ve evet kenardan bir parça plastik kırılmıştı.
      17 - 18 TL lik bir parça bu dedi ve yıllık bakımı dahil 82.50 TL ödedim.

Ben 250 - 300 TL gibi bir masraf beklerken 80 TL yi duyunca sevindim tabii.

22 Mayıs 2013 19:57:00
      quote:

Orijinalden alıntı: waskomnl

Alıntıları Göster

Hocam servis geldi.
      Türübün denilen ufak bir parça varmış, o bozulmuş dedi.
      Söktü yerinden ve evet kenardan bir parça plastik kırılmıştı.
      17 - 18 TL lik bir parça bu dedi ve yıllık bakımı dahil 82.50 TL ödedim.

Ben 250 - 300 TL gibi bir masraf beklerken 80 TL yi duyunca sevindim tabii.

o parça bu demekki seninki vuw serisi imiş

• Onbaşı
      15 Mesaj
      23 Mayıs 2013 00:09:39
      Usta öncelikle senden ALLAH razı olsun:)

bende baymak baxi luna 3 avant yoğuşmalı kombi var. çeşme suyunu ısıtmıyordu, yani önce ateşleme yapıyor 15 saniye sonra alev sönüyordu su tam ısınırken tekrar ılınıyordu.bugün tanıdık bir usta çağırdım ntc de sorun var dedi değişti 80 tl aldı :) ve gündüz çalışıyordu. akşam kombiye baktığımda e 99 hatası veriyordu.şarteli açıp kapadım birdahada açılmadı.yani bir tetikleme sesi geliyor sonra kalıyor ortalama 4-5 saniyede bir oluyor.yapabileceğim bişe varsa yardımcı olursan sevinirim yoksa yine ustayı çağırmak zorunda kalacağım. en azından bir fikir verirsen memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.

23 Mayıs 2013 10:03:47
      quote:

Orijinalden alıntı: slhist

Usta öncelikle senden ALLAH razı olsun:)

bende baymak baxi luna 3 avant yoğuşmalı kombi var. çeşme suyunu ısıtmıyordu, yani önce ateşleme yapıyor 15 saniye sonra alev sönüyordu su tam ısınırken tekrar ılınıyordu.bugün tanıdık bir usta çağırdım ntc de sorun var dedi değişti 80 tl aldı :) ve gündüz çalışıyordu. akşam kombiye baktığımda e 99 hatası veriyordu.şarteli açıp kapadım birdahada açılmadı.yani bir tetikleme sesi geliyor sonra kalıyor ortalama 4-5 saniyede bir oluyor.yapabileceğim bişe varsa yardımcı olursan sevinirim yoksa yine ustayı çağırmak zorunda kalacağım. en azından bir fikir verirsen memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.

şalteri aç bekle biz zaman sonra cihazın ekranı gelecek

• Yüzbaşı
      404 Mesaj
      23 Mayıs 2013 11:04:19
      quote:

Alıntıları Göster

o parça bu demekki seninki vuw serisi imiş

Aynen hocam dediğin parça.

Aklımdasın hocam. Birdahakine birşey olduğunda ( ki umarım olmaz :) seninle irtibata geçiyorum hemen.

Kolay gele..

• Onbaşı
      15 Mesaj
      23 Mayıs 2013 12:28:38
      quote:

Alıntıları Göster

şalteri aç bekle biz zaman sonra cihazın ekranı gelecek

usta şarteli açıp yaklaşık onbeş dakika bekledim değişen bişey yok.farklı bir önerin varmı ?

• Onbaşı
      15 Mesaj
      23 Mayıs 2013 14:26:04
      quote:

Alıntıları Göster

usta şarteli açıp yaklaşık onbeş dakika bekledim değişen bişey yok.farklı bir önerin varmı ?

ustayı çağırdım.bi iki kontrol etti oda çalıştıramadı ilk etapta sonra kartta sorun var dedi.daha sonra dijital ekranın olduğu kutuyu açıp kartın üzerindeki parçalara vurdu.kombi çalışmaya başladı.bu seferde kartta sorun yok fanda sorun var dedi.sesi farklı geliyor bunu şimdi tamir etmezsek 2 gün sonra tekrar arızalanır kartıda bozabilir sorun büyür dedi. sonuç; fan tamire gitti akşam getirip geri takacak. dün değişen ntc ne olacak bakalım :) bu fan tamiri(değişmiyor tamir oluyor) servis ücreti dahil ne kadar eder acaba. baymak baxi luna avant yoğuşmalı kombi. dost kazığımı yiyoruz işi bilmeyen adamlara mı teslim ediyoruz anlamadım...

