Şimdi Ara

Kol ve Omuz Kası Geliştirme ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben 15 yaşındayım. Basketbola gidiyorum. Kol ve Omuz Kasımı Geliştirmek istiyorum. Size sorum Kaç Kiloluk Dumbell Almalıyım ? Hangi Hareketleri Yapmalıyım ? Nasıl Çalışmalıyım ?

• direkt olarak ağır al demek saçma olur..Ortasında Demirden Barı olan ağırlığı kademeli olarak artırılabilen;dambıl almanı tavsiye ederim.
    Kaslarının Hacmini artırmak istiyor isen; ÇOK ağırlık-AZ tekrar.
    Kaslarını güçlendirmek istiyor isen bu seferde kaslara yeteri kadar ağırlık ve biraz daha fazla tekrar.ve bu ağırlığı kademeli olarak artırarak devam et..Bol PROTEİN li gıdalar tüket..
    Belli sürelerle çalıştığın bölgeleri dinlendir..

Acı yoksa kasta yok..
  • basketbolcuysan çok ağırlık kaldırman pek tavsiye edilmez. Boyunun uzaması engel olur çünkü
  • 3 Kg Dumbell yeterli olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: begtay

3 Kg Dumbell yeterli olur mu ?

4 le başlanamnı tavsiye ederim zaten basketbolu bırakma şınav çekmeye başla zamanla olşur bişeyler
  • şınav ve açış hareketleri (side lateral, front lateral, bent over lateral) yap başlangıç için yeterli
  • Kollarını omuz genişliğinde açarak şınav çek, ağırlık kaldırma gençsin daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan05

Kollarını omuz genişliğinde açarak şınav çek, ağırlık kaldırma gençsin daha.

Peki 6 Haftada 100 Şınav Programı uygulasam etkili olur mu ? Yoksa kendim ayrı bir program çıkarmalıyım ?
  • quote:

quote:

Peki 6 Haftada 100 Şınav Programı uygulasam etkili olur mu ? Yoksa kendim ayrı bir program çıkarmalıyım ?

Yeni başlıyorsan günde 100 şınav çekmeyi unut. Şöyle diyim sana ben şuan 10. sınıfım; 8. sınıftan beri bu sporla uğraşıyorum (baya ara verdim ama) ilk başlarda 5 şınav zor çekiyordum. Günde 10 yapıyordum. 2-3 ay düzenli çalışırsan şuanki halime gelebilirsin; bir oturuşta 20 çekiyorum 5 set yapıyorum 100 oluyor.
  • quote:

quote:

quote:

Yeni başlıyorsan günde 100 şınav çekmeyi unut. Şöyle diyim sana ben şuan 10. sınıfım; 8. sınıftan beri bu sporla uğraşıyorum (baya ara verdim ama) ilk başlarda 5 şınav zor çekiyordum. Günde 10 yapıyordum. 2-3 ay düzenli çalışırsan şuanki halime gelebilirsin; bir oturuşta 20 çekiyorum 5 set yapıyorum 100 oluyor.

Yok benim amacım 100 şınav çekmek değil sen şınav çek diyince bende bu programı uygulasam mı diye sordum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yok benim amacım 100 şınav çekmek değil sen şınav çek diyince bende bu programı uygulasam mı diye sordum.

Gerek yok bence ama ağırlık kaldırma şınav ve barfiks çek.
  • 15 yaş çok erken şınav, mekik ve barfiks yeterli.Profesyonel vücütcülar 15-16 yaşında başlıyor zaten.
  • valla arkadaşım öncelikle hırslı olucan bana gore tum vucudu geliştirceksen 2 -3 işlem yeterli 1. si şınav barfiks dumbellerla antreman yaş 15 se yapı olarak dogal gucun iyise 3 kg le başla hafif gelırse 5 inankı 3-4 aya butun kasların gelişicek bn duzensız beslendım başardm sn bnden dha duzenlı beslendıgınden emınım o yuzden daha kısa surede kas yaparsın omuz kaslarında gelişir ama dedıklerımı yaparsan omuz kasın üçgen şeklinde cıkar yanı yukardan aşağı dogru asıl teknıgını uygularsan daha değişik tipte omuz kası cıkıyor bn 6 aydır yapıyorum yaş 14 10 kg lerle çalısıyorum ama kılo alamayorm tabı ::D ve boy uzaman yavaslıyo nerdeyse hıc boy atamadm boyum 1.65 kılo 48 ne kadar yesemde hıc degısmıyo not:karın kasın cok gelişmez bu hareketlerde ama belırgın olur cok olmasada
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.