- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
KOMBİ ARIZALARI BURAYA
Bu konudaki kullanıcılar:
 
9618
Cevap
188
Favori
802526
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: <<     11 [13] 15 16 17 18 19 20      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


 
204 Mesaj
4 Kasım 2012; 22:55:44 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

altta iki yıldız vida var onları sök ön sacı al solda bir plastik kutu göreceksin onun içinde kart var kartın üstündeki sigorta atmışmı kontrol et


yaptım hocam dediğini. kutunun arkasında ki kartın resmi aşağıda.

hocam bunlardan hangisi sigorta nereye bakmam lazım?Ekteki dosya (1)
_____________________________4085 Mesaj
4 Kasım 2012; 23:05:28 

Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________35 Mesaj
4 Kasım 2012; 23:07:48 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

o cihaz sanuier duval fransız malı ön panelden hava çekerse arızaya düşer kapağın fitillerini konrtol edin

Kapağın fitilleri derken, direkt ön panelin viddaları-fitilleri vs. mi? Açılan kapak var o değil herhalde? Neyse olmadı başka bi servis çağırıp ne diyecekler bi bakacağız..

Hocam cihaz o değil ama aynı stil, şöyle birşey:
_____________________________4085 Mesaj
4 Kasım 2012; 23:11:36 

bu cihazdan kısa zamanda kurtulun benden söylemesi miadını fazlasıyla doldurmuş masrafa değmez manuel herşey bu cihazda
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
204 Mesaj
4 Kasım 2012; 23:12:28 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustasıhocam o klips milimetrik yukarı aşağı gidebiliyor hem aşağı hem yukarı şekilde denedim iki türlüsünde de elektrik gelmiyor hiçbir ışığı yanmıyor hala.(şu kombi düzelsin düzelmesin tanımadığın adam için çıkarın olmadan fotoğrafa yazı yazmışsın ya çok sağol hocam adamsın eyvallah)
_____________________________4085 Mesaj
4 Kasım 2012; 23:17:03 

klipsi kendine doğru çek sigorta içinde sigortayı kontol et içinde kıl kadar tel var atmiş mı o atmişsa ince tel ile birbirine ilet
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________35 Mesaj
4 Kasım 2012; 23:18:21 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

bu cihazdan kısa zamanda kurtulun benden söylemesi miadını fazlasıyla doldurmuş masrafa değmez manuel herşey bu cihazda

Tamamdır hocam cevap için teşekkürler..
_____________________________ 
204 Mesaj
4 Kasım 2012; 23:24:00 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

klipsi kendine doğru çek sigorta içinde sigortayı kontol et içinde kıl kadar tel var atmiş mı o atmişsa ince tel ile birbirine ilet

hocam çekti çıkardım cam tüp içinde tel var zigzaglı şekilde. sağlam duruyor tel.Ekteki dosya (1)
_____________________________4085 Mesaj
4 Kasım 2012; 23:27:54 

demekki kart arızalanmış istda olsaydın yapardık
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
204 Mesaj
4 Kasım 2012; 23:30:40 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

demekki kart arızalanmış istda olsaydın yapardık

göndersem hocam?

_____________________________ 
808 Mesaj
5 Kasım 2012; 10:49:44 

Selamun aleyküm arkadaşlar,

Yaz ortasında vuw tr202/2-5 r1 model kombim F28 hatası verip duruyordu. Ben de çakmak sembolüne basarak resetleyip çalıştırdım bir kaç kez. Sonra cihazın içini açarak bir temizlik yaptım (yanma odasını, fanı falan temizledim. Esasen yaptığım temizlik toza yönelikti sadece). Sizlerden aldığım direktifleri takip ederek prosestat'ı falan kablolarını temas ettirerek ve borulara üfleyerek kontrol ettim vs... ancak bir soruna rastlamadım (yani prosestat düzgün çalışıyor gibi idi).

Şu anda F28 hatası çok uzun zamandır çıkmıyor karşıma ancak su çok geç ısınıyor. Uzun süre su aktıktan sonra ısınmaya başlıyor. Bazen banyo esnasında arada soğuyor, sonra tekrar ısınıyor. Sorun ne olabilir? Esasen tesisat filtrelerini temizlemedim ve plakalı eşanjör müdür nedir o parçayı çıkartıp onu da temizlemeyi düşündüm ama o işe girmedim daha. Bunları mı temizlesem? Tavsiyeleriniz nedir?

Ya da benim yapabileceğim bir şey yok ise İstanbul Gaziosmanpaşa'ya destek verebilecek bir arkadaş varsa (bizim orada bazı firmalar var bakım için ancak güvenemiyorum çok fazla. Eline elektrik süpürgesi alan bakım yapıyor. Hatta o süpürgeyi de sizden istiyorlar eve gelince.) bir gelsin, çayımızı kahvemizi içsin, masrafı neyse halletsin kışa hazır girelim. Su bir ısınıp bir soğuyor, bizim için sorun değil de evde çocukta var.

Kolay gelsin,
_____________________________4085 Mesaj
5 Kasım 2012; 10:56:32 

gelen arakadaşlarsıcak su türbünini deyiştirsinler birde bakım yapsınlar arkadaşım cevat beyi ararsanız size yardınmcı olur 0554 748 24 77 ararsanız< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 5 Kasım 2012; 10:56:51 >
_____________________________ 
142 Mesaj
5 Kasım 2012; 23:19:55 

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

http://forum.donanimhaber.com/m_67132470/tm.htm

burada bir konu işlenmiş benim için çok önemli. özellikle arıza bölümünde sormak istedim.

http://i.imgur.com/6La7f.pngustalara ve konuya cevap veren kombiustasına sormak istiyorum.

daha evvelde bahsi oldu. aynı durum bizdede mevcut sadece banyo duşunda problem var bataryayı değiştirdim. kombi tamircisi tesisatta problem var dedi ve durum öyle kaldı. kombinin üç yollu vanası yeni değişti. kapıdaki basınç düşürücüye bataryaya kadar inanın yaklaşık 1,5 yılda 560 tl masrafım çıktı üstteki uzun mesajımda yazdım. ecaya kadarda daha önce bozuk attım maille.

hidrofor 6/8 ayarında çalışıyor 14kat 40 dairelik bir hidrofor olduğu söyleniyor. küresi yeni değişti sanırım 500lük bir küre var. kapımızdaki su basıncı yaklaşık 3,5 bara ayarlı. birkez 2.75 bara düştüğünü gördüm sanırım kürede su azaldığından olmuştur.

elektronik sistem kurulmazsa su basıncının her daireye aynı gelmesi mümkün olmadığı konusunda baya evvelden bir bilgi almıştım kombi parça satıcı bir firmadan sizler tanırsınız as teknik. nekadar doğru ise. mesela kombi servislerinden biri bana her daireye basınç düşürücü takılıp 3 bara ayarlansa kombi 8/10 çalışsa (binadaki ana tesisat borusu buna yeterli dedi birkaç yıl evvel değişmişti eski boru daha kalın bir plastik boru ile.) bu sorun aşılabilir demişti onuda bilmiyorum artık nekadar doğrudur. yanlız inat ettim değiştirmeyceğim bu kombiyi.