• Çavuş
      44 Mesaj
      24 Mayıs 2013 00:48:33

Ustam Selamlar tekrardan,

Vaillant servisi geldi bakım yaptıralım dedik. bakım yapılamaz buna dedi. genel temizlik yaptı. su akış jeneratörü bozulmuş dedi. 350 tl ye değiştiririz dedi. yoksa bir aya kullanılamaz hale gelir dedi. yeni kombi daha masraflı olacağından sıcak baktık. Senin fikrin nedir acaba? 350 tl fahiş bir rakam değil midir?

Bahsedilenler: kombiustası

24 Mayıs 2013 09:54:24
      quote:

Orijinalden alıntı: qruvasan

Ustam Selamlar tekrardan,

Vaillant servisi geldi bakım yaptıralım dedik. bakım yapılamaz buna dedi. genel temizlik yaptı. su akış jeneratörü bozulmuş dedi. 350 tl ye değiştiririz dedi. yoksa bir aya kullanılamaz hale gelir dedi. yeni kombi daha masraflı olacağından sıcak baktık. Senin fikrin nedir acaba? 350 tl fahiş bir rakam değil midir?

o cihaz tarihi eser statüsüne girdiği için normaldir cihazınızı deyiştirin

• Onbaşı
      35 Mesaj
      24 Mayıs 2013 10:40:34
      ustam bir de sana danışayım...tecrübelerine dayanarak immergas victrix yoğuşmalı kombi hakkında bir şeyler söylebilir misin? tavsiye eder misin?....baymak novadence düşünüyordum ama bu kombiyi çok tavsiye ettiler kafam karıştı....2 si de aynı fiyata geliyor............

http://www.immergas.com...ducts/victrix-26-2-i.pdf

• Teğmen
      207 Mesaj
      25 Mayıs 2013 22:46:27
      http://www.ebay.de/itm/...ung&hash=item43b6fdda96

bu bızım kombılere olurmu arkadaslar taktıran yada kullanan varmı pm den yazabılırmı bana

Karşımdakinin güvenini, kendime olan saygımı, kişiliğimi kaybetmektense, dürüstlükle kaybetmeyi tercih edenlerdenim.
    • Onbaşı
      15 Mesaj
      26 Mayıs 2013 01:49:38
      quote:

Alıntıları Göster

ustayı çağırdım.bi iki kontrol etti oda çalıştıramadı ilk etapta sonra kartta sorun var dedi.daha sonra dijital ekranın olduğu kutuyu açıp kartın üzerindeki parçalara vurdu.kombi çalışmaya başladı.bu seferde kartta sorun yok fanda sorun var dedi.sesi farklı geliyor bunu şimdi tamir etmezsek 2 gün sonra tekrar arızalanır kartıda bozabilir sorun büyür dedi. sonuç; fan tamire gitti akşam getirip geri takacak. dün değişen ntc ne olacak bakalım :) bu fan tamiri(değişmiyor tamir oluyor) servis ücreti dahil ne kadar eder acaba. baymak baxi luna avant yoğuşmalı kombi. dost kazığımı yiyoruz işi bilmeyen adamlara mı teslim ediyoruz anlamadım...

kombim tamir oldu sağolsun abimiz 200 tl daha aldı fan tamiri için.bir yılda garanti verdi bakalım ne olacak. :)

• Çavuş
      49 Mesaj
      27 Mayıs 2013 04:15:28
      Kombimiz eski bir kombi. Ortada bir döndürme butonu var üç parmak boşluklu, onu basılı tutarak gaz veriyoruz bir butonla da çakmak çakıyor. Gaz butonu hafif takılı kalmaya başladı herhalde yayı bozuk. Fakat asıl problem şu ki, çakmakla yakıyorum fakat gazı uzun bekletip yavaşça bıraktığımda bile hemen sönüyor. Ne yapmalıyım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      7525 Mesaj
      27 Mayıs 2013 09:48:40
      Baymak Luna 20 FP diye bir kombimiz var. Geçenlerde doğalgaz kredisi bitince kombinin pilotu sönmüştü, tekrar çalıştıramadık. Bir servise sorduk, hava yapmıştır dedi. Geldi çalıştırdı gitti. Bugün ise kendim kapattım kombiyi, gaz bitmek üzereydi çünkü, tekrar hava yapmasın istedim ve şu an yine çalıştıramıyorum. İlk defa böyle bir kombi kullanıyorum, eve de yeni taşındım zaten. E konumunda gaz düğmesini bastırıp bekliyorum, kombinin üzerinde kırmızı bir ışık yanıyor 3 saniye boyunca ve ateşleme gerçekleşmiyor.

