Şimdi Ara

BOSCH MU? LG Mİ? USTALAR BİR YORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
8.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • üstadlar bugün sirkeciden bir spotcudan fiyat aldım bosch was 24763 için peşin 1580 tl 8 taksit bonusa 1650 tl dedi.birde lg 1479fds modelini sordum peşin 1600 tl taksit yine 8 1680 tl fiyat verdi.satıcı bana lg yi tavsiye etti abi daha güzel makine dedi,acaba elinde bosch yokmu diye aklımdan geçti sordum var dedi,şimdi ustalar size sorayım hangisini almak akılcı olur acaba bu makinelerin kazan yapıları nasıldır,ilerde servis sıkıntısı yaşatırmı lg.Özellikleri bakımından hangisi daha ekenomik sessizdir.

• Ben LG'de sıkıntı yaşadım, bence Bosch alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serghat

Ben LG'de sıkıntı yaşadım, bence Bosch alın.
    Bosch'u çok iyi bir fiyata bulmuşsunuz, ben de Bosch diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thr_Y

Bosch'u çok iyi bir fiyata bulmuşsunuz, ben de Bosch diyorum.

Alıntıları Göster
    LG Ye kötü diyemem ama Bosch almanız daha mantıklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

LG Ye kötü diyemem ama Bosch almanız daha mantıklı olur.

Alıntıları Göster
    Lg nin tambura hakimiyeti belli ki daha iyi ama lg ile problem yaşayanlar var..Fakat bosch un bu serilerinde hiç okumadım öyle birşey..Yani ürün garanti..Ben olsam bosch alırdım.Ama lg nin tamburdaki becerisi ile ilgili de bir video izlemiştim.Hiç yabana atılacak cinsten değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Lg nin tambura hakimiyeti belli ki daha iyi ama lg ile problem yaşayanlar var..Fakat bosch un bu serilerinde hiç okumadım öyle birşey..Yani ürün garanti..Ben olsam bosch alırdım.Ama lg nin tamburdaki becerisi ile ilgili de bir video izlemiştim.Hiç yabana atılacak cinsten değil..

Alıntıları Göster
    boshta kampanya var.bayiden aynı fiyata rahatlıkla alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamnightrider

boshta kampanya var.bayiden aynı fiyata rahatlıkla alabilirsiniz

Alıntıları Göster
    listeye baktım 24763 1,969 tl yazıyor.bu model kampanya dışı anladıgım kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkcan1806

listeye baktım 24763 1,969 tl yazıyor.bu model kampanya dışı anladıgım kadarıyla.

Alıntıları Göster
    LG F1479FDS Yeniçarşım' da 1499TL. 12 taksitle de alınabiliyor. Nasıl sizce?

http://www.yenicarsim.com/lg-f1479fds-9-kg-kapasite-1400-rpm-a-enerji-sinifi-buharli-yikamacamasir-makinesi/camasir-makinesi/id/349169/

Edit: İmla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _yurekli_ -- 9 Ocak 2012; 10:26:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _yurekli_

http://www.yenicarsim.com/lg-f1479fds-9-kg-kapasite-1400-rpm-a-enerji-sinifi-buharli-yikamacamasir-makinesi/camasir-makinesi/id/349169/

valla hocam güzel fiyat bulmuşsun taksitli olması çok iyi candogan usta ve lord usta ne diyecek bakalım bekliyoruz :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _yurekli_

valla hocam güzel fiyat bulmuşsun taksitli olması çok iyi candogan usta ve lord usta ne diyecek bakalım bekliyoruz :)

Alıntıları Göster
    Bonus' a 12 taksit şansı vardı düne kadar.
    Şaka gibi ama, bugün 12 taksit iptal. World ve Maxiimum 6, bonu 3 taksit.
  • quote:

üstadlar bugün sirkeciden bir spotcudan fiyat aldım bosch was 24763 için peşin 1580 tl 8 taksit bonusa 1650 tl dedi.birde lg 1479fds modelini sordum peşin 1600 tl taksit yine 8 1680 tl fiyat verdi.satıcı bana lg yi tavsiye etti abi daha güzel makine dedi,acaba elinde bosch yokmu diye aklımdan geçti sordum var dedi,şimdi ustalar size sorayım hangisini almak akılcı olur acaba bu makinelerin kazan yapıları nasıldır,ilerde servis sıkıntısı yaşatırmı lg.Özellikleri bakımından hangisi daha ekenomik sessizdir.

hocam hangi spotçuymuş o.
    sirkecide vakıfbankın aradan girince solda bi bosch bayii var orayada bi fiyat sorun. güzel fiyat veriyorlar spota okadar para vereceğinize az daha verip garantili alabilirsiniz belki.

edt.birde şimdi farkettim aynı ürünün siemensi var. 2 hafta önce aldım. siemens wm10s763 sizin fiyattan daha düşüktü. sadece devir farkı var sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reyta -- 10 Ocak 2012; 12:57:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakimoglu

quote:

üstadlar bugün sirkeciden bir spotcudan fiyat aldım bosch was 24763 için peşin 1580 tl 8 taksit bonusa 1650 tl dedi.birde lg 1479fds modelini sordum peşin 1600 tl taksit yine 8 1680 tl fiyat verdi.satıcı bana lg yi tavsiye etti abi daha güzel makine dedi,acaba elinde bosch yokmu diye aklımdan geçti sordum var dedi,şimdi ustalar size sorayım hangisini almak akılcı olur acaba bu makinelerin kazan yapıları nasıldır,ilerde servis sıkıntısı yaşatırmı lg.Özellikleri bakımından hangisi daha ekenomik sessizdir.

