- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
KOMBİ ARIZALARI BURAYA
Bu konudaki kullanıcılar:

9318
Cevap
187
Favori
783932
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: <<     19 [21] 23 24 25 26 27 28      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş

82 Mesaj
21 Aralık 2012; 0:01:35 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

peki nasıl halledebiliriz bu problemi ?

3550 Mesaj
21 Aralık 2012; 9:45:16 

sorum biraz geride kaldı. genleşme tankına kendi imkanlarım ile hava basabilir miyim acaba?

Honda Civic HB 1.8 i-Vtec i-Shift

70 Mesaj
21 Aralık 2012; 11:07:42 

Evet bende aynı sorundan muzdaribim. Demirdöküm Kalisto kombimin genleşme tankına hava basmam gerekiyor.
Genleşme tankına hava basılırken basıncını görebileceğimiz bir göstergesi varmıdır? Aksi halde güvenilir bir ölçüme ihiyacımız olacak.
Bu basınç miktarı markalara göre değişir mi?

19 Mesaj
21 Aralık 2012; 15:14:04 

Kombi Genleşme Tankları genel olarak 0.8 bar ile 1 bar arasıdır ( duvar tipi kazan sınıfındakiler farklılık gösterir ) oto lastiğine hava basar gibi havayı basıp dijital bar ölçerle ölçmeniz gerek kombiniz sorunsuz çalışacaktır FAKAT emniyet ventilinden birkaç kez genleşmeden dolayı su atarsa emniyet ventilide değişmesi gerekebilir Nokta

Son Model Mercedes Alamıyorsanız Son Model BUDERUS Kombi Alın Nede Olsa Kombinin Mercedes'i & Bosch Termoteknik

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Aralık 2012; 16:21:03 

Demirdöküm kombim var.Sabah kalktığımda kombinin tamamen kapandığını gördüm.Bar değeri bayağı düşmüş bende vanadan doldurdum 2ye kadar.Ama

kombide hiç bir hareket yok.Açılmıyor yani.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

549 Mesaj
21 Aralık 2012; 16:53:35 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

@Kombiustası dün soru sormuştum bugünde servis gelip baktı. ECA Confeo cihaz ilk çalıştırıldığında ve kapanıp tekrar devreye girdiğinde yeniden ateşleme yaptığında cihazdan gaz kokusu geliyor 1-2 sn sonra kayboluyor cihaz çalışırken ve durduğu anda kesinlikle koku falan yok. Açık balkonda kapalı dolap içinde. Servis geldi açtı bütün bağlantıları sabunladı kaçak sızıntı yok dedi gitti. Peki niye bu koku geliyor gaz daha öncemi devreye giriyor sonramı çakmak yanıyor yani olay 1-2 sn sürüyor ama cihazda bir sorun görülemedi. Servis dış mantoyu açıp kontrol etmişti acaba o açık diyemi onlar kokuyu alamadılar bilemiyorum. Servisten sonra yine baktım yine o kokuyu geliyordu çok az bir gaz kokusu kombinin altından dışarı çıkıyor ne olabilir neden bu koku var.

"Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline döndürür.
Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir."

549 Mesaj
21 Aralık 2012; 16:58:12 

quote:

Orijinalden alıntı: asi--

geri dönüş filtresi tıkalıdır dedi bi arkadaş onu da bulamadım bizimkinde yok galiba

Bizim rahmetli baymak wolf cihazın bağlantısına benzettim ondada filtre yoktu. Birde sökmeye gelen eleman abi bunun içindeymiş galiba demezmi. Cihaz 7 senede kendi kadar masraf çıkardı sonra pert oldu bence nedeni bu filtre olayındandır. O zaman Baymak servisi şimdi yeni aldığım cihazında servisi merkeze dedim bu adamları bana göndermeyin gerekirse pendikten gelsin iki katı servis yazsın onlardan asla bir daha hizmet almıyorum. Sizde mutlaka vana ve filtre taktırın tesisat suyu kirlenince sorun oluşabilir.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

"Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline döndürür.
Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir."

19 Mesaj
21 Aralık 2012; 17:18:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Süvari

Demirdöküm kombim var.Sabah kalktığımda kombinin tamamen kapandığını gördüm.Bar değeri bayağı düşmüş bende vanadan doldurdum 2ye kadar.Ama

kombide hiç bir hareket yok.Açılmıyor yani.

