Şimdi Ara

Kombiden su akıyor acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
155.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar teknik servise haber felan verdik vaillant marka kombi vardı içerde bugun istanbulda elektrikler kesilmişti bizde kapatmayı unutunca 4 5saat elektriksiz durup birden acılınca içindeki vidanjör yani basıncı ayarlayan parça patlamış az önce farkettik basınc değerleri söle

Su basıncı bar olarak normalde 1.5 olması lazımken 3.5 daydı borudan su boşaltmayı actık + kombiden su akıyor kombinin şalterini kapattık ısıtma sistemlerini kapattık su hala akıyor basınc 3.0 a gelince otomatik gene 3.5e basıyor kendisi biz burdan ne yapabiliriz servis gelene kadar fotolarda arıza oldugu için yükleyemiyorum şalterini kapattık servis kapatın dediği için bi 20dkya gelicek servis 20dk içinde biz ne yapabiliriz veya servisimi bekleyelim acil arkadaşlar.

• Altında su girişini kesen çok küçük bir vana olacak onu kapatıp radyatörden su alacaksınız...Önce vanayı kapatın.Büyük olan iki tane tesisat vanalarını kapatmayın...Çok küçük bir vana olacak..Kombinin içinde altında göreceksiniz . Serçe parmak kalınlığında bir vana.onu kapatın....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 14 Ocak 2012; 22:37:32 >
  • servis hala gelemedi adamlar şalteri kapatın su aksın dediydi
  • Tesisatta fazla su basıncı olursa kombiden su akıyor. Fazlasını kendisi boşaltıyor..Panik yapacak bir durum yok. Kombiye su alan dediğim küçük vana açılmış olabilir..Onu kapatıp kalorifer tesisatına giren suyu kesip bir radyatörün kenarındaki hava tahliye vanasından su boşaltın. Tesisat basıncı 1,5 oldumu işlem tamam demek..Geçmiş olsun.
  • Tamamdır servis geldi 1saatte bitirdi :) bakım felan herşeyini 3tane parça deişti + servis 200Lira gitti ya :D gijon ventilii doldurma ventili bide periyodik bakım işte öle durumlarda aşagıda bi vana gösterdi bunu kapatıcaksınız su girmesin diye felan geçmiş olsun artık yapıldı gitti :D
  • arkadaşlar alarko serena marka kombi var , 9 yıllık .
    servis tarafından
    2 defa 3 lü vanası değişti,
    birkaç kez sızıntılar sebebiyle contalar değişti ,

artık ufak tefek sıkıntıları kendim hallediyorum. sökmeyi takmayı da öğrendim.

şimdi sorun şu , su damlatan birkaç contayı değiştirmek için işlem yaptım.
    (devridaim pompası alt ve üst contası değişimi , kalorifer tesisat dönüş borusunun sisteme girdiği yerdeki bağlantı contası değişimi )

sonrasında çalıştırınca devridaim pompası üzerindeki otomatik hava tahliye purjöründen su akmaya başladı .
    burasının çalışmak mekanizması nedir , neden su kaçırır?

ne yapabilirim ?
  • sorun çözüldü . cihazı söktüm , gözeneklerini ve yayını , şamandırasını temizleyip taktım . akıntı kesildi.
  • Demirdöküm kombimiz çalışması-su ıstması petek sıcaklıklarında bir sıkıntı yok.fakat gün içinde 5-6 saatte su tamamen sırıa düşüyor.tekrar su vanasını alttan açıp takviye ediyorum.dikkatimi çeken dolum vanasının yanında bulunan fazla suyun atımına yarayan delikten sürekli damlatıyor.Sorun nerden kaynaklanır,nereyi kontrol edelim.elimiz anahtar-tornavida tutar,söker takarız kurcalarız.Desteklerinizi rica ediyorum
  • Su kaybı var diye çok fazla dolum yaparsanız basınç 3,5 - 4,5 gibi olursa kombi tesisattaki fazla suyu kendisi boşaltıyor.Basıncını normale düşürene kadar altına su akıtıyor...Normali 1,5 - 1,7 olacak..Öylece bırakın....Ve basınç 1 den aşağı düşene kadar kombi çalışıyor...Tesisatta kaçak olursa basınç devamlı düşüyor..Arayaıp bakmak lazım.Ben ilk yıl tam 6 ay kaçak yeri arayıp banyodaki havlupanın dibinde buldum.İyice bir sıkıştırdım..Su kaybı bitti....Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 18 Ocak 2012; 9:56:08 >
  • kombi servisi ararsan yardımcı olurlar. en iyi çözüm bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gprsnedir

kombi servisi ararsan yardımcı olurlar. en iyi çözüm bence

8 ay sonra anlamsız bu mesajı niye attın forumdaki kıdemin yükselsin diyemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

kıdeme ihtiyacım yok dostum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

kıdeme ihtiyacım yok dostum

ilginç bir durum
  • Yaşanılan her sorunda servisi arayacaksak burada neyi tartışacağız ki gidin servisi arayın demek saçma olmuş bence sanki senin bu yazdığına kimsenin aklı yetmiyor
  • arkadaşlar acil yardım edin dün sokaktaki çalışma yüzünden doğalgazı kestiler sonra gelmiş fakat o sıra ne olduysa kombinin besleme lambası uyarı veriyor ilk baş aldırmadık sonra demin gördüm şarıl şarıl su akıyor kombiden basınç 3,5 u geçmek üzereydi hemen doğalgaz vanasını kapatıp şarteli indirdim fakat su akmaya devam ediyor hala öğrenciyim ve servis ücreti ne kadar olur bilmiyorum biraz sıkııntılı durum sizce bu şekilde bi süre kalması sıkıntı oluştururmu bana
  • mithat.orhan M kullanıcısına yanıt
    Bu durumda herhangi radyatörün hava purjöründen kombideki basınç 1.5 bara düşene kadar su almalısınız.

Kombiden su akıyor  acil yardım

Kombiden su akıyor  acil yardım
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    hocam bunu kombi açıkken mi yapacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikemalvahit

Kombi kapalı veya yaz konumunda ve tesisat suyu soğumuş olması lazım.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Orijinalden alıntı: alikemalvahit

Kombi kapalı veya yaz konumunda ve tesisat suyu soğumuş olması lazım.

suyu boşalttıyoruz ama su seviyesi inmiyor hiç ve kombinin her yerinden su damlıyor bayağı su boşaltmak gerekiyor mu basınç 2,5 civarında
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.