ısıtması sıcak suyu felan mükemmel birtek banyo duşunda problem var. bana göre tesisatta problem varsa bile şayet oraya su yetmiyorsa bile kombiustasının diğer konuda demiş olduğu

akış şalteri veya flow sivici konrtol etsin düşük basınçta açıyormu baksın çözülebilir açıklam mantıklı.

kombi ustası dostum bakın aşağıya.

http://i.imgur.com/1iy3H.pngaynı pompa var üstünde. birgün resmedip işlycem buraya zaten. eskiden salmson vardı 1 senede bozuldu. halbuki kullanım kılavuzundada grundfos gözüküyor demek baymak özel üretim yaptırmış utanmaz herifler. hatta şimdiki falke ve lambertlerde dahi düşük debili pompa kullanıyormuş baymak. pompa değişse eski lunalar gibi iş görür diyordu son gelen servis.

son gelen servis bana dedi sen bunu 4-5 barda kullanmazsan sıcak suyu duştan almazsın. dakikada 11 litre su akmazsa bu kombi durup tekrar devreye girer ve banyo esnasında üşütür dedi. bana göre kolaycılıktan başka bir şey değildi bu durum. başka bir durum var tahminimce çözülemeyen. halbuki 11 litre dakikada verebileceği su olarak belirtilmiş bir durum olabilir.bu resimde işaretlemiş olduğum 0,2 bar ne manaya gelir arkadaşlar?
bir kombiciye telefon açıp sordum durumu anlattım bu kombinin 2 barda dahi çalışacağını söyledi bana. zaten daha evvelde aynen 2 barda çalışıyordu yıllarca kullandık. bana birde dedi yeni kombi felan alma ben iddia ederim tesisatta sorun var ister byamak merkez servis gelsin isterse 50 tane özel servis gelsin çözemez dedi bu sorunu. (yahu basınçta hiç bir problem yok aynı debi duştada var) şeytan diyor gir iddaya diğer evde nasıl olsa tadilat olacak sök ordaki aristonu getir tak buraya çalışırsa vur kafasına çalışmaması için imkan yok. çünkü diğer evde daha düşük basınçta ve koç vuruşu denen durum var hidroforda banamısın demiyor adi ariston uno)

sizlerin diğer konudaki demiş olduğunuz testleri ve dediğiniz ayarı yaptığını sanmıyorum zira eski servis gibi elinde cihazı yoktu. eski servisin elinde binbir türlü cihaz vardı ama sanırım oda 3 yollu vanadaki sorunu tespit edememişti. bana anında hem su basınç düşürücü ve ona bağlı bir batarya bir t. musluğu artı servis masrafı ettirdi. iyi bir insandı ama hepsi boştu bu masrafın. gerçi servislerin efendiliğnden sorun yokta. birde çözüme ulaşabilseler.

http://youtu.be/IZuXumQEhzY

bu videoda sizlerin söylemiş olduğu çekvalf önerdiğiniz tesisattaki koç vuruşu bumudur? sizlerin yazılarını okuduktan sonra defalrca denedim. sadece birkez denk geldim üstüne tekrar defalarca deneme yaptım bu durumu görmedim. zaten sizler suyu kapatınca yükseliyor koç vuruşu meselesini diyorsunuz. oysaki burda su açılınca yükseldi. zaten bir tutukluk sonucu olduğunu düşünüyorum basınç kapayınca 1,5 bardan aşağı düşmedikten sonra olan bir durum. tekrar video yüklemek istemiyorum buraya. dolu video var elimde kesinlikle rastlamadım bu duruma. yanlız birgün diğer evdeki suyun nekadar dengesiz aktığını kapıdaki basınç düşürücüden görüntüleyip buraya işleyeceğim.

kimse kusura bakmasın ama bir kombi ile bukadar uğraşılmaz. klimakombi biraderin dediği gibi para almanın sanırım kolay yolu bulunmuş. diycem ama saygısızlık yok işiniçinde bence biraz boşvermişlik var. işi bitirmediysen almıycaksın o parayı arkadaş diycem onuda diyemiyorum emeklerini gözümle gördüm. ama nediyim isim koyamıyorum. kötü bir niyetim yokki benimde sadece sorunumu gidermek istiyorum. 3 yollu vana değişti gene aynı sorun sürüyor. plakalı eşanjöre ntc lere kadar değişip denendi yok aynı. bence çok basit bir eksiklik var hemde çok basit birşey çıkacak ama nasıl çözülecek bakalım.

ustalar ben şimdi bu yazıyı kendi servisime kadar atıcam umarım sonuç alırım çünkü artık bir kuruş bile masraf etmek istemiyorum. istemesemde gidip en ucuz kombiyi alacağım. sizce servisle iddaya girsem kendi evimdeki aristonu söktürsem getirip bağlatsam bu eve nedersiniz. gelde delirme gene koca sayfayı doldurdum el yardım ustalar. alptuğ56 görürse gene benle kafa bulacak. birolu düşünemiyorum bile.

uzun bir mesaj ve inan kafam allak bullak oldu bir sürü rakkam basınc servis yorumu tesisatçı yorumu hidrofor konusunda ek bilgiler elektronik sistemler falan filan ama anladığımı şöyle bir sağlamasını alırsak. anladığım kadarıyla evinizde mutfak ve banyo lavobolarında rahatlıkla sıcak su kullandığınız halde duş kısmını açtığınızda sıcak suda sorunla karşılaşıyorsunuz normalde kombi ustası arkadaşımızın yorumuna katılmamak elde değil doğru bir tespit yapmış su akış şalterinin kontrol edilmesi lazım yalnız şöyle bir durum daha var evin her yerinde sıcak su kullanabiliyorken eğerki duşta sorun yaşıyorsanız kullandığınız duş armatürünün delikleri bu durumda önemlidir eğerki delik sayısı veya büyüklükleri su akış hızını düşürüyorsa da bu sorunlada karşılaşabilirsiniz bence ilk önce yapmanız gereken su akış şalterini değiştirmek bana kalırsa bu değişimle sorununuz ortadan kalkacak çünkü su akış şalterindeki defarmasyon bu sorunlara sebep olabilir birde o kullanma klavuzundaki bilgilerdeki basınç değerleri değilde su debisi değerleri önemlidir ordaki basınç farklılıkları ister istemez debiyi etkileyecektir bence işe su akış şalterini değiştirmekten başlayın saygılar kolay gelsin......
_____________________________

ASIL ÖNEMLİ OLAN DOST EDİNİLEBİLMEKTE

DÜŞMANINI ANANDA DOĞURUR.........