[url=http://tr.wikipedia.org/wiki/Müzik_kuramı][color=
      27 Mayıs 2013 21:43:38
      quote:

Orijinalden alıntı: atakanyz

Kombimiz eski bir kombi. Ortada bir döndürme butonu var üç parmak boşluklu, onu basılı tutarak gaz veriyoruz bir butonla da çakmak çakıyor. Gaz butonu hafif takılı kalmaya başladı herhalde yayı bozuk. Fakat asıl problem şu ki, çakmakla yakıyorum fakat gazı uzun bekletip yavaşça bıraktığımda bile hemen sönüyor. Ne yapmalıyım?

termokupul çubuğu deyişecek

27 Mayıs 2013 21:44:42
      quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Baymak Luna 20 FP diye bir kombimiz var. Geçenlerde doğalgaz kredisi bitince kombinin pilotu sönmüştü, tekrar çalıştıramadık. Bir servise sorduk, hava yapmıştır dedi. Geldi çalıştırdı gitti. Bugün ise kendim kapattım kombiyi, gaz bitmek üzereydi çünkü, tekrar hava yapmasın istedim ve şu an yine çalıştıramıyorum. İlk defa böyle bir kombi kullanıyorum, eve de yeni taşındım zaten. E konumunda gaz düğmesini bastırıp bekliyorum, kombinin üzerinde kırmızı bir ışık yanıyor 3 saniye boyunca ve ateşleme gerçekleşmiyor.

fan veya prosestat arızalı fan kalkmıyor buda reset ışığının yanmasına sebep oluyor

• Teğmen
      161 Mesaj
      29 Mayıs 2013 13:29:36
      merhaba kombim vaillant eski modellerden siyah panel yeşil düğmeli olanlardan petek konumunda çalışıyor fakat sıcak suda ne ateşleme var ne başka bir şey kombi de tık yok ?
      neden yapar...

29 Mayıs 2013 20:25:39
      bypass ,diyafram veya siviç arızalı

• Onbaşı
      26 Mesaj
      03 Haziran 2013 04:03:05
      Merhabalar,

Buderus Logmax doğal gaz kombisi kullanıyorum, havalar ısındı ve sıcak suya fazla ihtiyaç kalmadı en azından ılık verse kafi.
      Ancak ön panelindeki sıcak su ayarı en düşükte olmasına rağmen suyu yine çok ısıtıyor. Komiye giden duvar tesisatındaki 2.doğal gaz vanasını neredeyse sonuna kadar kısıp alev boyunu düşürerek istenilen sıcaklığı elde ettim ancak pek güvenemedim ve sormak istedim. Doğal gaz vanasını tam açık/kapalı konumlar dışında kullanmak tehlikeli midir?
      Ya da tavsiyeniz var mı?

Sayfa 55'te ön panelde üç tane ayar bölümü var bunlar sıcak su için alev boyunu ayarlamaya yarar mı?
      Logamax U012-24/24 K/28 K
      Logamax U014-24/24 K
      Montaj, Bakım ve Kullanma
      Kılavuzu
      http://www.ayterm.com/y...ma/Kombiler/U012_24K.pdf

Teşekkürler.

(((((((((((((((((((((Loading...))))))))))))))))))))))
    • Binbaşı
      1533 Mesaj
      03 Haziran 2013 13:01:08
      quote:

bypass ,diyafram veya siviç arızalı

selamlar demirdöküm kalisto kullanıyorum

1-aylardır devam eden bir sorun var, duşta sıcak su açınca çok sıcak akıyor soğukla beraber açınca ılık vermiyor bir sıcak bir soğuk su veriyor aynı anda lavabo musluğunda sıcak açarsam ancak o zaman ılık veriyor, yani duş ile lavabo musluğu aynı anda açılmadan ılık su yapamıyorum

2-dün akşam aniden kombi bozulmuş, gösterge bile çalışmıyor sanki elektrik gelmiyor gibi.

bunlar neden olabilir?

Nasııll??
      03 Haziran 2013 19:03:23
      quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

Alıntıları Göster

selamlar demirdöküm kalisto kullanıyorum

1-aylardır devam eden bir sorun var, duşta sıcak su açınca çok sıcak akıyor soğukla beraber açınca ılık vermiyor bir sıcak bir soğuk su veriyor aynı anda lavabo musluğunda sıcak açarsam ancak o zaman ılık veriyor, yani duş ile lavabo musluğu aynı anda açılmadan ılık su yapamıyorum

2-dün akşam aniden kombi bozulmuş, gösterge bile çalışmıyor sanki elektrik gelmiyor gibi.

bunlar neden olabilir?

kronik kart arızası

• Yüzbaşı
      854 Mesaj
      04 Haziran 2013 08:57:43
      ustam bende demirdöküm hk623e kombi var geçenlerde ntc sensörünü değiştirdim ama sıcak suyu kaynar bir şekilde elde edemedim su sıcaklığında herhengi bir dalgalanma yok suyu ılıştırmadan rahatlıkla banyo yapılabiliyor ama kışın su biraz geç ısınıyor. ayar düğmesinin sanki bir işlevi yokmuş gibi geliyor bana. düğmeyi maksimumla minimum arasında oynattığımda alev boyunda artma veya azalma göremiyorum. sence ayar düğmesinde mi problem var