Eğer cihazın elektrik beslemesinde problem yoksa bar düşmesiyle alakalı bir arıza değildir cihazın LCD (ekran) göstergesi veya LED ( ışıklı gösterge) ışık veya çalıştığına dair bir belirti yoksa kart üzerindeki sigortaları atmış olabilir
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Son Model Mercedes Alamıyorsanız Son Model BUDERUS Kombi Alın Nede Olsa Kombinin Mercedes'i & Bosch Termoteknik

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Aralık 2012; 17:20:27 

quote:

Orijinalden alıntı: KuzeyTek

Eğer cihazın elektrik beslemesinde problem yoksa bar düşmesiyle alakalı bir arıza değildir cihazın LCD (ekran) göstergesi veya LED ( ışıklı gösterge) ışık veya çalıştığına dair bir belirti yoksa kart üzerindeki sigortaları atmış olabilir

Peki bunu benim çözme ihtimalim var mı Şu an

19 Mesaj
21 Aralık 2012; 18:54:52 

Valla işi bilen çözer eğerki elektrik veya elektronikten bir ustalığınız varsa çözersiniz sanırımki yok en iyisi YETKİLİ SERVİS'e başvurmak

542 Mesaj
21 Aralık 2012; 20:31:50 

ark selamlar
yaklasık 15 yıldır kullandıgımız vaillant kombimiz su eksiltiyor
tesisatta kacak yok baktık buyuk ihtimal genleşme tankı diye dusunuyorum
servisi aradım yarın gelicekler telefondaki cagrı merkezindeki görevli kişiyede durumu söyledim
"lütfen yanlarında bir genleşme tankıda bulunusun dedim" oda bana "genleşme tankı arızası ise sizin kombiyi duvardan söktürmeniz gerekli" dedi dedimki arızalı parcayı siz değiştircekseniz sizin sökmeniz gerekmezmi dediğimde hayır dediler bana garip geldi. bu sekil demidir işleyiş
2 .side kombi eskidi değiştirsek uzatılmış garanti yeniye aktarılırmı dediğimde aktarılıyor ama tavsiyem buyuk bir durum olmadıkca bu kombiyi kullanın yenilerdeki malzeme kalitesi bu cihazlardaki kadar kaliteli değil dedi
bu da dogrumudur ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

82 Mesaj
21 Aralık 2012; 23:49:15 

quote:

Orijinalden alıntı: bamsi_beyrek

Bizim rahmetli baymak wolf cihazın bağlantısına benzettim ondada filtre yoktu. Birde sökmeye gelen eleman abi bunun içindeymiş galiba demezmi. Cihaz 7 senede kendi kadar masraf çıkardı sonra pert oldu bence nedeni bu filtre olayındandır. O zaman Baymak servisi şimdi yeni aldığım cihazında servisi merkeze dedim bu adamları bana göndermeyin gerekirse pendikten gelsin iki katı servis yazsın onlardan asla bir daha hizmet almıyorum. Sizde mutlaka vana ve filtre taktırın tesisat suyu kirlenince sorun oluşabilir.

taktıralım şu an ki arıza nasıl giderilir kim giderebilir servisi yapamıyor :( ah bi yapılmasa 30 filtre 27 vana taktırcam
Buna gelen 1 yanıtı gör.

142 Mesaj
22 Aralık 2012; 3:39:25 

quote:

Orijinalden alıntı: asi--

taktıralım şu an ki arıza nasıl giderilir kim giderebilir servisi yapamıyor :( ah bi yapılmasa 30 filtre 27 vana taktırcam

kardeşim senin sorunun çözümü petek temizliği yaptıracaksın reglaj ayarı yaptıracaksin ve bunları yaptırdıktan sonrada bir tane filitre takacaksın ama unutma sarı filitre o plastıklerden değil plastik filitreler su geçişini daralttığı için sirkülasyonda biraz sıkıntı yapabiliyor o yüzden sarı filitre taktır bence bu sorununu bu şekilde halledebilirsin ve servis sadece sana kombiyle ilgili bilgi verir tesisatla ilgili bilgi vermez..

saygılar kolay gelsin.....
Buna gelen 1 yanıtı gör.

ASIL ÖNEMLİ OLAN DOST EDİNİLEBİLMEKTE

DÜŞMANINI ANANDA DOĞURUR.........

19 Mesaj
22 Aralık 2012; 11:38:29 

quote:

Orijinalden alıntı: DJ ICEMAN

ark selamlar
yaklasık 15 yıldır kullandıgımız vaillant kombimiz su eksiltiyor
tesisatta kacak yok baktık buyuk ihtimal genleşme tankı diye dusunuyorum
servisi aradım yarın gelicekler telefondaki cagrı merkezindeki görevli kişiyede durumu söyledim
"lütfen yanlarında bir genleşme tankıda bulunusun dedim" oda bana "genleşme tankı arızası ise sizin kombiyi duvardan söktürmeniz gerekli" dedi dedimki arızalı parcayı siz değiştircekseniz sizin sökmeniz gerekmezmi dediğimde hayır dediler bana garip geldi. bu sekil demidir işleyiş
2 .side kombi eskidi değiştirsek uzatılmış garanti yeniye aktarılırmı dediğimde aktarılıyor ama tavsiyem buyuk bir durum olmadıkca bu kombiyi kullanın yenilerdeki malzeme kalitesi bu cihazlardaki kadar kaliteli değil dedi
bu da dogrumudur ?

