Şimdi Ara

wifi agının adını ve sifresini degistirme ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
274.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • simdi telefondan wifi ye baaglanamıyorum bunun da cözüm yolunun wifi agının adını ve sifresinin degistirilerek düzeldigini ögrendim simdi bu yüzden ag adını ve sifreyi degistirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
    NOT:modem amcamda duruyo ve modeme kablosuz sekilde baglanıyorum bu sartlar alındada degistirebilirmiyim bu arada ttnet kullanıyorum isletim sistemim windons 7 ayrıca sifre degistiginde eskiden o aga baglanan pc ler yine sifre istemeden o aga baglanabilecek mi?

• modem arayüzüne (genellikle 192.168.1.1 olur) bağlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra w-lan ayarlarından ağ adı(ssid) ve şifreyi değişebilirsin. Not:Daha önceden modeme bağlanan bilgisayarlarında yeni şifreyi girmeleri gerekecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_mafia

modem arayüzüne (genellikle 192.168.1.1 olur) bağlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra w-lan ayarlarından ağ adı(ssid) ve şifreyi değişebilirsin. Not:Daha önceden modeme bağlanan bilgisayarlarında yeni şifreyi girmeleri gerekecektir.

saolun en kısa zamanda deneyecegim peki sifresiz yapmak istersem nasl yaparım birde modem benim pc me baglı degil dedigim gibi amcamın pc sine baglı sorun yaratmaz deilmi?
  • bağlı olan bir cihazdan yapıcaksın arkadasımın dediklerini.
  • 192.168.2.1 de olabilir.Buradan modeme gireceksin kullanıcı adı ve şifre ister değişmemişse kullanıcı adı:admin şifre:ttnet yada 123456 veya 12345 olabilir..Şifresiz kullanma bence başkalarıda bağlanabilir. modeme girdikten sonra koblosuz bağlantıyı tıklayacaksın daha sonra kablosuz ağ güvenliğe tıkla şifren burada..Tabi bunların hepsini amcanın pcsinden yada o modeme bağlı başka bir pcden yapmalısın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirkin_01 -- 24 Ocak 2012; 21:27:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cirkin_01

192.168.2.1 de olabilir.Buradan modeme gireceksin kullanıcı adı ve şifre ister değişmemişse kullanıcı adı:admin şifre:ttnet yada 123456 veya 12345 olabilir..Şifresiz kullanma bence başkalarıda bağlanabilir. modeme girdikten sonra koblosuz bağlantıyı tıklayacaksın daha sonra kablosuz ağ güvenliğe tıkla şifren burada..Tabi bunların hepsini amcanın pcsinden yada o modeme bağlı başka bir pcden yapmalısın..

hocam ciftlik tarzı bi yerde oturuyorum kimsenin baglanmasına imkan yok
    yanlız dediklerinizi yapamadım resimli anlatım falan varmı yada ban ne yapacagımı aacık acık anlatabilirmisiniz?
  • quote:

192.168.2.1 de olabilir.Buradan modeme gireceksin kullanıcı adı ve şifre ister değişmemişse kullanıcı adı:admin şifre:ttnet yada 123456 veya 12345 olabilir..Şifresiz kullanma bence başkalarıda bağlanabilir. modeme girdikten sonra koblosuz bağlantıyı tıklayacaksın daha sonra kablosuz ağ güvenliğe tıkla şifren burada..Tabi bunların hepsini amcanın pcsinden yada o modeme bağlı başka bir pcden yapmalısın..

hocam ciftlik tarzı bi yerde oturuyorum kimsenin baglanmasına imkan yok
    yanlız dediklerinizi yapamadım resimli anlatım falan varmı yada ban ne yapacagımı aacık acık anlatabilirmisiniz?
  • İlk önce internet tarayıcımızın adres yerine 192.168.1.1 yada 192.168.2.1 yazıyoruz entere basıyoruz burada modem ara yüzü gelir kullanıcı adı ve şifre ister..bunları yazıyoruz yukarıda anlatmıştım..açılan pencerede koblosuz yazan yere tıklıyoruz burada kablosuz bağlatı ve bağlanan tüm cihazlar görünür kablosuz ağ güvenliği yazan yere tıkla şifre buradadır..modemden modeme değişik olabilir ama çok değil çözersin..
  • quote:

