Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kombi arızaları forumda baya dağılmış durumda bir başlık altında toplamak istedim.

benim kombi baymak petekte sorun yok.mutfaktan akan su yeterince ısınırken en uzak olan banyo ılık,kombi ustası batarya arızalı değiştir dedi.
    bu konuda yardım rica ediyorum şimdiden tşk.

istanbul3750 bu mesajı paylaştı
  • insanların aklına su petek temizleme olayını soktularya baskada bisey demiyorum artık.yazık günah valla.Her yıl falan petek temizlenmez.Belkide hiç temizlenmez.Kombininiz pompasını bakdırın peteklerin reglaj ayarını yapın.Petek temizleme işi yüzünden kombilerin pompasını bozuyolar.Peteginizin içinden cıkan siyah suya falanda aldanmayın.Cıkması normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: lede

quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

en son sorumda şu olsun 53 dereceye getirmiştim petekleri ama duş alıp çıktım peteklere dokundum daha tam anlamıyla ısınmamıştı? sıcak suyun banyo ve musluklarda kullanılması petekleri bukadar etkilermi?

Kombiler aynı anda hem sıcak su hem de kalorifer devresi ısıtma işini yapamaz.

yine bilmediğin konuda yorum yapmışsın lede ama ben sana bu işi öğreteceğim bu gidişle neyse konuya gelince tek eşanjörlü kombi sıcak su ve radyatörleri aynı anda ısıtabilir çitf eşanjörlü kombiler ise hangisinden komut gelirse onu ısıtır ikisini aynı anda ısıtamaz boylerli cihazlar ise bünyesinde her zaman sıcak su tutar
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gprsnedir

quote:

65 tl ist içi fiyatımız

dostum bilgilisin seni anlıyorum burası bir forum bilgini paylaşmıcaksan cevap yaz şukadara yaparım falan demen insanları tedirgin eder ve abuk subuk yorumlar cıkar bir sen forumdaki insanlara biraz daha hesaplı yapabilirsin

eyw dostum ancak sezonun başında özel indirim yaparız foruma

İşin ehlinin aramızda olması ve yardımcı olması gerçekten güzel klavyene sağlık,
    sen servissin kombilerim eksi ve artısını satandan çok daha iyi bilirsin
    1- Nitromix nasıl bir kombi artı ve eksileri(1,5 aydır kullanıyorum genelde ne arıza çıkarıyorlar)
    2-Kombi olarak (yoğuşmalı) daha az arıza çıkaran nitelik olarakta daha kaliteli ve güvenli malzeme kullanan bir kaç marka önermeni istiyorum bana mümkünse.
    Öncelikle f/p önemli

yoğuşmalı kombi olarak sorunsuz uzun yıllar kullacağınız tek kombi vaillant turbotec dir başka modelde önermem cihazların malzeme ve performansda piridir demirdöküm ferroli viessman eca bosch bunlar fason cihazlardır

Cevap için teşekkürler abd1984 sizinde işin ehli olduğunuz belli
    Vaillant sitesi çorba gibi aradığını bulmak zor ve karışık.Siz vaillant turbotec derken,Ecotec Plus 296/3-5 mı demek istediniz eğer bu değilse ilgili bir, iki link veririmisin?Değerlendirmeye alacağım o açıdan istiyorum.

vaillant turbotec'lerin hepsi hermetik yoğuşmalı değilki?

http://www.kombi.com/index.php?cat=VAILLANT-Hermetik-Kombi--13

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canturkkara -- 1 Mart 2012; 11:41:32 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gprsnedir

quote:

65 tl ist içi fiyatımız

dostum bilgilisin seni anlıyorum burası bir forum bilgini paylaşmıcaksan cevap yaz şukadara yaparım falan demen insanları tedirgin eder ve abuk subuk yorumlar cıkar bir sen forumdaki insanlara biraz daha hesaplı yapabilirsin

eyw dostum ancak sezonun başında özel indirim yaparız foruma

İşin ehlinin aramızda olması ve yardımcı olması gerçekten güzel klavyene sağlık,
    sen servissin kombilerim eksi ve artısını satandan çok daha iyi bilirsin
    1- Nitromix nasıl bir kombi artı ve eksileri(1,5 aydır kullanıyorum genelde ne arıza çıkarıyorlar)
    2-Kombi olarak (yoğuşmalı) daha az arıza çıkaran nitelik olarakta daha kaliteli ve güvenli malzeme kullanan bir kaç marka önermeni istiyorum bana mümkünse.
    Öncelikle f/p önemli

yoğuşmalı kombi olarak sorunsuz uzun yıllar kullacağınız tek kombi vaillant turbotec dir başka modelde önermem cihazların malzeme ve performansda piridir demirdöküm ferroli viessman eca bosch bunlar fason cihazlardır