Bence Vailant Call Center saçmalamış hiçbir servis genleşme tankı için müşteriye cihazı söktürmez duymadım görmedim sadece buradan okudum :)

446 Mesaj
22 Aralık 2012; 14:43:14 

Merhaba arkadaşlar,

Viesmann Vitodens 100W WB1A kombi sahibiyim. Gece çalışan kombi sabah kalktığımda ısıtmıyordu , fan sürekli çalışıyordu ve ekranda FA hatası veriyordu.

FA -

Burner in fault mode Blower not at stand-still (blower must be in stand-still when in standby mode) -

Check the blower, check the blowercables, check the blower control.Press “Reset”.

Kombiyi arızadan çıkarıp kapatıp açıyorum ama fan durması gerekirken sürekli çalışıyor.

Aradığım tüm servisler ise belki yarın belki pazartesi hizmet verebileceklerini söylüyorlar. 8 aylık kızım var. benim yapabileceğim birşey var mı acaba??
Teşekkürler
Buna gelen 1 yanıtı gör.

30 Mesaj
22 Aralık 2012; 17:21:37 

quote:

Orijinalden alıntı: ısıtma sorunları

sizin sorununuz yine üç yollu vana gibi duruyor üç yollu vana grubu tam ortada kalmış durumda hem plaka eşanjöre sıcak su gönderiyor hemde peteklere üzgünüm yine aynı sorunla karşı karşıyasınız. bu birinci sorununuz ikinci sorununuz konusunda ise ayrıntı isteyeceğim su basıncı kombi çalıştığı zamanmı yükseliyor yoksa durduğu zamanda yükselmeye devam ediyormu. eğer çalışıyorken yükseliyor durduğunda düşüyor ise genleşme tankınızda sorun var ya havası bitmiş yada mebranı patlak. yok eğer durduğu yerdede su yükselmeye devam ediyorsa o zaman plaka eşanjörünüzde kılcal bir catlak v ar ve şebeke suyu kalorifer suyuna karışarak basıncı yükseltiyor bunun caresi ise plaka eşanjörü değiştirmektir.....

saygılar kolay gelsin......

Arkadaşlar merhaba,
"ısıtma sorunları" sağolsun cevapladı. Ama üç yollu vana gurubundaki sorun ne kadar maliyet çıkarır. Birde, bar sorunu ile ilgili ayrıntı verecek olursam, normalde 1,5 olan basınç sürekli sıcak su kullanımı (duş vs.) ile birlikte 2,0-2,5 basınç arasına geliyor. Sıcak su kapatıldığında ise normal basınca geri geliyor. Bu genleşme tankındaki bir sorun mudur?
Yardımcı olursanız sevinirim.
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

..:: YAMANOĞLU ::..

82 Mesaj
22 Aralık 2012; 23:22:29 

quote:

kardeşim senin sorunun çözümü petek temizliği yaptıracaksın reglaj ayarı yaptıracaksin ve bunları yaptırdıktan sonrada bir tane filitre takacaksın ama unutma sarı filitre o plastıklerden değil plastik filitreler su geçişini daralttığı için sirkülasyonda biraz sıkıntı yapabiliyor o yüzden sarı filitre taktır bence bu sorununu bu şekilde halledebilirsin ve servis sadece sana kombiyle ilgili bilgi verir tesisatla ilgili bilgi vermez..

ama bi anda bu böyle oldu ve tüm peteklerde aynı problem var sarı filtre dediğiniz nedir

40 Mesaj
22 Aralık 2012; 23:42:24 

Ariston Clas 24FF kombi kullanıcısıyım, ıcındekı wilo marka pompa bazı zamanlar ses cıkartıyor ama ısınmada problem yok, yeni pompa ne kadardır?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

142 Mesaj
23 Aralık 2012; 0:44:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Maverick55

Ariston Clas 24FF kombi kullanıcısıyım, ıcındekı wilo marka pompa bazı zamanlar ses cıkartıyor ama ısınmada problem yok, yeni pompa ne kadardır?

yeni pompa ortalama 200 tl civarında ama ısınmanda sorun yoksa neden değiştiriyorsun onu anlamadım ses çokmu rahatsız edici?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1 Mesaj
23 Aralık 2012; 15:59:27 

Benim kombim ateslemede sorun var heralde kombi isitmsya gectikten sonra birdaha devreye girmiyor nefeni ne olalbilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5065 Mesaj
23 Aralık 2012; 16:57:56 

İyi akşamlar aşağı yukarı 3 aylık Ferroli kombimiz 2 gündür ikide birde A 03 hatası vermeye başladı.Ve ne sıcak su veriyor musluklara ne de petekler ısınıyor.Cihazı reetleyince düzeliyor ama bir süre sonra tekrar oluyor.Çok sinir bozucu.Servis çağırmadan önce benim yapabileceğim bir şey var mı acaba?

