DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Volkswagen Amarok mu Nissan Navara mı?
91
Cevap
1
Favori
23.556
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> Volkswagen Amarok mu Nissan Navara mı?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      1303 Mesaj
      25 Ocak 2012 16:49:57
      Arkadaşlar iki araç arasında kaldık. Bu iki aracın artıları ve eksileri nelerdir?

Bir araba aldık başımıza gelmeyen kalmadı.

http://forum.donanimhaber.com/m_68413227/tm.htm
    • Yüzbaşı
      252 Mesaj
      25 Ocak 2012 17:22:24
      bende merak etmekteyim bilen kullanan arakadaş yokmu acaba ?...........

• Yarbay
      8092 Mesaj
      25 Ocak 2012 17:29:16
      konuyu bir inceleyin isterseniz belki yardımcı olur

http://forum.donanimhab..._amarok//tm.htm#51862456

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com
    • Binbaşı
      1303 Mesaj
      25 Ocak 2012 19:08:49
      quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

konuyu bir inceleyin isterseniz belki yardımcı olur

http://forum.donanimhab..._amarok//tm.htm#51862456

Bu konuyu okumuştum teşekkürler. Navara ve Amarok kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum.

• Yarbay
      8517 Mesaj
      25 Ocak 2012 19:10:59
      Nissan Fransız olduğu için baştan eleyin. Amarok da tamamen gösteriş ve sidik yarışı ürünü. Amarok bir deney, birkaç sene içinde üretimi durabilir bile. Pickup alacaksanız ya L200 alın, ya da Hilux. Gerçi yeni Hilux'ların kalitesi eskisi gibi değil deniliyor fakat bakmakta yarar var. Ama L200 kafadan götürür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1303 Mesaj
      25 Ocak 2012 19:21:48
      Sizce 4x2 almam ileride 2. elde (satarken) sıkıntı yaşatır mı? Birde 4x4 ün çok eksikliğini yaşarmıyım. (Dağa taşı çok gezen birisiyim)

• Yüzbaşı
      390 Mesaj
      25 Ocak 2012 19:23:25
      quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Nissan Fransız olduğu için baştan eleyin. Amarok da tamamen gösteriş ve sidik yarışı ürünü. Amarok bir deney, birkaç sene içinde üretimi durabilir bile. Pickup alacaksanız ya L200 alın, ya da Hilux. Gerçi yeni Hilux'ların kalitesi eskisi gibi değil deniliyor fakat bakmakta yarar var. Ama L200 kafadan götürür.

Nissan fransız mı hocam?

Bu ülke için geçerli bir motto: kral çıplaksa sizin de soyunmanız gerekir.
    • Yarbay
      8517 Mesaj
      25 Ocak 2012 19:26:40
      quote:

Orijinalden alıntı: ilysblc

Alıntıları Göster

Nissan fransız mı hocam?

Evet, çoğunluk hissesi Renault'ta. O QQ'deki 1.5 dci Renault'un motoru.

4x2 yolda iyidir, 4x4 özellikle karda ve gevşek zeminde. Pickup'larda 4x4 ile 4x2'nin yüksekliği pek değişmez genelde. O yüzden o farkı göz ardı ediyorum. Bir de ikisi arasında vergi farkı olacaktır. Ama büyük çoğunluk arazide geçecekse 4x4 alır, üzerindeki lastikler eskiyince yola da gelecek bir AT lastik alırsınız. Bu arada, reklamlarına bakarak Amarok'la araziye girebileceğinizi düşünmeyin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 25 Ocak 2012; 19:27:44 >

• Binbaşı
      1303 Mesaj
      25 Ocak 2012 19:30:15
      Sizce amarokun ne gibi eksileri var yürür sistemi mi zayıf?

• Yarbay
      2606 Mesaj
      25 Ocak 2012 19:30:17
      Arkadaşım Amarok un çok iyi yol tutuşu olduğunu düşünüyorum, bir tanesi viraja 160 ile falan girip beni sollamıştı aracın acayip bir gidişi var, eminim arazide de performansı iyidir

• Yarbay
      11043 Mesaj
      25 Ocak 2012 22:06:28
      quote:

Orijinalden alıntı: postal58

Arkadaşım Amarok un çok iyi yol tutuşu olduğunu düşünüyorum, bir tanesi viraja 160 ile falan girip beni sollamıştı aracın acayip bir gidişi var, eminim arazide de performansı iyidir

Aynen, geçen gün bir tanesi virajda hepimizi geçip gitti

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
      VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
      Ford Fiesta 1.5 TDCI Trend
      Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      25 Ocak 2012 22:09:55
      l200 olmadı yeni ranger konu uzun .öncelikleriniz ne amaçla kullanacağınız belli değil.

