Şimdi Ara

Renault Clio Symbol gösterge panelindeki SERV ışığı hakkında ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
52.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 2010-2011 model clio symbol 1.2 16 valf 75 beygir almayı düşünüyoruz.İnternetten baktığımız bir ilanda gösterge panelinde serv ışığı yanıyordu.Bu ne anlama geliyor ?Aşağıdaki resimdeki panelde sağda en üstte. Açılımı service mi ? Sizce alınır mı , alınmaz mı ?

Renault Clio Symbol gösterge panelindeki SERV ışığı hakkında ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 8 Ocak 2012; 22:13:16 >

• servet yapma, kacirma sevcenko'yu,

3-0 oluyor
  • SERVer çökmüş.

çok kötü kelime esprisi yapmışım, servis anlamına geliyor kendileri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecubamojito -- 8 Ocak 2012; 22:08:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecubamojito

SERVer çökmüş.

çok kötü kelime esprisi yapmışım, servis anlamına geliyor kendileri.

Peki neden yanar bu service ışığı ? 2011 model bir arabada
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Birçok nedeni olabilir, yani arıza yapmıştır yanar, servise girme zamanı gelmiştir yanar.
  • quote:

quote:

Birçok nedeni olabilir, yani arıza yapmıştır yanar, servise girme zamanı gelmiştir yanar.

Keşke arızayı gösteren net bir dijital gösterge koysalardı.2011 model 6000 km yapmış bir arabada service ışığı yanması komedi gibi.Çok temiz bir tane bulmuştuk,soğudum arabadan,93 model renault spring kaç yıldır servis yüzü görmedi,bana mısın demiyor
  • quote:

quote:

quote:

Keşke arızayı gösteren net bir dijital gösterge koysalardı.2011 model 6000 km yapmış bir arabada service ışığı yanması komedi gibi.Çok temiz bir tane bulmuştuk,soğudum arabadan,93 model renault spring kaç yıldır servis yüzü görmedi,bana mısın demiyor

Sahibini arayıp sorun durumu, bakıma girmesi gerektiği içinde yanabilir ama bakımı 10bin de olsa 4 bin km kala yanmaya başlar mı servis ışığı, bunu bilmiyorum.Forumda clio başlığı varsa onlara sorun, daha net cevap verirler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sahibini arayıp sorun durumu, bakıma girmesi gerektiği içinde yanabilir ama bakımı 10bin de olsa 4 bin km kala yanmaya başlar mı servis ışığı, bunu bilmiyorum.Forumda clio başlığı varsa onlara sorun, daha net cevap verirler.

Peki,bilgilendirme için teşekkür ederim.Yanılmıyorsam renault 3 yıl veya belirli bir km garantisi veriyordu,heralde aracın garantisi vardır,servis ücretsiz onarımını yapar.Sahibi galerici araba hakkında pek bilgisi yok gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 8 Ocak 2012; 22:29:56 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Peki,bilgilendirme için teşekkür ederim.Yanılmıyorsam renault 3 yıl veya belirli bir km garantisi veriyordu,heralde aracın garantisi vardır,servis ücretsiz onarımını yapar.Sahibi galerici araba hakkında pek bilgisi yok gibi

şimdi bir daha baktımda o yanan servis ışığı değil, resimde servis ve stop arasında kırmızı ışık yanıyor ki bu da el freni çekik uyarısı olabilir,servis ışığı için SERV yazısının ışığının yanması lazım.
  • Hocam 2010 modeli var bende 1.5 dci

Hic bir ise yaramiyor daha hic yanmadi ::)))

Bu arada symboll alma konusunda kararlimisiniz
  • basit birer ampul patlağından tutunda her hangi bir parçanın motorunda bir arızanın sebebinden ötürü yanabilir büyük dert olup olmadığı sanırım servis yoluyla anlaşılır
  • Evet kararlıyız,1.2 motor 16 valf 75 bg (benzin ve vergiden tasarruf)+araç donanım olarak bakarsak,fiyatları çok uygun.Parçaları ucuz ve servisi yaygın.