Buna gelen 1 yanıtı gör.

ASUS ZenFone 2 RED

42 Mesaj
23 Aralık 2012; 21:41:08 

Demirdöküm kalisto CC hatası veriyor (dış hava sensörü hatası) servis mi çağırmam gerekiyor ?ve ne kadar tamir maliyeti vardır..bilgi verirseniz sevinirim

asus n56Vz - lg 42LE8500 - Creative I-Trigue L3800

42 Mesaj
23 Aralık 2012; 22:03:07 

dış hava sensörü arızası banyo sıcak suyunu ısıtmasını engellermi?
kombi ilk açılışta CC haatsı veriyor kalorifer petekleri normal ıstıyor banyo sıcak suyu çok ılık akıyor ..
yardımcı olacak biri varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loaodz -- 23 Aralık 2012; 22:04:22 >

asus n56Vz - lg 42LE8500 - Creative I-Trigue L3800

40 Mesaj
23 Aralık 2012; 22:09:03 

quote:

yeni pompa ortalama 200 tl civarında ama ısınmanda sorun yoksa neden değiştiriyorsun onu anlamadım ses çokmu rahatsız edici?

yeni pompa wilo marka değil mi? birde servisin taktığı pompanın yeni olduğunu çıkma olmadığını nereden anlayabilirim?
değiştirmek istiyoum çünkü aç kapa yaptığımda bazen ekranda Err çıkıyor ve çalışmıyor, serviste geldi değişmesi gerektiğini söyledi...böyle kullanmamda sakınca var mıdır? ses çok rahatsız etmiyor açıkcası
Buna gelen 1 yanıtı gör.

142 Mesaj
24 Aralık 2012; 1:29:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Maverick55

yeni pompa wilo marka değil mi? birde servisin taktığı pompanın yeni olduğunu çıkma olmadığını nereden anlayabilirim?
değiştirmek istiyoum çünkü aç kapa yaptığımda bazen ekranda Err çıkıyor ve çalışmıyor, serviste geldi değişmesi gerektiğini söyledi...böyle kullanmamda sakınca var mıdır? ses çok rahatsız etmiyor açıkcası

benim bahsettiğim pompa grundfos eğer sesi rahatsız etmiyor ve çalışmasında bir sorun yoksa bence en son değiştirirsin

1 Mesaj
24 Aralık 2012; 10:15:56 

merhabalar,

demirdöküm aden marka kombim dün gece 40 derecede (2.çizgide) açıkken,gecenin ilerleyen saatlerinde kendiliğinden 90 dereceye kadar çıkmış.. farkedene kadar epeyde öylece yanmış , bar basıncı 3.5-4 aralığındaydı ki zaten max bar basıncı 4.. nedenini bir türkü anlayamadım.
peteklerden su aldım, şartelini indirdim, o gecede açmadım basıncı normale getirdim ancak, neden böyle bir şey olabilir bilemedim.
ertesi gün yine 40 derecede açtım. arada 50 derece ışığı yansa da, 40 derecede dengeliydi, gece kontrol edemem diye çekinip kapattım. servisi aradım. patlama vs yapmayacağını söyleyediler. servis gelsede aynı hatayı göremeyeceğinden bir şey yapamazlar vs dediler telde...
böyle bir arıza ile karşılaşan var mı? varsa ne gibi bir önlem alabilirim.. kombiyi açmaya korkuyorum. gün içinde evde yokum zaten, gece de uyku vs derken gözden kaçar parlar vs diye çekiniyorum..
Buna gelen 2 yanıtı gör.

19 Mesaj
24 Aralık 2012; 11:40:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Press_Play_On_Tape

İyi akşamlar aşağı yukarı 3 aylık Ferroli kombimiz 2 gündür ikide birde A 03 hatası vermeye başladı.Ve ne sıcak su veriyor musluklara ne de petekler ısınıyor.Cihazı reetleyince düzeliyor ama bir süre sonra tekrar oluyor.Çok sinir bozucu.Servis çağırmadan önce benim yapabileceğim bir şey var mı acaba?