• Yüzbaşı
      295 Mesaj
      25 Ocak 2012 22:23:58
      L 200

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      25 Ocak 2012 23:30:51
      Pathfinder alın keyfinize bakın

• Yarbay
      2470 Mesaj
      26 Ocak 2012 00:06:48

quote:

Orijinalden alıntı: postal58

Vay be

• Yüzbaşı
      591 Mesaj
      26 Ocak 2012 00:48:55
      Öncelikle Hangisini Alırsanız Alın Hayırlı Olsun. Nissan Pick up lar Türkiye ye Geldi Geleli İlk Kasasından Beri Babamın Favori Aracı Arka Kasadan Dolayı. Şu Anda Uzun Şasi Navaraya Biniyor. Amarokları Bilmiyorum Ama Navara Bana Göre Türkiyede ki En İyi Pick up ( Amerikanları Katmıyorum ) Alıcaksanız Kesinlikle Ama Kesinlikle 4x4 Alın. Bundan Önceki Aracımız 4x2 ydi Ne Yol Tutuşu Güzeldi Ne Yolda Gidişi Güzeldi Ama Bu Uzun Şasi Araçlar Çok Farklı. Yakıt Olarakta İyi Yakıyorlar Bizim Araç 450 kr Yakıyor. Otomatik Vites de Gayet Güzel Geçişlerde Hissettirmiyor.

500px |
      Canon 5D Mark III |
      Canon EF 17-40mm F4 USM L IS | Canon EF 24-70mm F2.8 USM L Usm | Canon EF 70-200mm F4.0 IS L USM | Canon 50mm F1.8 II | Canon Speedlite 580EX II Flash |

Vanguard Auctus Plus 283AT Tripod + SBH-100 | B+W Circular Polarize 77mm | B+W ND 110 77mm | Case Logic SLRC- 206 |
    • Yarbay
      2316 Mesaj
      26 Ocak 2012 01:05:35
      quote:

Alıntıları Göster

4x2 yolda iyidir, 4x4 özellikle karda ve gevşek zeminde. Pickup'larda 4x4 ile 4x2'nin yüksekliği pek değişmez genelde. O yüzden o farkı göz ardı ediyorum. Bir de ikisi arasında vergi farkı olacaktır. Ama büyük çoğunluk arazide geçecekse 4x4 alır, üzerindeki lastikler eskiyince yola da gelecek bir AT lastik alırsınız. Bu arada, reklamlarına bakarak Amarok'la araziye girebileceğinizi düşünmeyin bence.

Motordan dolayı Nissan Fransızsa Ford da Fransız Volvo da Fransız BMW de Fransız olur.

• Yarbay
      2957 Mesaj
      26 Ocak 2012 01:05:40
      ISUZU D-MaX ten gerisi hikaye gerçek pick up çılar bu araca biner.

Kanunlar Örümcek Ağına Benzer, Büyük Sinekler Delip Geçer, Küçük Sinekler takılıp Kalır.
    • Yarbay
      4620 Mesaj
      26 Ocak 2012 01:10:28
      Navara bu segmentte kendini kanıtlamış bir isim. Amarok alıp da macera aramaya gerek yok

• Yarbay
      8517 Mesaj
      26 Ocak 2012 07:32:36

quote:

Orijinalden alıntı: osencag

Alıntıları Göster

Motordan dolayı Nissan Fransızsa Ford da Fransız Volvo da Fransız BMW de Fransız olur.

Ne ilgisi var? İlk cümlemi tekrar okuyun.

• Binbaşı
      1788 Mesaj
      26 Ocak 2012 08:08:38
      quote:

Alıntıları Göster

Renaul2, Nissan %45, Nisaan da Renault!'nun %15 hissesine sahip. %15'ler birbirini götürürse, özel olarak Renault, Nissan'ın 3'te 1'ine sahiptir çoğunluk hissesine değil.

