Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (481. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.243
Cevap
313
Favori
1.444.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ustam servis pompa değişmesi gerekiyor dedi 550 tl fiyat çıkardılar ses bazen çok artıyor bazen azalıyor arada baya artıyor cızırdıyor ama petekleri ısıtıyor ve sıcak su veriyor o konuda bir sorun olmuyor.
    Dükkanları gezdim ustalar 100-150 tl ye 2. El pompa takarız sorun olmadan kullanırsın dediler ben o zaman tamamen bozulana kadar kullanayım sonra 2. el pompa taktırayım sizce uygun olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hacilord H kullanıcısına yanıt
    montaj firması veya servis yapar
  • Geçen gün eve dış hattan yüksek voltaj geldi. Bosch classic condense 2500 kombim de bu olaydan etkilendi. Gelen servis kart zarar görmüş değiştireceğiz dedi. Kartta herhangi bir yanık yoktu. Kart Üzerinde bulunan ufak sigorta da değişti fakat yine çalışmadı. Ardından bugün kart değişimi yapıldı (garanti içinde) fakat bu seferde fanın bozuk olduğu ortaya çıktı. Durdul yere bir yıllık kombiyi ellettik. Bundan sonra duzen alır mı acaba bir sıkıntı çıkarır mı merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ariston clas 24 ff kalorifer modunda bar yükseltiyor. iki saatte 1.6 bardan 2.1 bara geldi. bu durum normal midir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • melancohly M kullanıcısına yanıt
    sorun olmaz
  • standby34 S kullanıcısına yanıt
    bakım yaptırın
  • yeni taşındığım evde baymak baksi luna 3 240 fi var suyu ısıtıyor ama kaloriferi yakmıyor. bu kombi elektronik. zannedersem kış ayarına geçrmem lazım ama nasıl kaloriferi devreye alacağımı bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim teşekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: azerr

yeni taşındığım evde baymak baksi luna 3 240 fi var suyu ısıtıyor ama kaloriferi yakmıyor. bu kombi elektronik. zannedersem kış ayarına geçrmem lazım ama nasıl kaloriferi devreye alacağımı bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim teşekkurler

güç tuşuna uzun basınca kombiyi açarsın. açıldıktan sonra, kısa aralıkla bas-çek yaparsan yaz/kış konum değiştirme yapar.
    musluk işareti ve petek işareti çıkınca kış moduna geçmiş olursun.
    petek -/+ işaretiyle sıcaklığı ayarlarsın. tuşlara basınca ekran ışığı yanınca görünen rakam istediğin sıcaklıktır. ışık söndükten sonra görünen sıcaklık o andaki kombideki sıcaklıktır.
  • kiturami world boiler 3000 kombi var. ne yaptıysak ısıyı 22 23 derecenin üstüne cıkartamıyoruz.. aslında bi bakıma iyi ama insan psikolojik olarak beklentide olduğu için rahatsız oluyor.. kombiyi alalı cok uzun süre oldu nette dolaşırken aklıma geldi ve buraya yazıyorum. oda termostatı kullanıyoruz termostat holde duruyor. Evde 6 petek var bi adet havlupan var başka bişiler gerekiyorsa onlarıda yazabilirim..

diğer bir sorunum ise evi dikdörtgen olarak düşünürsek 2 metrelik petekler kombiye en uzak noktada kalıyor ve hem doğru düzgün ısınmıyor hemde cok geç ısınıyor. dibindeki peteğe el değmezken en sondaki petek buz gibi oluyor bi 30 45 dakka sonra ısınıyor oda tam anlamıyla değil ılık kendine yetecek kadar ısınıyor ancak..

2 adet 2 metrelik
    3 adet 1 metrelik
    1 adet 1,5 metrelik
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • Arkadaş soruları ne kadar güzel açıklamış, aynı sektörde bizlerde Kadıköy Kombi Servisi hizmeti veriyoruz. Ustamızı tebrik ediyorum sıkılmadan sorulara yanıt veriyor.
    Güzel bir kış geçirmeniz dileği ile..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuqla

Arkadaş soruları ne kadar güzel açıklamış, aynı sektörde bizlerde Kadıköy Kombi Servisi hizmeti veriyoruz. Ustamızı tebrik ediyorum sıkılmadan sorulara yanıt veriyor.
    Güzel bir kış geçirmeniz dileği ile..

Bi Fikriniz Varmı Aşağıdaki Problemimle İlgili;

kiturami world boiler 3000 kombi var. ne yaptıysak ısıyı 22 23 derecenin üstüne cıkartamıyoruz.. aslında bi bakıma iyi ama insan psikolojik olarak beklentide olduğu için rahatsız oluyor.. kombiyi alalı cok uzun süre oldu nette dolaşırken aklıma geldi ve buraya yazıyorum. oda termostatı kullanıyoruz termostat holde duruyor. Evde 6 petek var bi adet havlupan var başka bişiler gerekiyorsa onlarıda yazabilirim..

diğer bir sorunum ise evi dikdörtgen olarak düşünürsek 2 metrelik petekler kombiye en uzak noktada kalıyor ve hem doğru düzgün ısınmıyor hemde cok geç ısınıyor. dibindeki peteğe el değmezken en sondaki petek buz gibi oluyor bi 30 45 dakka sonra ısınıyor oda tam anlamıyla değil ılık kendine yetecek kadar ısınıyor ancak..