Ferroli Kombi A03 hata kodu: Eşanjör koruma DİYE GEÇİYOR SANIRIM AŞIRI ISIDAN KAYNAKLANAN BİR SORUN VAR KONVANSİYONEL KOMBİ İSE BACA KISMA PULU AYARI YOĞUŞMALI KOMBİ İSE BACA ATIK GAZ AYARI YAPILMASI GEREKEBİLİR YETKİLİ SERVİSE BAŞVURMANIZ GEREKLİDİR..
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3988 Mesaj
24 Aralık 2012; 11:40:40 

quote:

Orijinalden alıntı: sdenizli

merhabalar,

demirdöküm aden marka kombim dün gece 40 derecede (2.çizgide) açıkken,gecenin ilerleyen saatlerinde kendiliğinden 90 dereceye kadar çıkmış.. farkedene kadar epeyde öylece yanmış , bar basıncı 3.5-4 aralığındaydı ki zaten max bar basıncı 4.. nedenini bir türkü anlayamadım.
peteklerden su aldım, şartelini indirdim, o gecede açmadım basıncı normale getirdim ancak, neden böyle bir şey olabilir bilemedim.
ertesi gün yine 40 derecede açtım. arada 50 derece ışığı yansa da, 40 derecede dengeliydi, gece kontrol edemem diye çekinip kapattım. servisi aradım. patlama vs yapmayacağını söyleyediler. servis gelsede aynı hatayı göremeyeceğinden bir şey yapamazlar vs dediler telde...
böyle bir arıza ile karşılaşan var mı? varsa ne gibi bir önlem alabilirim.. kombiyi açmaya korkuyorum. gün içinde evde yokum zaten, gece de uyku vs derken gözden kaçar parlar vs diye çekiniyorum..

cihaz ayarladığın ısıyı hissetmiyorsa ekran kartı arızalı

148 Mesaj
24 Aralık 2012; 11:48:04 

Merhabalar baymak eco 3 kimbi var evde
bir kaç gün önce E10 hatası verdi internette araştırdım kombinin basıncı azalmış olabilir yazıyordu bu kış ilk defa kullanıyoruz kombiyi gerçektende azalmış
altında ufak mavi bir çubuk var onu hafif çevirince basın göstergesi 2 ye geldi kombinin arıza olayıda kalktı normal çalışmya başladı
sonra evde salon en uzak noktada 2 petek var 1 tanesi ısınıyor diğeri ısınmıyor
hava varmı diye baktık yokmuş sonra diğer odalardaki petekleri kapatınca ısındı
bunun üzerine basınc göstergesine baktığımda 3,5 a gelmişti bende diğerleri yakmayıp salonu yakayım normal basınca getireyim dedim bi yanındaki kırmızı vanadan suyu 2 ye kadar tahliye ettim
yarım saat sonra salon ısısı düştü kombiye baktığımda gene e10 hatası yazıyordu su basmak istediğimdede mavi çubuğu çevirmeme rağmen basınç hiç değişmedi

yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim donmak üzereyiz....

Tüm yardımcı olan yazımı okuyan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...
Buna gelen 1 yanıtı gör.

19 Mesaj
24 Aralık 2012; 12:00:59 

quote:

Orijinalden alıntı: sdenizli

merhabalar,

ilk önce şunu bir açıklığa kavuşturalım kombimiz hermetik kombi ise patlama tehlikesi %0.1 ihtimal bacalı kombi ise korkmakta haklısınız eğerki ev içerisinde gaz kokusu var ise patlama olabilir arıza konusuna gelince su gurubu diye adlandırdığımız (armatür ) kaynaklı olabilir akış şalteri tirbün vs vs belki arıza konusunda pek çok sebep sayabilirim fakat yetkili servisin en azından bu konularda tecrübesi ile çözmesi gerektiğini düşünüyorum..

19 Mesaj
24 Aralık 2012; 12:09:55 

quote:

Orijinalden alıntı: poweredbygkn

Merhabalar baymak eco 3 kimbi var evde
bir kaç gün önce E10 hatası verdi internette araştırdım kombinin basıncı azalmış olabilir yazıyordu bu kış ilk defa kullanıyoruz kombiyi gerçektende azalmış
altında ufak mavi bir çubuk var onu hafif çevirince basın göstergesi 2 ye geldi kombinin arıza olayıda kalktı normal çalışmya başladı
sonra evde salon en uzak noktada 2 petek var 1 tanesi ısınıyor diğeri ısınmıyor
hava varmı diye baktık yokmuş sonra diğer odalardaki petekleri kapatınca ısındı
bunun üzerine basınc göstergesine baktığımda 3,5 a gelmişti bende diğerleri yakmayıp salonu yakayım normal basınca getireyim dedim bi yanındaki kırmızı vanadan suyu 2 ye kadar tahliye ettim
yarım saat sonra salon ısısı düştü kombiye baktığımda gene e10 hatası yazıyordu su basmak istediğimdede mavi çubuğu çevirmeme rağmen basınç hiç değişmedi

yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim donmak üzereyiz....

