DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Multiplayer GTA:San Andreas (Multi Theft Auto) Kurulumu ve Kullanımı
53
Cevap
0
Favori
97.649
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Multiplayer GTA:San Andreas (Multi Theft Auto) Kurulumu ve Kullanımı
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   2947 Mesaj
   29 Ocak 2006 14:26:36
   - Multi Theft Auto San Andreas Kurulumu ve Kullanımı -


   Yapımına 8 ay önce başlanan MTA: San Andreas nihayet tamamlandı. Adından da anlaşılacağı gibi Multi Theft Auto, GTA oyunlarının internet üzerinden oynanmasını sağlayan bir eklenti. Fakat MTA: San Andreas önceki versiyonlarından bir hayli farklı. Bu versiyonda MTA ara yüzü tamamıyla San Andreas oyununun içine entegre edilmiş. Yani oyun dışında her hangi bir pencere çalıştırmanıza gerek kalmıyor. MTA: San Andreas'ın ilk versiyonunda şimdilik sadece yarış modu mevcut. Yani arabanızdan inemiyorsunuz. Fakat kısa zaman sonra eski MTA'larda olduğu gibi 'deathmatch' modunu desketleyen versiyonların çıkacağı söyleniyor. Daha önce oynayanların hatırlayacağı gibi MTA ilk çıktığı zamanlarda yine arabadan inemiyordunuz. Fakat daha sonra program geliştirildi ve oldukça popüler hale geldi.

   Blue Core adı verilen çekirdeğin üzerine kurulan MTA:SA'ın en önemli özelliklerinden biri de kısmen modifiye edilebilir olması. MTA ile birlikte gelen harita editörüyle kendi haritalarınızı yapabiliyor ve başka oyuncuların yaptığı haritalarda oynayabiliyorsunuz. Harita editörü ilk başlarda biraz karışık gelebilir fakat biraz uğraştıktan sonra işin mantığını anlayıp harita yapabilmeye başlıyorsunuz. Bunun dışında oyunda San Andreas'daki neredeyse bütün araçları yeni haritalarla birlikte kullanabilmeniz mümkün. Bunlara uçak, helikopter ve tekneler de dahil. Ayrıca kullandığınız araçta roket vb. silahlar bulunuyorsa bunları da oyunda kullanabiliyorsunuz.

   Eğer San Andreas oyunu bilgisayarınızda kurulu ve düzgün olarak çalışıyor ise hemen MTA:SA'ın kurulumuna geçebilirsiniz. Fakat önce oyunun doğru çalıştığından emin olun. Oyunun çözünürlüğünü ve diğer önemli ayarlarını da kuruluma geçmeden önce ayarlamanızı öneririm. Önceden söylediğim gibi eğer oyunda bir sorun varsa ilk önce onu düzeltmeden MTA kurulumuna geçmeyin. GTA:SA 1.01 "No Hot Coffee" versiyonunu yükleyenlerin oyunu yeniden kurmaları ve 1.01 versiyonunu yüklememeleri gerekiyor.

   MTA: San Andreas'ın kurulum dosyasını indirmek için http://light.mtavc.com adresine gidip aşağıdaki mirror'lardan birine tıklamanız yeterli. (MTA:SA R1.0 - Client) Dosya yaklaşık 4.5 MB büyüklüğünde. Yüklemenin ikinci bölümünde kurmak istediğiniz kısımları seçmeniz gerekiyor. Eğer daha sonra bilgisayarınızı sunucu olarak çalıştırmayacaksanız MTA Server'ı yüklemeyebilirsiniz. Fakat bileşenlerin hepsini yüklemenizin bir sakıncası yok. Dördüncü bölümde de GTA:SA kurulumunun yerini göstermeniz gerekiyor. Kurulum bittikten sonra oyunu hemen çalıştırmayın. Çünkü oyunun kendi sunucu bulma modülü her zaman düzgün çalışmıyor. Oyunun içinden bulduğunuz sunucuların ping süreleri çoğu zaman çok yüksek oluyor. Bunun için biz MTA:SA sunucularını bulmak için The All Seeing Eye programını kullanacağız. Eğer bu program bilgisayarınızda yüklüyse aşağıdaki kurulum bölümünü geçebilirsiniz.

