Şimdi Ara

iPhone 4s avea servis yok sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
16.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 hafta önce yurtdışından getirdiğim simkilitsiz cihazıma pasaport kaydı yaptırdım.Ondan sonra avea hatta servis yok sorunu ortaya cıktı.Telefona baska hat takınca gayet çalışıyor fakat avea hat takınca servis yok sorunu cıkıyor.Restore ettikten sonra avea çekmeye baslıyor ta ki telefonu kapatıp açana kadar veya uçak moduna alıp kapatana kadar.Avea müşteri hizmetleri hiç bir şeyden anlamıyorlar çileden çıktım 128lik sim kart aldım ona rağmen servis yok diyor.

Baska birinin basına böyle bir olay geldiyse ve çözümü varsa söylesin lütfen inanılmaz çaresiz bir durumdayım suanda

ek : Avea müşteri hizmetlerindeki bir adam bana telefonun pasaport kaydının baska operatörden yaptırdıgım ıcın aveada çalışmadığını söylüyor avea merkezine gidip aynı pasaport ile aynı kaydı tekrar gerçekleştircekmişim.Böyle birşey doğrumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fromthesky -- 9 Ocak 2012; 20:07:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fromthesky

Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 hafta önce yurtdışından getirdiğim simkilitsiz cihazıma pasaport kaydı yaptırdım.Ondan sonra avea hatta servis yok sorunu ortaya cıktı.Telefona baska hat takınca gayet çalışıyor fakat avea hat takınca servis yok sorunu cıkıyor.Restore ettikten sonra avea çekmeye baslıyor ta ki telefonu kapatıp açana kadar veya uçak moduna alıp kapatana kadar.Avea müşteri hizmetleri hiç bir şeyden anlamıyorlar çileden çıktım 128lik sim kart aldım ona rağmen servis yok diyor.

Baska birinin basına böyle bir olay geldiyse ve çözümü varsa söylesin lütfen inanılmaz çaresiz bir durumdayım suanda

Ayni problem benimde basima gelmisti 4s i aldigim gun kafayi yiyecektim. Ben avea sim karti kestirmistim birde sim kart eskiydi. Gittim aveadan orijinal micro sim kart aldim sorun aninda duzeldi. Bence sende yeni bir sim kart al sorunun duzelecektir. Bende yabanci forumlardan bu cozumu okumustum 4s biraz sim kart seciciligi yapiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arenwap -- 9 Ocak 2012; 19:53:28 >
  • 64lük sim kart aldım duzelmedı orjinal 128lik mikro simde hiç bir yerde bulamadım hocam ya sen nerden buldun
  • 64 luk sim kart orijinal micro sim kartmi yoksa normal sim karti kestirdiniz mi?
  • quote:

Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 hafta önce yurtdışından getirdiğim simkilitsiz cihazıma pasaport kaydı yaptırdım.Ondan sonra avea hatta servis yok sorunu ortaya cıktı.Telefona baska hat takınca gayet çalışıyor fakat avea hat takınca servis yok sorunu cıkıyor.Restore ettikten sonra avea çekmeye baslıyor ta ki telefonu kapatıp açana kadar veya uçak moduna alıp kapatana kadar.Avea müşteri hizmetleri hiç bir şeyden anlamıyorlar çileden çıktım 128lik sim kart aldım ona rağmen servis yok diyor.

ek : Avea müşteri hizmetlerindeki bir adam bana telefonun pasaport kaydının baska operatörden yaptırdıgım ıcın aveada çalışmadığını söylüyor avea merkezine gidip aynı pasaport ile aynı kaydı tekrar gerçekleştircekmişim.Böyle birşey doğrumu?

Müşteri Hizmetler işkembeden sallamış. Eğer pasaportla alakalı bi sorun olsaydı diğer operatörlerlede çalışmazdı. Ki siz bi sürede olsa en azından kapatıp açana kadar çalıştığınıda söylüyosunuz.

Bence gidip 64'lük bi MicroSim alın öyle deneyin. Mevcut kartınızı kestirerek değil. 128'lik ise ben hiçbi avea'da rastlamadım. 64'le sorunsuz kullanıyorum diğer arkadaşlar gibi ;)
  • Benim de sorunum zaten 64 bitlik microsim alinca duzeldi. Sizde bir deneyin bence.
  • ben bugun ilk 64lük aldım denedim olmadı sonra 128lik aldım kestirdim yine olmadı çıldırıcam.Neden oldugunu da anlamadım,birde söyle bir durum var suan telefona restore ettım suan cekıyor taa ki telefonu kapatıp açana kadar.Daha önce de iphone 4 kullandım aynı hattım ile böyle bir sorun ile karşılaşmadım.Ne yapıcağım konusunda hiç bir fikrim yok yani son çare operatör değiştirmek olucak sanırım
  • quote:

ben bugun ilk 64lük aldım denedim olmadı sonra 128lik aldım kestirdim yine olmadı çıldırıcam.Neden oldugunu da anlamadım,birde söyle bir durum var suan telefona restore ettım suan cekıyor taa ki telefonu kapatıp açana kadar.Daha önce de iphone 4 kullandım aynı hattım ile böyle bir sorun ile karşılaşmadım.Ne yapıcağım konusunda hiç bir fikrim yok yani son çare operatör değiştirmek olucak sanırım

