Şimdi Ara

---Neta ÇANAKSIZ Uydu Alıcısı---

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
31.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.neta.com.tr/ Ben inanamadım istersiniz bir de siz göz atın, araştırın ve burda paylaşalım bulduğuz bilgileri.

İster uydudan ister havadan yayın ile
    dijitalde sınırsız keyif!

Neta Combo Terrestrial Receiver; yeni teknolojisiyle Dünya’da bir ilk!

Dijital yayınları isterseniz çanakla, isterseniz çanaksız alabilmekte.
    6000 kanalıyla, kendi kendine kanal bulma özelliğiyle
    yeni teknolojileri takip edenlere...

GENEL ÖZELLİKLER

.Uydudan yayın alma
    .Havadan yayın alma (Çanak Olmadan )
    .Kendi kendine kanal bulma
    .Çift tuner (DVB-S ve DVB-)
    .6000 kanal
    .64 uydu,1200 Transponder
    .Otomatik kanal arama
    .Şebeke arama
    .Kızılötesi uzaktan kumanda
    .DVB ve MPEG-2 uyumlu
    .DVD kalitesinde görüntü,CD kalitesinde ses
    .Conax CAS7 (Opsiyonel)
    .256 renk OSD ekran menüsü
    .Türkçe,İngilizce,Almanca,Fransızca,İtalyanca,
    Arapça,Bulgarca,Yunanca,Rusça OSD menü
    .Cihazdan cihaza yazılım ve kanal bilgisi transferi
    .4 dijitli 7 segmentli led display
    .OSD Saat ve Tarih gösterge
    .EPG (Elektronik Program Rehberi)
    .VBI ve OSD Teletext
    .SMPS güç kaynağı
    .Alfabetik program listeleme
    .Favori program listeleme,seçim
    .8 VCR zamanlayıcı (tek seferlik,günlük ve haftalık seçimi
    .EPG seçimi ile program başlatma
    .RF analog yayınlar için düz geçiş (loop-through)
    .Kanal sıralama Kopyalama,Kaydırma,silme ve
    birbiri ile değiştirme
    .4 hane şifreli ebeveyn kilidi,ayrıca ayar kilidi
    .Her kanal için ses sevye farkı ayarı
    .Otomatik ve manüel saat ve tarih ayarı
    .Demo özelliği
    .RGB çıkış
    .S/PDIF çıkış
    .TVve VCR Scart
    .21-69 PLL moduletör
    .16:9 ve 4:3 görüntü modları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiperX -- 29 Ocak 2006 21:36:32 >

• BİLGİ için teşekkürler bu yayınlar önümüzdeki ay başlanacakmış deniliyor .
  • Hocam bu DVB-T yayınları destekleyen bi cihaz.Ben de çok bildiğimden değil.Daha geçen hafta bana bu forumdan anlatmışlardı ordan biliyorum.Karasal sayısal yayın dedikleri yayın tipini destekliyor.Galiba büyük şehirlerde başlanmış testlere.Ama hem DVB-S hem DVB-T yazmıyo yada ben dikkatli bakmadım o cihaza.Ama çanakla da çalışıyosa DVB-S ile de uyumludur.Buna benzer bi kart da ben bulmuştum.Uyarmasalar yurt dışından getirtecektim.

http://www.kworld.com.tw/en/product/digital/001/dvb-t100.htm
    http://www.kworld.com.tw/en/product/digital/001/images/c1.jpg

• Biraz aşağıda bu konu açıldı.
  • Makına netanın combo modeli yenı bir model.canak anten baglamadan kullanılabılıyor fakat normal tv verıcılerı gıbı verıcılerın yapılması gerekıyor ve eger sız bu alanın ıcerısındeysenız normal bır catı antenıyle bu sınyallerı alıyorsunuz ve yayınları ızleyebılıyorsunuz,bu verıcıler bır nevi uydudan aldıgı yayını dıgıtal olarak yansıtıyor.fakat bunun kullanım alanı ve kanal sayısı dusunuldugunde pek gecerlı bırsey degıl bence,en guzelı dagbasındada olsak bır canak kurup yayınları rahatlıkla almak.ama buyuk sehırlerde canak kırlılıgını onlemek ıcın kullanılabılır.

Değişik uydu forumlarından ulaşabildiğim yorumları eklemeye devam edicem
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozanunal

Biraz aşağıda bu konu açıldı.

Nerde açıldığı önemli değil bilgi paylaşılsın yeter. gözden kaçırmışım diğer topic'i
  • Ülkemizde hala test aşamasında olan terrestrial yayın tam olarak devreye girince ufak alıcılar ile yayınlar izlenebilecek ama biz burada belediyenin veriği kanalları izlemek durumunda kalacağız. O yüzden normal çanak anten kullanımına çoğu kişi devam edecektir.
  • arkadaslar bu gördügünüz normal yükselticili bir anten yani canak olmadan uydu yayınlarını izleyemezsiniz bunla sadece eski sistemi eklemişler ve satılsın diye milleti uyutuyorlar.
  • yalan ile dolan ile bu cihazı satamazlar
  • Arkadaşlar tam olarak karasal yayın alımı 2007 yılı na doğru tam olarak verim verecekmiş.2010 yılına kadar görüntü kirliliğini önlemek amacıyla böyle bir tasarı başlatılmış.Görüntü kalitesi olarak şu anki uydulardan daha net bir sinyal alabildiğini söylüyorlar.
  • bende neta var 1040 2002 yılında digital aldık kaon idi markası 2004 te diseqc 1.2 desteklemediği için neta aldım şu an hala kullanıyorum
  • böyle aldatıcı reklamların tv den kalkması lazım ......
    çanaksız mış .......heh
    çanaksız ancak karasal yayınlar için zaten uydu izlemek isteyen çanağını yine takacak...
    ii bişi ama bence aldatıcı reklam sözkonusu.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: ulu_tan_1991

böyle aldatıcı reklamların tv den kalkması lazım ......
    çanaksız mış .......heh
    çanaksız ancak karasal yayınlar için zaten uydu izlemek isteyen çanağını yine takacak...
    ii bişi ama bence aldatıcı reklam sözkonusu.....

Dostum aldatıcı diyorsun ama bırak tv'yi hükümet bu işe el atmış durumda hem çatılardaki ve hatta balkonlardaki çanak kirliliğini önlemek hem de uydudan alınan yayınları filtrelemek için üzerinde çalışılan bir sistem, aldatıcı mı değil mi gelince hep beraber görücez şu an için burda yapılan sadece bilgi paylaşımı

• Aldatıcı filan değil bahsi geçen receiver dvb-T yayınları alabilen bir cihaz şuanda Ankara da trt ler ve İstanbulda bir kanal karasal digital yayın yapıyor ayrıntılar burda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.