   The All Seeing Eye(ASE) programı internet üzerinden oynanan oyunların sunucularını daha kolay bulmanızı sağlayan bir programdır. Program 150'den fazla oyun ve ek paketi destekler. Programı bilgisayarınıza kurmak için ilk önce http://videogames.yahoo.com/multiplayer adresinden "Trial Version Download Now" yazan yere basıp şartları kabul ettikten sonra EyeInstaller adlı programı indirmelisiniz. Program açılınca asıl ASE yazılımını indirmeye başlayacak. İndirme bittikten sonra seçenekleri kontrol edip Install tuşuna basmalısınız. Program aslında bir deneme sürümü fakat sınırlı bir kullanım süresi yok. Her yedi günde bir program size tam sürümünü yüklemek isteyip istemediğinizi soracak. Buna hayır diyerek programı kullanmaya devam edebilirsiniz. Zaten programın neredeyse bütün özellikleri deneme sürümünde mevcut.

   ASE programını kurduktan sonra istediğimiz sunucuları görebilmemiz için MTA:SA kurulumunu programa tanıtmamız gerekiyor. Bunun için programın ana penceresindeki Filters menüsünden Configure Games'e giriyoruz ve gelen pencerede "Not Installed" listesini açıp Multi Theft Auto'yu buluyoruz. Yandaki bölümlerden Player Name kısmına bir şey yazmamıza gerek yok. Çünkü oyunun içinde adımızı ayarlayabileceğiz. Kurulumun yerini göstermek için Browse tuşuna basıp MTA:SA'ı kurduğumuz yere gidiyoruz. (Eğer kurulum sırasında bunu değiştirmediyseniz "\Program Files\MTA San Andreas\" olmalı.) Buradan Multi Theft Auto.exe'yi seçtiğimizde Program Location bölümünde programın tam yolunun gözükmesi gerekiyor. Ayrıca "Visible in filter list" seçeneğinin de mutlaka seçili olması lazım.

   Programı ayarladığımıza göre artık bir sunucuya bağlanabiliriz. Bunun için programın ana penceresindeyken sol bölümde Multi Theft Auto'nun altındaki MTA:VC listesini seçtikten sonra Refresh(F5) tuşuna basıyoruz. Eğer buraya kadar her şey yolunda gittiyse sunucu listesini bir kaç saniye sonra görebilmemiz gerekir. Sunucuları ping sürelerine göre sıralamak için yukarıda Ping yazan yere tıklıyoruz. Sizin de tahmin edeceğiniz gibi Game kısmında MTA:SA yazanlar bizim girebileceğimiz sunucular. Fakat satırın başında kilit işareti varsa bu sunucu şifre korumalı demektir. Her şey hazır olduğuna göre ping süresi makul seviyede olan bir sunucu seçip bağlanabiliriz.

   Sunucunun üzerine çift tıkladınığınızda oyunun açılması gerekiyor. (Eğer MSVCR71.DLL hatası verirse dll dosyasını bu adresten indirerek "WINDOWS\SYSTEM\" klasörüne atın.) Fakat bazı durumlarda sizden GTA:SA ve MTA:SA kurulumlarının yerini göstermenizi isteyebilir. Bu durumda açılan pencereden bu kurulumların yerini gösterdikten sonra devam edebiliriz. Eğer ASE'nin ayarlarında bir değişiklik yapmadıysanız sunucunun adresi Sunucu:Port şeklinde panoya kopyalanacak. Oyun açıldıktan sonra karşımıza MTA ara yüzü gelecek. Settings bölümüne girip adımızı yazdıktan sonra tamam diyoruz ve ismimiz kayıt ediliyor. Quick Connect'e basıp Host bölümüne az önce kopyaladığımız sunucu adresini yapıştırıp adresin sonundaki :Port kısmını siliyoruz ve iki nokta olmadan pencerenin Port bölümüne yazıyoruz. ( Eğer Port bölümünde yazılı olan port numarası bizim sunucu ile aynıysa orası aynı kalıyor.) Eğer sunucunun şifresi varsa onu da Pass bölümüne yazıp Connect'e bastıktan sonra oyun yüklenmeye başlıyor.