Cevap için teşekkürler abd1984 sizinde işin ehli olduğunuz belli
    Vaillant sitesi çorba gibi aradığını bulmak zor ve karışık.Siz vaillant turbotec derken,Ecotec Plus 296/3-5 mı demek istediniz eğer bu değilse ilgili bir, iki link veririmisin?Değerlendirmeye alacağım o açıdan istiyorum.

vaillant turbotec'lerin hepsi hermetik yoğuşmalı değilki?

http://www.kombi.com/index.php?cat=VAILLANT-Hermetik-Kombi--13

ecotec serisi

• ntc sol bloğun üstündedir ntc yi deyiştir yine su soğursa üç yollu motoru deyişecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

ntc sol bloğun üstündedir ntc yi deyiştir yine su soğursa üç yollu motoru deyişecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

üç yollu motor nerde onun tam olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxfenerlixxx

Merhaba arkadaşlar benimde kombiyle birkaç sorunum var.Öncelikle kombi marka ve modeli BAYMAK & BRÖTJE HEIZUNG STAR EXTRA bunu belirteyim.Kombimin ekranında uyarı veriyor bu uyarı 03E şeklinde yanıp sönüyor.1,5 ay öncede aynı hatayı vermişti teknik servisi aradım geldiler bacayla ilgili bir sorunmuş bir parçasını değiştirdiler çalışmaya başladı ama bugün tekrar aynı arızayı verdi bu neden kaynaklanır?Apartmanda aynı marka kombiyi o kadar kullanan kişi var ama bir tek benimki bu kadar arıza veriyor anlamadım gitti

öncelikle bu cihaz kombilerin piri diyebileceğimiz cihazlardan biridir sorunun ise bacalı ise baca tıkalı çekmiyor veya termik veya karttaki roleler arızalı hermetik ise prosestat ve veya kartdaki roleler arızalı
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xxxfenerlixxx

Merhaba arkadaşlar benimde kombiyle birkaç sorunum var.Öncelikle kombi marka ve modeli BAYMAK & BRÖTJE HEIZUNG STAR EXTRA bunu belirteyim.Kombimin ekranında uyarı veriyor bu uyarı 03E şeklinde yanıp sönüyor.1,5 ay öncede aynı hatayı vermişti teknik servisi aradım geldiler bacayla ilgili bir sorunmuş bir parçasını değiştirdiler çalışmaya başladı ama bugün tekrar aynı arızayı verdi bu neden kaynaklanır?Apartmanda aynı marka kombiyi o kadar kullanan kişi var ama bir tek benimki bu kadar arıza veriyor anlamadım gitti

öncelikle bu cihaz kombilerin piri diyebileceğimiz cihazlardan biridir sorunun ise bacalı ise baca tıkalı çekmiyor veya termik veya karttaki roleler arızalı hermetik ise prosestat ve veya kartdaki roleler arızalı
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Üstad öncelikle teşekkürler cevabın için..Kombi bacalı evet baca çekmiyor olabilir demissin ya üstad yaw dediğim gibi 1.5 ay önce gene aynı sorunu verdi teknik servis gelip değiştirdi yani tıkanma olayı bu kadar sık olur mu?Bir diğer dediğin karttaki roleler arızalı derken ben kendim açsam içini yapabilirmiyim?He bide üstadım bacayı bir kaç defa tokatlayınca kendine geliyor bazen ama birkaç saat idare ediyor tekrar aynı hatayı veriyor bunun sakıncası var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetakan24

merhaba
    bende bosch B1 RDW 2411 H kombi var.ama sadece şofben olarak kullanıyorum.sıcak suyu açınca bir süre sonra C1 arızası(fan veya dif.basınç şalteri arızası) veriyor.dif.basınç şalterine, hortumu çıkarıp hava üfleyince kombi çalışıyor.üflemeyi kesince duruyor.sizce sebebi ne olabilir. bu arada dif.basınç şalteri arızalı diye yenisini taktım ama oda aynı şekilde.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler..

senin büyük ihtimal kart arızalı çok tamir ettik ondan c1 arızası veriyordu fan rolesinde arıza vardı
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

quote:

merhaba
    bende bosch B1 RDW 2411 H kombi var.ama sadece şofben olarak kullanıyorum.sıcak suyu açınca bir süre sonra C1 arızası(fan veya dif.basınç şalteri arızası) veriyor.dif.basınç şalterine, hortumu çıkarıp hava üfleyince kombi çalışıyor.üflemeyi kesince duruyor.sizce sebebi ne olabilir. bu arada dif.basınç şalteri arızalı diye yenisini taktım ama oda aynı şekilde.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler..

senin büyük ihtimal kart arızalı çok tamir ettik ondan c1 arızası veriyordu fan rolesinde arıza vardı
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

hocam prosestatı kendisi emince çalışıyor diyor. kartta arıza olması mümkün değil gibi gözüküyor. ya prosestat yada ventüri arızalı diye düşünüyorum.

