Şimdi Ara

Digitürk-Dsmart-Teledünya ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hd keyfine varmak için digital yayın yapan kuruluşlardan birini seçmek istiyorum..

Sizlerinde fikrini bu konuda almak istiyorum...Kullanan arkadaşlar bana yardımcı olursa sevinirim...

1.)Teledünya
    2.)Digitürk (bu konuda karamsarım)
    3.)D-smart (fiyatı uçuk )
    4.)Tivibu (TTnet kullanıcısıyım lakin eski bina kaldırmayabilir diyorlar)

• Teledünya kullanıyorum ve pişmanım
    Tavsiyem D-smart...
  • valla foruma şöle bir göz attım ama herkes kendine göre digital platformlar için iyi bir şey söylemiyor..bende kararsız kaldım..herhalde 50 tl lik uydu alıcısı ile 2500 liraya aldığım tv de izleme yapıcam hayırlısı:D
  • Bütçenizle alaklı bir konu ama fiyat performans açısından dsmart derim bir td kullanıcısı olarak.
  • evet fiyat ile alakalı bir durum var. bir de sizin istekleriniz neler onunla alakalı bir durum var. hangi kanalları en çok takpi ediyorsunuz ve zevklerinize göre değişen bir durum söz konusu.
  • bizim gibi çanak antenle falan uğraşmak istemiyorsanız teledünya iyi bir alternatif. digitürk ve d-smart merkezi sistem varsa düşünebilirsiniz. ama sistem biraz eskidiğinde sık sık arızalar yaşandığına tanık oluyorum. özellikle de digitürk. her gelişte aldıkları 20 tl'de cabası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fLyNeC

Teledünya kullanıyorum ve pişmanım
    Tavsiyem D-smart...

Ben de teledünya'ya geçmek istiyorum da neden pişmansınız acaba ? :D 12.50 liralık +135 liraya alacağım modülle beraber hd yayınlar ve digital yayın kalitesi için geçiyorum.İstediklerimi sağlayamaz mı çok mu sorun çıkarıyor?

Bir de üyelik iptalini sorunsuz yapıyrolar mı ücret ödemek gerekir mi bir sorun yaşarsak?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçanPırasa

quote:

Tavsiyem D-smart...

Ben de teledünya'ya geçmek istiyorum da neden pişmansınız acaba ? :D 12.50 liralık +135 liraya alacağım modülle beraber hd yayınlar ve digital yayın kalitesi için geçiyorum.İstediklerimi sağlayamaz mı çok mu sorun çıkarıyor?

Bir de üyelik iptalini sorunsuz yapıyrolar mı ücret ödemek gerekir mi bir sorun yaşarsak?

Teşekkürler

Öncelikle tercihinize etki etmek istemem, belki siz memnun kalırsınız. Kablo çoğaltarak diğer televizyonlarda kablo tv izleme imkanı yada uydunet ile birlikte kampalar oluyor ve ihtiyaca göre iyi bir seçim olabiliyor. Biz yeni bir HD televizyon almıştık. HD televizyon aldık biraz hd kanal izleyelimde değsin diye düşünüp, şöyle biraz inceledim fiyatlarına baktım teledünyayı tercih ettim 4 ay önce. Ancak forumdaki yorumları okudukca d-smartla tekrar bi kıyaslama yapınca pişman oldum. ( Başta dediğim gibi sadece Teledünya için söylüyorum, uydunet vs gibi kampayalar haricince ). ilk başta 9.5 tl olan ücret sözleşmem olmasına rağmen 12.5 lira oldu. 3 lirasında değilim ama madem sözleşme yapıldı bu sözleşmeye uyulmalıydı. Ayrıca çeşitli sebeplerle türksat şebekesinden çıkan kaliteli kanallar bir bir d-smart la anlaşma yaptı. Birde üst paket olayı var. Paketle maketle uğraşmayayım az olsun öz olsun dedim. Paket olayına girdiler. Daha önce, ilk teledünyaya çıktığı zaman, kablo tv deki bir çok kaliteli kanal yavaş yavaş teledünya ya geçirildi. Bir çok kişi hayır olmaz diyor ama benim tahminim yine aynı şey olacak ve temel paketteki bazı kaliteli kanallar üst pakete taşınır yavaş yavaş (daha önce oldu çünkü). Demek istediğim ilk başta ucuz gibi düşündüm üçünü beşini düşündüm hata ettim. Şu anda 7 tane hd kanal var (3 tanesi normal uyduda da var zaten). 2 sene sonunda devam etmeyeceğim büyük ihtimalle ve cihaz hiç bir işe yaramayacak. Mesela d-smart da verilen cihaz en azından bi işe yarıyor daha sonra Uydu alıcısı olarak kullanılabiliyor. (gerçi siz modül kullanmak istiyormuşsunuz ona bişey diyemem, iptal ettirsen modülde elinde kalıcak). BBC Hd ve Nat Geo Wilde Hd de, sık sık kanal karışmış uyarısı alıyorum. Şikayet ediyorum. Düzeliyor 1 hafta sonra yine hata veriyor. Yağmurda kablo tv nin yayını bozulmaz derler, Benim bozuluyor (Antalya Merkez) (Teledünya yada kablo tv kalitesi bölgesel olarak altyapıya göre değişiyor bence). Benim en çok izlediğim Nat geo hd kanalları ve BBC Hd, diğerleri ntv cnnturk falan. geriye kalan izlemediğim kanallar ise çin fransız arap kanalları yada normal uyduda olan kanallar... Yani bence para vermeye değmezmiş. Bunlar benim fikrim. Bi başkası değiceğini düşünebilir.