 
142 Mesaj
5 Kasım 2012; 23:53:44 

ya arkadaşlar bir daha elime demirdöküm vinto arızası gelirse kabul etmeyeceğim ya bu ne arkadaş ya kesekağıdı kadar bir yere bütün parçaları yerleştirmişler eşanjör sökecem sanki doğum yaptım cihazın su basınç sivici arızalanmış su yok diye fazla su basmışlar doğal olarak emniyet ventilinden damlatmaya başlamış bir tane sivir zeka gelmiş emniyet ventilinin yay gerilimini yükselterek damlamayı kesmiş tabi su basıncı yine düşük göründüğü için kullanıcıda vermiş suyu vermiş suyu sonuç plaka eşanjörün bağlantı yerlerinden sızdırmaya başlamış aynı sivri zeka gelmiş plaka eşanjör bağlantı vidalarını sıkmış tabi sonuç olarak plaka eşanjörün bağlantı yeri bombe yapmış ve ikinci su basımında ise kombinin bütün parçaları su içinde (allahtan kart kısmına girememiş ) uzun uğraşlar sonucu plaka eşanjörü değiştirdim baktım basınç şalteri bozuk onu değiştirdim sonrada su türbünü bozuk onuda değiştirdim yahu değiştir değiştir bitmiyor en sonunda yaptım ama valla illallah dedirtti canımı burnuma getirdi ilk defa bir kombiden bu kadar nefret ettim sadece paylaşmak istedim bu gün sonunda kurtuldum o kombiden şu anda sorunsuz çalışıyor kombinin sahibi istediğim paradan fazlasını verdi helali hoş olsun dedi o bile acıdı benim halime vallahi içler acısı bir durumdur bu gülmemek için zor tutuyorum kendimi :))))))
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

ASIL ÖNEMLİ OLAN DOST EDİNİLEBİLMEKTE

DÜŞMANINI ANANDA DOĞURUR.........


 
808 Mesaj
6 Kasım 2012; 9:33:07 

quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi


quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

orgaz veya yıldızgaz marka piyasada mevcut tüpçüler bile satıyor
Selamun aleyküm,

ne güzel bilgi paylaşıyorsunuz kendi aranızda. Esasen arada atışmalarınız da hoş ancak yapmasanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Her ustanın kendi çapında iyi bildiği, az bildiği veya hiç bilmediği şeyler olabilir. Mühim olan birbirimizin bilgilerinden mümkün olduğunca istifade etmektir.

Ben de buraya bir soru sormak için girdim, ancak bilgim olsun diye bütün mesajları da tek tek okudum. Bu mesajınıza da okurken rastladım zaten.

Kimse kusursuz değildir. Her türlü noksandan münezzeh olan yalnız Allah (c.c.)'dir. Ben lise mezunuyum ve eğitimim bilgisayar üzerine değil ancak ne üniversite bilgisayar bölümü mezunu insanlar tanıdım ki bana format nedir gibi basit soruları bile sordular. Ben de onların bildiğini bilemem, onlar da işin teorisini okulda çok iyi öğrenmişlerdir belki.

Lütfen aranızda kırıcı sözler ile atışmaktan ziyade bu şekilde fikir paylaşımı yapın. Her ikinizin de buradaki amacı hem insanlara yardım etmek (para almadan, tarif ederek de sorun çözdürüyorsunuz çoğu zaman) hem de eğer uzaktan yapılamayacak bir şey ise müşteri kazanmak. Bu şekilde birbirinizi kırmadan devam etmenizi istirham ediyorum. Bunda sizler de dahil herkese bir fayda olacaktır.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________4134 Mesaj
6 Kasım 2012; 9:40:13 

quote:

ısıtma sorunları
uzun bir mesaj ve inan kafam allak bullak oldu bir sürü rakkam basınc
servis yorumu tesisatçı yorumu hidrofor konusunda ek bilgiler elektronik
sistemler falan filan ama anladığımı şöyle bir sağlamasını alırsak.
anladığım kadarıyla evinizde mutfak ve banyo lavobolarında rahatlıkla sıcak
su kullandığınız halde duş kısmını açtığınızda sıcak suda sorunla
karşılaşıyorsunuz normalde kombi ustası arkadaşımızın yorumuna katılmamak
elde değil doğru bir tespit yapmış su akış şalterinin kontrol edilmesi
lazım yalnız şöyle bir durum daha var evin her yerinde sıcak su
kullanabiliyorken eğerki duşta sorun yaşıyorsanız kullandığınız duş
armatürünün delikleri bu durumda önemlidir eğerki delik sayısı veya
büyüklükleri su akış hızını düşürüyorsa da bu sorunlada karşılaşabilirsiniz
bence ilk önce yapmanız gereken su akış şalterini değiştirmek bana kalırsa
bu değişimle sorununuz ortadan kalkacak çünkü su akış şalterindeki
defarmasyon bu sorunlara sebep olabilir birde o kullanma klavuzundaki
bilgilerdeki basınç değerleri değilde su debisi değerleri önemlidir ordaki
basınç farklılıkları ister istemez debiyi etkileyecektir bence işe su akış
şalterini değiştirmekten başlayın saygılar kolay gelsin......


sevgili kardeşim, Allah razı olsun cevabınız için. bir gün evvel şu konuya
yazmıştım

forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=67695906

http://i.imgur.com/pshe6.png

yetiştirebilirsem videoda eklerim demiştim kombi ustası arkadaşa. güzel
kardeşim güzel açıklama yapmışsınız evet ben uzun yazıyorum karışık oluyor
ama işte ne edersiniz meslekten olmayınca. birde tam açıklam yapma huyum
var:))

hocam siz nerdesiniz bu kombi ustası gelmez zaten:)) klimakombi arkadaş
çanakkaledeymiş bari istanbuldaysanız anadolu yakasındaysanız siz gelin
diycem:))

güzel kardeşim duşun bataryasıda yeni duşbaşlığıda şuan yetiştirebilrisem
buraya video işliycem (ama dün dediğim video değil zaten o videodaki durum
sizin dediğinize denk geliyor. aynen sizin demiş olduğunuz debi
olayını bana eca söylemişti 3 litre suyu ne kadar zamanda doldurduğuna dair
video çektirmişti. ve debi başka basınç başka demişlerdi ben onu
anlayamamıştım dünkü yazımdada dilim dönmediği için yazamadım.)

dün 3 litrelik kap bulamadığım için o videoyu çekemdim başka bir video
çektim.

elimde eski video var fakat mutfaktaki evye bataryasından çekmiştim ozaman.
basınç regülatörüde 2,5 bara ayarlıydı hemde. hatta net 2,5 bile değildi.
özellikle bu şekilde çekmiştim videoyu eca ya inat. (bana boşun basınç regülatörünü değiştirttikleri için. ve bu şekli ile okey verdiler. onlara 3 barda çektim dedim. artık yanlışmı yaptım bilmiyorum.