04 Haziran 2013 10:58:42
      quote:

Orijinalden alıntı: akula06

ustam bende demirdöküm hk623e kombi var geçenlerde ntc sensörünü değiştirdim ama sıcak suyu kaynar bir şekilde elde edemedim su sıcaklığında herhengi bir dalgalanma yok suyu ılıştırmadan rahatlıkla banyo yapılabiliyor ama kışın su biraz geç ısınıyor. ayar düğmesinin sanki bir işlevi yokmuş gibi geliyor bana. düğmeyi maksimumla minimum arasında oynattığımda alev boyunda artma veya azalma göremiyorum. sence ayar düğmesinde mi problem var

üç yollu ve kart kontrol edilecek

• Er
      2 Mesaj
      06 Haziran 2013 22:24:03
      quote:

yukarıda nedenlerini yazdım

kombi sıcak su vermıyor uzerınde anahtar ısaretı yanıp sonuyor markası "AİRFEL" nasıl etkin hale getirebilirim ? Acil cevaplarınızı bekliyorum

• Er
      2 Mesaj
      06 Haziran 2013 22:34:58
      kombi sıcak su vermıyor anahtar yanıp sonuyor markası AİRFEL ACİL YARDIM EDİN

07 Haziran 2013 00:00:16
      quote:

Orijinalden alıntı: @gülbeyaz

kombi sıcak su vermıyor anahtar yanıp sonuyor markası AİRFEL ACİL YARDIM EDİN

resetle düzelmezse ya su bitmiş yada ntc veya kart arızalı

• Onbaşı
      37 Mesaj
      10 Haziran 2013 01:26:18

Merhaba,
      Baymak baxi eco 240 fi model kombim sıcak suyu kullanırken bir anda kırmızı led ışığı yanarak çalışmayı bıraktı. Kış konumunda da sıcak su konumunda da çalışıp ateşleme yaptıktan 10-15 saniye sonra klavuzunda anlatılan blokaj göstergesi olan kırmızı uyarı led ışığı yanmakta (gaz blokajı, ateşleme problemi) alevi kesip oylece kalmakta. Reset yapıtığımda normal hale geliyor ancak çalıştırdığımda tekrar aynı problemi yaşıyorum. Forumda bir arkadaşın bahsettiği üzerinde grundfos yazan pompaya bahsettiği işlemi uyguladım pompa çalışır halde herhangi bir kitlenme yok gibi duruyor başka bir üye aynı sorunla karşılaşarak bacada bulunan "air pressure swich" aparatının bir vidasını sıkarakmaktan bahsetmiş ancak o parçaya dışarıdan baca borusu girişinden mi yoksa içerinden mi ulaşacağımı çözemedim. @kombiustası ustam arızanın sebepleri ve olası çözümleri neler olabilir? Saygılarımla...

• Çavuş
      47 Mesaj
      10 Haziran 2013 08:14:48
      Ustam iyi günler,
      Ferroli Domitop F24 E Hermetik kombim var.Bu sabahtan beri arızalı.Arızası ise: Bar sabit değişmezken sıcak suyu açtığımda ateşleme yapıyor ateşleme ışığı yanıyor 5-6 sn sonra Dann! diye bir sesle ateşleme kesiliyor ve kırmızı ikaz ışığı yanıyor.Reset konumuna getirip yeniden çalıştırdığımda yine aynı şeyler oluyor.Bar ise ateşleme yaparken yükselirdi bir değişmede görülmüyor.İlgilenirseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goktug7991 -- 10 Haziran 2013; 8:17:06 >

NE MUTLU TÜRK OLANA!
      10 Haziran 2013 10:33:47
      quote:

Orijinalden alıntı: spyhonor

Merhaba,
      Baymak baxi eco 240 fi model kombim sıcak suyu kullanırken bir anda kırmızı led ışığı yanarak çalışmayı bıraktı. Kış konumunda da sıcak su konumunda da çalışıp ateşleme yaptıktan 10-15 saniye sonra klavuzunda anlatılan blokaj göstergesi olan kırmızı uyarı led ışığı yanmakta (gaz blokajı, ateşleme problemi) alevi kesip oylece kalmakta. Reset yapıtığımda normal hale geliyor ancak çalıştırdığımda tekrar aynı problemi yaşıyorum. Forumda bir arkadaşın bahsettiği üzerinde grundfos yazan pompaya bahsettiği işlemi uyguladım pompa çalışır halde herhangi bir kitlenme yok gibi duruyor başka bir üye aynı sorunla karşılaşarak bacada bulunan "air pressure swich" aparatının bir vidasını sıkarakmaktan bahsetmiş ancak o parçaya dışarıdan baca borusu girişinden mi yoksa içerinden mi ulaşacağımı çözemedim. @kombiustası ustam arızanın sebepleri ve olası çözümleri neler olabilir? Saygılarımla...