Tüm yardımcı olan yazımı okuyan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

sürekli basınç düşmesi yükselmesi oluyor ise genleşme tankı havası bitmiştir eğerki su doldurduğunuz zaman su almıyor ise doldurma vanası açmamış veya şebeke su basıncı yetersizdir yetkili servisi çağırmanızda fayda var ...
Buna gelen 1 yanıtı gör.

446 Mesaj
24 Aralık 2012; 12:20:37 

quote:

Orijinalden alıntı: arifnihat

Merhaba arkadaşlar,

Viesmann Vitodens 100W WB1A kombi sahibiyim. Gece çalışan kombi sabah kalktığımda ısıtmıyordu , fan sürekli çalışıyordu ve ekranda FA hatası veriyordu.

FA -

Burner in fault mode Blower not at stand-still (blower must be in stand-still when in standby mode) -

Check the blower, check the blowercables, check the blower control.Press “Reset”.

Kombiyi arızadan çıkarıp kapatıp açıyorum ama fan durması gerekirken sürekli çalışıyor.

Aradığım tüm servisler ise belki yarın belki pazartesi hizmet verebileceklerini söylüyorlar. 8 aylık kızım var. benim yapabileceğim birşey var mı acaba??
Teşekkürler

Tekrar merhaba,

Bakıyorum da kimse yorum dahi yapmamış!

arıza servis gelmeden kendiliğinden düzeldi. Servis gelince fan rölesi arıza yapmış, yapışık kalmış olabilir dedi. Bu şekilde bir şey yapamayız arıza yapınca tekrar çağırın dedi.

sizce de röleden midir. buna yorum yapabilecek birisi var mı? gerekirse röleyi değiştireyim mi?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

148 Mesaj
24 Aralık 2012; 12:32:53 

quote:

sürekli basınç düşmesi yükselmesi oluyor ise genleşme tankı havası bitmiştir eğerki su doldurduğunuz zaman su almıyor ise doldurma vanası açmamış veya şebeke su basıncı yetersizdir yetkili servisi çağırmanızda fayda var ...

cevabınız için teşekkür ederim basınç alçalması yükselmesi olmuyorda , su basamıyorum ufak bi kol var onu çeviriyorum ama dolmuyor su seside gelmiyor zaten
Buna gelen 2 yanıtı gör.

142 Mesaj
24 Aralık 2012; 13:05:26 

quote:

Tekrar merhaba,

Bakıyorum da kimse yorum dahi yapmamış!

arıza servis gelmeden kendiliğinden düzeldi. Servis gelince fan rölesi arıza yapmış, yapışık kalmış olabilir dedi. Bu şekilde bir şey yapamayız arıza yapınca tekrar çağırın dedi.

sizce de röleden midir. buna yorum yapabilecek birisi var mı? gerekirse röleyi değiştireyim mi?

fan rölesi dediğiniz olay elektronik kartın üzerinde olan bir röledir dediği doğrudur eğer röle yapışıp kaldıysa dediğiniz sorun oluşur servis bu tip arızalarda kartı değiştireccektir bana kalırsa bu arıza en olmadık zamanda tekrarlamadan bir çaresine bakmanız kartı tamir ettirebilirsiniz internette araştırırsanız bununla ilgili arkadaşları bulacaksınız......
Buna gelen 1 yanıtı gör.

142 Mesaj
24 Aralık 2012; 13:07:29 

quote:

cevabınız için teşekkür ederim basınç alçalması yükselmesi olmuyorda , su basamıyorum ufak bi kol var onu çeviriyorum ama dolmuyor su seside gelmiyor zaten

şebeke su basıncınız yeterliyse yani evin diğer musluklarında yeterli derecede su geliyorsa o zaman kombinizin su doldurma musluğu bozulmuş demektir değişim sorununuzu çözecektir.....

saygılar kolay gelsin....

142 Mesaj
24 Aralık 2012; 13:11:04 

quote:

kaldıki ilk mesajınızda anlattınız kadarıyla şunu söyleyebilirim kuzey tek arkadaşımın söylediği doğru bir tesisat ta 2 olan basınç kombi ve petekler ısınmaya başladığında 3,5 bara yükseliyorsa bu bir genleşme tankı sorunudur genleşme tankının havası bitmiş olabilir yada içindeki mebran yyırtılmış olabilir diğer konudada zaten bi önceki mesajda anlattım.....

Buna gelen 1 yanıtı gör.

11 Mesaj
24 Aralık 2012; 13:49:45 

Nitron HKF 20 Kombi; sekonder eşanjör yada otomatik pürjörden ses yapıyor hangisi olduğunu tam anlayamadım. su akış sesi gibi yada musluk açılınca yaptığı ses gibi. Hangisinden yapar çözümü nedir.
kolay gelsin
Buna gelen 1 yanıtı gör.