şimdi yetiştirebilirsem eski ve dün çektiğim videoyu ekliyim. hastane
evraklarını hazırlamam lazım öğlene yakın hastane randevusu için. erken
kalktım evraklar çorba gibi hep. aksi durumda gene tahlil vs
tekrarlattırıyorlar malum. yazamazsam bu akşam eklerim.

http://youtu.be/0dkRa4yBy5Q

banyo bataryası ve duş başlığı.

bu basınç yetmezmi acaba ben eski hususi diğer evdeki duş başlığını getirdim acaba bu başlıktan su azmı geliyor diyerek. fark yok hatta daha evvel bir başka başlığı özellikle deliklerini genişletmiştim onuda denedim. değişen bir şey yok.

http://youtu.be/P86NSB6SOzc

eca ya gönderdiğim video. 3sn de başlayıp 32 sn bitiyor 1-2 sn taşma ve ölçü değiştirme 27-28 sn.

inşaAllah çözeriz şu durumu. peki birader bu arıza okadar gizli bir arızamı zira denmez ustalara şu usta şunu söyledi şeklinde. ben birkez mecbur kaldım ondada utandım söylediğime. o kabahatte kombi ustasının:)) gerçi haklıydı söyletmekte o sözü. ama olmuyor işte adama dedim bak bir arkadaş var eğitimden tanırmışsınız zaten kendisini. bir görüştüreyim sizi dedim. (aslında işin içinde ukalalık felan yok ama öyle görülüyor işte bir tür. halbuki çözülemeyen bir durum varken neden olsun. ama insan kendisini düşüncesiz görgüsüz gibi hissediyor işte bir taraftan.) yani bunu zaten göremiyorlarsa ortadada bir dolu edilen masraf var. gerçekten düşündürücü bir durum ustalık açısından. inanın ben bir taraftan arızanın orda bile çıkmasını istemiyorum bir taraftan ki, o ustalarada ayıp olmasın bu kadar ince düşünüyorum zaman zaman delirip olmadığı yazsamda.

bu arada 2003 te taktırdığım kombi ustasının kalite demiş olduğu pompanın resmini aldım. pompayı baymak emeklisi servis 2011 de yenimi takdırdın diyor diğer son gelen servisin bir elemanı ise pompanın ömrüde dolmuş olabilir diyor. halbuki pompayı aldığım firma bana dedi Allah ömür verirse 20 yıl sonra getir bozulursa ogünün rakamından geri iade alırım beni dinle demişti Allah razı olsun. aha 10 yılına bastı hemen hemen. yani bukadar tesadüfi olmamalı. ok en olmadık yerden arıza çıkar tesadüflerinde her işte tesadüflerinde önemi büyüktür tabiki. ama tesasat komple bakırken bu kalitede pompanında en son peteğe kadar canavar gibi alt üst neredeyse aynı derecede suyu çevirebiliyorsa dırlıtı mırıltı yok yağ gibi çalışıyor. sanırım pompanın ömrü bitmiş demekte biraz tesadüf olur.

buda yine kombi ustası arkadaşa işleyeceğim dediğim kombinin iç resmi üçyollu valf yeni değişti. özellikle işledim bu durumu dikkat edilirse kombinin altında baya oksit var. oda baymağın eski merkez servisinin suçu. su kaçağı bulmak için orayı gevşettiler tam sıkamamışlar çok az kaçaktan dolayı bu şekle gelmiş sanırım. asıl amaçları kombi revizyon istiyor diye sökmekti 2005 veya 2006 da eşanjörler dolmuş dediler söküp bakıma alalım dediler. hala çalışıyor kombi ve kesinlikle eşanjörlerde bir durum yok dedi son 2 servis. ama baymak emeklisi 2003 te kombiyi komle revizyon eden serviste 2011 başında sökülmesi gerekir demişti:(( mesajı uzatmak istemiyorum zaten vaktimde yok ama resmi özellikle koydumki sizinde görüşünüzü alayım diğer arkadaşlarda görsünler.bu resimde google görsellere hediye olsun. aynı kombinin resmi yok hemen hemen. baya uzadı gene mesaj. kafamda durudu ama her iki yönden uzadı. inanın saat 6:30 gibi başladım anca bitirdim. çok teşekkür ettim sn kardeşim. artık burdaysanız bir bakın derim. nediyim kombi ustası kardeşim gelmiyor işte cevap bile yok çağırcam diye:)) Allah razı olsun ondanda bana bir video aldırdı 2. videoyuda çektim gönderdim dönüş yapmadı ona ama ordan arızayı bana yakalattı arkadaş gerçekten tebrikler. tüm arkadaşlara teşekkür ederim klimakombi ustamında çok faydası oldu. ama bu aralar gözükmüyor yine sanırım yoğun işleri. bende klima topiğine giremiyorum. klimakombi hocam. geçen gün arkadaşa sormuşsunuz ayarlı gaz regülatörü bende onlardan 4-5 adet vardı eski mesleğimden dolayı dükkandan kalma hepsi hurdaya gitti. görünce dedim bak dursaydı işe yarardı kargo yapardım size hediye olarak:)) herkeze selamlar.
Buna gelen 1 yanıtı gör.


831 Mesaj
6 Kasım 2012; 10:20:22 

Selamlar,

Demirdöküm Neva model kombim var, cihazı alalı 2.5 yıl oldu. Bugün cihaz hata verdi ve çalışmamaya başladı.

Hata ise ekranda F12 yazıyo ve cihazı açıp kapatınca, reset atınca yine aynı F12 hatası görünüyor. Bu hatanın açılımı ise düşük voltajmış.
Müşteri hizmetlerini aradım sorun için aç kapat reset at gibi bir şeyler söylediler hepsini yaptığımı söyledim o zaman servis yönlendirmesi yapalım dediler, bunun meali ise yüklü bir rakam çıkartmak. :(

Acaba sorun ne olabilir, evde düşük voltajlık bir durum yok, her şey normal çalışıyor.

Fikir verebilirseniz sevinirim..
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________

Ben MsDos çağından geliyorum.


 
718 Mesaj
6 Kasım 2012; 15:21:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kombici06

sevgili arkadaşlar kış başlangıcında cihazlarda beliren ısıtmama sorunlarının geneli üç yollu vana sorunlarıdır. üç yollu vana devreyi tam kapayamazsa ısınan suda kombi içinde yoğuşmaya sebeb olur ve bu ısı yoğuşması peteklere aktarılamadığından olduğu yerde devinim yaparken aşırı ısı emniyet ventili yada ntc sini devreye sokmuş olur cihaz soğuduğunda yeniden çalışmayı deneyecektir. üç yollu vana devreyi tam açamazsa kalörifer yanıyor gözükür ancak kalöriferlere su aktaramaz buda cihazın kısa süreli yanıp sönme periyodlarına girmesine sebeb oluryani randımansız yanış söz konusudur. buda cihazın sürekli devreye girip çıkmasıyla yada yüksek ısı ikaz ışığını yakmasıyla kimi kombilerde ise hiç bir uyarı vermeden sadece kombiyi kilitlemesiyle anlaşılır ntc yada cihaz resetlendiğinde tekrar çalışmayı deneyecektir. üç yollu vananın sökülüp temizlenmesi yada iç takımlarının değiştirilmesi sorunu çözecektir. ancak tesisatı çok kirli olan bir sistemde bu parça tekrardan çok kısa bir sürede takılı kalacaktır. sistemdeki suyun temiz olmasıda bu sorunla karşılaşma periyodunu uzatacaktır. saygılarımla.