Digiturk'ü bilmiyorum ama d-smart daha iyi bence, En son nba Hd ile anlaştılar. Teledünya Sözleşme iptalinde cihaz parası, kurulum ücreti vs gibi istiyorlar ama tam bilgim yok. Ben 2 senenin bitmesini bekleyecem. Hd kanal izleyecem diyorsan iyi araştır kanalları kıyasla, kalitelerini tanıdıklarından deneyerek gör en iyisi. Şimdiki aklım olsa paraya kıyardım d-smartın eğlence yada maxi paketini, en kötüsü giriş paketini tercih ederdim. En azından kanal d hd, star hd, discovery channel hd falan var ve sözleşme sonunda devam etmesem bile cihaz benim oluyor ve normal uydu alıcısı olarak kullanabilirdim...

Bu linke bi göz at bence;
    http://forum.donanimhaber.com/m_56061673/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fLyNeC -- 20 Ocak 2012; 0:25:14 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UçanPırasa

quote:

Tavsiyem D-smart...

Teşekkürler

Öncelikle tercihinize etki etmek istemem, belki siz memnun kalırsınız. Kablo çoğaltarak diğer televizyonlarda kablo tv izleme imkanı yada uydunet ile birlikte kampalar oluyor ve ihtiyaca göre iyi bir seçim olabiliyor. Biz yeni bir HD televizyon almıştık. HD televizyon aldık biraz hd kanal izleyelimde değsin diye düşünüp, şöyle biraz inceledim fiyatlarına baktım teledünyayı tercih ettim 4 ay önce. Ancak forumdaki yorumları okudukca d-smartla tekrar bi kıyaslama yapınca pişman oldum. ( Başta dediğim gibi sadece Teledünya için söylüyorum, uydunet vs gibi kampayalar haricince ). ilk başta 9.5 tl olan ücret sözleşmem olmasına rağmen 12.5 lira oldu. 3 lirasında değilim ama madem sözleşme yapıldı bu sözleşmeye uyulmalıydı. Ayrıca çeşitli sebeplerle türksat şebekesinden çıkan kaliteli kanallar bir bir d-smart la anlaşma yaptı. Birde üst paket olayı var. Paketle maketle uğraşmayayım az olsun öz olsun dedim. Paket olayına girdiler. Daha önce, ilk teledünyaya çıktığı zaman, kablo tv deki bir çok kaliteli kanal yavaş yavaş teledünya ya geçirildi. Bir çok kişi hayır olmaz diyor ama benim tahminim yine aynı şey olacak ve temel paketteki bazı kaliteli kanallar üst pakete taşınır yavaş yavaş (daha önce oldu çünkü). Demek istediğim ilk başta ucuz gibi düşündüm üçünü beşini düşündüm hata ettim. Şu anda 7 tane hd kanal var (3 tanesi normal uyduda da var zaten). 2 sene sonunda devam etmeyeceğim büyük ihtimalle ve cihaz hiç bir işe yaramayacak. Mesela d-smart da verilen cihaz en azından bi işe yarıyor daha sonra Uydu alıcısı olarak kullanılabiliyor. (gerçi siz modül kullanmak istiyormuşsunuz ona bişey diyemem, iptal ettirsen modülde elinde kalıcak). BBC Hd ve Nat Geo Wilde Hd de, sık sık kanal karışmış uyarısı alıyorum. Şikayet ediyorum. Düzeliyor 1 hafta sonra yine hata veriyor. Yağmurda kablo tv nin yayını bozulmaz derler, Benim bozuluyor (Antalya Merkez) (Teledünya yada kablo tv kalitesi bölgesel olarak altyapıya göre değişiyor bence). Benim en çok izlediğim Nat geo hd kanalları ve BBC Hd, diğerleri ntv cnnturk falan. geriye kalan izlemediğim kanallar ise çin fransız arap kanalları yada normal uyduda olan kanallar... Yani bence para vermeye değmezmiş. Bunlar benim fikrim. Bi başkası değiceğini düşünebilir.