kapsamlı bir arıza cihaza detaylı bakmak lazım prosestat ile alakası yok

10 Haziran 2013 10:34:49
      quote:

Orijinalden alıntı: goktug7991

Ustam iyi günler,
      Ferroli Domitop F24 E Hermetik kombim var.Bu sabahtan beri arızalı.Arızası ise: Bar sabit değişmezken sıcak suyu açtığımda ateşleme yapıyor ateşleme ışığı yanıyor 5-6 sn sonra Dann! diye bir sesle ateşleme kesiliyor ve kırmızı ikaz ışığı yanıyor.Reset konumuna getirip yeniden çalıştırdığımda yine aynı şeyler oluyor.Bar ise ateşleme yaparken yükselirdi bir değişmede görülmüyor.İlgilenirseniz memnun olurum.

pompa sıkışmış veya ntc ve kart arızalı olabilir

• Yüzbaşı
      854 Mesaj
      11 Haziran 2013 09:55:39
      quote:

Alıntıları Göster

üç yollu ve kart kontrol edilecek

ustam peki bu kombiye oda termostatı bağlanabiliyor mu? bağlanırsa tasarruf sağlanabilir mi?

11 Haziran 2013 20:46:00
      quote:

Orijinalden alıntı: akula06

Alıntıları Göster

ustam peki bu kombiye oda termostatı bağlanabiliyor mu? bağlanırsa tasarruf sağlanabilir mi?

takılır ama etkisi olmaz

• Teğmen
      233 Mesaj
      11 Haziran 2013 21:34:17
      merhaba arkadaşlar e.c.a confeo premix kombim var honeywell modülasyonlu oda termostatı ile kullanıyorum fakat son günlerde yazlık konumda iken kombiye en yakın peteği ısıtmaya başladı sorun ne olabilir acaba bilgi verebilirmisiniz

• Er
      1 Mesaj
      11 Haziran 2013 23:52:27
      Arkadaşlar iyi akşamlar. Foruma yeni üye olduğum için bazı konuları atlamış olabilirim.

Sizlere bir sorum olacaktı;

Ferroli marka bir kombim var.Kısa süre önce tesisat tahliye kör tapasında su sızmaya başadı bende tapayı söküp teflon bant ile bantlayıp tekrardan sıktım sızıntı kesildi fakat benden kaynaklanan sebepten dolayı tesisata tekrardan su alırken kombi üzerinde basınç saati 2.5 seviyesine gelince tahliye borusundan fazla suyu atmaya başladı hemen su alımını durdurdum.Ancak fazla suyu aktıktan sonra kesme yapması gereken tahliye tertibatı 2 gündür damla damla tahliye etmeye devam ediyor ama su basıncı 1' in altına düşüyor.Bu sorunumu nasıl çözümleyebilirim.
      Yaklaşık maliyeti ne kadardır?
      Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
      Ümraniye deyim

12 Haziran 2013 00:07:52
      quote:

Orijinalden alıntı: bazilika

merhaba arkadaşlar e.c.a confeo premix kombim var honeywell modülasyonlu oda termostatı ile kullanıyorum fakat son günlerde yazlık konumda iken kombiye en yakın peteği ısıtmaya başladı sorun ne olabilir acaba bilgi verebilirmisiniz

konum düğmesini aç kapat düzelmezse cihaza bakılacak

12 Haziran 2013 00:09:46
      quote:

Orijinalden alıntı: mustafa sahin

Arkadaşlar iyi akşamlar. Foruma yeni üye olduğum için bazı konuları atlamış olabilirim.

Sizlere bir sorum olacaktı;

Ferroli marka bir kombim var.Kısa süre önce tesisat tahliye kör tapasında su sızmaya başadı bende tapayı söküp teflon bant ile bantlayıp tekrardan sıktım sızıntı kesildi fakat benden kaynaklanan sebepten dolayı tesisata tekrardan su alırken kombi üzerinde basınç saati 2.5 seviyesine gelince tahliye borusundan fazla suyu atmaya başladı hemen su alımını durdurdum.Ancak fazla suyu aktıktan sonra kesme yapması gereken tahliye tertibatı 2 gündür damla damla tahliye etmeye devam ediyor ama su basıncı 1' in altına düşüyor.Bu sorunumu nasıl çözümleyebilirim.
      Yaklaşık maliyeti ne kadardır?
      Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
      Ümraniye deyim

3 bar emniyet ventili deyişecek t-genleşme tankına hava ayarı yapılacak 90 tl fiyatı var