Ne la bu? La ne bu? Bu ne la? Ne bu la? La bu ne?
    • Yarbay
      4802 Mesaj
      26 Ocak 2012 08:11:35
      quote:

1. Nissan, Fransız değil, Fransa da da hissesi bulunan bir japon.
      2. Safkan japon alman fransız diye bir araç artık yok, Focusta kullanılan 1.6 TDCI motoru, Peugeot 308de, Citroen C4-C5 te, Volvo S40 da hatta TATA da bile kullanılıyor. Diğer parçaları sen düşün artık.

Boykot ederken kimi boykot ettiğimizi bilelim

DH 2001 Üyesi
    • Yarbay
      2557 Mesaj
      26 Ocak 2012 08:11:48
      Ikisinide kullanmadim ama amarok daha kisa yuksek oldugu icin daha heybetli duruyor ayrica navara tanidik yuz amarok alirsan daha degisiklik olur

• Yarbay
      8517 Mesaj
      26 Ocak 2012 08:29:59

quote:

Orijinalden alıntı: ohara

Alıntıları Göster

Renaul2, Nissan %45, Nisaan da Renault!'nun %15 hissesine sahip. %15'ler birbirini götürürse, özel olarak Renault, Nissan'ın 3'te 1'ine sahiptir çoğunluk hissesine değil.

Mantığınıza hayran kaldım.

• Binbaşı
      1303 Mesaj
      26 Ocak 2012 11:29:20
      quote:

Orijinalden alıntı: MMMacit

Öncelikle Hangisini Alırsanız Alın Hayırlı Olsun. Nissan Pick up lar Türkiye ye Geldi Geleli İlk Kasasından Beri Babamın Favori Aracı Arka Kasadan Dolayı. Şu Anda Uzun Şasi Navaraya Biniyor. Amarokları Bilmiyorum Ama Navara Bana Göre Türkiyede ki En İyi Pick up ( Amerikanları Katmıyorum ) Alıcaksanız Kesinlikle Ama Kesinlikle 4x4 Alın. Bundan Önceki Aracımız 4x2 ydi Ne Yol Tutuşu Güzeldi Ne Yolda Gidişi Güzeldi Ama Bu Uzun Şasi Araçlar Çok Farklı. Yakıt Olarakta İyi Yakıyorlar Bizim Araç 450 kr Yakıyor. Otomatik Vites de Gayet Güzel Geçişlerde Hissettirmiyor.

Navara şehir içi mi 450 kr yakıyor yoksa ortalamamı bu değer baya yüksekmiş.

• Yüzbaşı
      591 Mesaj
      26 Ocak 2012 11:48:55
      Şehir İçi Yakıyor Hocam.

500px |
      Canon 5D Mark III |
      Canon EF 17-40mm F4 USM L IS | Canon EF 24-70mm F2.8 USM L Usm | Canon EF 70-200mm F4.0 IS L USM | Canon 50mm F1.8 II | Canon Speedlite 580EX II Flash |

Vanguard Auctus Plus 283AT Tripod + SBH-100 | B+W Circular Polarize 77mm | B+W ND 110 77mm | Case Logic SLRC- 206 |
    • Yarbay
      2039 Mesaj
      27 Ocak 2012 11:02:09
      Volkswagen Amarok capı ve tecrübesi ne ki Nissan Navara'ya rakip olsun derim bu işler tecrübe ile aşılıyor hiç nıssan patrol gördünüz mü yanyana getirin eski modellini Amarok ile farkı orada görünüz, ANDOF'ta hiç vw Amarok yoktur dağa taşa daha gelicek tecrübede olmadığından alınmıyor bir toyata TOYOTA Land Cruiser gibi nıssan patrol gibi kendini arazide kanıtlamadı bakalım ilerki zamanlarda testleri kullanıcı yaptıkça cıkar kokusu

Her zaman aslanları severim çünkü güçü hiç birseye değişmem | 308 e-HDi 1.6 115HP | Sportium
    • Yüzbaşı
      685 Mesaj
      27 Ocak 2012 11:15:42
      bu konu kitlenir :)

• Yüzbaşı
      252 Mesaj
      27 Ocak 2012 11:35:54
      quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Volkswagen Amarok capı ve tecrübesi ne ki Nissan Navara'ya rakip olsun derim bu işler tecrübe ile aşılıyor hiç nıssan patrol gördünüz mü yanyana getirin eski modellini Amarok ile farkı orada görünüz, ANDOF'ta hiç vw Amarok yoktur dağa taşa daha gelicek tecrübede olmadığından alınmıyor bir toyata TOYOTA Land Cruiser gibi nıssan patrol gibi kendini arazide kanıtlamadı bakalım ilerki zamanlarda testleri kullanıcı yaptıkça cıkar kokusu

amarokla patrol ve land cruiser aynı segmentte diiller dolayısıyla karşılaştırmak yanlış olur...........