Operatör değişmek yerine mümkünse uğraşıp cihazı değiştirmeyi deneyin derim ;)

Tekrarlıyorum; Simkartları normal alıp kestirmiyosunuz dimi? Sıfır MicroSim alıp deniyosunuz?
  • 406 sürümü yüklümü_? 405 de ben de de arada servis yok çıkıyordu şimdi maşallah taş taş sinyal gördümü acımıo
  • Surum 406,telefonu degistirme sansim yok malesef yurtdisi. İlk once 64kblik mikro sim aldim olmadi sonra 128lik aldim kestirdim oda olmadi nolcak bilmiyorum yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nedir son durum?
  • quote:

Surum 406,telefonu degistirme sansim yok malesef yurtdisi. İlk once 64kblik mikro sim aldim olmadi sonra 128lik aldim kestirdim oda olmadi nolcak bilmiyorum yani

sorun İos 5.0.1 den dolayı kaynaklanıyor hocam. İstedigin avea sim i al genede olmaz. Bendede aynı sorun var denemediğim şey kalmadı. İos 5 yüklüyken herhangi bi sorun yoktu ne zaman ios 5.0.1 yükledim sonra sorunlar çıktı biraz arastırdım sorunun 5.0.1 de kaynaklandığını ögrendim. Hatta başka forumlardada aynı sorunu yaşayanlar var. UDID kaydı yaptırıp İos 5.1 beta 3 yüklenince düzeldiğini biliyorum. Ama ben UDID olmadıgı icin yapamadım. Eğer UDID kaydı yaptırıp ios 5.1 beta 3 yüklerseniz sorununuz düzelecektir
  • Duzeldi arkadaslar kendi kendine surumden dediginiz gibi simkarttan degil,hala 5.0.1 kullaniyorum ama oyle bir hata olmadi
  • Bir de bana yol gosterseniz? Kesik 128kblik kartla gul gibi 2 aydir sorunsuz kullanirken, kasinip orijinal 64kb aldim bugun. Cekmeme servis yok yazma vs vs sorunlarla bogusuyorum, ne tavsiye edersiniz. 4s ios 5.0.1 405, hat avea..
  • Paşalar gibi vodafone'da sorunsuz kullanırken avea'ya hesaplı tarifesi yüzünden gectik, gecmez olaydık.

Sırasıyla 64 kb kesilip kullanıldı, yok o olmaz git orjinal mikro sim al dedi cok bilmişler aldık değişen bisey yok.

Hee sen git o zaman 128 al kestir dediler yine aynı sorun değişen tek şey sinirlerim =)

Ne yapsam ilemedim çöüzümü sakın müşteri hizmetlerinde aramayın adamlar fransız.

Sürüm 5.0.1 (405 model) Çözüm önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Herkese selamlar.
  • Arkadaşlar ben iphone4 kullanıyorum ve maalesef avea. Son 3 haftadır bu sorunu yaşıyorum. Ve ben henüz ne zaman geliyor hat ne zaman gidiyor onu da çözebilmiş değilim. Bazen kendi kendine gelip gidiyor. Artık yoruldum. 128lik orjinal sim aveada yok zaten ama Trkcel'de benzer bir sorunu yaşayan arkadaşlarım 128'e geçince sorunları ortadan kalkmış. Anlamıyorum...Acaba 5.1 ile mi ilgili desem yazılımı upgrade etmeden önce başladı bendeki sorun.Kardeşimin micro simini taktım canavar gibi çalıştı. Bilen, önerisi olan varsa lütfen söylesin! Yoksa ben cihazın parasını ödeyip hat sağlayıcımı değiştireceğim en sonunda...
  • bende aveadan kontratlı 4s aldım avea hattımla 64kb microsim ile kullanıyorum hiç çekmeme sorunum yok herşey mükemmel
  • bende aynı sorunu yaşadım.
    ardından 5.1 e güncelledim iPhone 4s cihazımı.
    yaklaşık 4 ay hiç ama hiç sorunsuz avea da kullandım cihazı.
    Bugün aynı sorun kendiliğinden başladı.
    Restore yapmayı deneyeceğim
  • genel ayarlar operatörlere girin otamatikden alın ve aveayı bulun secın sorun duzelecıktır. ıtunesden sebeke guncellemesı varmı ona bakın bıde .
  • 64 bit kesik hat denendi
    128 bit kesik hat denendi

İphone 4s kullanısıyım ikisindede sorun yaşıyorum. Lakin microsim daha denemedim.

Ayrica yukarida bahsedilen OPERATORU otomatikten alip manuel ayarlama olayini simdi yaptim neticesini bugun ve yarin test edip yazacagım. Şayet avea dansa turkcell le baglan kazıga devam
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.