Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.250
Cevap
313
Favori
1.446.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ACİL BİR DURUMUM var. 2 yıllık demirdöküm nepto kombim bugün gündüz saatlerinde birkaç kez F4 iyonizasyon hatası verdi ve çalışmayı kesti. Bir süre bekleyip kombiyi çalıştırdıktan sonra ise (radyatörler için) kombinin ateşleme yapamadığını gördüm. Fakat sıcak su tarafında hiçbir problem yok, sorunsuzca çalışıyor ve suyu ısıtıyor. Kaloriferi yaktığımda ise defalarca ateşleme yapmaya çalışıyor fakat bir türlü yanmıyor. Sizce sorun ne olabilir, garanti belgelerim yok ona göre servisi çağıracağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: schumacher__

Arkadaşlar ACİL BİR DURUMUM var. 2 yıllık demirdöküm nepto kombim bugün gündüz saatlerinde birkaç kez F4 iyonizasyon hatası verdi ve çalışmayı kesti. Bir süre bekleyip kombiyi çalıştırdıktan sonra ise (radyatörler için) kombinin ateşleme yapamadığını gördüm. Fakat sıcak su tarafında hiçbir problem yok, sorunsuzca çalışıyor ve suyu ısıtıyor. Kaloriferi yaktığımda ise defalarca ateşleme yapmaya çalışıyor fakat bir türlü yanmıyor. Sizce sorun ne olabilir, garanti belgelerim yok ona göre servisi çağıracağım

kart veya gaz ayarı bozulmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Arkadaşlar ACİL BİR DURUMUM var. 2 yıllık demirdöküm nepto kombim bugün gündüz saatlerinde birkaç kez F4 iyonizasyon hatası verdi ve çalışmayı kesti. Bir süre bekleyip kombiyi çalıştırdıktan sonra ise (radyatörler için) kombinin ateşleme yapamadığını gördüm. Fakat sıcak su tarafında hiçbir problem yok, sorunsuzca çalışıyor ve suyu ısıtıyor. Kaloriferi yaktığımda ise defalarca ateşleme yapmaya çalışıyor fakat bir türlü yanmıyor. Sizce sorun ne olabilir, garanti belgelerim yok ona göre servisi çağıracağım

az önce servisin yönlendirmesi sonucu şalteri indirip cihazı bir süre o şekilde beklettikten sonra yeniden açtım. Sorunsuzca çalıştı ve kaloriferleri ısıttı. Fakat ısınıp bekleme konumuna geldikten sonra yine 2. kez ateşleme yapamadı, yine soğumaya başladı. (Herhangi bir hata uyarısı da yok) Sorun kart mıdır?

Bir de en uygun şekilde kime/nasıl tamir ettirebilirim. Cihazın garantisi bitti, kazık yemek istemiyorum açıkçası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schumacher__ -- 16 Şubat 2013; 19:43:49 >

• quote:

quote:

quote:

az önce servisin yönlendirmesi sonucu şalteri indirip cihazı bir süre o şekilde beklettikten sonra yeniden açtım. Sorunsuzca çalıştı ve kaloriferleri ısıttı. Fakat ısınıp bekleme konumuna geldikten sonra yine 2. kez ateşleme yapamadı, yine soğumaya başladı. (Herhangi bir hata uyarısı da yok) Sorun kart mıdır?

Bir de en uygun şekilde kime/nasıl tamir ettirebilirim. Cihazın garantisi bitti, kazık yemek istemiyorum açıkçası..

kullan tekrar arıza dewam ederse yaparız

• quote:

quote:

quote:

minimum gaz ayarı hatalı olabilir,kart iyonizasyonu algılamıyo olabilir,iyonizasyon çubugunuz yukarı dogru kalkmış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

benim binada yalıtım yok...zemin kattayım altım toprak en en kademede soğuklarda daha yüksekte yaktım ve en yüksek 160 lira geldi bu sene...geçen sene 230 filan gelmişti...kombi hiç kapanmıyor en kötü ihtimal en kısıkta çalışıyor...

yukarıda kombi arızamdan bahsetmiştim...
    sservis fan arızası yüzünden orjinal parçaya 480 lira ded ben de esk kombimi taktım sorunsuz çalıştı...sorum şu olacak...

eski kombimi demirdökümden aldığımızı hatırlıyorum ama netten baktım demirdökümün elimdeki modelini bulamadım...

kombinin adı alaska ultra...
    bu marka farklı bir firmaya mı ait demirdökümün diğer kuruluşu filan mı...bir de bakımını nereye yaptırabilirim?

480 tl lik bi arıza yok kombi de tek başınayken

• arkadaşar arızalarınızı iyi takip edin konu VİESMANN iyi okuyun

cihaz sürekli kırmızı ışık yaktığından servis gelip kartı ve pompası değişecek 850 tl demiş

cihaza gittim açtım fan çalışmıyor fanı söktüm meraktan bir baktım borunun ucundaki koruma parçası dışarıda yapılan mantolama işlemi sırasında kırılmış fanın içine kadar gelmiş fana sıkışmış bir parça plastik yüzünden 850 tl almaya kalkan yetkili servis sizce nedir ??
  • immergas kombim var , kullanma suyunnu ısıtmıyordu ntc yi değiştirdim sorun çözüldü şimdi ise kullanma suyunu açınca su ısısında dalgalanma oluyor ve kalorifer konumu kapalıykende tesisata sıcak su veriyor , acaba sorunu immergas 3 yollu vana tamir takımı ile çözebilirmiyim yoksa motor mu arızalıdır, daha evvel 3 yollu açmadım uğraştırırmı ?
    kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkcemre29