• Onbaşı
      37 Mesaj
      12 Haziran 2013 22:22:50

quote:

Alıntıları Göster

kapsamlı bir arıza cihaza detaylı bakmak lazım prosestat ile alakası yok

@kombiustası Ustam önceki mesajıma verdiğiniz yanıt için öncelikle teşekkürler.
      Kombinin arıza halini tekrar inceledim ve önemli bir ayrıntıyı gördüm kombi ateşleme yapmıyor ustam. Gaz vanaları açık ancak suyu açtığımızda yanmanın gerçekleştiği yerde ateşleme yapmak için ard arda manyetonun kıvılcımına benzer kıvılcımlar yapıyor, fakat alev oluşmuyor sonra kırmızı ışığa geçerek kendini durduruyor, problemin tam hali aslında buymuş ustam, sebebi ne olabilir?

12 Haziran 2013 22:56:40
      quote:

Alıntıları Göster

@kombiustası Ustam önceki mesajıma verdiğiniz yanıt için öncelikle teşekkürler.
      Kombinin arıza halini tekrar inceledim ve önemli bir ayrıntıyı gördüm kombi ateşleme yapmıyor ustam. Gaz vanaları açık ancak suyu açtığımızda yanmanın gerçekleştiği yerde ateşleme yapmak için ard arda manyetonun kıvılcımına benzer kıvılcımlar yapıyor, fakat alev oluşmuyor sonra kırmızı ışığa geçerek kendini durduruyor, problemin tam hali aslında buymuş ustam, sebebi ne olabilir?

şimdi oldu ateşleme trafosu veya gaz valfi arızalı

• Onbaşı
      26 Mesaj
      13 Haziran 2013 00:16:57
      Arkadaşlar bilen biri bir şey desin lütfen. Kombiye giden son doğal gaz vanasını yarım kapalı kullanmak tehlikeli midir? alev boyunu kısaltmak için.

(((((((((((((((((((((Loading...))))))))))))))))))))))
      13 Haziran 2013 10:30:35
      quote:

Orijinalden alıntı: eemmrr

Arkadaşlar bilen biri bir şey desin lütfen. Kombiye giden son doğal gaz vanasını yarım kapalı kullanmak tehlikeli midir? alev boyunu kısaltmak için.

dengesiz çalışır o kadar

• Onbaşı
      33 Mesaj
      14 Haziran 2013 00:00:15
      usta bende Beko - BK 20 HL marka kombi var. kombi arızalı, 30 dereceyi gösteren led sürekli yanıp sönüyor, hem petekler, hem musluk çalışmıyor. ama prizi çekip 20-30 dk bekledikten sonra petekler 0 derece olarak çalıştırıp, musluk suyunu kesmemek şartı ile sıcak su alabiliyorum. musluğu kapattığım anda tekrar arızaya geçiyor, yine 30 dk beklemek zorundayım. kitapçıkta tesisat suyu sıcaklık sensöründe problem var yazıyor. servisde aynı şeyi söyledi, sensörü değiştirip çalıştırdılar, düzelmedi, kart hatası olabilir diyip gittiler. yukarda anlattığım şekilde çalışabilen bi kombinin kartı arızalı olabilirmi? anlattığım şekilde çalıştırabilirsem 30-40 dakika sorunsuz sıcak su alabiliyorum. kombiyi açıp karta üzerinden baktım ama tabi arıza göremedim. model numarasından anladımki üzerinde demirdöküm tayros kombide kullanılan honeywell SMCOKA01 model kart var. yardımcı olabilirmisin bana?

değiştirip denedikleri parça şu, sanki bana yanlış parçayı değiştirdiler gibi geliyor. zira bu parça aşırı ısı sensörü olarak geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaYRoLeX -- 14 Haziran 2013; 1:14:34 >

14 Haziran 2013 10:24:54
      quote:

Orijinalden alıntı: BaYRoLeX

usta bende Beko - BK 20 HL marka kombi var. kombi arızalı, 30 dereceyi gösteren led sürekli yanıp sönüyor, hem petekler, hem musluk çalışmıyor. ama prizi çekip 20-30 dk bekledikten sonra petekler 0 derece olarak çalıştırıp, musluk suyunu kesmemek şartı ile sıcak su alabiliyorum. musluğu kapattığım anda tekrar arızaya geçiyor, yine 30 dk beklemek zorundayım. kitapçıkta tesisat suyu sıcaklık sensöründe problem var yazıyor. servisde aynı şeyi söyledi, sensörü değiştirip çalıştırdılar, düzelmedi, kart hatası olabilir diyip gittiler. yukarda anlattığım şekilde çalışabilen bi kombinin kartı arızalı olabilirmi? anlattığım şekilde çalıştırabilirsem 30-40 dakika sorunsuz sıcak su alabiliyorum. kombiyi açıp karta üzerinden baktım ama tabi arıza göremedim. model numarasından anladımki üzerinde demirdöküm tayros kombide kullanılan honeywell SMCOKA01 model kart var. yardımcı olabilirmisin bana?