Kesinlikle Bosch'u tavsiye ederim LG Beko tarafından Türkiye'de üretiliyor anlayacağın ha Beko Almışsın ha LG almışsın. Kaldı ki bunu Türkiye'de üretildiği için söylemiyorum mesela Arçelik kendini çok geliştirdi ve Arçelik mi Bosch mu deseydin fiyata bak hangisi uygunsa onu al derdim. Ama LG Bosch kıyaslamasında kesinlikle Bosch derim.

Tipik bir Yurdum insanı işte.Bir konu hakkında bilgisi yoksa hemen
    işkembe-i kübradan sallamaya başlıyor.Milletinde yanlış bilgilenmesine neden oluyor

http://en.wikipedia.org/wiki/LG_Corp

They might be manufactured(OEM) in China even marked Made in Korea.

Some gadgets may be marked Made in Korea but actually just finally(attached the face plates and labels) assembled and packed in Korea.

However, the electronic factories in China are being supervised by expats.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    A large Korean company, out of Seoul.. Been in business since 1947. Excellent products. Team with Hitachi and Philips on some products.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Yukarıdaki yorumlarda özetle ürünlerin Kore'de üretildiğini, istisnai (tahminen %5'i geçmez) bazı ürünlerininde çin deki fabrikada üretildiği yazıyor.Zaten çinde üretilen ürünlerin etiketinde made in china yazar ve fiyatı-kalitesi düşüktür yani kendini belli eder....
    Sözkonusu çamaşır makineside made in korea dır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi economist52 -- 10 Ocak 2012; 14:19:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyta

quote:

hocam hangi spotçuymuş o.
    sirkecide vakıfbankın aradan girince solda bi bosch bayii var orayada bi fiyat sorun. güzel fiyat veriyorlar spota okadar para vereceğinize az daha verip garantili alabilirsiniz belki.

edt.birde şimdi farkettim aynı ürünün siemensi var. 2 hafta önce aldım. siemens wm10s763 sizin fiyattan daha düşüktü. sadece devir farkı var sanırım.
    dostum fiyat aldıgım spotçu özspot netten buldum aradım telefonda verdiler o fiyatı,garanti konusuna gelince zaten garantili aldıgın ürün bosch garanti veriyor faturalı mal.
  • kim ne derse desin lgnin üstüne tanımam arkadaslar kesinlikle cok güzel cihaz yapıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: economist52

quote:

quote:

Kesinlikle Bosch'u tavsiye ederim LG Beko tarafından Türkiye'de üretiliyor anlayacağın ha Beko Almışsın ha LG almışsın. Kaldı ki bunu Türkiye'de üretildiği için söylemiyorum mesela Arçelik kendini çok geliştirdi ve Arçelik mi Bosch mu deseydin fiyata bak hangisi uygunsa onu al derdim. Ama LG Bosch kıyaslamasında kesinlikle Bosch derim.

işkembe-i kübradan sallamaya başlıyor.Milletinde yanlış bilgilenmesine neden oluyor

Some gadgets may be marked Made in Korea but actually just finally(attached the face plates and labels) assembled and packed in Korea.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    A large Korean company, out of Seoul.. Been in business since 1947. Excellent products. Team with Hitachi and Philips on some products.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Yukarıdaki yorumlarda özetle ürünlerin Kore'de üretildiğini, istisnai (tahminen %5'i geçmez) bazı ürünlerininde çin deki fabrikada üretildiği yazıyor.Zaten çinde üretilen ürünlerin etiketinde made in china yazar ve fiyatı-kalitesi düşüktür yani kendini belli eder....

Bu sözün çok doğru kendin için gerekli tespiti yapmışsın. Git ve LG mağazalarına sor ürünler nerede üretiliyor diye...

Sirkeci YKB yanında ki LG mağaza sahibi yakın arkadaşımdır dilersen telefonunu da vereyim bi ara sor bakalım nerde ve kim üretiyormuş.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bu sözün çok doğru kendin için gerekli tespiti yapmışsın. Git ve LG mağazalarına sor ürünler nerede üretiliyor diye...

Sirkeci YKB yanında ki LG mağaza sahibi yakın arkadaşımdır dilersen telefonunu da vereyim bi ara sor bakalım nerde ve kim üretiyormuş.