Servis arızalara baktıgı kadar radyatörden dolaşan suyun zamanla degişmesi gerektigini müşteriye anlayacagı şekilde izah etmeli ve düşük bir üçretle bu işi yapmalıdır diye düşünüyorum su ne kadar temiz olursa suyla calışan parcaların ömrü uzun olur .ama servis kombi haricinde pek iş yapmak istemiyor ancak akıl veriyor suyu degiştir nasıl degiştirsin bir tesisatcı cagırsan hepten berbat eder,su olmayınca kombi bir işe yaramaz benzinsiz araba gibi saygılarımla,
_____________________________

İSTANBUL___2012 HONDA CİVİC (FB7) BEYAZ ELEGANT A/T BRC MY11 LPG KİTİ


4085 Mesaj
6 Kasım 2012; 18:48:45 

quote:

Orijinalden alıntı: 486 DX2

Selamlar,

Demirdöküm Neva model kombim var, cihazı alalı 2.5 yıl oldu. Bugün cihaz hata verdi ve çalışmamaya başladı.

Hata ise ekranda F12 yazıyo ve cihazı açıp kapatınca, reset atınca yine aynı F12 hatası görünüyor. Bu hatanın açılımı ise düşük voltajmış.
Müşteri hizmetlerini aradım sorun için aç kapat reset at gibi bir şeyler söylediler hepsini yaptığımı söyledim o zaman servis yönlendirmesi yapalım dediler, bunun meali ise yüklü bir rakam çıkartmak. :(

Acaba sorun ne olabilir, evde düşük voltajlık bir durum yok, her şey normal çalışıyor.

Fikir verebilirseniz sevinirim..


f 12 resetle düzelmezse kart arızasıdır tamir olmaz deyişecek
_____________________________4085 Mesaj
6 Kasım 2012; 18:50:48 

quote:

Orijinalden alıntı: 9köysevgili kardeşim, Allah razı olsun cevabınız için. bir gün evvel şu konuya
yazmıştım

forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=67695906

http://i.imgur.com/pshe6.png

yetiştirebilirsem videoda eklerim demiştim kombi ustası arkadaşa. güzel
kardeşim güzel açıklama yapmışsınız evet ben uzun yazıyorum karışık oluyor
ama işte ne edersiniz meslekten olmayınca. birde tam açıklam yapma huyum
var:))

hocam siz nerdesiniz bu kombi ustası gelmez zaten:)) klimakombi arkadaş
çanakkaledeymiş bari istanbuldaysanız anadolu yakasındaysanız siz gelin
diycem:))

güzel kardeşim duşun bataryasıda yeni duşbaşlığıda şuan yetiştirebilrisem
buraya video işliycem (ama dün dediğim video değil zaten o videodaki durum
sizin dediğinize denk geliyor. aynen sizin demiş olduğunuz debi
olayını bana eca söylemişti 3 litre suyu ne kadar zamanda doldurduğuna dair
video çektirmişti. ve debi başka basınç başka demişlerdi ben onu
anlayamamıştım dünkü yazımdada dilim dönmediği için yazamadım.)

dün 3 litrelik kap bulamadığım için o videoyu çekemdim başka bir video
çektim.

elimde eski video var fakat mutfaktaki evye bataryasından çekmiştim ozaman.
basınç regülatörüde 2,5 bara ayarlıydı hemde. hatta net 2,5 bile değildi.
özellikle bu şekilde çekmiştim videoyu eca ya inat. (bana boşun basınç regülatörünü değiştirttikleri için. ve bu şekli ile okey verdiler. onlara 3 barda çektim dedim. artık yanlışmı yaptım bilmiyorum.

şimdi yetiştirebilirsem eski ve dün çektiğim videoyu ekliyim. hastane
evraklarını hazırlamam lazım öğlene yakın hastane randevusu için. erken
kalktım evraklar çorba gibi hep. aksi durumda gene tahlil vs
tekrarlattırıyorlar malum. yazamazsam bu akşam eklerim.

http://youtu.be/0dkRa4yBy5Q

banyo bataryası ve duş başlığı.

bu basınç yetmezmi acaba ben eski hususi diğer evdeki duş başlığını getirdim acaba bu başlıktan su azmı geliyor diyerek. fark yok hatta daha evvel bir başka başlığı özellikle deliklerini genişletmiştim onuda denedim. değişen bir şey yok.

http://youtu.be/P86NSB6SOzc

eca ya gönderdiğim video. 3sn de başlayıp 32 sn bitiyor 1-2 sn taşma ve ölçü değiştirme 27-28 sn.

inşaAllah çözeriz şu durumu. peki birader bu arıza okadar gizli bir arızamı zira denmez ustalara şu usta şunu söyledi şeklinde. ben birkez mecbur kaldım ondada utandım söylediğime. o kabahatte kombi ustasının:)) gerçi haklıydı söyletmekte o sözü. ama olmuyor işte adama dedim bak bir arkadaş var eğitimden tanırmışsınız zaten kendisini. bir görüştüreyim sizi dedim. (aslında işin içinde ukalalık felan yok ama öyle görülüyor işte bir tür. halbuki çözülemeyen bir durum varken neden olsun. ama insan kendisini düşüncesiz görgüsüz gibi hissediyor işte bir taraftan.) yani bunu zaten göremiyorlarsa ortadada bir dolu edilen masraf var. gerçekten düşündürücü bir durum ustalık açısından. inanın ben bir taraftan arızanın orda bile çıkmasını istemiyorum bir taraftan ki, o ustalarada ayıp olmasın bu kadar ince düşünüyorum zaman zaman delirip olmadığı yazsamda.

bu arada 2003 te taktırdığım kombi ustasının kalite demiş olduğu pompanın resmini aldım. pompayı baymak emeklisi servis 2011 de yenimi takdırdın diyor diğer son gelen servisin bir elemanı ise pompanın ömrüde dolmuş olabilir diyor. halbuki pompayı aldığım firma bana dedi Allah ömür verirse 20 yıl sonra getir bozulursa ogünün rakamından geri iade alırım beni dinle demişti Allah razı olsun. aha 10 yılına bastı hemen hemen. yani bukadar tesadüfi olmamalı. ok en olmadık yerden arıza çıkar tesadüflerinde her işte tesadüflerinde önemi büyüktür tabiki. ama tesasat komple bakırken bu kalitede pompanında en son peteğe kadar canavar gibi alt üst neredeyse aynı derecede suyu çevirebiliyorsa dırlıtı mırıltı yok yağ gibi çalışıyor. sanırım pompanın ömrü bitmiş demekte biraz tesadüf olur.

