Şimdi Ara

Yeni çıkan kanuna göre bakaya kalmak (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
526
Cevap
17
Favori
200.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    e devletten baktım sınıflandırma yokmus subeyı aradımda benım normalde kasımda gıtmem gerektıgı 1 30 eylule kadar gıtmedım ıcın subatta gıdersın dedı kandırmaya calısmıyodur heralde:) ben subat ıcın ıslemlerımı yapsam askerlık durum belgesı verırılermı ve o belgeyle yuksek lısansa kayıt yaptırabılırmıyım sonra o sekılde ertelesem temmuz kpss sınavına kadar
  • sınan_19 S kullanıcısına yanıt
    30 eylüle kadar transkript vs belgeleri gidip vermediğin için sınıflandırma yapılmamış şimdi gidersen yapılır şubat a askere alırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyler Durden -- 28 Ekim 2014; 1:58:27 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Tyler Durden kullanıcısına yanıt
    tesekur ederım pekı askerlık durum belgesı alabılırmıyım yuksek lısans ıcın kayıt yaptırabılırmıyım bakaya durumum kalkarmı ıslemlerımı yaptırırısam
  • haldur H kullanıcısına yanıt
    Askrlik olylarni bzzat yasams yutms biri olrak soyluyorum.sevkn cikmssa ertelemenin tek caresi okula kayt tarihnin teciln bitm tarihndn once olmasi yoksa ertlnmz.yada gtmessn askere askerlik suben ne zman aklna gelrse seni bldirir ilk para cezani alrsn,yne gtmessn mahkemye bldirir o da para cezsna cevrlr tbi bu sure ne kdr olr blli olmz,velevki askere gttn dyelm sinavna da gondrirlr bi cok kisı gordm boyle,sninle bnzr durumdym msla bedlli ckar umudyla beklmdym.ha unttm yakalnrsn hemn almzlar 15 gun icnde subene gt dye kagt imzaltrlar.yuksk lisnsa egr yas 30 u gecmsi sorn dgl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muratsami M kullanıcısına yanıt
    ACİL YARDIM!!! HOCAM BEN SIMDI GITSEM SUBEYE SUBAT CELBINE YAZDILAR BENI SUBAT ZMANI GELDIGINDEDE RAPOR ALSAM HEYET YADA BASKA BISEY MAYIS CELBINE ATARLARMI BENI OZMAN YUKSEK LISANS KAYITARI GENELDE TEKRAR BAKAYA OLMADAN OLURMU BILGILENDIRISENIZ SEVINIRIM TESEKURLER TEMMUZDAKI KPSS SINAVINA GIRMEM LAZIM
  • ACİL YARDIM!!! HOCAM BEN SIMDI GITSEM SUBEYE SUBAT CELBINE YAZDILAR BENI SUBAT ZMANI GELDIGINDEDE RAPOR ALSAM HEYET YADA BASKA BISEY MAYIS CELBINE ATARLARMI BENI OZMAN YUKSEK LISANS KAYITARI GENELDE TEKRAR BAKAYA OLMADAN OLURMU BILGILENDIRISENIZ SEVINIRIM TESEKURLER TEMMUZDAKI KPSS SINAVINA GIRMEM LAZIM
  • Yüksek lisans yapıyorum. Tez bir türlü bitmedi. Tecil 12 aralık 2014 bitiyor. 2 aya biticek tezim mezun olacağım. Şimdi ben askerlik şubesine ne zaman gitmem lazım tecil şansım varmı ? 12 aralıkta bitiyor 12 aralık öncesi mi yoksa sonraki günler de mi gitmeliyim ?
    Öncelikle rahat olun, daha önce aynı sorunları yaşayan biriyim ne zor bir durumdur ben de bilirim. Sorularınıza kısaca cevap vermek isterim. Diğer sorularınız için biology@hotmail.de adresinden sorabilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırım. Rapor almak gibi durumlar eskiden işe yarıyordu şimdi öyle bir durum yok. 30-45 gün içerisinde bölüm bölüm alım yapılıyor. Bu kadar süre rapor almanız ya da size rapor vermeleri mümkün olmayabilir. Şubatta gitmezseniz çok çok bakaya kalırsınız onunda cezası bellidir. Temmuzda kpssye girecekseniz mayıs celbinde de gitmemeniz gerekiyor. Sınav askerlikten daha önemli demeyeceğim, hayatınız askerlikten daha önemli. Bu da sınavın hayati bir önem taşıdığı anlamına gelir. Yüksek Lisans veya doktoraya başvuru yaptığınızda askerlik durum belgesi istenir. Bakaya olmanız durumunda kayıt yapamıyorsunuz çünkü bu durumu bizzat yaşadım. Son olarak Ösym'nin tercih kılavuzlarından bahsetmek isterim. Ösym kılavuzlarında yetkisini aşarak bakaya durumda bulunan adayların tercihte bulunmamaları gerekmektedir demektedir. Hiçbir yasal dayanağı yoktur.