Bir yaşıma daha girdim...Beko madem bu kadar iyi makinalar üretiyor neden kendi markasıyla pazarlamıyor ? Yukarıda arkadaş gayet güzel yazmış LG makinaların nerelerde üretildiğini.Bence siz arkadaşınızın size söylediği bilgiyi yanlış anlamış olabilirsiniz. BEKO zaman zaman bazı ürünlerinde LG nin patentlerini kullanıyor.Ama LG için çamaşır makinası üretmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mars51

Bir yaşıma daha girdim...Beko madem bu kadar iyi makinalar üretiyor neden kendi markasıyla pazarlamıyor ? Yukarıda arkadaş gayet güzel yazmış LG makinaların nerelerde üretildiğini.Bence siz arkadaşınızın size söylediği bilgiyi yanlış anlamış olabilirsiniz. BEKO zaman zaman bazı ürünlerinde LG nin patentlerini kullanıyor.Ama LG için çamaşır makinası üretmiyor.

Fazla söze gerek yok...Zaten benim vereceğim yanıtta aynen böyle olacaktı.
    Benim yerime de yazdığınız için teşekkür ederim sn. Mars51
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mars51

Fazla söze gerek yok...Zaten benim vereceğim yanıtta aynen böyle olacaktı.
    Benim yerime de yazdığınız için teşekkür ederim sn. Mars51

Alıntıları Göster
    Biraz okuyan bileceği gibi magaza sahibi arkadaşım fabrikada arkadaşım var gibi kahvehane sohbeti yada bayan altın günü sohbetlerini ciddiye almayınız, az evvelde ayzdıgım gibi okusanız bileceksiniz satıcıların çogu neyi sattıgını %99 bilmezler, çogumuz burada teknosayıda örnek göstererek eleştiriyoruz sattıkları maldan haberleri yok diye.
    Kullanma kulavuzunu okusak, malların üzerindeki etiketleri okusak, nerede üretildigini görecegiz, ama okumak bizde biteli 22 sene oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Biraz okuyan bileceği gibi magaza sahibi arkadaşım fabrikada arkadaşım var gibi kahvehane sohbeti yada bayan altın günü sohbetlerini ciddiye almayınız, az evvelde ayzdıgım gibi okusanız bileceksiniz satıcıların çogu neyi sattıgını %99 bilmezler, çogumuz burada teknosayıda örnek göstererek eleştiriyoruz sattıkları maldan haberleri yok diye.
    Kullanma kulavuzunu okusak, malların üzerindeki etiketleri okusak, nerede üretildigini görecegiz, ama okumak bizde biteli 22 sene oldu.

Alıntıları Göster
    LG ile Bekonun organik bir bağları var ama dendiği gibi LG çamaşır makinelerinin Beko tarafından üretildiğini hiç duymasam da pek ihtimal vermiyorum. Atmasyon gibi geldi. bu organik bağa gelirsek. 90lı yılların ortasında Türkiyede Arçelik-Beko markasıyla satılan bazı no-frsot buzdolapları aslında Goldstar (yeni adıyla LG) üretimiydi. bbunu bizzat Arçelik marka bir nf dolabın arkasındaki etikette gördüm. ayrıca bazı Beko kilmalar da halen LG-Beko markasıyla satılıyor ama bunların Beko tarafında LG lisansıyla mı Türkiyede üretilidğini, ya da LG tarafından üretilip Bekoya mı verildiğini (bence düşk bir ihtimal) bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

LG ile Bekonun organik bir bağları var ama dendiği gibi LG çamaşır makinelerinin Beko tarafından üretildiğini hiç duymasam da pek ihtimal vermiyorum. Atmasyon gibi geldi. bu organik bağa gelirsek. 90lı yılların ortasında Türkiyede Arçelik-Beko markasıyla satılan bazı no-frsot buzdolapları aslında Goldstar (yeni adıyla LG) üretimiydi. bbunu bizzat Arçelik marka bir nf dolabın arkasındaki etikette gördüm. ayrıca bazı Beko kilmalar da halen LG-Beko markasıyla satılıyor ama bunların Beko tarafında LG lisansıyla mı Türkiyede üretilidğini, ya da LG tarafından üretilip Bekoya mı verildiğini (bence düşk bir ihtimal) bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE
    BOSCH alınabilecek WAS Serileri genellikle tercih edilme sebebi;
    -Sessiz Çalışma
    -Enerji Tasarrufu
    -Dayanaklı kasa ve 7 yıla kadar garanti süresini sorunsuz uzatma

özellikleri başta gelmektedir.

LG ise bu özellikler;
    *Sessizlik Direct Drive ile sağlanmış
    *Enerji Tasarruflarıda bazı modellerde mevcut
    *Ekstra özellik olan buharlı yıkama ise çok cezbedici
    *Kullananlar tarafından sağlamlık konusundada boch dan farksız gibi

yanlız bu garanti olayı lg markalarda sadece "Direct Drive" özellikleri olan modellerde 10 yıl motor garantisi veriliyor yani asıl önemli olan elektrik aksamı ve diğer genel sorunlar standart 2 yıl. Uzatılıyormu bilmiyorum veya belirli ücret karşılığı 6 yıla kadar uzatılıyor diye duymuştum yaptıran veya bilen varmıdır?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.