buda yine kombi ustası arkadaşa işleyeceğim dediğim kombinin iç resmi üçyollu valf yeni değişti. özellikle işledim bu durumu dikkat edilirse kombinin altında baya oksit var. oda baymağın eski merkez servisinin suçu. su kaçağı bulmak için orayı gevşettiler tam sıkamamışlar çok az kaçaktan dolayı bu şekle gelmiş sanırım. asıl amaçları kombi revizyon istiyor diye sökmekti 2005 veya 2006 da eşanjörler dolmuş dediler söküp bakıma alalım dediler. hala çalışıyor kombi ve kesinlikle eşanjörlerde bir durum yok dedi son 2 servis. ama baymak emeklisi 2003 te kombiyi komle revizyon eden serviste 2011 başında sökülmesi gerekir demişti:(( mesajı uzatmak istemiyorum zaten vaktimde yok ama resmi özellikle koydumki sizinde görüşünüzü alayım diğer arkadaşlarda görsünler.bu resimde google görsellere hediye olsun. aynı kombinin resmi yok hemen hemen. baya uzadı gene mesaj. kafamda durudu ama her iki yönden uzadı. inanın saat 6:30 gibi başladım anca bitirdim. çok teşekkür ettim sn kardeşim. artık burdaysanız bir bakın derim. nediyim kombi ustası kardeşim gelmiyor işte cevap bile yok çağırcam diye:)) Allah razı olsun ondanda bana bir video aldırdı 2. videoyuda çektim gönderdim dönüş yapmadı ona ama ordan arızayı bana yakalattı arkadaş gerçekten tebrikler. tüm arkadaşlara teşekkür ederim klimakombi ustamında çok faydası oldu. ama bu aralar gözükmüyor yine sanırım yoğun işleri. bende klima topiğine giremiyorum. klimakombi hocam. geçen gün arkadaşa sormuşsunuz ayarlı gaz regülatörü bende onlardan 4-5 adet vardı eski mesleğimden dolayı dükkandan kalma hepsi hurdaya gitti. görünce dedim bak dursaydı işe yarardı kargo yapardım size hediye olarak:)) herkeze selamlar.

sorun nedir unuuttum cepten ararsanıoz yardımcı olurum
_____________________________4085 Mesaj
6 Kasım 2012; 18:56:58 

quote:

Orijinalden alıntı: ısıtma sorunları

ya arkadaşlar bir daha elime demirdöküm vinto arızası gelirse kabul etmeyeceğim ya bu ne arkadaş ya kesekağıdı kadar bir yere bütün parçaları yerleştirmişler eşanjör sökecem sanki doğum yaptım cihazın su basınç sivici arızalanmış su yok diye fazla su basmışlar doğal olarak emniyet ventilinden damlatmaya başlamış bir tane sivir zeka gelmiş emniyet ventilinin yay gerilimini yükselterek damlamayı kesmiş tabi su basıncı yine düşük göründüğü için kullanıcıda vermiş suyu vermiş suyu sonuç plaka eşanjörün bağlantı yerlerinden sızdırmaya başlamış aynı sivri zeka gelmiş plaka eşanjör bağlantı vidalarını sıkmış tabi sonuç olarak plaka eşanjörün bağlantı yeri bombe yapmış ve ikinci su basımında ise kombinin bütün parçaları su içinde (allahtan kart kısmına girememiş ) uzun uğraşlar sonucu plaka eşanjörü değiştirdim baktım basınç şalteri bozuk onu değiştirdim sonrada su türbünü bozuk onuda değiştirdim yahu değiştir değiştir bitmiyor en sonunda yaptım ama valla illallah dedirtti canımı burnuma getirdi ilk defa bir kombiden bu kadar nefret ettim sadece paylaşmak istedim bu gün sonunda kurtuldum o kombiden şu anda sorunsuz çalışıyor kombinin sahibi istediğim paradan fazlasını verdi helali hoş olsun dedi o bile acıdı benim halime vallahi içler acısı bir durumdur bu gülmemek için zor tutuyorum kendimi :))))))

demirdöküm vinto milenium plus protherm btv modelleri aynı cihazlardır ilk başta zor gelir ama aslında çok söküp takması kolaydır
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________831 Mesaj
6 Kasım 2012; 21:45:48 

Kart değişti 150 TL'ye patladı. Kart neden tamir olmuyor olduğunu duymuştum?
_____________________________

Ben MsDos çağından geliyorum.


 
156 Mesaj
6 Kasım 2012; 23:51:55 

akış şalteri ile flow switch aynı anlama gelir ikisi farklı değildir.
_____________________________

HVAC


 
156 Mesaj
7 Kasım 2012; 0:00:50 

9köy abi senin kombiye bakmadan birşey söylemek mümkün değil. ne söylesek yanlış olur. sen ne güzel videolar koymuşsun senden ricam şu kombinin iç kapağınıda aç yanma odası ve alev gözükür biçimde banyodanda duş başlığı konumunda suyu aç şu kombiyi bir videoya çek bakalım cihaz modulasyon yapıyor mu görelim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

HVAC


4085 Mesaj
7 Kasım 2012; 0:17:42 

arkaşın dediği gibi bu kombi piyasadaki en çok olan ve beyaz eşya tamircilerinin bile yaptığı cihazdır bu cihazda çözülemeyecek sorun yok
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________4134 Mesaj
7 Kasım 2012; 4:05:38 

quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

9köy abi senin kombiye bakmadan birşey söylemek mümkün değil. ne söylesek yanlış olur. sen ne güzel videolar koymuşsun senden ricam şu kombinin iç kapağınıda aç yanma odası ve alev gözükür biçimde banyodanda duş başlığı konumunda suyu aç şu kombiyi bir videoya çek bakalım cihaz modulasyon yapıyor mu görelim.

estağfriullah kardeşim. ben dediğiniz videoyuda çekerim bri kazç gün içinde umarım yakalarız aksilik ya 2 kez son servis geldiğinde düzgün çalışmıştı ancak 3.sünde tespit ettik gene damarı tutarsa videoayu çekmem daha uzun olabilir:)) her halukarda yakalarım yanlız. zaten 2-3 hafta hastanelerdeyim gene. şimdide sinirden uyuyamadım dışarıdan özellikle temizliğini bilmediğiniz büfe ve çiğ köftecilerden yemek yemeyiniz. yeğen çok kötü mikrop kapmış üstünüze afiye onunla uğraşıyoruz sabah gene göütürücem hastaneye.
Buna gelen 2 yanıtı gör.