@thecubamojito

Resmi temsili olarak koydum.Dediğim araba şu ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-arac-cok-duzgun-temiz-bir-aractir-on-numara-bakimli-2011model-70119314/detay
  • ben mi yalnış gördüm yoksa aracın airbag kapağında bişiler mi var
  • quote:

Evet kararlıyız,1.2 motor 16 valf 75 bg (benzin ve vergiden tasarruf)+araç donanım olarak bakarsak,fiyatları çok uygun.Parçaları ucuz ve servisi yaygın.

@thecubamojito

Resmi temsili olarak koydum.Dediğim araba şu ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-arac-cok-duzgun-temiz-bir-aractir-on-numara-bakimli-2011model-70119314/detay

Nisan ayinda 3 yili dolucak aracin

Parcalari oyle ucuz falan degil bunu bil hocam bir triger kaysi 1250 tl
    Bir baski balata 1000 tl tutuyor arabama hirsiz girdi bagaj kapagi acma dugmesind 300 tl verdim

Birde gercekten aile arabasi falan degil tam sirket arabasi konfor hic yok yol falan tutmuyor zaten benzinlisi bilmemde dizeli cok az yakiyor hemde cok az bir depo mazotla 1100 km yol yaptim sivasa gittim hesabini sen yap
  • araç çalışır durumda değildir teyp için kontak çevrilmiştir yanar sorun olmaz
    araç çalışır durumdadır servis yolu gözükmüş demektir

Ekleme:Resme baktım araç çalışır durumda değil kontakta yanması normal her araçta yanar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 8 Ocak 2012; 23:23:46 >
  • servis ışığı pertten çıkma araçlarda yanar
    bi daha da sönmez
    bence uzak durun o araçtan

hey allahım ya servis ışığı yanan araba alınırmı diye konu açılır oldu
    ne paranoyak millet olduk.
    20yıllık arabada boya varmı diye sorarlar
    Kapısı değişmiş arabaya ağır kazası varmı derler
    Servis ışığı yanan arabaya alınırmı derler

Benim arabanın sol camı zor kapanıyo SATARKEN SORUN YAŞARMIYIM...1-2bin lira düşük mü versem acaba yoksa mazallah satılmaz düşünsenize CAMI ZOR KAPANIYOOOOO
  • quote:

Orijinalden alıntı: naczet24

servis ışığı pertten çıkma araçlarda yanar
    bi daha da sönmez

bu doğru. geçen bi arkadaş konu açmıştı dolandırıcılara dikkat diye. orda da görmüştüm.
  • quote:

bi daha da sönmez

Benim arabanın sol camı zor kapanıyo SATARKEN SORUN YAŞARMIYIM...1-2bin lira düşük mü versem acaba yoksa mazallah satılmaz düşünsenize CAMI ZOR KAPANIYOOOOO

Sormasindan dogal ne var? Adam bi ton para veriyor alipta ertesi gun servis yolu mu tutsun? Para kolay kazanilmiyor genc arkadas
  • Alınır bence. Aile arabası değil diyenlere de bakma sen. Bende ailemle biniyorum, şahsıma ait 2005 model ve sıfır km. aldım, şu an 89 bin km. de. Yol tutuşu da aman aman kötü bir araba değil. Çok da güvenli değil, ama korkulup kaçılacak bir araba da değil. Kalkıp da bir Corolla veya Civic yada Jetta yol tutuşu beklememek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

quote:

bi daha da sönmez

Sormasindan dogal ne var? Adam bi ton para veriyor alipta ertesi gun servis yolu mu tutsun? Para kolay kazanilmiyor genc arkadas

Verilecek en iyi cevabı vermiş arkadaş,teşekkür ederim.Para kolay kazanılmıyor,tabi yattığı yerden kazanan emek hırsızları var,orası ayrı. Burada 3-5 kuruşluk bir mal alsak neyse o kadar para veripte sorunlu bir arabaya binmektense hiç binmemek daha iyi.

Hatırlarım da rahmetli dedemde de eski kasa bir clio vardı,adam yıllarca Almanya'da çalışıp,biriktirdiği paralarla sıfır bir şekilde almış 10 senelik araba olmasına rağmen ufak,tefek boyaları dökülmüş onun dışında fabrikadan ilk çıktığı gibi duruyordu,insan malının değerini bilmeli,ancak değerini elinden gidince anlıyorsun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.