• Peki hocam ben bakmaya kaldım simdi kasımda gitmem gerekiyordu simdi gitsem şubeye şubatta gitcem diye askerlik durum belgesi verirlermiş aldım diyelim şubatta kadar o belgeyle kaydolsam yuksek lisansa ertenirmi askerlik durum belgesinde özel birşey yazması gerekiyomu lütfen cvp

• bioyilmaz kullanıcısına yanıt
    Peki hocam ben bakmaya kaldım kasımda gitmem gerekiyordu simdi gitsem şubeye şubattagitcem desem bana askerlik durum belgesi verirlermi şubeye belgeyle yuksek lisans kkayıt yasam erteleme olurmu su bata kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur mu dicekler belgede olurmu ole lütfen cvp

• sanırım artık sağlık raporlarıda işe yaramıyor....
  • cevaplanırsa şimdiden tşk ediyorum

bana yıl sonunda şübeye gitmem gerektiğini ve muhtemel şubatta da askere alınmama olacak yaş 30 kaçarı yok yani şubeye hiç gitmesem yoklama kaçağımı olurum yoksa şubattan itibaren bakayamı olacağım

ve bu şeklde ne kadar idare edebiliriz malum gündemde bedelli söz konusu iken
    kamu personeli olarka ne kadar bakaya kalabilinir sizce karşımıza çıkarmı biryerlerde yada kolumuzdan tutup götürürlermi
    Askerlik şubesinden şubata kadar tecil olduğuna dair yazı alır ve aldığınız tarihe kadar yüksek lisans kaydınızı yaparsanız okul sizin yerinize uzatacaktır. (29 yaş altındaysanız). Yüksek lisans kayıtlarının çoğu Ocak ayında oluyor, bu da sizin için bir artı. Askerlik durum belgesinde tecilin bittiği tarih yazar. Başka özel bir şeyden kastınız nedir anlayamadım.
  • smlercan S kullanıcısına yanıt
    Daha önce yoklamanızı yaptırmışsanız yoklama kaçağı olmazsınız. Ancak sevke tabi olduğunuz tarihten başlamak üzere bakaya duruma düşersiniz. Bu şekilde siz kendi isteğinizle askere gidene kadar ya da yakalanana kadar devam ettirebilirsiniz. Vatandaşın kendi rızasıyla gelmesi beklenir.
  • bioyilmaz kullanıcısına yanıt
    o zaman memurun dediğine göre tahminen şubatta alınırsın demişti şubat sonrası büyük ihtimalle bakaya olacağız haziran gibi lisans bir aksilik olmazsa bitecek haziran sonrasında bakayı kaldırıp üstüne bir yıl da tecil hakkımız baki diye biliyorum ortalama 3-4 ay bakaya olarak kendimizi ele vermememiz gerekcek o zaman

zaman ayırdığınız için tşk ediyorum kolay gelsin
  • Merhaba arkadaşlar acil yardım istiyorum sizden...lütfen

doğum tarihim haziran 1986..
    yüksek lisans yapıyorum ve devam etmekte 1 yıl daha sürer..
    en son tecilimde 31.12.2014 e kadar askerlikle ilişkisi bulunmamaktadır yazıyordu..
    bu yıl tekrar tecil istedim okuldan.Okul da gönderdi.

sorum şu: ne zamana kadar tecil etme hakkım var.. çünkü önümüzdeki dönemde evlilik var ona göre program yapıcam.

lütfen yardım
  • arkadaşlar yardımm !!!!!
  • Bakaya cezası nasıl taksitlendirilir bilen varmı

• Arkadaşlar ben de bakaya kaldım, forumu okudum ama bir de durumumu yazayım dedim. Ben bir bakanlıkta çalışıyorum ve başka bir ile göreve gitmiştim kurumun misafirhanesinde kaldım ve bir sabah polis geldi. Kaldığım yer otel statüsünde olduğundan onlara bilgi gidiyormuş. Bir belge imzalattılar sonra şubeye git dediler başka bir şey olmadı. Ama ben şubeye ya da askere gitmek istemiyorum. Bedelli askerliğin çıkacağını düşünüyorum onu bekliyorum. Sorum şu polis belgeye bir kez imzalattı bana artık polisle herhangi bir sıkıntım olur mu acaba? Çünkü yine il dışına görevlere gitme durumum oluyor. Yıllarca kaçak olan insanlar tanıyorum ben para cezası neyse veririm artık ama hiç gitmek istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: yumurtasutbal

Arkadaşlar ben de bakaya kaldım, forumu okudum ama bir de durumumu yazayım dedim. Ben bir bakanlıkta çalışıyorum ve başka bir ile göreve gitmiştim kurumun misafirhanesinde kaldım ve bir sabah polis geldi. Kaldığım yer otel statüsünde olduğundan onlara bilgi gidiyormuş. Bir belge imzalattılar sonra şubeye git dediler başka bir şey olmadı. Ama ben şubeye ya da askere gitmek istemiyorum. Bedelli askerliğin çıkacağını düşünüyorum onu bekliyorum. Sorum şu polis belgeye bir kez imzalattı bana artık polisle herhangi bir sıkıntım olur mu acaba? Çünkü yine il dışına görevlere gitme durumum oluyor. Yıllarca kaçak olan insanlar tanıyorum ben para cezası neyse veririm artık ama hiç gitmek istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi akşamlar

dostum ben de senin durumdayım ne olacak bilmiyorum...bu bedelliyi çıkarmadılar amk

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.