4134 Mesaj
7 Kasım 2012; 4:10:39 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

arkaşın dediği gibi bu kombi piyasadaki en çok olan ve beyaz eşya tamircilerinin bile yaptığı cihazdır bu cihazda çözülemeyecek sorun yok

quote:

sorun nedir unuuttum cepten ararsanıoz yardımcı olurum

ararım kardeşim sen yeterki gel. hemen sıkıştırmamda kalk gel diyerek. yaklaşık 2-3 haftayı bulabilir çocuğun tedavisi peşi sıra annem endoskopi olacak lenfoma hastası. bu arada sorun çıkarmazsa kombi serbset bir gün ayarlarız

dediğin gibi piyasada en bol bulunan kombi yani bundaki sorun çözemiyorlarsa düşünmek gerek yani:))


4134 Mesaj
7 Kasım 2012; 4:22:24 

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy


estağfriullah kardeşim. ben dediğiniz videoyuda çekerim bri kazç gün içinde umarım yakalarız aksilik ya 2 kez son servis geldiğinde düzgün çalışmıştı ancak 3.sünde tespit ettik gene damarı tutarsa videoayu çekmem daha uzun olabilir:)) her halukarda yakalarım yanlız. zaten 2-3 hafta hastanelerdeyim gene. şimdide sinirden uyuyamadım dışarıdan özellikle temizliğini bilmediğiniz büfe ve çiğ köftecilerden yemek yemeyiniz. yeğen çok kötü mikrop kapmış üstünüze afiye onunla uğraşıyoruz sabah gene göütürücem hastaneye.

yazmayı unuttum ekliyim suyu ılıştırma yaparkende detaylı çekerim videoyu hem. çünkü bundan önce gelen servis arkadaş tüm musluklar akarken bile elindeki cihazlarla modülasyon ayrını yapıyordu sanırım adam 2-3 kez aynı şekilde teslim etti gitti ertesi gün gene aynı oluyordu. sonrasında ayar iyice bozuldu sanırım. kombiyi açınca çok geç devreye giriyordu.

peşi sıra yeni servis 3 yolluyu değiştirdi. gene geç devreye giriyordu adam geldi tekrar bir ayr yaptı düzeldi ertesi gün gene aynı sonra tekrar geldi inat gibi yapmadı birdaha o hatayı üstelik duştaki sorunda göstermedi kendisini sonra tekrar edince yien geldi servis suçu tesasata buldu. ama tesisatta anormallik olsa o basınçat su gelirmi videolardan belli işte. beyse kombiustası arkadaş bir el atsın bakalım hayırlısıyla.
Buna gelen 1 yanıtı gör.


4085 Mesaj
7 Kasım 2012; 9:58:50 

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy


estağfriullah kardeşim. ben dediğiniz videoyuda çekerim bri kazç gün içinde umarım yakalarız aksilik ya 2 kez son servis geldiğinde düzgün çalışmıştı ancak 3.sünde tespit ettik gene damarı tutarsa videoayu çekmem daha uzun olabilir:)) her halukarda yakalarım yanlız. zaten 2-3 hafta hastanelerdeyim gene. şimdide sinirden uyuyamadım dışarıdan özellikle temizliğini bilmediğiniz büfe ve çiğ köftecilerden yemek yemeyiniz. yeğen çok kötü mikrop kapmış üstünüze afiye onunla uğraşıyoruz sabah gene göütürücem hastaneye.

geçmiş olsun
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________248 Mesaj
7 Kasım 2012; 16:34:20 

merhaba arkadaşlar yukarıda bi yerlerde okudum sakın olaki WD40 tarzı yağlayıcılar ile rulman yatak yağlamayın !

bunlar sentetik bazlı yağlardır hem yüksek ısılara dayanmaz hemde kimyevi özelliklerinden ötürü gres ve normal yağın çözünmesini sağlar wd 40 ve türevleri paslı vidaları ve bağlantı elemanlarınıı açmak içindir bakkaldan alacağınız 1 tl lik makine yağı mineraldir fan rulmanlarını lütfen onunla yağlayınız

aksi taktirde yağlayıcı diye geçen sıvılar ile yaptiğiniz rulman ve yatak yağlaması 2-3 AY BİLEMEDİNİZ 6 ay içersinde rulmanı yada yatağı tamamen bozmuş olacaktır

SAYIGLARIMLA
Uğur DÖNMEZER
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

KOMBİ KLİMA SOĞUTMA HASSAS KONTROLLÜ ve MERKEZİ KLİMA SİSTEMLERİ marabası ikl.soğ teknikeri


292 Mesaj
7 Kasım 2012; 23:40:53 

Sayın ustalar benim de bir sorum var sizlere. 4 yıldır Ferroli new elit f24 kullaniyorum evimde. Cesitli sorunlar yasadim geldi gecti. Fakat bir turlu banyo suyu sicakligi sorunu bitmiyor. Dogrusunu soylemek gerekirse simdiye kadar basarili bir sicak su performansina sahip kombiyle hic karsilasmadim. Belki benim beklentilerim yuksektir.

Kombimizin sicak su ayari 40 derecede. Banyo yaparken su sicakligi 3-4 dakikalik peryotta tekrar eden bir sinus egrisi ciziyor. Tepe degeri 45-46 dereceleri bulurken taban degeri 34 dereceye kadar inebiliyor. Anlayacaginiz yikandigimiz su surekli olarak 10 derecelik bir salinim yapiyor. Bu durum rahatsiz edici ama en azindan banyo yapmamizi engellemiyor.

Cihazin garantisi devam ediyor. Gecen yil ayni sorun icin servisi cagirdigimda karti degistirip gittiler. Bu cihazin kartlari bir turlu stabil hale gelmemis diye okudum biryerlerde sanki. Simdi tekrar arasam yine bir kart degisimi ile gecip gidebiliriz. Fakat sanki sorun farkli gibi geliyor bana. Yapilacak bir ayar ile kombinin verdigi sicak su araligi daha net ayarlanabilir mi ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________4134 Mesaj
8 Kasım 2012; 0:04:32 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası


geçmiş olsun

Allah razı olsun kardeşim.


 
142 Mesaj
8 Kasım 2012; 0:49:33 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası


demirdöküm vinto milenium plus protherm btv modelleri aynı cihazlardır ilk başta zor gelir ama aslında çok söküp takması kolaydır

eyvallah üstad bu gün ikincisine gittim bu sefer gözüm kapalı söktüm valla proterme gittim. buda ne anlama geliyor :) ilk kombi bayağı iyi bir eğitim vermiş bana :)))))
_____________________________

ASIL ÖNEMLİ OLAN DOST EDİNİLEBİLMEKTE

DÜŞMANINI ANANDA DOĞURUR.........


4085 Mesaj
8 Kasım 2012; 10:40:48 

quote:

Orijinalden alıntı: xargs

Sayın ustalar benim de bir sorum var sizlere. 4 yıldır Ferroli new elit f24 kullaniyorum evimde. Cesitli sorunlar yasadim geldi gecti. Fakat bir turlu banyo suyu sicakligi sorunu bitmiyor. Dogrusunu soylemek gerekirse simdiye kadar basarili bir sicak su performansina sahip kombiyle hic karsilasmadim. Belki benim beklentilerim yuksektir.

Kombimizin sicak su ayari 40 derecede. Banyo yaparken su sicakligi 3-4 dakikalik peryotta tekrar eden bir sinus egrisi ciziyor. Tepe degeri 45-46 dereceleri bulurken taban degeri 34 dereceye kadar inebiliyor. Anlayacaginiz yikandigimiz su surekli olarak 10 derecelik bir salinim yapiyor. Bu durum rahatsiz edici ama en azindan banyo yapmamizi engellemiyor.

