DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kol ve Omuz Kası Geliştirme ?
12
Cevap
0
Favori
4.991
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Kol ve Omuz Kası Geliştirme ?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      846 Mesaj
      17 Ocak 2012 11:01:58
      Ben 15 yaşındayım. Basketbola gidiyorum. Kol ve Omuz Kasımı Geliştirmek istiyorum. Size sorum Kaç Kiloluk Dumbell Almalıyım ? Hangi Hareketleri Yapmalıyım ? Nasıl Çalışmalıyım ?

Fk Maths..
    • Yarbay
      2720 Mesaj
      18 Ocak 2012 01:01:17
      direkt olarak ağır al demek saçma olur..Ortasında Demirden Barı olan ağırlığı kademeli olarak artırılabilen;dambıl almanı tavsiye ederim.
      Kaslarının Hacmini artırmak istiyor isen; ÇOK ağırlık-AZ tekrar.
      Kaslarını güçlendirmek istiyor isen bu seferde kaslara yeteri kadar ağırlık ve biraz daha fazla tekrar.ve bu ağırlığı kademeli olarak artırarak devam et..Bol PROTEİN li gıdalar tüket..
      Belli sürelerle çalıştığın bölgeleri dinlendir..

Acı yoksa kasta yok..

• Yarbay
      4009 Mesaj
      21 Ocak 2012 19:06:20
      basketbolcuysan çok ağırlık kaldırman pek tavsiye edilmez. Boyunun uzaması engel olur çünkü

• Yüzbaşı
      846 Mesaj
      21 Ocak 2012 20:56:05
      3 Kg Dumbell yeterli olur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Fk Maths..
    • Binbaşı
      1618 Mesaj
      22 Ocak 2012 14:14:26
      quote:

Orijinalden alıntı: begtay

3 Kg Dumbell yeterli olur mu ?

4 le başlanamnı tavsiye ederim zaten basketbolu bırakma şınav çekmeye başla zamanla olşur bişeyler

düğün nişan kına sünnet çekim albüm yapılır..ankara
    • Binbaşı
      1764 Mesaj
      22 Ocak 2012 19:42:42
      şınav ve açış hareketleri (side lateral, front lateral, bent over lateral) yap başlangıç için yeterli

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      22 Ocak 2012 20:30:56
      Kollarını omuz genişliğinde açarak şınav çek, ağırlık kaldırma gençsin daha.

• Yüzbaşı
      846 Mesaj
      22 Ocak 2012 20:38:49
      quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan05

Kollarını omuz genişliğinde açarak şınav çek, ağırlık kaldırma gençsin daha.

Peki 6 Haftada 100 Şınav Programı uygulasam etkili olur mu ? Yoksa kendim ayrı bir program çıkarmalıyım ?

Fk Maths..
      22 Ocak 2012 20:45:06
      quote:

Alıntıları Göster

Peki 6 Haftada 100 Şınav Programı uygulasam etkili olur mu ? Yoksa kendim ayrı bir program çıkarmalıyım ?

Yeni başlıyorsan günde 100 şınav çekmeyi unut. Şöyle diyim sana ben şuan 10. sınıfım; 8. sınıftan beri bu sporla uğraşıyorum (baya ara verdim ama) ilk başlarda 5 şınav zor çekiyordum. Günde 10 yapıyordum. 2-3 ay düzenli çalışırsan şuanki halime gelebilirsin; bir oturuşta 20 çekiyorum 5 set yapıyorum 100 oluyor.

• Yüzbaşı
      846 Mesaj
      23 Ocak 2012 16:42:15

quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan05

Alıntıları Göster

Yeni başlıyorsan günde 100 şınav çekmeyi unut. Şöyle diyim sana ben şuan 10. sınıfım; 8. sınıftan beri bu sporla uğraşıyorum (baya ara verdim ama) ilk başlarda 5 şınav zor çekiyordum. Günde 10 yapıyordum. 2-3 ay düzenli çalışırsan şuanki halime gelebilirsin; bir oturuşta 20 çekiyorum 5 set yapıyorum 100 oluyor.

Yok benim amacım 100 şınav çekmek değil sen şınav çek diyince bende bu programı uygulasam mı diye sordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Fk Maths..
      23 Ocak 2012 19:00:07
      quote:

Alıntıları Göster

Yok benim amacım 100 şınav çekmek değil sen şınav çek diyince bende bu programı uygulasam mı diye sordum.

Gerek yok bence ama ağırlık kaldırma şınav ve barfiks çek.

• Onbaşı
      39 Mesaj
      24 Ocak 2012 23:34:19
      15 yaş çok erken şınav, mekik ve barfiks yeterli.Profesyonel vücütcülar 15-16 yaşında başlıyor zaten.

• Er
      8 Mesaj
      22 Ağustos 2012 22:55:57
      valla arkadaşım öncelikle hırslı olucan bana gore tum vucudu geliştirceksen 2 -3 işlem yeterli 1. si şınav barfiks dumbellerla antreman yaş 15 se yapı olarak dogal gucun iyise 3 kg le başla hafif gelırse 5 inankı 3-4 aya butun kasların gelişicek bn duzensız beslendım başardm sn bnden dha duzenlı beslendıgınden emınım o yuzden daha kısa surede kas yaparsın omuz kaslarında gelişir ama dedıklerımı yaparsan omuz kasın üçgen şeklinde cıkar yanı yukardan aşağı dogru asıl teknıgını uygularsan daha değişik tipte omuz kası cıkıyor bn 6 aydır yapıyorum yaş 14 10 kg lerle çalısıyorum ama kılo alamayorm tabı ::D ve boy uzaman yavaslıyo nerdeyse hıc boy atamadm boyum 1.65 kılo 48 ne kadar yesemde hıc degısmıyo not:karın kasın cok gelişmez bu hareketlerde ama belırgın olur cok olmasada

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Kol ve Omuz Kası Geliştirme ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.