• Merhabalar,

Monotermik, tek devre (kalorifer veya kullanım suyu) ısıtması; bitermik ise hem kalorifer hem de kullanım suyu ısıtması anlamındadır. Dolayısıyla bitermik eşanjör, iki devreyi de ısıtan tek eşanjör demektir.

http://www.alarko-carrier.com.tr/Dosya/YararliBilgiler/KombiNedir/KombiNedir.swf

İyi forumlar!..
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Merhabalar,

Monotermik, tek devre (kalorifer veya kullanım suyu) ısıtması; bitermik ise hem kalorifer hem de kullanım suyu ısıtması anlamındadır. Dolayısıyla bitermik eşanjör, iki devreyi de ısıtan tek eşanjör demektir.

http://www.alarko-carrier.com.tr/Dosya/YararliBilgiler/KombiNedir/KombiNedir.swf

İyi forumlar!..

teşekkürler tam da bundan bahsetmiştim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

quote:

quote:

merhaba

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

hocam prosestatı kendisi emince çalışıyor diyor. kartta arıza olması mümkün değil gibi gözüküyor. ya prosestat yada ventüri arızalı diye düşünüyorum.

sorun kartta çıktı 250 tl istediler.yaptırmadım daha sonra 150 tl ye başka yere yaptırdım.muhtemelen arkadaşında dediği gibi fan rolesi arızalı galiba.ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: erakan

quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

quote:

Orijinalden alıntı: erakan

merhaba arkadaşlar, Demirdöküm Kalisto marka kombim var. Sabah baktığımda hiç çalışmıyordu, su ısıtması vs. de yapmıyordu, ekranında hiç bir şey (hata kodu, ısı derecesi, vs.) gözükmüyordu. Kendi sigortasını açıp kapattım, kendi anahtarından kapatıp açtım fakat herhangi bir değişiklik omadı. Sigortanın çıkışına baktım, elektrik var. Fakat Kombiyi açmadım. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir, bir fikir verebilir misiniz? Güç katı arızası vs. olabilir mi? Yada bakmak gereken başka noktalar var mı?

not: Ben yaparım şu kadar lira diye mesaj atmayın lütfen.

hocam kartı söküp bakabilirsen cam sigorta ve ptc ye bakacaksın... cam sigorta yanık ise sök kartı her hangi bir elektronikçiye götür güç devresini kontrol ettir. ptc patlak cam sigorta sağlam ise zaten kombi sigorta attırır sürekli bu gibi durumda ptc yi sök çalışmaya devam ama ptc söktüğün için bir dahaki sefere kartı korumaz. yani önce bir sök bak cam sigorta yanıksa yerine yenisi sakın takma hemen bir elektronikçiye götür.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Merhaba Hocam, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, kombinin içine bu gece baktım. Kapağı açtım, karta ulaştım, fakat kartı, yuvasından nasıl çıkarılabileceğini bulamadım. Kartı kombiden sökerken hangi adımları takip etmemiz gerekir?

Elimde fenerle, devre üzerinde göz gezdirdim ve FSD 210 (http://www.datasheetcatalog.org/datasheet2/0/00zed5qlakopwtjweir7lyi0wowy.pdf ) entegresinin drain bacağında bir karartı gördüm, bunun dışında başka bir şeye rastlayamadım. Sigorta sağlamdı ve PTC bu açıdan bakınca da sağlam gözüküyordu. Kartın resmini de çektim aşağıdaki gibi. Sizce sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

hocam kartı önce soketlerini söküp sonra üzerinde vidalar var arada öyle sökeceksin kablolarıda söktüğün yere dikkat et sigortayıda kapatmadan yapma bu işi.
    elektronikten çok anlamam tecrübeyle bir kaç birşey öğrendim sadece sen onu televizyon tamircisine götür. bazen yapıyorlar. malzemesi kolay bulunan birşey ise.

• quote:

Orijinalden alıntı: cceylan22

quote:

3 sene önce aldığım ECA confeo plus kombimi kışın 15 tatilde 1 hafta tatildeyken soğuk havalarda kapatıp elektrik fişini çekip gittim. Tatil dönüşü kombi sürekli arıza çıkarmaya başladı. Önce seyrek aralıklarla başlayan arıza resetleyince geçiyor birsüre daha idare ediyordu. Ancak zamanla çok sık aralıklarla arıza vermeye başladı. 4 - 5 ve 10 nolu arıza kodları ekranda gözüküyor . En çok 5 nolu kod yanıyor sonra 4 çok nadirde 10 . İstanbul Avcılardaki eski ECA servisi daha yeni bıraktılar yetkili servisi tanıdığımdır aynı zamanda , kartın değişmesi lazım dedi . Ancak imkanım olmadığı için yaptıramadım bayadır. Kart tamiri yapanların olduğunu duydum . Bu işlem sağlıklı mıdır ? ikincisi ise kaç liraya malolur ?