Cihazin garantisi devam ediyor. Gecen yil ayni sorun icin servisi cagirdigimda karti degistirip gittiler. Bu cihazin kartlari bir turlu stabil hale gelmemis diye okudum biryerlerde sanki. Simdi tekrar arasam yine bir kart degisimi ile gecip gidebiliriz. Fakat sanki sorun farkli gibi geliyor bana. Yapilacak bir ayar ile kombinin verdigi sicak su araligi daha net ayarlanabilir mi ?

ara servisi cihazına modulasyon ayarı yapsınlar
_____________________________ 
802 Mesaj
8 Kasım 2012; 16:15:02 

Size bir sorum olacak bosch kablosuz oda termostatım var. Verici ekranında alarm işareti yanıp sönüyor. Bilgi ekranına girdiğim zaman tanımlı alıcı yok hata mesajı beliriyor. Kombi çalışmıyor. Alıcıyı nasıl tanıtabilirim?
_____________________________ 
1 Mesaj
8 Kasım 2012; 20:48:44 

Kombi ustası şimdi ben de senden yardım istiyorum. Demirdöküm Neva marka Kombimiz var. 2009 da alındı. Sorun şöyle: Sıcak suyu açtığımda kombi ateşlemeyi bazan yapıyor bazan yapamıyor yani damla işareti bazan çıkıyor bazanda çıkmıyor buda demek oluyorki suyu bazan ısıtıyor bazanda ısıtmıyor. suyu ısıttığında ise bazan belli bir derecede takılıp kalıyor. sorun ne olabilir?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________4085 Mesaj
9 Kasım 2012; 0:02:46 

quote:

Orijinalden alıntı: meral ölçücü

Kombi ustası şimdi ben de senden yardım istiyorum. Demirdöküm Neva marka Kombimiz var. 2009 da alındı. Sorun şöyle: Sıcak suyu açtığımda kombi ateşlemeyi bazan yapıyor bazan yapamıyor yani damla işareti bazan çıkıyor bazanda çıkmıyor buda demek oluyorki suyu bazan ısıtıyor bazanda ısıtmıyor. suyu ısıttığında ise bazan belli bir derecede takılıp kalıyor. sorun ne olabilir?

%90 kart %10 ntc sensör arızası
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
30 Mesaj
9 Kasım 2012; 8:26:23 

Merhabalar, demirdöküm kalisto kombim var. Ne olduysa birden digital ekranı felan gitti. Elektrik var, kontrol ettik, fakat sanki kombiye hiç elektrik gitmiyor gibi hareket yok. Acaba bu kombilerde hep bahsedilen kart sorunu mu? Yardımcı olursanız sevinirim. (İstanbul-Avcılar)
Buna gelen 1 yanıtı gör.


4085 Mesaj
9 Kasım 2012; 10:02:30 

quote:

Orijinalden alıntı: myaman

Merhabalar, demirdöküm kalisto kombim var. Ne olduysa birden digital ekranı felan gitti. Elektrik var, kontrol ettik, fakat sanki kombiye hiç elektrik gitmiyor gibi hareket yok. Acaba bu kombilerde hep bahsedilen kart sorunu mu? Yardımcı olursanız sevinirim. (İstanbul-Avcılar)

kart arızası kart tamir edilecek
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
30 Mesaj
9 Kasım 2012; 10:27:03 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası


kart arızası kart tamir edilecek


Peki hocam bize maliyeti ne olur?


4085 Mesaj
9 Kasım 2012; 10:54:19 

PM ATILDI
_____________________________356 Mesaj
9 Kasım 2012; 16:23:57 

Merhabalar ustam ECA Confeo kombinin ön paneli nasıl açılıyor bana bir tarif edebilirmisin termostadı bağlayacağım bir türlü açamadım / sağ alt ve sol altta iki vida var söktüm onları ama genede açılmadı.. saygılar
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Nasıl Yaşarsan Öyle ÖLÜRSÜN,
Nasıl ÖLÜRSEN Öyle Dirilirsin.

PANASONİC TXP42GW20E NEO PLAZMA


4085 Mesaj
9 Kasım 2012; 16:34:21 


quote:

Orijinalden alıntı: Forza Kartal

Merhabalar ustam ECA Confeo kombinin ön paneli nasıl açılıyor bana bir tarif edebilirmisin termostadı bağlayacağım bir türlü açamadım / sağ alt ve sol altta iki vida var söktüm onları ama genede açılmadı.. saygılar

vidaları sök panel geçmedir kendine doğru çek< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________356 Mesaj
9 Kasım 2012; 16:56:44 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustasıvidaları sök panel geçmedir kendine doğru çek

Ustam vidaları söktüm sol tarafı tutan bir şeyok sağ taraf sanki bir şey tutuyor gibi kırılır diyede fazla asılmıyorum...yada ben beceriksizim, sadece göstergelerin olduğu kısım aşağıya doğru eğilmiyormu ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Nasıl Yaşarsan Öyle ÖLÜRSÜN,
Nasıl ÖLÜRSEN Öyle Dirilirsin.

PANASONİC TXP42GW20E NEO PLAZMA


 
55 Mesaj
9 Kasım 2012; 18:03:19 

Selamlar, birkaç ay önce buderus marka kombi bağlattık . Musluktan sıcak su gelmeye başladıktan sonra fazla su harcamamak için musluğu biraz kısınca kombi sıcak suyu kesiyor. Buderus kullanan iki kişiye sordum onlar bizimki öyle değil dediler. Şu an evde değilim modelide aklımda değil ama sanırım markası şöyle ( Buderus U 042-24 Kw Eco Dijital 20.000 Kcal-h Hermatik Kombi ) . Bu sorun kombideki bir ayardan mdırı yoksa arıza mı var sizce ? Duş alırken mecburen çok fazla su harcıyoruz.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________4085 Mesaj
9 Kasım 2012; 19:17:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Forza Kartal


Ustam vidaları söktüm sol tarafı tutan bir şeyok sağ taraf sanki bir şey tutuyor gibi kırılır diyede fazla asılmıyorum...yada ben beceriksizim, sadece göstergelerin olduğu kısım aşağıya doğru eğilmiyormu ?

altta ve üstte vidalar var onları sök paneli kendine doğru çek
_____________________________4085 Mesaj
9 Kasım 2012; 19:25:07 

quote:

Orijinalden alıntı: CDY

Selamlar, birkaç ay önce buderus marka kombi bağlattık . Musluktan sıcak su gelmeye başladıktan sonra fazla su harcamamak için musluğu biraz kısınca kombi sıcak suyu kesiyor. Buderus kullanan iki kişiye sordum onlar bizimki öyle değil dediler. Şu an evde değilim modelide aklımda değil ama sanırım markası şöyle ( Buderus U 042-24 Kw Eco Dijital 20.000 Kcal-h Hermatik Kombi ) . Bu sorun kombideki bir ayardan mdırı yoksa arıza mı var sizce ? Duş alırken mecburen çok fazla su harcıyoruz.

sorun olduğunu zannetmiyorum cihaz tek eşanjörlü olduğu için sıcak su biraz geç gelir onun flow sivici bu
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________