Şimdi Ara

iphone4S hata 21 kod ve Restore - Yazılım sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
43.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ABD'den 4S geldi Sim Free. Simkartı taktım çalıştırdım fakat bir müddet sonra telefon ile uğraşırken Elma ya düştü. Açılıp açılıp kapandı.
    PC takmadan iphone açılmıyor. PC ve USB kablosunu takınca Recovery moda geçiyor.
    İtunes açıkken takıyorum ve
    "itunes kurtarma modunda bir iphone buldu. Bu iphone'unitunes ile kullanmadan önce üzerine geri yükleme yapılması gerekir" TAMAM penceresi çıktı.
    Tamam dediğimde ise sadece itunes üzerinde geri yükleme aktif.
    Geri yükle dediğimde ise telefon Recovery (USB kablosu görünüyor) modunda. Geri yükle ve güncelle diyor.
    Fabrika ayarlarına döndürülecek ve en son iphone yazılımını yükleyecektir. dedi tıkladım
    BU arada Ad,kapasite,yazılım ve seri no boş.
    Evet yine yüklenemedi ve 21 kod hatası verdi.
    Bu sefer DFU moda aldım ve indirdiğim
    iPhone4,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw
    dosyasını gösterdim ve shift yükle dedim. Geri yükleme yaptı ve yine 21 kod hatası verdi.
    Benim ne yapmam gerekiyor.
    itunes 10.5.2
    Teşekkürler

• daha önceden jailbreak filan işleri yapmış mıydınız o bilgisayarda? tinyumbrella filan kurulmuş muydu?

bilgisayarınızdaki hosts dosyasını silip yeniden başlatın, daha sonra tekrar shift+restore deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cholonya -- 9 Ocak 2012; 14:56:43 >
  • Hayır yapılmamıştı. Yeni format atılmıştı PC ye.
    mevcut dosyaları sildim ama birkaç tane kaldı onu da sillemiyorum admin şifresi gerekiyor (şirket PC)
    Shift Restore yapamıyorum çünkü RESTORE butonunu göremiyorum. Sadece geri Yükle Butonu aktif.
  • Hocam restore butonunu görememeniz normal, çünkü artık geri yükle oldu türkçeleştirmeyle. Host dosyasını sıfırlayın ve bilgisayarı kapatıp acın. Sonrasında da iTunes üzerinden "shift + geri yükle" yapın. Sorununuzun çözülmesi gerekli.
  • "geri yükle oldu türkçeleştirmeyle. Host dosyasını sıfırlayın "
    Tam olarak ne yapmam gerektiğini yazarsanız memnun olacağım. :)

PC arama motoruna Host yazdım bulamadım. Bu dosya nerede ve nasıl sıfırlayacağım? :(
  • "geri yükle oldu türkçeleştirmeyle. Host dosyasını sıfırlayın "

PC arama motoruna Host yazdım bulamadım. Bu dosya nerede ve nasıl sıfırlayacağım? :(
  • Host dosyasının içindekileri sil bilgisayarını yeniden baslat düzeliyor.
  • Host dosyası tam olarak nerede? :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iphonem34 -- 9 Ocak 2012; 20:02:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iphonem34

"geri yükle oldu türkçeleştirmeyle. Host dosyasını sıfırlayın "

Hocam dosyanın konumu şu
    C:\Windows\System32\drivers\etc

Buradaki "hosts" isimli dosyaya sağ tıkla, note defteri ile aç ve içinde "apple" geçen satırları sil. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat. iPhone'u bilgisayara bağla ve iTunes'u aç. iTunes'a girdikten sonra, shift tuşuna basılı tutarken geri yükle butonuna tıkla ve açılan pencereden firmware dosyasını seç. Bundan sonrasını bilgisayar kendisi halledecek.
  • Açılan pencerede bu yazı var. Burada apple geçen hiçbir satır yok.

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
    #
    # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
    #
    # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
    # entry should be kept on an individual line. The IP address should
    # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
    # The IP address and the host name should be separated by at least one
    # space.
    #
    # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
    # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
    #
    # For example:
    #
    # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
    # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
    # 127.0.0.1 localhost
    # ::1 localhost
  • quote:

Orijinalden alıntı: colonel_215

quote:

Hocam dosyanın konumu şu

Buradaki "hosts" isimli dosyaya sağ tıkla, note defteri ile aç ve içinde "apple" geçen satırları sil. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat. iPhone'u bilgisayara bağla ve iTunes'u aç. iTunes'a girdikten sonra, shift tuşuna basılı tutarken geri yükle butonuna tıkla ve açılan pencereden firmware dosyasını seç. Bundan sonrasını bilgisayar kendisi halledecek.

Dosyanın içini temizledim. PC Yeniden başlattım. Shift Geri Yükle diyerek iPhone4,1_5.0.1_9A405_Restore gösterdim. Yine 21 kod hatası verdi. :(

Başına böyle bir hal gelen arkadaş yok mu acaba? :(
    Nasıl yapılması gerekir hususunda bilgi rica ediyorum.
    Teşekkür ederim.
  • 21 hatası donanımsal bir hata olabilir
    http://forum.donanimhaber.com/m_52311066/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan.. -- 10 Ocak 2012; 0:18:15 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: colonel_215

quote:

Hocam dosyanın konumu şu

Dosyanın içini temizledim. PC Yeniden başlattım. Shift Geri Yükle diyerek iPhone4,1_5.0.1_9A405_Restore gösterdim. Yine 21 kod hatası verdi. :(

Başına böyle bir hal gelen arkadaş yok mu acaba? :(
    Nasıl yapılması gerekir hususunda bilgi rica ediyorum.
    Teşekkür ederim.

iPhone4,1_5.0.1_9A405_Restore yerine iPhone4,1_5.0.1_9A406_Restore yi deneyin bundan kaynaklaniyor olabilir
  • evet birde o var son sürüm 406 olanı idi.
  • iphone geri yüklenmiyor ve kod 21 hatası veriyor. DFU ve ya Recover modu farketmiyor.
    Birde cihazı PC'ye USB bağlı olmadan elma ya da Recover mode farketmiyor göremiyorum açılmıyor. Ancak PC bağlıyorum cihaz öyle açılıyor.

• iPhone4,1_5.0.1_9A405_Restore yerine iPhone4,1_5.0.1_9A406_Restore yi deneyin bundan kaynaklaniyor olabilir

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

evet birde o var son sürüm 406 olanı idi.

Birde bunu deneyeyim bakalım. İndiriyorum.
    Teşekkür ederim :)
  • Olmadı. DFU mode aldım. Ekran siyah. Shift Geri Yükle dedim ve indirdiğimi gösterdim,sistem geri yükleniyor dedi ama sonradan sistem geri yüklenemedi diyerek 21 hata kodu verdi Ekran Recover moda geçti. :(
    Çok sinir bozucu bir durum. Var mı başka fikri olan?
    Teşekkürler
  • bana sorarsan donanımsal bir hata.
    birde şu site var oraya sor istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan.. -- 10 Ocak 2012; 0:49:53 >
  • Baska bi yere sormaniza gerek yok sadece baska bir pc de deneyin bir kere restore ettikten sonra sizin pcnizde sorunsuz restore edebileceksiniz.
  • 3 tane PC'de denedim hep aynı. Geri yükleme yapabiliyorum ancak ama o da yükleme devam ediyor görünüp Elma'ya oradan da Recover moda geçip,bilinmeyen bir hata oluştu,geri yükleme yapılamadı diyor ve hata 21 gösteriyor.

Restore yapamıyorum sadece geri yükleme aktif itunes'da.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.