19 Mesaj
24 Aralık 2012; 14:17:53 

quote:

Orijinalden alıntı: cemali34

Nitron HKF 20 Kombi; sekonder eşanjör yada otomatik pürjörden ses yapıyor hangisi olduğunu tam anlayamadım. su akış sesi gibi yada musluk açılınca yaptığı ses gibi. Hangisinden yapar çözümü nedir.
kolay gelsin

şimdiye kadar sekonder veya pürjörden ses yapan kombiye pek denk gelmedim ama bahsettiğimiz kombi sekonder eşanjörlü ise sirkilasyon pompasından yapabilir yani çift eşanjörlü kombilerde sıcak kullanım suyu esnasında pompa devreden çıkmaz çalışmaya devam eder tek bivalent eşanjörlerde pompa devre dışı kalır mühtemelen sizin cihazınızda pompa arızası olabilir..
Buna gelen 1 yanıtı gör.

19 Mesaj
24 Aralık 2012; 14:20:45 

eğerki su kaynama sesine benzer bir ses var ise ( fokurdama ) sekonder eşanjörde kireçlenme olmuş olabilir..
Buna gelen 1 yanıtı gör.

148 Mesaj
24 Aralık 2012; 14:42:30 

quote:

kaldıki ilk mesajınızda anlattınız kadarıyla şunu söyleyebilirim kuzey tek arkadaşımın söylediği doğru bir tesisat ta 2 olan basınç kombi ve petekler ısınmaya başladığında 3,5 bara yükseliyorsa bu bir genleşme tankı sorunudur genleşme tankının havası bitmiş olabilir yada içindeki mebran yyırtılmış olabilir diğer konudada zaten bi önceki mesajda anlattım.....

Çok teşekkür ederim bilginize emeğinize sağlık Allah hayırlı işler versin...

11 Mesaj
24 Aralık 2012; 15:00:14 

quote:

şimdiye kadar sekonder veya pürjörden ses yapan kombiye pek denk gelmedim ama bahsettiğimiz kombi sekonder eşanjörlü ise sirkilasyon pompasından yapabilir yani çift eşanjörlü kombilerde sıcak kullanım suyu esnasında pompa devreden çıkmaz çalışmaya devam eder tek bivalent eşanjörlerde pompa devre dışı kalır mühtemelen sizin cihazınızda pompa arızası olabilir..

cevabınız için teşekkürler,
kombi çift eşanjörlü ve dediğim kısımdan ses yapıyor. pompanın motor kısmı değilde arka tarafındaki otomatik pürjöründe bağlı olduğu kısımdan geliyor gibi sonuçta sekonder eşanjöre çok yakın olduğu için sesi hangisinin yaptığını tam anlayamadım.
kolay gelsin.

5065 Mesaj
24 Aralık 2012; 15:27:28 

quote:

Ferroli Kombi A03 hata kodu: Eşanjör koruma DİYE GEÇİYOR SANIRIM AŞIRI ISIDAN KAYNAKLANAN BİR SORUN VAR KONVANSİYONEL KOMBİ İSE BACA KISMA PULU AYARI YOĞUŞMALI KOMBİ İSE BACA ATIK GAZ AYARI YAPILMASI GEREKEBİLİR YETKİLİ SERVİSE BAŞVURMANIZ GEREKLİDİR..

Teşekkür ederim.Bugün servis isteyeyim o zaman.

ASUS ZenFone 2 RED

446 Mesaj
24 Aralık 2012; 15:47:23 

quote:

fan rölesi dediğiniz olay elektronik kartın üzerinde olan bir röledir dediği doğrudur eğer röle yapışıp kaldıysa dediğiniz sorun oluşur servis bu tip arızalarda kartı değiştireccektir bana kalırsa bu arıza en olmadık zamanda tekrarlamadan bir çaresine bakmanız kartı tamir ettirebilirsiniz internette araştırırsanız bununla ilgili arkadaşları bulacaksınız......

Cevabınız için Teşekkürler. Röleyi kendim değiştirebilirim. 3 adet röle var kart üzerinde. Hangisinin bizim röle olduğunu bulmam gerekecek.

Kartın bileşenlerini gösteren teknik döküman serviste vardır. Bu konuda yardımcı olabilecek bir kişi bulmak zor ama ben yine şansımı deneyim. Yardımcı olan biri çıkarsa ne ala:)

Teşekkürler.

Buna gelen 1 yanıtı gör.

19 Mesaj
24 Aralık 2012; 17:35:32 

quote:

Cevabınız için Teşekkürler. Röleyi kendim değiştirebilirim. 3 adet röle var kart üzerinde. Hangisinin bizim röle olduğunu bulmam gerekecek.

Kartın bileşenlerini gösteren teknik döküman serviste vardır. Bu konuda yardımcı olabilecek bir kişi bulmak zor ama ben yine şansımı deneyim. Yardımcı olan biri çıkarsa ne ala:)

Teşekkürler.