• Yarbay
      2957 Mesaj
      27 Ocak 2012 12:19:53
      Sorularınaza cevap olur bu videolar

Kanunlar Örümcek Ağına Benzer, Büyük Sinekler Delip Geçer, Küçük Sinekler takılıp Kalır.
    • Binbaşı
      1436 Mesaj
      27 Ocak 2012 13:02:10

2012 Passat TDİ DSG Comfortline

"Nefret Ettiğimiz İşlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz. Bizler Tarihin Ortanca Çocuklarıyız. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bi Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.."
    • Binbaşı
      1800 Mesaj
      27 Ocak 2012 15:36:36
      İşimiz gereği son 10 yıldır Hillux,Ranger ve Navara tecrübelerini edinmiş biri olarak benim görüşüm kesinlikle Navara.2006 da ve 2008 de sıfır olarak 2 kere Navara değiştirdik ve hiç bir çift kabinde Navaranın konforunu ve kalitesini bulamadık.Amarok daha çok yeni ve hiç kullanmadım yalan söylemeyim.Zaten işi gereği çift kabin pick-up kullananların çoğu Nissanı tercih ederler.Sadece Nissanın tek bir kötü yanını söyleyebilirim yakıt tükettimi çok fazla.Bence gidin bütün pickupları test edebilme imkanınız varsa test sürüşüne çıkın,birde Navarayla çıkın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Intel i7 6700 Skylake 3.4 Ghz//MSI B150M Bazooka D4 2133 Mhz//MSI RX 480 GAMING X 8G//Corsair Vengeance 16GB (2x8GB) 2400 Mhz DDR4 // Western Digital Blue 3.5 1TB 64MB 7200Rpm//DARK N10 USB 3.0//Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze//AOC 21.5" G2260VWQ6 1 ms 75Hz FreeSync Gaming Monitör //Samsung 750 EVO 250GB//Logitech G710+ Mechanical Gaming Keyboard//Logitech G502 Spectrum RGB Gaming Mouse

Origin ID : mrhusnu
    • Yüzbaşı
      353 Mesaj
      27 Ocak 2012 17:02:20
      Ben 4 sene Navara kullandım iş için dağ bayır gittim.Gerçekten çok iyi bir araç ama size tavsiyem off road için alacaksanız otomatik vites almayın.

• Yarbay
      6822 Mesaj
      27 Ocak 2012 17:39:12
      amarok vw olduğu için alınır.

• Yarbay
      4495 Mesaj
      27 Ocak 2012 18:08:19

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NapoleonBonaparte -- 27 Ocak 2012; 18:08:42 >

• Yüzbaşı
      277 Mesaj
      27 Ocak 2012 18:14:39
      Otomatik vites sorunu olmasa 1 dk.dusunmeden amarok al derdim kardesim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2011 FORD KUGA POWERSHİFT 2.0 TDCI SELECTIVE
      2008 SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDiS JLX-AL ESP
    • Teğmen
      190 Mesaj
      27 Ocak 2012 22:13:19
      konfor isteyen navara arazi kaabiliyeti isteyen l200,hilux veya amarok alsın.amarok japonlar kadar olmasa da modifiye ile çok iyi performans verebilir.araca uygun arka diferansiyel kilidi istenirse alınabiliyor.
      yalnız koskoca vw aracın farını yaparlen dusterden esinlenmiş, bu çok ilginç geldi.