değiştirip denedikleri parça şu, sanki bana yanlış parçayı değiştirdiler gibi geliyor. zira bu parça aşırı ısı sensörü olarak geçiyor.

bu resimdeki 85c limit termostatıdır ntc sensörü ise budur

• Er
      1 Mesaj
      17 Haziran 2013 20:54:59
      Ustam, kiracısı olduğum evde demirdöküm Kalisto marka kombi var. Su ısısını gösteren ekran sönük su ısınmıyor şarteli falan kontrol ettim açık. elektriksel bir sorun var gibi. bir önerin var mı teknik servisi çağırmadan önce? ve çağıracaksam da aşağı yukarı kaça patlar bana

17 Haziran 2013 22:00:55
      quote:

Orijinalden alıntı: jixjix

Ustam, kiracısı olduğum evde demirdöküm Kalisto marka kombi var. Su ısısını gösteren ekran sönük su ısınmıyor şarteli falan kontrol ettim açık. elektriksel bir sorun var gibi. bir önerin var mı teknik servisi çağırmadan önce? ve çağıracaksam da aşağı yukarı kaça patlar bana

kartın arızalı tamir edilecek anadolu yakası 120 avrupa yakası 150 tl fiyatı var 1 yıl garantili fiyat

• Onbaşı
      37 Mesaj
      18 Haziran 2013 20:51:51

Arıza ne kadara mal olur ustam gaz valfi veya ateşleme trafosundan birinde sorun varsa @kombiustası

Bahsedilenler: kombiustasıkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

18 Haziran 2013 23:51:17
      quote:

Arıza ne kadara mal olur ustam gaz valfi veya ateşleme trafosundan birinde sorun varsa @kombiustası

max 220 tl

• Binbaşı
      1852 Mesaj
      19 Haziran 2013 00:35:18

hocam buderus u002-24k lanet bir kombi var

alet sıcak su vermiyor bi türlü bugün yetkili servis gelmiş 5 dakkada düzeltmiş gitmiş. servis raporuna da limit sensör yazmış. Kombi düzelmiş fakat şimdi gecenin körü yine kendini korumaya aldı sanırım. Su açılınca alevlenme yapmıyor. bir süre sonrada arıza ışığını yakıyor.

Reset olayı çözmedi.
      Resette tutarken şalteri açtım 30 sanıye bekledim. bişey olmadı.

Kombiyi açtım anakarta baktım kombinin içine baktım resetleme düğmesi var mı diye. Hiçbirşey yok. Anakartta devreler ve soketler var.

Şimdi bu adam ne yaptı da 5 dakikada düzeldi? bir söylesenizde gecenin körü sıcak susuz kalıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 19 Haziran 2013; 0:36:49 >
    • Yüzbaşı
      358 Mesaj
      19 Haziran 2013 17:52:45
      üstadlar merhaba
      bende baymak main 24 kombi var.1 hafta kadar önce bozuldu 8 9 senedir sorun yoktu bu sene patlak vermeye başladı

neyse size sorunu paylaşıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.
      sıcak suda kullanıyoduk haliyle ,suyu açınca manyetolar ateşlemiyor,ama gaz geliyor yanma odasına.söktüm kombiyi görünürde bi sıkıntı göremedim,manyetolar felanda sağlam çatlak patlak yok.

şohbenler gibi yanma odasına çakmak uzatınca yanıyor ,çalışıyor.ama gel gelelim tekrar kapatıp açınca ateşleme yapmıyor gaz geldiği halde.kış modundada aynı ateşleme yok :S
      napabiliriz,sorun nedir?ben elektrikçiyim ufak tefek elektronik işleri elimden gelir.yardımlarınızı bekliyorum

19 Haziran 2013 20:36:55
      quote:

Orijinalden alıntı: digicemba

üstadlar merhaba
      bende baymak main 24 kombi var.1 hafta kadar önce bozuldu 8 9 senedir sorun yoktu bu sene patlak vermeye başladı

neyse size sorunu paylaşıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.
      sıcak suda kullanıyoduk haliyle ,suyu açınca manyetolar ateşlemiyor,ama gaz geliyor yanma odasına.söktüm kombiyi görünürde bi sıkıntı göremedim,manyetolar felanda sağlam çatlak patlak yok.