Fan motoru kablolarını takibini yapıp kart üzerinden hangi rölenin fan motorunu beslediğini görsel olarak bulmakta fayda var bazı kartlarda rölelerin yan kısmına yazar röle değiştirirken bacak sayısı ve voltajlarına dikkat etmen gerek ayrıca değişmişken bence 3 röle yide değiştir elin değmişken temiz iş olsun
Buna gelen 1 yanıtı gör.

11 Mesaj
24 Aralık 2012; 20:18:21 

quote:

eğerki su kaynama sesine benzer bir ses var ise ( fokurdama ) sekonder eşanjörde kireçlenme olmuş olabilir..

hocam pürjör derken otomatik hava alma pürjöründen bahsediyorum.
birde sesi kaydettim. kaynama sesimidir bir bakarsanız.

http://www.dosya.tc/server25/v1yO3H/Ses003****.html

http://www.dosya.tc/ser.../nPzIp4/Ses003.rar.html

kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemali34 -- 24 Aralık 2012; 20:31:07 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

446 Mesaj
24 Aralık 2012; 21:07:47 

quote:

Fan motoru kablolarını takibini yapıp kart üzerinden hangi rölenin fan motorunu beslediğini görsel olarak bulmakta fayda var bazı kartlarda rölelerin yan kısmına yazar röle değiştirirken bacak sayısı ve voltajlarına dikkat etmen gerek ayrıca değişmişken bence 3 röle yide değiştir elin değmişken temiz iş olsun

Çok mantıklı :) teşekkürler

11 Mesaj
24 Aralık 2012; 21:19:07 

merhabalar.evde demirdöküm kalisto kombi kullanıyoruz ancak kombi sabah arıza yapıp çalışmamış servisi çağırmış evdekiler beynin arızalandığını söyleyip 280 tl karşılığında değiştirmişler.beyin değişmiş ancak kombi şuan çalışırken bekleme modunda fan hiç durmuyo,bugüne kadar beklemeye geçtikten bir süre sonra fan sesi kesiliyordu şimdi ise bu ses hiç kesilmiyo ve fan hep çalışmakta,servisi tekrar arayıp çağırdım bunun normal olduğu konusunda ısrarcı oldular ancak ben kombiden daha önce bu sesin devamlı olarak gelmediğinden eminim.bu sorun neyden kaynaklanmaktadır?servisin eksik yaptığı birşey olduğunu düşünmektyim..yardımcı olursanız çok sevinirim..
Buna gelen 1 yanıtı gör.

142 Mesaj
25 Aralık 2012; 0:12:55 

quote:

Orijinalden alıntı: grenzgebiet

merhabalar.evde demirdöküm kalisto kombi kullanıyoruz ancak kombi sabah arıza yapıp çalışmamış servisi çağırmış evdekiler beynin arızalandığını söyleyip 280 tl karşılığında değiştirmişler.beyin değişmiş ancak kombi şuan çalışırken bekleme modunda fan hiç durmuyo,bugüne kadar beklemeye geçtikten bir süre sonra fan sesi kesiliyordu şimdi ise bu ses hiç kesilmiyo ve fan hep çalışmakta,servisi tekrar arayıp çağırdım bunun normal olduğu konusunda ısrarcı oldular ancak ben kombiden daha önce bu sesin devamlı olarak gelmediğinden eminim.bu sorun neyden kaynaklanmaktadır?servisin eksik yaptığı birşey olduğunu düşünmektyim..yardımcı olursanız çok sevinirim..

sorununuzun yanıtı çok basit size yeni kart taktıklarını iddia eden servis yetkililerine telefon açıp fan sesinin susmadığını ve kart değişiminden önce böyle çalışmadığını söyleyin çünkü bütün konvansionel kombilerde ateşleme olayı bittikten sonra kombi bekleme moduna geçtiği zaman fan bir süre yanma odasındaki gazı boşaltmak için süpürme yapar ve sonra durur ama bütün kombilerde istisnasıs bu şekilde çalışır şimdi gelelim size gelen servise benim kanımca size gelen kart yeni kart değil tamirli kart ve arızasıda yüksek ihtimalle fan rölesinin yapışıp kalmasından kaynaklanıyor servis bunun normal çalışma olduğunda ısrarcı olursa fabrika ürün sorumlusuyla konuşup servisinizi şikayet edeceğinizi söyleyin elinizde eğer servis fişi var ise bu fişle beraber hakkınızı arayın sonuna kadar arayın muhtemelen size gelen kart yeni değil tamirli kart olduğunuda sanmıyorum işin açıkçası muhtemelen hurda bir kombiden sökülmüş iyi temizlenp paketlenmiş bir kart bu ....

saygılar kolay gelsin.........
<