Lütfen yardım.

Sayın Kombi ustası , lütfen benim sıkıntımla ilgili bir fikriniz yada bilginiz varsa yardımcı olunuz .

bahsetdiğiniz arızalar kart arızası gibi yalnız bu cihazın kart tamiri pek dikiş tutmuyor yenisi 340 tl
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

3 sene önce aldığım ECA confeo plus kombimi kışın 15 tatilde 1 hafta tatildeyken soğuk havalarda kapatıp elektrik fişini çekip gittim. Tatil dönüşü kombi sürekli arıza çıkarmaya başladı. Önce seyrek aralıklarla başlayan arıza resetleyince geçiyor birsüre daha idare ediyordu. Ancak zamanla çok sık aralıklarla arıza vermeye başladı. 4 - 5 ve 10 nolu arıza kodları ekranda gözüküyor . En çok 5 nolu kod yanıyor sonra 4 çok nadirde 10 . İstanbul Avcılardaki eski ECA servisi daha yeni bıraktılar yetkili servisi tanıdığımdır aynı zamanda , kartın değişmesi lazım dedi . Ancak imkanım olmadığı için yaptıramadım bayadır. Kart tamiri yapanların olduğunu duydum . Bu işlem sağlıklı mıdır ? ikincisi ise kaç liraya malolur ?

Lütfen yardım.

http://www.kombikarttamircisi.com/Eca-Confeo-Plus-Kombi-Karti-Tamiri-AAsidKT20-ECA

Aynı şehirdesiniz arayın gelsinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Lütfen yardım.

http://www.kombikarttamircisi.com/Eca-Confeo-Plus-Kombi-Karti-Tamiri-AAsidKT20-ECA

Aynı şehirdesiniz arayın gelsinler.

Hocam Teşekkürler . Bu verdiğiniz servisle bir görüşeyim bakalım neticesi ne olacak , burada paylaşırım inşaallah.

• Merhaba arkadaslar,

Kiraci bulundugum evdeki vaillant vuw tr202/2-5 r1 model kombi arizalandi. Arada f28 ariza kodu veriyor. Cakmak sembolune basip resetleyince bazen duzeliyor bazen duzelmiyor. Isi dugmesini saga sola cevirince (dereceyi arttirip azaltinca) bazen calisiyor. Bazen de isi dugmesini sonuna kadar cevirince calisiyor. Su anda sorun yok ancak son bir haftada bu sorunu bir kac kez yaptigi icin iyi bir bakima ihtiyaci var diye dusundum. Sonra neler oluyor oralarda diye kapagini actim ve asagida verdigim linkteki manzara ile karsilastim. Bu resimdeki cihazin bu halde olmasi soruna neden olmus olabilir mi?
    Elim biraz alet tutar, bu parcayip alip degistirsem sorun cozulur mu? Ya da servis + parca tahminen ne kadar tutar?

Resmi ekleyebilir miyim bilmiyorum, telefonumdan yukledim. Link asagida;
    http://imageshack.us/photo/my-images/803/img2012071900082.jpg/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

Merhaba arkadaslar,

Kiraci bulundugum evdeki vaillant vuw tr202/2-5 r1 model kombi arizalandi. Arada f28 ariza kodu veriyor. Cakmak sembolune basip resetleyince bazen duzeliyor bazen duzelmiyor. Isi dugmesini saga sola cevirince (dereceyi arttirip azaltinca) bazen calisiyor. Bazen de isi dugmesini sonuna kadar cevirince calisiyor. Su anda sorun yok ancak son bir haftada bu sorunu bir kac kez yaptigi icin iyi bir bakima ihtiyaci var diye dusundum. Sonra neler oluyor oralarda diye kapagini actim ve asagida verdigim linkteki manzara ile karsilastim. Bu resimdeki cihazin bu halde olmasi soruna neden olmus olabilir mi?
    Elim biraz alet tutar, bu parcayip alip degistirsem sorun cozulur mu? Ya da servis + parca tahminen ne kadar tutar?

kireç baş düşmanımız iyi bir servise bakım yaptırmanızı öneririm..

• quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

Merhaba arkadaslar,

resimdeki türbin üstü kireç sızıntısı her cihazda nadiren görülür sorun teşkil etmez sizin sorununuz elektronik kart veya prosestat arızası

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.