Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (472. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar tekrar. Yukarda demirdöküm kalisto kombinin kartı yanarak arızalanmıştı. Kendim söktüm araştırdım ve tamir ettirdim. getirip taktım. bi de kombinin bakımını kendim yaptım. Şu an gayet iyi çalışıyor. bu işler için servislere telefonla fiyat sorduğumda 170-250-400 tl gibi fiyatlar söylenmişti. Ben tamamını 70 liraya hallettim. Benzer sorun yaşayan varsa yardımcı da olabilirim. Buradaki bilgilerden de yararlandım. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Yeni sorum şu:
    Kart tamir edildikten sonra üzerinde yüklü program/parametreler değişiyor mu?
    Gaz tasarrufu için gerekli ayarlamalar nasıl yapılabilir?
    Kombinin en verimli/tasarruflu çalışması için modülasyon ayarının nasıl olması/yapılması gerekir?
  • ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Ama yaptım. 70 tl ye tamir ettirdim taktım. Üstelik kombi bakımını da kendim yaptım.
  • fbm333 kullanıcısına yanıt
    200 tlyi geçmez tamir parçe deyişimi vs
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    ilginiz icin tesekkur ederim @kombiustası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar

Evimde Demirdöküm atron hermetik kombi var. Mutfak ve banyodan sıcak su geliyor. Ancak bir türlü petekler ısınmıyor. Kışlık konuma alıyorum. Dereceyi ayarlıyorum. Ama kombiden çalışma sesi gelmiyor. Herhangi hata koduda yok. Oda termostatinda problem olabilir mi. Onu iptal etmek çalışır mı. Yada servis mi çağıracam

• Arkadaşlar ilk defa böyle bi sorunla karşılaştım bunun sebebi ne olabilir? Üşümüştüm açtım petekleri daha sonra 2 3 saat geçti 45* ve 90* olan ledler yanıp sönüyor ve oradaki buton normalde kırmızı değil peteklerde sönmüş durumda oluyor dokunduğumda kombi çalışmaya başlıyor tekrardan korktuğum için kapadım belki dedim arızalıdır servisi arıcam sebebini merak etim.

Aşşağıda resim ekledim. Normalde o kırmızı buton yanmıyor ve 45*60 derece ledler yanıyor normalde şuan mesela yanıp sönüyor resimde görüldüğü gibi.
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PrestigeMan -- 26 Eylül 2016; 22:57:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bekir8681

Merhaba arkadaşlar

Evimde Demirdöküm atron hermetik kombi var. Mutfak ve banyodan sıcak su geliyor. Ancak bir türlü petekler ısınmıyor. Kışlık konuma alıyorum. Dereceyi ayarlıyorum. Ama kombiden çalışma sesi gelmiyor. Herhangi hata koduda yok. Oda termostatinda problem olabilir mi. Onu iptal etmek çalışır mı. Yada servis mi çağıracam

termostat komut vermiyor
  • PrestigeMan kullanıcısına yanıt
    kart arızalı
  • eski bir dd kombimiz var ailemin evinde. kombi yanma odasını ateşledikten sonra paf paf paf paf diye aşırı sesli çalışma oluyor. sanki patlak eksoz gibi. nedenini bilenimiz var mıdır ?
  • Arkadaşlr mrb. Viesman kombimde f2 arızası vermekte dür. Çözüm için bir öneriniz varmı

• modulasyon ayarı gerekiyor
  • Merhaba arkadaşlar. Bende Demirdöküm nitromix kombi var şuan yaz konumunda çalışıyor. Su basınç ayarı 1.7, 1.8e ayarlıyorum bazen kontrol ediyorum (2-3 günde bir) ve bir bakıyorum 2.0, 2.3 bazen 2.5 olmuş ikaz veriyor. Bu su basınç ayarı neden böyle artıyor sizce? Bakım yaptırmadım 2 sene oldu taktıralı. Sizce bakım yaptırmalımıyım bir arızası varmıdır?

• zakkuivi kullanıcısına yanıt
    bakım yaptır tankıda kontrol etsinler
  • Yeni oturduğum evde 4 yıllık bir kombi var markası Vaillant turbotec plus. Soruna gelince kombiyi çalıştırdığımda 1 dakika kadar yanıyor sonra sönüyor ama arkadan hafif bir ses geliyor gibi. Sönmeye yakın ise kombinin üzerinde petek simgesi yanıp sönmeye başlıyor. Kombiye en yakın petek neredeyse tamamen ısınırken diğer peteklerden bu şekilde bir ısınma alamıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • mernis35 kullanıcısına yanıt
    Brülör Hata Veriyor Ve Buna Bağlı Olarak Da Limit Termostat Atmış Olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaGNeRL0vE

Yeni oturduğum evde 4 yıllık bir kombi var markası Vaillant turbotec plus. Soruna gelince kombiyi çalıştırdığımda 1 dakika kadar yanıyor sonra sönüyor ama arkadan hafif bir ses geliyor gibi. Sönmeye yakın ise kombinin üzerinde petek simgesi yanıp sönmeye başlıyor. Kombiye en yakın petek neredeyse tamamen ısınırken diğer peteklerden bu şekilde bir ısınma alamıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

bakılması lazım filtre vs tıkalı olabilir
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Tamam usta teşekkürler.
  • Baymak Energy Digit kombiye sahibim, uzun bir aradan sonra (4-5 ay) kış moduna geçirdim kombiyi ve kaloriferlere su gider gitmez şu hatayı verdi,

A05

İnternetteki kodlara baktığımda E05 olarak da geçiyormuş ve Isıtma Devresi NTC sensör hatası diyor.

Kaynak:http://www.baymak.com/baymak-kombi-ariza-kodlari/

şimdi çalışıyor ama bu hatayı yineleme riski yüksek.

Öneriniz nedir?
  • Donanımcı Aras kullanıcısına yanıt
    NTC sensör deysmek lazimdir . her an bozula biler
  • Bizim kombide 3c arızası nedeniyle sensör değişti buderus gd62 modeli. Bizim semtte voltaj dalgalanması çok olduğu için birkaç evde daha değişmiş tekrarlarsa anakartı değişiriz dediler şimdilik sorun yok fakat sensör değişiminden sonra sıcak suyu her açtığımızda veya sıcak su açmadan kombi çalışırken çıtçıtçıt diye ateşleme yapmadan önce pat diye yüksek bir ses çıkmaya başladı diğer odadan duyuluyor ve ses çıkınca sanki kombi titriyor neden olmuş olabilir servise göre birşey yok

• 
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.