Yahşi cazibedeki Hulusi beyin dediği gibi hayatta üç şeye gıcık olurum
      1-Babalar gibi dört büyük varken "tek büyük bilmem ne" denmesine
      2-Alamanın en gıytırık arabasına binip diğer markalara burun kıvırılmasına, hakir görülmesine.
      3-Arabanın kalitesi kapısının kapatılmasıyla belli olur ve ya 0-100 kilometreyi kaç saniyede alıyor biliyon mu denmesine.
    • Yarbay
      2039 Mesaj
      28 Ocak 2012 22:53:16
      quote:

Orijinalden alıntı: baracuda05

Alıntıları Göster

amarokla patrol ve land cruiser aynı segmentte diiller dolayısıyla karşılaştırmak yanlış olur...........

Tabikide bende onu vw touareg için dedim, bu model mutlak referans modeli olmak zorunda bu model bu alanlara hitap eden bir model değil, öyle olduğuna inanıyorum ve bu konuda lider olan toyata ve nıssandan sasmam.

Her zaman aslanları severim çünkü güçü hiç birseye değişmem | 308 e-HDi 1.6 115HP | Sportium
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      28 Ocak 2012 23:00:07
      4 çeker tercih edicekseniz Amarok olur sebebi ise 2000 motor olduğundan dolayı vergi avantajı var. Vergi önemsiz ise L200 veya Navara tercih ediniz..

• Yüzbaşı
      440 Mesaj
      29 Ocak 2012 00:32:11
      2005 Yılından beri Pick-up 4x4 Skystar var. Öncellikle bu yıl ve öncesinde olan Nissan dizellerde DTI kullaniliyordu. Arazi Kabiliyetinde L200 ile karsılastıran arkadasları gercekten kınıyorum. L200 dengeli bi araç mı? arazi kabiliyeti olsun. Navara Otomatik Sanzimanlarda arazide cok problem yasandigini biliyorum. Ama siz sehir ici 4x4 kullanacagim az toprak camur derseniz problem yok. 2.5 Dizel DTİ'nin tüketimi 375-450 krs arası degisiyor. Servis bakımından Nissani Tek geçerim. Seffaf gayet ilgililer.
      WV gibi öküzümsü temsilcileri ve servisleri yok.

2500 Liter , 180 HP 401 Torque Nissan Skystar
    • Onbaşı
      31 Mesaj
      29 Ocak 2012 19:26:54
      Avrupa'dan çıkan bir Pick up!:Amarok'u çok beğendim.

-Ölümle yaşamı ayıran çizgi siyahla beyazı ayıramazki her yolun sonunda ölüm olsada sevenleri kimse ayıramazki...

-Ölüm Ne Zaman ve Nereden Gelirse Gelsin; Mezarıma Siyah Beyaz Güller Atılacaksa, Mezar Taşıma BEŞİKTAŞ Yazılacaksa, Böyle Ölüm Hoş Gelsin Sefa Gelsin…
    • Yarbay
      17217 Mesaj
      29 Ocak 2012 19:34:43
      nissan navara derim hem performans olarak çok daha önde
      navaranın 4x4 versiyonlarında 190 ps ve 450 nm motor kullanılıyor
      yanlız şu günlerde yollarda çok sayıda amarok görüyorum görüntü olarak fena bir araç değil ama sırf o u biçiminde çamurlukları bile vazgeçme sebebim olur çok çirkin yapmışlar o kısımlarını

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
      150 ps 320 nm 6 ileri Active Select
    • Yarbay
      6637 Mesaj
      29 Ocak 2012 19:38:16
      silverado diyorum

Bir Volkswagen jettamk4 arabam var iyi anlaşıyoruz.. kız arkadaşım yok hiç olmadı dert mi değil

ben jettama oğlum derim o da benim beklentilerimi yerine getirir.. seni seviyorum oğlum..
    • Yarbay
      3122 Mesaj
      29 Ocak 2012 19:38:46
      Navaranın kasası eskidi yeni araçlara bakın yeni kasalara özellikle.

• Yüzbaşı
      701 Mesaj
      29 Ocak 2012 20:50:21
      Amarok'ta vergi avantajı var ama otomatik vites yok. Vw, Amarok'a Dsg vites koysaydı satışları artardı. Neden bunu düşünemiyorlar anlamadım.

2010 MODEL HYUNDAİ ACCENT ERA TEAM 2HY ABS
    • Binbaşı
      1134 Mesaj
      29 Ocak 2012 21:51:27
      amarok hiç kullanmadım ve binmedim de ondan bişey diyemeyecem.ama işimden dolayı çok şehir dışına çıkar ve insanların bile olmadığı arazilere giderim.buna göre tecrübelerimi anlatırsam herhalde çok yardımım olur sana.