Digiturk'ü bilmiyorum ama d-smart daha iyi bence, En son nba Hd ile anlaştılar. Teledünya Sözleşme iptalinde cihaz parası, kurulum ücreti vs gibi istiyorlar ama tam bilgim yok. Ben 2 senenin bitmesini bekleyecem. Hd kanal izleyecem diyorsan iyi araştır kanalları kıyasla, kalitelerini tanıdıklarından deneyerek gör en iyisi. Şimdiki aklım olsa paraya kıyardım d-smartın eğlence yada maxi paketini, en kötüsü giriş paketini tercih ederdim. En azından kanal hd, star hd, discovery channel hd falan var ve sözleşme sonunda devam etmesem bile cihaz benim oluyor ve normal uydu alıcısı olarak kullanabilirdim...

Bu linke bi göz at bence;
    http://forum.donanimhaber.com/m_56061673/tm.htm

Ama şöyle bir durum var 12.5 liraya bu hizmeti alıyoruz dsmart hd dahil olunca 19.99 24 ay taahhütlü liste fiyatı ise 39 lira.Diğer yandan 12.5 lira vericez bir taahhüt de yok (modül kullanıcam).

• Taahhüt olmayınca fiyat farklı oluyor diye biliyorum, en azından kurulum ve aktivasyon ücreti alıyorlar sanırım. Demek istediğim genel olarak f/p açısından d-smart daha iyi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fLyNeC -- 20 Ocak 2012; 0:22:08 >
  • lıgtv dısında dıgıturkte elle tutulur kanal kalmadı dsmart belgesel ve fılm kanalları daha cazıp

ayrıca herkeste turksat canagı mevcut ılave canak takmadan dsmarta gecılebılır

dsmart cıhaz+ gırıs paketı ıle pesın kampanyası var

veya mevcut modul gırıslı uydu cıhazlarınıza modul takıp ızlemeye baslanabılır

http://www.sanalpazar.com/Dsmart-Hd-Modul-+-Eglence-Paketi-1yil__isp1962866

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 20 Ocak 2012; 2:15:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

lıgtv dısında dıgıturkte elle tutulur kanal kalmadı dsmart belgesel ve fılm kanalları daha cazıp

ayrıca herkeste turksat canagı mevcut ılave canak takmadan dsmarta gecılebılır

dsmart cıhaz+ gırıs paketı ıle pesın kampanyası var

veya mevcut modul gırıslı uydu cıhazlarınıza modul takıp ızlemeye baslanabılır

http://www.sanalpazar.com/Dsmart-Hd-Modul-+-Eglence-Paketi-1yil__isp1962866

Digiturk belgesel kanalları;
    - NAT GEO WILD
    - NAT GEO Adventure
    - National Geographic Channel
    - Discovery Channel
    - Discovery Science
    - Animal Planet
    - Zone Reality
    - History Channel
    - Bio Channel
    - Crime & Investigation
    - TRT Belgesel
    - İZ TV
    Bunların yanı sıra İZ Tv, NatGeo Wild ve Channel kanallarının HD yayınları da mevcut. Bütün bunların dışında İZ Tv ve NatGeoda 3D yayınlar da bulunmakta. Başka bir dijital platformda üç boyutlu yayın da yok sanıyorum.
    Film kanallarına gelecek olursak, belli kategorilere göre yayın yapan 7 tane moviemax kanalı, 3 adet de en güncel filmlerin yayınlandığı salon kanalları bulunmakta.
    Dsmart hiç kullanmadım. Daha caziptir, değildir bilmiyorum. Amacım Digiturk reklamı da yapmak değil. Fakat elle tutulur kanal kalmadı dersek de haksızlık etmiş oluruz...

• Teledünya mağduru biri olarak,bu firmadan uzak durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 24 Ocak 2012; 8:09:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zopheal

Bütçenizle alaklı bir konu ama fiyat performans açısından dsmart derim bir td kullanıcısı olarak.

Kesinlikle katılıyorum. TD pişmalıktır.
  • Son durum nedir
    Ben d smart dan kurtulmak istiyorum da
  • estamemuchoo E kullanıcısına yanıt
    Teledünya şuanda öne geçti D-Smart nede Digiturk kulanışlı değil... tv'de DVB-C ve DVB-S varsa ikisinide kullanabilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: grezimonk

Teledünya şuanda öne geçti D-Smart nede Digiturk kulanışlı değil... tv'de DVB-C ve DVB-S varsa ikisinide kullanabilirsin...

teşekkürler mecburen dsmart ile yola devam edeceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: estamemuchoo

quote:

Orijinalden alıntı: grezimonk

teşekkürler mecburen dsmart ile yola devam edeceğiz

bende teledünya temel paketini kullanıyorum ancak yerli hd kanalları yok denecek kadar az üstelik kanalları arası geçiş oldukça yavaş , benim için önemli olan atv , star show , kanal d fox... gibi tvlerinde HD kalitesinde olması , bu şekilde bir izleme için hangi platform ve paketi tavsiye edersiniz...
  • dsmart HD+ ile HD arasındaki tek fark receiverdan kayıt özelliği olması mıdır çünkü biri 16 tl ile HD+ 21 tl aylık ücretleri...
  • Teledünyadada temel pakette NGC wild NGC hd ve belgesel kanalları Discovery channel var... Teledünya için en önemli sebeb...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.