Şimdi Ara

Bankalarda Altın Hesabı (Hangisi Daha İyi ?)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
3
Favori
60.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi bankanın altın alış-satış arasındaki makas daha düşük ?
    Yani sizce hangi bankadan altın hesabı açmalıyım ? Hangisini önerirsiniz ?

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFenerli

up
    Şekerbank, makas düşük fakat mesai saatlerinde işlem yapabiliyorsun sadece. Bu kafanı karıştırmasın, diğer bankalarda mesai haricinde zaten 2 lira makas olduğu için onlarda da ancak mesai içinde işlem yapacağın için şeker iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

Şekerbank, makas düşük fakat mesai saatlerinde işlem yapabiliyorsun sadece. Bu kafanı karıştırmasın, diğer bankalarda mesai haricinde zaten 2 lira makas olduğu için onlarda da ancak mesai içinde işlem yapacağın için şeker iyidir.

Alıntıları Göster
    evet bende şekerbankı düşünüyorum, bir kaç güne açtırırım heralde hesabı
  • quote:

evet bende şekerbankı düşünüyorum, bir kaç güne açtırırım heralde hesabı

Alıntıları Göster
    Altın alırken en ucuzu Şekerbank diye biliyorum, doviz.com sitesinin gösterdiği alım satım fiyatları ise Yapıkrediye endeksli. Benim hazır hesabım var YKB de yoksa ben de şeker de hesap açtırırdım ama hesap iştelim ücreti falan fistan bunları da düşünmek lazım, hesap işletim ücreti almasınlar diye 2 tane otomatik ödeme vermek lazım. Anlayacağın biraz sıkıntılı durduk yere hesap açtırmak

• quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

Altın alırken en ucuzu Şekerbank diye biliyorum, doviz.com sitesinin gösterdiği alım satım fiyatları ise Yapıkrediye endeksli. Benim hazır hesabım var YKB de yoksa ben de şeker de hesap açtırırdım ama hesap iştelim ücreti falan fistan bunları da düşünmek lazım, hesap işletim ücreti almasınlar diye 2 tane otomatik ödeme vermek lazım. Anlayacağın biraz sıkıntılı durduk yere hesap açtırmak

Vadesiz Altın Hesabınız için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.

şekerbankta böyle yazıyor , ücret kesilmiyor yani
  • quote:

quote:

Ben o kısmı atlamışım, özür dilerim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sleeptalkercat

quote:

quote:

Ben o kısmı atlamışım, özür dilerim :)

Alıntıları Göster
    mesajım bulunsın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Zi one

mesajım bulunsın...

Alıntıları Göster
    altın hesabının vadelisi de oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakikiVisco

yapı kredi kullandığım için sadece onu biliyorum, oluyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HakikiVisco

yapı kredi kullandığım için sadece onu biliyorum, oluyor.

Alıntıları Göster
    açan arkadaşlar şekerbanktan memnun mu? kuveuttürk nasıl?
  • bir altın ve gümüş yatırımcısı olarak sizlere iki katılım bankasını öneriyorum.
    1- kuveyttürk: hiçbir hesap işletim ücreti ödemezsiniz tl usd altın gümüş v.s fakat makas altın için 70-80 kuruş gümüş için 24 kuruş civarında
    2- türkiye finans: diğer bankaların ortalama makası 70-80 kuruşken altın hesabı için bu bankada 50-55 kuruş gümüşün onsu da diğer katılım bankalarında 25 kuruşken türkiye finansta 10 kuruş fakat 250 Tl katılım hesabı açmazsanız veya 3 adet otomatik ödeme talimatı vermezseniz yıllık 50 tl hesap işletim ücreti var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RID_ONE_54

bir altın ve gümüş yatırımcısı olarak sizlere iki katılım bankasını öneriyorum.
    1- kuveyttürk: hiçbir hesap işletim ücreti ödemezsiniz tl usd altın gümüş v.s fakat makas altın için 70-80 kuruş gümüş için 24 kuruş civarında
    2- türkiye finans: diğer bankaların ortalama makası 70-80 kuruşken altın hesabı için bu bankada 50-55 kuruş gümüşün onsu da diğer katılım bankalarında 25 kuruşken türkiye finansta 10 kuruş fakat 250 Tl katılım hesabı açmazsanız veya 3 adet otomatik ödeme talimatı vermezseniz yıllık 50 tl hesap işletim ücreti var..

eyvallah hocam sanırım kuveytturku tercih edicem ama sanırım ondada sadece 9 ile 17.55 arası işlem yapılıyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: by rallier

quote:

bir altın ve gümüş yatırımcısı olarak sizlere iki katılım bankasını öneriyorum.

eyvallah hocam sanırım kuveytturku tercih edicem ama sanırım ondada sadece 9 ile 17.55 arası işlem yapılıyormuş

Alıntıları Göster
    Altın hesaplarının hiçbirinde hesap ücreti alınmıyor diye biliyorum ben.En azından akbank ve iş bankasında böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

Altın hesaplarının hiçbirinde hesap ücreti alınmıyor diye biliyorum ben.En azından akbank ve iş bankasında böyle.

akbankın makas aralıgı nasıl hocam
  • altın hesabı oluşturmak için mutlak surette türk lirası hesabı da aktif olması gerekiyor. Sözkonusu hesap işletim ücreti türk lirası hesabı için tahsil olunur. Bunun bankalarca bazı istisnaları olur mesela otomatik ödeme talimatı, bordrolu müşteri olmak ve mevduat hesabında belli miktarın üzerinde para olması gibi istisnaları olur. Kuveyttürte hiçbir koşul yok ben kullanıyorum.
  • quote:

altın hesabı oluşturmak için mutlak surette türk lirası hesabı da aktif olması gerekiyor. Sözkonusu hesap işletim ücreti türk lirası hesabı için tahsil olunur. Bunun bankalarca bazı istisnaları olur mesela otomatik ödeme talimatı, bordrolu müşteri olmak ve mevduat hesabında belli miktarın üzerinde para olması gibi istisnaları olur. Kuveyttürte hiçbir koşul yok ben kullanıyorum.

teşekkürler hocam yardımlarınız için.en kısa zamanda kuveyttürk ile görüşüp hesap açacağım.İnşallah hayırlı olur
  • quote:

quote:

Tam değerini bilmiyorum ama bi kıyaslama yapmıştım iş bankasına göre daha iyiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

quote:

quote:

Tam değerini bilmiyorum ama bi kıyaslama yapmıştım iş bankasına göre daha iyiydi.

Alıntıları Göster
    An itibariyle iş bankasında satış: 94.31 alış: 90,13 görünüyor. Makas 4.18, Akbanktaki 4.15 ama Kuveyttürk'te satış: 95,6850 alış: 88,6796 görünüyor. Kuveytturk daha iyi diye duymuştum. burda makas 7.0054 fark fazla.
    Ben mi yanılıyorum yoksa iş bankası daha mı avantajlı görünüyor ya da haftasonu olduğu için mi böyle bir durum oluşmuş.

• bankadan bu işe girmeyin derim oranları çok tuhaf hep zararlı çıkıyorsun neredeyse onun yerine git çek paranı kapalıçarşıya git abi de bana altın plaka kes( cumhuriyet altını demiyorum) adam hassas terazide tartıp sertifikalı olarak veriyor çakallık yok her zaman için elinizde maden olsun derim
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.