1) arkadaşımda navara vardı ama şehir için olanları otomatik ve 4*2 4*4 altıda yere biraz yakındı arazide kullanılmadı ama şehir için de kesinlikle yol tutuşu falan oldukça iyi ve çift kabin için de konforlu diyebilirim.

2)L200:bence bu tür arabalardan şehir içi sürüş için en iyisi yol tutuşu ve atikliği tabi modeline göre oldukça iyi ama arazi özelliği yol üzerinde ki kadar etkili değil tabi sizde benim girdiğim gibi bir arazilere girmeyeceğiniz için altı biraz yüksek olsun yeter size.konforda güzel ve geniş.

3)dmax:bu araba otomatik ve 4*2 4*4 olan modelini kullandım bu hem içi genişliği hemde konfor olarak bence ideal ama 4*4 özelliği çok iyi değil ama yine diyorum sen alt tarafı patika yolda ufak tefek taşlar olan yerlere en fazla gideceğin için buda işini görür.

4)son olarakta ford ranger:bu tam bir arazi arabası kullandığım model 2008 ve 2,5 motor olan modeliydi kesinlikle arazi için biçilmiş.her arazinin üstesinden geldi bataklık,kayalık, yol hepsinde oldukça başarılı idi.bunda kullanılan motor mazda motoru imiş bunuda nasıl anladın dersen arabanın harareti yükselmiş ve o zaman koltuğa oturan acemi arkadaş fark etmemiş ve gece uyurken bizi uyandırıyor bişey oldu diye sonra bi bakıyoruz motor da çatlama olmuştu.işte böyle kötü bir anımız var bu araba ile ama altını her yere vurduk arazi aracın 5. vitesi vites dişlerinden dolayı atıyordu en son 4. vitesi kullanabiliyorduk ama araba o 4. vitesle 180 olan kadranın 160 na kadar görüyordu ve çok çevikti.

ondan ilk tercihim ranger olur sonra L200 olurdu.

• Yarbay
      3956 Mesaj
      29 Ocak 2012 22:04:03
      Navara

• Yarbay
      4077 Mesaj
      29 Ocak 2012 22:13:47
      Navara veya Ford Ranger Wildtrak tavsiye ederim...

• Binbaşı
      1047 Mesaj
      30 Ocak 2012 10:49:36
      quote:

Alıntıları Göster

kardeş sen kaç defa navara kullandın atıp tutuyorsun bakıyorum ?

buda benim konum ??? http://forum.donanimhaber.com/m_48608742/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darktreys -- 30 Ocak 2012; 10:50:46 >

• Binbaşı
      1047 Mesaj
      30 Ocak 2012 10:58:38
      quote:

Orijinalden alıntı: orgozgur

Alıntıları Göster

Navara şehir içi mi 450 kr yakıyor yoksa ortalamamı bu değer baya yüksekmiş.

benim aracım mud terrain lastikle ile otomatik olmasına rağmen 100km/10 ltre civarında yakıyor şehir içinde... yani 3.81 den mazot alırsanız 38.1 krş oluyor. bazen 100km/4 lt de yaktırıyorum.

konusu burda .

http://forum.donanimhaber.com/m_46629807/tm.htm

sonuç :kullanıma göre değişir ! istersem 20 litrede yaktıırım ben bu araca.

• Onbaşı
      31 Mesaj
      30 Ocak 2012 17:52:25
      quote:

Orijinalden alıntı: sefamegane

Amarok'ta vergi avantajı var ama otomatik vites yok. Vw, Amarok'a Dsg vites koysaydı satışları artardı. Neden bunu düşünemiyorlar anlamadım.

Evet.Amarok'ta otomatik vites olması bir dezavantaj.Olsa iyi olurdu

_

-Ölümle yaşamı ayıran çizgi siyahla beyazı ayıramazki her yolun sonunda ölüm olsada sevenleri kimse ayıramazki...