İlk önce internet tarayıcımızın adres yerine 192.168.1.1 yada 192.168.2.1 yazıyoruz entere basıyoruz burada modem ara yüzü gelir kullanıcı adı ve şifre ister..bunları yazıyoruz yukarıda anlatmıştım..açılan pencerede koblosuz yazan yere tıklıyoruz burada kablosuz bağlatı ve bağlanan tüm cihazlar görünür kablosuz ağ güvenliği yazan yere tıkla şifre buradadır..modemden modeme değişik olabilir ama çok değil çözersin..

benden sadece sifre istiyo ve girdigim sifreyi onayladıgımda sadece sayfa yenileniyor
  • Şifre yanlış..
  • quote:

Şifre yanlış..

yok wifi den sifre istediginde direk olarak bu sifre ile sorunsuzca baglanabiliyorum ama ben böyle bir sey duydum
    "İlk gelen ekranda sizden şifre isteyen bölümde Tamam demenize rağmen bir gelişme olmuyorsa ya modem web arayüzüne şifre konulmuştur ya da tarayıcınızın çerezleri ile ilgili bir sorun olabilir."

su cerezler derken neyi kast ediyor acaba? birde ben bunları modeme reset atmadan falan yapmayı denedim bir farkı olmaz degilmi?
  • çerezler:girdiğin web sayfalarının hard diskine yerleştirdiği tex dosyasıdır aynı siteyi tekrar ziyaret ettiğinde tanımaları için..şifren doğruysa girmesi lazım yapamıyorsan uğraşma
  • quote:

çerezler:girdiğin web sayfalarının hard diskine yerleştirdiği tex dosyasıdır aynı siteyi tekrar ziyaret ettiğinde tanımaları için..şifren doğruysa girmesi lazım yapamıyorsan uğraşma

valla tamirci cagırıcam bu olucak gibi degil böyle yardımlarınız icin hepinize tek tek tesekkürler
  • modemin markası nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: golkipir

modemin markası nedir?

airtes
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16hakan16

quote:

modemin markası nedir?

airtes

Baktım da 192.168.2.1 adresine girip login deyince arayüze giriyor olması gerekiyor. Şifre istemediği yazıyor. Eğer kabul etmezse modem ayarları değiştirilmiş olabilir.

Linkteki video yardımcı olabilir

Video

• quote:

quote:

quote:

modemin markası nedir?

airtes

Baktım da 192.168.2.1 adresine girip login deyince arayüze giriyor olması gerekiyor. Şifre istemediği yazıyor. Eğer kabul etmezse modem ayarları değiştirilmiş olabilir.

Video

kardes allah razı olsun yarın sabah deneyip sonucu yazarımda öncesinde wpa vs ne oluyor onları ögrenmem lazım birde bunları yaptıktan sonra ne yapmam gerekir? yoksa direk yeni ag adı ve sifre ile baglanabilecekmiyim?

• Wi-Fi Protected Access..Türkçesi wifi korumalı erişim demektir. şifreyi değiştirmene gerek yok oradan şifreyi al nete gir..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

modemin markası nedir?

airtes

Video

kardes allah razı olsun yarın sabah deneyip sonucu yazarımda öncesinde wpa vs ne oluyor onları ögrenmem lazım birde bunları yaptıktan sonra ne yapmam gerekir? yoksa direk yeni ag adı ve sifre ile baglanabilecekmiyim?

kardeş arayüze girdikten sonra gerisi kolay. bende aynı modem yok o yüzden tam olarak söyleyemem fakat arayüze girdikten sonra kablosuz adı altında güvenlik gibi bir isim olabilir. burada parola yazması lazım. oradan bakabilirsin istersen değiştirebilirsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

modemin markası nedir?

airtes

Video

kardeş arayüze girdikten sonra gerisi kolay. bende aynı modem yok o yüzden tam olarak söyleyemem fakat arayüze girdikten sonra kablosuz adı altında güvenlik gibi bir isim olabilir. burada parola yazması lazım. oradan bakabilirsin istersen değiştirebilirsin

en kısa zamanda abimle deneyecegiz sonucu buraya yazarım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.