Şimdi Ara

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU- (280. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.226
Cevap
148
Favori
674.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sasamkn

quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

quote:

Orijinalden alıntı: sasamkn

Arkadaslar bu yeni gelen 1.0 a3 sportbacklerde arka suspansiyon bagimsiz mi bilgisi olan var mi? Internette arastirdim ama bu konuda bir bilgi bulamadim.

olup olmamasının çok büyük bir etkisi var mı?

bilmediğimden soruyorum, bi kere daha bahsi geçmişti...

Özellikle bozuk ve yapısı engebeli olan yollarda arkası torsiyon olan arabalar beşik gibi sallıyor hocam ayrıca darbeleri kabin içinde hissettirmeme konusunda bağımsız süspansiyon daha başarılı. Golf kullanan arkadaşım dizelden(torsiyon) benzinli 1.4 modeline(bağımsız süspansiyon) geçmişti arada fark hissettiğini söyledi ama uçurum denecek kadar da fark göremedim dedi.

Siz yazdıktan sonra biraz araştırdım, şöyle bir sonuç buldum.

Bilgi olarak kalsın burada. İhtiyacı olan arkadaşlar bakarlar:https://forum.donanimhaber.com/m_71256287/tm.htm

Tabi bu fark aracın ağırlığı ve büyüklüğü ile de orantılı. Yani bende mondeo var 2004 muhtemelen torsiyonlu. a3 ile aralarında konfor muhakkak olur (rft lastik değerlendirme dışında)

• Arkadaslar bayilerde hic makyajli sportback 1.4tfsi araba goren oldu mu? Yada hic gelecek olan arac bilgisi veren bayii oldu mu? Bilgi verebilir misiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isk_er

Arkadaslar bayilerde hic makyajli sportback 1.4tfsi araba goren oldu mu? Yada hic gelecek olan arac bilgisi veren bayii oldu mu? Bilgi verebilir misiniz.

Bildiğim kadarıyla artık 1.2 ve 1.4 motor benzinli a3 üretilmeyecek. Makyajsız elde kalan 1.4 ler olabilir bayilerde. Makyajlı ve benzinli istiyorsanız 1.0 motor var sadece diye biliyorum. Bir bayiyi arayıp teyit edebilirsiniz.
  • Merhaba, aracım opak beyaz. Seramik kaplama sizce gerekli mi? Gerekliyse işini iyi yapan bi yer var mı bildiğiniz(İstanbulda)? Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bllbcr

Merhaba, aracım opak beyaz. Seramik kaplama sizce gerekli mi? Gerekliyse işini iyi yapan bi yer var mı bildiğiniz(İstanbulda)? Teşekkürler

Eski aracım da beyazdı. Bayi müdürü satış yapmak için seramik kaplamayı önerse de aynı bayinin yetkili servisindeki görevli beyaz ise gerek yok demişti. Tercih sizin tabi ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: everest137

quote:

Orijinalden alıntı: isk_er

Arkadaslar bayilerde hic makyajli sportback 1.4tfsi araba goren oldu mu? Yada hic gelecek olan arac bilgisi veren bayii oldu mu? Bilgi verebilir misiniz.

Bildiğim kadarıyla artık 1.2 ve 1.4 motor benzinli a3 üretilmeyecek. Makyajsız elde kalan 1.4 ler olabilir bayilerde. Makyajlı ve benzinli istiyorsanız 1.0 motor var sadece diye biliyorum. Bir bayiyi arayıp teyit edebilirsiniz.

Yeni fiyat listesinde 1.4tfsı mevcut fakat 1.2tfsı yok gelen araçlar şu an için 1.0 tsi geliyor 1.4 ler sınırlı sayıda yada sipariş üzerine gelir diye tahmin ediyorum. Çünkü aracımı alırken benzinli araç olarakta sormuştum sipariş üzerine getirtiyoruz demişlerdi. Ellerinde 1 adet 1.4tfsı makyajsız kasa sedan vardı. atraction model. ( İzmir ERÖZ)

• Klima ayarlarından iki bölgeninde senkron ısı ayarı yapmasını nasıl yapıyoruz?? Bilen var mı? Golf ve Leonda sync tuşu vardı iki bölge eşitleniyordu. Bunda ayrı ayrı ayarlamak zorunda kalıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalkanfatih

Klima ayarlarından iki bölgeninde senkron ısı ayarı yapmasını nasıl yapıyoruz?? Bilen var mı? Golf ve Leonda sync tuşu vardı iki bölge eşitleniyordu. Bunda ayrı ayrı ayarlamak zorunda kalıyorum..

auto tuşuna 2-3 saniye basılı tutunca iki bölgenin derecesi senkronize şekilde değişiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Arkalar torsiyon hocam.

1.4 TFSi ve 125hp üzeri gücteki motorlarda Bağımsız Süspansiyon mevcut.

Evvelki 1.2 TFSİ ve 1.6 TDi lar da Torsiyon.

Hocam makyajlı 1.6tdi da durum nasıl?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • _Discovery_ kullanıcısına yanıt
    Bir değişiklik yok hocam aynı durum. Muhtemelen bir sonraki nesle veya platform yenilenmeye kadar MQB platformlu araçlarda değişiklik olmayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bllbcr

Merhaba, aracım opak beyaz. Seramik kaplama sizce gerekli mi? Gerekliyse işini iyi yapan bi yer var mı bildiğiniz(İstanbulda)? Teşekkürler

MeGuiars kızıltoprak ve maslak kartalda ise heroic detail işlerini güzel yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: cauchy-schwarz

Arkadaşlar a3 sedan için kauçuk paspas önerebilecek var mı?