immergas kombim var , kullanma suyunnu ısıtmıyordu ntc yi değiştirdim sorun çözüldü şimdi ise kullanma suyunu açınca su ısısında dalgalanma oluyor ve kalorifer konumu kapalıykende tesisata sıcak su veriyor , acaba sorunu immergas 3 yollu vana tamir takımı ile çözebilirmiyim yoksa motor mu arızalıdır, daha evvel 3 yollu açmadım uğraştırırmı ?
    kolay gelsin

bu cihazda motor yoktur üç yollu revize edilecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 17 Şubat 2013; 22:48:05 >

• gerekli olan parça bumu acaba? teşekkürler.

http://www.kombiyedekparca.biz/?product=immergas-3-yollu-vana-tamir-takimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkcemre29 -- 16 Şubat 2013; 22:56:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkcemre29

gerekli olan parça bumu acaba? teşekkürler.

http://www.kombiyedekparca.biz/?product=immergas-3-yollu-vana-tamir-takimi

evet fakat söküp takması işkencedir plakalı eşanjörü vs sökülmesi lazım
  • Arkadaşlar demirdöküm kalisto kombinin kartını nasıl sökerim. Bir video veya resim varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

yeni yaptırdıgım evimde eca confeo plus kombi var uzun zamandır kullanmıyordum gerçi ilk açıldıgından beri toplasan 2-3 kere kullanıldı oda çalışıp çalışmadıgını teste etmek için 21.05.2011 de ilk açılışı yapıldı yazın bir kaç kez duş almak için kullandım ve bir daha hiç kullanmadım bugun havalar soguktu dedim çıkığım sıcak bir duş alıyım ama yok beceremedim çalıştıramadım suyu ısıtmıyor basınç 0.5 olarak gözüküyor ve 6.sekmesi yani altında r yazan buton kırmızı yanıyor ne yapmam lazım? sanırım bugün sıcak bir duş alamıycam:D yanlız eca ya gıcık oldum lan daha 2-3 kez kullanıldı nasıl arızaya geçer ya anlamış değilim..

yarın servis çağırıcam zatende bugün kullanamıyorum ya hala sinirim tepemde.

benekide eca sorunumu yazıcaktım hiç gerek kalmadı ne oldu servis ne dedi sorun halledildimi

• baymak kombim var... genleşme tankım değişti... eski tank 4 litreydi sanırım, adamlar 3,5 lt lik taktılar.... dedim neden böyle yaptınız adamlar ''abi farketmez aynı '' dediler... şimdi kombi çok fazla yakmay başladı , bunun bu tankla ilgisi var mı? eski tank delinmişti, su basıncı bundan düşüyor dediler, genleşme tankı değişti ama su basıncı yine düşüyor... öneriniz?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugarb

baymak kombim var... genleşme tankım değişti... eski tank 4 litreydi sanırım, adamlar 3,5 lt lik taktılar.... dedim neden böyle yaptınız adamlar ''abi farketmez aynı '' dediler... şimdi kombi çok fazla yakmay başladı , bunun bu tankla ilgisi var mı? eski tank delinmişti, su basıncı bundan düşüyor dediler, genleşme tankı değişti ama su basıncı yine düşüyor... öneriniz?...

kombilerde 6 lt veya 8lt genleşme tankı vardır tankın litresinin yakıta etkisi yoktur basın düşüyorsa sistemde kaçak vardır tankda deyiştiyse gelen adamlar sağlam tankı deyişmiş olabilir
  • Baymak baxi 240 fi kombim var bir kaç gündür sıcak su musluğunu açtığımızda su ya geç ısınıyor yada hiç ısınmıyor ? Nedeni ne olabilir ? Şofbenlerde bulunan diyafram kombilerde bulunur mu? Bulunursa delinmiş olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: estamemuchoo

Baymak baxi 240 fi kombim var bir kaç gündür sıcak su musluğunu açtığımızda su ya geç ısınıyor yada hiç ısınmıyor ? Nedeni ne olabilir ? Şofbenlerde bulunan diyafram kombilerde bulunur mu? Bulunursa delinmiş olabilir mi?

ntc sensörü ve diyafram deyişecek 3 yollu vana bunları taktıktan sonra kontrol edilecek
  • quote:

quote:

Baymak baxi 240 fi kombim var bir kaç gündür sıcak su musluğunu açtığımızda su ya geç ısınıyor yada hiç ısınmıyor ? Nedeni ne olabilir ? Şofbenlerde bulunan diyafram kombilerde bulunur mu? Bulunursa delinmiş olabilir mi?

ntc sensörü ve diyafram deyişecek 3 yollu vana bunları taktıktan sonra kontrol edilecek

Opss büyük bir iş mi? Nekadar sıkışmıştır ?
    Parçaları kendim değistirebilirmiyim?

• quote:

quote:

quote:

teknik kabiliyete bağlı iş kendine bu konuda güveniyorsan

• quote:

quote:

quote:

quote:

teknik kabiliyete bağlı iş kendine bu konuda güveniyorsan

Yetkili servis çağırırsam Nekadar ?
    Ôzel servis çağırırsam ne kadar tutar ?

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.