2 adet 2 metrelik
    3 adet 1 metrelik
    1 adet 1,5 metrelik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maraz16 -- 25 Ekim 2016; 15:44:59 >
  • Maraz16 M kullanıcısına yanıt
    yıllık bakım, birde kombiye en yakın iki peteğe reglaj yapılacak, yetmezse 3 peteğe yapılacak
  • iyi günler ;
    8 yıllık eca calora kombim var.
    bu senenin ilk kullanımlarına başladık.
    kombide su olduğu halde su basınçı düşük arıza kodu veriyor.
    su basınçı kablolarını kısa devre yapınca kombi normal çalışıyor.
    dün akşam su basınç sondasını söktüm , içi bayağı kirli ve tortulu idi , porçöz ile temizlik yaptırdım.
    tekrar yerine taktım problemsiz çalıştı.Düşük basınç denemesi için suyu boşalttım , 1 bar altında arıza kodu verdi , su takviyesi yapınca 1 bar üstü arıza kodu kalktı.
    2- 3 saat kombi problemsiz çalıştı , gece yatarken kapattım.
    problem çözüldü diye seviniyordum.Bu sabah kombi ısıtmayı devreye alınca tekrar arıza kodunu verdi , hemen kabloları kısa devre yaptım şu an öyle çalışıyor.
    Bu parcanın tamir yolu varmı , bunun takıldığı yeride söküp temizlik yapayımmı , ustaların önerileri nelerdir.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  •  KOMBİ ARIZALARI BURAYA

3 nolu parcanın adı üç yollu vana değilmi ? yanlışmı biliyorum , bunun tamir takımı oluyormu , bu parcanın bakımı nasıl yapılıyor ?
  • metnes71 M kullanıcısına yanıt
    bu kombide üç yollu vana yok tek ejanjörlü olduğu için 3 nolu parça su basıncı için
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontakte06

bu kombide üç yollu vana yok tek ejanjörlü olduğu için 3 nolu parça su basıncı için

cevap için teşekkürler.
    peki bu bloğun bakımı veya temizliği falan yapılıyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

yıllık bakım, birde kombiye en yakın iki peteğe reglaj yapılacak, yetmezse 3 peteğe yapılacak

öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim yıllık bakımdan kasıt nedir elim bu tür işlere yatkın yazıyı yazdıktan sonra giriş çıkış filtrelerini temizledim tüm peteklerden hava alma işlemi yaptım hatta tüm petekleri kapatıp en uzaktakinden baslayarak teker teker actım ve tek tek iken sonuç mükemmel petek tamamiyle el değmeyecek sekilde ısındı taki ilk 3 petekten sonra 4. peteği açtığımda en uzaktaki peteğin alt kısmı soğumaya başladı ve tüm petekleri açtığımda en uzak 2 petegin alt ları soğuktu..

reglaj ayarını yapıp tekrar deniyorum suan aksam 7 8 gibi sonucu yazarım
  • quote:

tüm peteklere reglaj ayarı yaptım suan sonuç olarak eskisine nazaran daha geç ısınıyor petekler ama hepsi aynı anda ısınıyor..

eskiden en yakındaki petek hemen ates gibi oluyordu suan en sondaki petek ile beraber ısınıyor.

*** suan için sorunum geç ısınması çalıştıktan 10 dakika sonra hala peteklerin altları buzgibiydi devirdaim yapan pompanın gücü yetmiyor sanırım yada kapasitesi bu kadar bu sorunu nasıl çözebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maraz16

quote:

tüm peteklere reglaj ayarı yaptım suan sonuç olarak eskisine nazaran daha geç ısınıyor petekler ama hepsi aynı anda ısınıyor..

eskiden en yakındaki petek hemen ates gibi oluyordu suan en sondaki petek ile beraber ısınıyor.

*** suan için sorunum geç ısınması çalıştıktan 10 dakika sonra hala peteklerin altları buzgibiydi devirdaim yapan pompanın gücü yetmiyor sanırım yada kapasitesi bu kadar bu sorunu nasıl çözebilirim ?

tüm peteklere değil 2 peteğe, yetmezse 3. peteğe yapacaksın. diğer petekler açık olmalı.
    reglaj; peteğin musluğunu tamamen kapat. çeyrek turdan biraz fazla açacaksın, yarım tur fazla gelebilir. duruma göre yarım tura çıkarabilirsin. tamamen soğumuş bi kalorifer tesisatının ısınması 15 sürebilir.
    filitreyi temizlediysen, varsa 3 yollu vana tamir takım ve bypass revize edilecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maraz16

quote:

kombi pompasının üzerinde devir ayarı var.onu en yükseğe getir.
    reglaj ayarı tüm peteklere yapılır , su en kısa gördüğü yerden dönüş yapar bunu engelle.
    tüm peteklerin geç ısınması normaldir , önemli olan tüm odaların aynı derecede ısınmasıdır.

edit düzeltme : reglaj ayarında sadece en uzakdaki yani son 2 peteğin dönüş vanaları tam açık olsun ( pompa zorlanmasın )

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metnes71 -- 27 Ekim 2016; 9:50:06 >
  • 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.