-Ölüm Ne Zaman ve Nereden Gelirse Gelsin; Mezarıma Siyah Beyaz Güller Atılacaksa, Mezar Taşıma BEŞİKTAŞ Yazılacaksa, Böyle Ölüm Hoş Gelsin Sefa Gelsin…
    • Yarbay
      2761 Mesaj
      30 Ocak 2012 18:02:13
      kullanmadım 2 sinide ama amorak her terste bir cok rakibinden cok cok kötü , lakin güzel bir heybeti var navarada ona keza, oyum navaraya

• Yarbay
      2769 Mesaj
      29 Şubat 2012 19:23:58
      tabikide navara

Mesajlarıma alıntı yapan bazı kimselere cevap vermiyorum.Çünkü çoğu mesajlarınız tahrik içerikli güzel bir cevap verince de logosunda Fenerbahçe olan üye ceza alıyor . Bu kadar net !
    • Yarbay
      3280 Mesaj
      29 Şubat 2012 19:36:22
      bu ikisi içinde navara ama pickup alacak olsam kesinlikle L 200 bakardım. Sizde bir araştırın bence

• Yarbay
      3776 Mesaj
      01 Mart 2012 03:24:14
      navaranın ncap'ten 1 yıldızı bile yok.. yarım yıldızı var

• Binbaşı
      1076 Mesaj
      20 Mart 2012 11:28:39
      quote:

Orijinalden alıntı: ohara

Ben bu hesaba takıldım biraz. Renault ve Nissan'ın piyasa değerlerini bilmiyorum, fakat sanki Renault daha değerli bir firmadır gibi bir algım var. Buradan mantıkla şöyle bir hesap geliyor aklıma.

Örnek Ortaklık öncesi Renault'un piyasa değeri 100 birim olsun. Nissan'ın Piyasa değeri ise 50 birim olsun.

Sizin verdiğiniz hisse dağımı ile Renault => Nissan'ın 22,5 biriminin sahibi oluyor.
      Nissan => Renault'un 15 birim sahibi oluyor.

Renault'un ortaklığı ile değeri 122,5 birim,
      Nissan'ın ortaklığı ile değeri 65 birim oluyor.

Bu hesap ile bile benim gördüğüm resim firmalar birbirine sahip olmak için değil kolayca teknoloji transferi yapabilmek için ortaklık yapmışlar gibi duruyor.

• Yüzbaşı
      662 Mesaj
      20 Mart 2012 12:33:29
      Kullanım amacını bilmiyorum ama böyle iki araç arasında kaldıysanız muhtemelen işiniz yüzünden gerekiyordur, ve ekonomiklik olması da önemlidir. Her ne kadar Navara bu sınıfın albenisi ve karizması en yüksek aracı olsa da(bence) Amarok ta yabana atılabilecek bir araç değil. Hem oldukça heybetli hem de güvenlik yönünden öne çıkan özellikleri mevcut. Sanırım satın alım fiyatları birbirine yakın ancak kullanım olarak Navara belki de %30 fazla masraflı olacak,2.0 bi turbo motorunun da gayet yeterli olduğunu düşününce ben olsam Amarok tercih ederdim.

• Teğmen
      225 Mesaj
      22 Mart 2012 00:14:26
      NAVAAAAAAAARRRRRRRRRAAAA

• Er
      3 Mesaj
      23 Nisan 2012 23:23:16
      ARKADASIM BENDE AMAROK VAR DAHA 2 HAFTALIK Bİ ARAC BÖYLE Bİ KONU AÇMAN BİLE YANLIS BENCE NİSSANLA AMAROK GİBİ Bİ ARACI AYNI KEFEYE KOYUYORSUN BENİM ARKADASTA NİSSAN VAR BENDE AMAROK O BİLE ARACINA HASTA OLDUGU HALDE BENİM ÜSTÜNLÜĞÜMÜ KABUL ETDİ ARAZİDE YARISDA KONFURDA VS VS VS VE GÖSTERİŞ OLARAKDA GERCEKTEN JEEP DEN FARKSIZ BU ARACLA BİLE COK ZENGİNLERİN YANINA GİDEBİLİRSİN ASLA KÜCÜK GÖZÜKMESSİN Q7 GİBİ ARAC KISACASI

• Yarbay
      6335 Mesaj
      23 Nisan 2012 23:27:00
      Amarok tip olarak daha güzel gelir gözüme hep.Özelliklerini bilemem ama tip derseniz amarok

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> Volkswagen Amarok mu Nissan Navara mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.