Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (463. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 461462463464465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servisi ara ücret mukabilinde bakarlar parametrelere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Protherm LYNX kombi geçen kış ekranda bir arıza kodu vermişti. Servis çağırdık gelen servis anakart arızalı değişmesi lazım dedi, fiyatı yaklaşık 400 tl civarı ama elimizde yok sipariş vercez bekliceksiniz dedi.
    kışın kombi olmadan olmuyor beklemek akıl karı değil bende elektronikçiyim kombiyi değişmeyi göze alıp elektronik kartını çıkarttım, baktım üstünde trafoda şişiklik var, internetten sipariş verdim 20 tl ye geldi. taktım çalıştırdık kışı bu şekilde geçirdik hiç sıkıntı olmadı (tabi birde regülatör aldım voltaj dalgalanmasına karşın)

şimdi kombi petekleri normal istenilen ayarda ısıtıyor ancak musluk suyu 38 veya 40 dereceye ayarladığımda kombi sürekli çalışarak kaynar su veriyor. bunun hatası arızası yine karttandır diye düşünüyorum. ustalarımdan bir yardım rica ediyorum sorunu ne olabilir.
  • Merhaba ,ECA PROTEUS musluk suyunu ısıtıyor,fakat petekleri otomatik ısıtmıyor,manuel Ateşlemeye basınca ısıtıp pompalıyor ama devamlı bassasm ALLAH muhafaza evi patlatırız :) nedir bu tamir maliyeti çok olur mu? Tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karacaardıç -- 6 Ağustos 2016; 22:51:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ağustos günü ne ısıtması bu sıcakta artı nanuel ateşleme diye bir tuş vs yok

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    Önümüz kış :) bu ateş tuşu varya kombide ondan bahsediyorum

• Alev tuşu

• kombim Demirdöküm Aden

Son 1 haftadır sicak suda dengesizlik var. İlk açında 3-5 dk sicak akıyor, sonra buz gibi oluyor. 2 dk kadar boşa akitinca yine isiniyor. Su israf oluyor. Mutfak cesmesini açtım gözlemledim. Ilk kombi ateşledi sicak su geldi ama bir sure sonra kombi sönüyor ve kirmizi led hata veriyor. Verdiği hata presostat yada baca problemi. Hermatik kombide nasil bir baca problemi olur anlamadım. Arkadaşlar ne yapmam lazım? Nedir sıkıntı

• Command.com kullanıcısına yanıt
    türbin seti ve termistör deyişecek ok
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

türbin seti ve termistör deyişecek ok

Hocam sicak su sürekli dalgalanıyor 3dk sıcak, sonra soğuk, sonra yine sicak. Duş alırken dans ettiriyor

Dediğin parçaların değişimi ne kadar tutar?

• Beyler iyi geceler.
    Bugün yeni bir eve taşındım.
    Kombi Protherm Lynx.
    Kombinin fisini taktim banyoya girdim.
    Su isiniyor ama kesinlikle sıcak değil, sonra soğuyor, tekrar ısınıyor tekrar soğuyor. Kombiyi gozlemledim. Atesliyor sönüyor tekrar ateşliyor.
    Basit bir çözümü var mıdır yardimlariniz goruslerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fütursuz01 -- 8 Ağustos 2016; 4:22:09 >
  • Fütursuz01 F kullanıcısına yanıt
    elk kart veya sensör vs bozuk olabilir
  • Airfel kombi ateşleme yapmıyor ne kaloriferde ne de sıcak suda neden acba neyi kontrol etmeliyim ?
  • Yardımcı olabilecek var mı ?
  • Bizim sorunumuzun çözümü yok heralde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hsynistcyln

Airfel kombi ateşleme yapmıyor ne kaloriferde ne de sıcak suda neden acba neyi kontrol etmeliyim ?

sarı çizmeli mehmet ağa h,kayesi model nedir ne yazıyor ekranda led vs yazı
  • proteus kombi 4 senedir faaliyette, kullanım sıcak suyu ateşleme yapmamaya başladı, su açınca en sağdaki ışık yanıp sönüyor, suyun açıldığını algılıyor ancak gazı verip ateşlemeye geçmiyor, arıza ikaz gibi bir lamba da yanmıyordu, servis akış türbini ve NTC sensör değişti, 170 TL sıkışmışmış.
  • iyigun kullanıcısına yanıt
    her ikisi arizalanmish ? cok tuaf
  • 3 yıldır evde kullandığım copa marka kombi su eksiltiyor.Aksam başlıyorum suyu. Sabaha bisey kalmamış. 0 ra düşmüş. Nette gaz bitmiştir deniyor. Başka problem olabilir mi. Masraf çoksa yeni combi düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mehali78

3 yıldır evde kullandığım copa marka kombi su eksiltiyor.Aksam başlıyorum suyu. Sabaha bisey kalmamış. 0 ra düşmüş. Nette gaz bitmiştir deniyor. Başka problem olabilir mi. Masraf çoksa yeni combi düşünüyorum

bakılması lazım nedir ne değildir
  • İyi günler bosh kombi sahibiyiz sorun ,sıcak su min ayarda 30 derece gösteriyor ancak banyo suyu açıldığında 60 dereceye çıkıyor. Bir zaman sonra soğuk su geliyor. Tekrar ısınmaya başlıyor ve yine aşırı derece ısınıyor cozum hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.Tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 461462463464465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.