Ben geçen hafta L.Locker marka havuzlu kauçuk paspas aldım,aracın içine gayet düzgün oturdu hiçbiyerden fazlalık çıkıntı vs yapmadı tavsiye ederim.125tl ye aldım.tabiki orjinali daha iyi olabilir ama bunlarda araçta gayet düzgün duruyor.bir de orjinal havuzlu yok sanıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chimenth

V40 ve V40 CrossCountry'de de indirim var mı acaba?
    Bilginiz var mı?

V40 larla ilgili bilgim yok kardeş.

• loverello L kullanıcısına yanıt
    Audi A3 Tdi Sportback ST basic standart beyaz renk icin bayileri ararken denizli de bulmustum 98.5 kampanyali fiyati olan arac icin 102.1 istediler. Daha once aldigim fiyati soyledigimde alayci bir ifadeyle o fiyati veren bayinin elinde beyaz renk varmiydi cevabini aldim. Birak ordan araba almayi onunden gecmem

• Selamlar hocam audi 2012 tdi kullanicisiyim yenisine gecis yapmak istiyorum alip test eden varmi yorumlar nelerdir cekis , sollamalardaki hizlanmalar, yakit vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loverello

Merhaba arkadaşlar, dün a3 e bakmak için Denizli batı Audi bayine gittim, buradaki yorumlardan araç olmadığına dair bir kanı vardı fakat bayide satışçı arkadaş bu hafta sonu araç teslim edebileceğini ellerinde araç olduğunu söyledi, aracın dışına hayran kalmıştım taki koltuğa oturana kadar. Golf 7 aracımın koltuğundan sonra audiye bu koltuğu yakıştıramadım. 85.500 tl fiyat aldım tabi araç teslimindeki fiyat geçerli olacaktı 40 adete yakın sattıklarını söylediler

Yorumunuza katılıyorum. Bende golfu satıp masrafa girmeden basic a3 alayım diye bayiye gittim arabanın içine oturunca hayal kırıklığına uğradım. Hatta eşim normalde donanıma verilen parayı sokağa atılmış gibi görür hepsi aynı derdi bu araç için golfu satma varsa daha dolusu onu al dedi golfü satar 10. 000 lira üstüne koyar a3 alırız diye girdik 1.6 tdi sedan desing a 50000 kredi çekerek çıktık Bence audinin satış politikası bu

• Arkadaşlar & Yeni A3 almayı düşünenler; bütçe müsait değilse birşey demek haddimize değil ancak Audi bayisine girdiğinizde Base / Attraction isimli baz donanım araçlara bakmayın dahi. Bu araclar genelde şirkete hitap eden sadece marka algısı sunan keyif faktörü düşük araçlar. Eski Ambiante ve Ambition ile şimdiki Design ve Sport donanımlar opsiyona girilmedikce alınacak baz donanımlardır diyebiliriz. Bu araçlara zaten keyfekeder fazladan ödeme yapıyoruz diğer markalara oranla bari araçlar da mümkünse dolulugu ile tatmin edici olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 25 Ekim 2016; 9:01:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Arkadaşlar & Yeni A3 almayı düşünenler; bütçe müsait değilse birşey demek haddimize değil ancak Audi bayisine girdiğinizde Base / Attraction isimli baz donanım araçlara bakmayın dahi. Bu araclar genelde şirkete hitap eden sadece marka algısı sunan keyif faktörü düşük araçlar. Eski Ambiante ve Ambition ile şimdiki Design ve Sport donanımlar opsiyona girilmedikce alınacak baz donanımlardır diyebiliriz. Bu araçlara zaten keyfekeder fazladan ödeme yapıyoruz diğer markalara oranla bari araçlar da mümkünse dolulugu ile tatmin edici olsun.

Şu sıralar satılan makyajlı a3 ler basic+advance paket ile geliyor. Donanım olarak gayet dolu olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi everest137 -- 25 Ekim 2016; 9:15:20 >

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Audi'nin sitesi malum donanım karşılaştırma için şans vermiyor. Bu donanım listesi zaten pek çok kere konuşuldu. Temel bir çok şey geliyor doğrudur. Arkadaşların illaki premium olması için olması gerektiğini söyledikleri Attraction, Ambiante Designline gibi paketlerin donanım listesi varsa elinde olan, bunları yan yana koyup paylaşalım. Bakalım 20 25K fazla para verdikleri opsiyonlar nelermiş.
  • everest137 kullanıcısına yanıt
    Advance Pack hep standartti hocam. Makyajsız Attraction modellerde de vardı. Ancak bu modellerde koltuk kalitesi bile irrite olmaya yetiyor. Özellikle GOLF'ten Base / Basic / Attraction gibi giriş pakete geçenler veya geçmeyi düşünenler Alcantara koltuk üzerine kolaylikla hayal kırıklığı yaşarlar.

Edit : Park sensörü eklenmiş Advance'a bu gayet olumlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 25 Ekim 2016; 9:36:58 >
  • 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.