şohbenler gibi yanma odasına çakmak uzatınca yanıyor ,çalışıyor.ama gel gelelim tekrar kapatıp açınca ateşleme yapmıyor gaz geldiği halde.kış modundada aynı ateşleme yok :S
      napabiliriz,sorun nedir?ben elektrikçiyim ufak tefek elektronik işleri elimden gelir.yardımlarınızı bekliyorum

anlatımına göre ateşleme trofusu arızalı ama kartda olabilir

19 Haziran 2013 20:37:55
      quote:

Orijinalden alıntı: sioux

hocam buderus u002-24k lanet bir kombi var

alet sıcak su vermiyor bi türlü bugün yetkili servis gelmiş 5 dakkada düzeltmiş gitmiş. servis raporuna da limit sensör yazmış. Kombi düzelmiş fakat şimdi gecenin körü yine kendini korumaya aldı sanırım. Su açılınca alevlenme yapmıyor. bir süre sonrada arıza ışığını yakıyor.

Reset olayı çözmedi.
      Resette tutarken şalteri açtım 30 sanıye bekledim. bişey olmadı.

Kombiyi açtım anakarta baktım kombinin içine baktım resetleme düğmesi var mı diye. Hiçbirşey yok. Anakartta devreler ve soketler var.

Şimdi bu adam ne yaptı da 5 dakikada düzeldi? bir söylesenizde gecenin körü sıcak susuz kalıyoruz

kusura bakma ama bakmadan bir şey demek zor kapsamlı bir manuel cihaz

• Yüzbaşı
      358 Mesaj
      19 Haziran 2013 20:51:26
      quote:

Alıntıları Göster

anlatımına göre ateşleme trofusu arızalı ama kartda olabilir

bu trafonun sağlamlık kontorlü yapılabiliyormu?
      kartta nerde olabilir acaba sorun,ona göre kurcalayım

19 Haziran 2013 21:10:46
      quote:

Orijinalden alıntı: digicemba

Alıntıları Göster

bu trafonun sağlamlık kontorlü yapılabiliyormu?
      kartta nerde olabilir acaba sorun,ona göre kurcalayım

karttan voltaj çıkış yapıp ateşlemiyorsa bozuk

• Çavuş
      51 Mesaj
      22 Haziran 2013 15:40:14
      Demirdöküm aden marka kombim de eşanjör arızası çıktı. Sanırım plaka eşanjör deniyor. Açıp biraz baktım ama sadece baktım :) Dedikleri plaka eşanjörü gördüm onun değişmesi gerek dediler içinde su kalmış sonra donma yapmış ve yapısını bozmuş dedi bakan kişi. Eşanjörden su kaçırıyor. başka birisi de plastik contası su kaçırıyo dedi eşanjörün. Şimdi ne yapmam gerekiyor. Eşanjörün mü değişmesi gerekli yoksa eşanjörün contası yeterli mi. Eşanjör değişimi için 160 tl dediler. Normalde DD aden in eşanjörü ne kadardır. Ve kendim değişimini yapabilirmiyim. Birde serisi 320 tl ye 2 yıl garanti sağlarız dedi. 2 kerede parça ve bakım hakkı veriyormuş ama elektriksel arızada geçerli değilmiş sizce mantıklı mı 2 yıl garanti satın almak. Ve diğer sorduklarım için ne yapmalıım. Teşekkürler...

22 Haziran 2013 22:54:43
      quote:

Orijinalden alıntı: magical99

Demirdöküm aden marka kombim de eşanjör arızası çıktı. Sanırım plaka eşanjör deniyor. Açıp biraz baktım ama sadece baktım :) Dedikleri plaka eşanjörü gördüm onun değişmesi gerek dediler içinde su kalmış sonra donma yapmış ve yapısını bozmuş dedi bakan kişi. Eşanjörden su kaçırıyor. başka birisi de plastik contası su kaçırıyo dedi eşanjörün. Şimdi ne yapmam gerekiyor. Eşanjörün mü değişmesi gerekli yoksa eşanjörün contası yeterli mi. Eşanjör değişimi için 160 tl dediler. Normalde DD aden in eşanjörü ne kadardır. Ve kendim değişimini yapabilirmiyim. Birde serisi 320 tl ye 2 yıl garanti sağlarız dedi. 2 kerede parça ve bakım hakkı veriyormuş ama elektriksel arızada geçerli değilmiş sizce mantıklı mı 2 yıl garanti satın almak. Ve diğer sorduklarım için ne yapmalıım. Teşekkürler...

bakmadan görmek bir tesbitte bulunmak zor bloktanmı blok contalarındanmı plakalı danmı

• Er
      2 Mesaj
      28 Haziran 2013 11:22:51
      Kombi yanıyor peteklerde de sorun yok ama suyu ısıtmıyor,şu anda da arıza ışığı yanıyor sorun nedir bizim yapabileceğimiz birşey mi.Markası Alarko

Sayfa:   <<     < önceki   31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40   sonraki >     >>
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.