   Oyuna girdikten sonra yapacaklarınızı zaten burada anlatmama gerek yok. Zaten şimdilik yapacağınız çok fazla bir şey de yok çünkü arabanızdan inmeniz mümkün değil. Sunucuda durduğunuz sürece sürekli çeşitli şekillerde yarışlar olacak ve yarışlar birisi kazanan kadar ve ya tek kişi canlı kalana kadar sürecek. Sunucuyla aranızdaki ping süresi ne kadar az olursa oyunu o kadar rahat oynarsınız. Ayrıca sunucudaki oyuncu sayısının artması da oyunu bir miktar yavaşlatacaktır. Oyun içinde konuşmak için 'T' tuşunu, oyuncu listesini ve oyuncuların ping sürelerini görmek için TAB tuşunu, konsolu açmak için F8 ya da ~ tuşunu, oyun içinden resim almak için F11 tuşunu, oylamalara yanıt vermek için F1 ve F2 tuşlarını, bir oyuncuyu izlerken kamera modunu değiştirmek için 1, 2 ve 3 tuşlarını ve izlediğiniz oyuncuyu değiştirmek için de sağ ve sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz. Oyunda kaydettiğiniz resimleri "\Program Files\MTA San Andreas\mods\race\screenshots" klasöründe bulabilirsiniz. Konsolda kullanabileceğiniz komutlar aşağıda yazılı.

   nick <yeni adınız> - Adınızı değiştirir.
   kill - Sizi yarış dışı bırakır ve izleyici moduna alır.
   quit -Sunucudan çıkar ve masaüstüne döner.
   exit - Sunucudan çıkar ve masaüstüne döner.
   disconnect - Sunucudan çıkar ve ana menüye döner.
   races - Sunucudaki yarışların isimlerini listeler.
   ver - Program hakkında bilgi verir.
   time - Saati gösterir.
   vote races <yarış adı> - Belirttiğiniz yarışa geçmek için oylama yapar.

   Diğer bazı komutlar;

   msg <ad> <mesaj>
   pm <ad> <mesaj>
   say <mesaj>
   slap <ad>
   me <mesaj>
   ignore <ad>
   help

   RCON için komutlar;

   rcon_login <şifre>
   rcon <komut> <argümanlar>

   MTA:SA'ın yapımcıları yavaş bilgisayarlar ile daha performanslı olanların arasında meydana çıkan eşitsizliği bir miktar yok etmek için oyundaki maksimum FPS değerini 25 olarak ayarlamışlar. (Yani oyundaki Frame Limiter özelliği MTA:SA oynarken sürekli açık durumda.) Bu değerin daha sonra arttırılacağı söyleniyor. Ayrıca MTA:SA'ın sunucuda bulunan oyuncu başına saniyede 32 kilobit veri aldığı belirtilmiş. Fakat her zaman aynı mı olur bilemiyorum.

   Her hangi bir ayarı değiştirmek için oyunu normal olarak açıp ayarları yapmanız gerekiyor. Çünkü MTA:SA ara yüzüne bununla ilgili bir bölüm konulmamış. Eğer bilgisayarınız oyunda takılma yapıyorsa çözünürlüğünüzü ya da renk derinliğini bir miktar düşürmeniz gerekebilir. Bunun dışında Anti Aliasing, FX Quality ve Draw Distance ayarlarını düşürmeniz de oyunun performansını arttırır. Oyundayken dosya indirme ya da gönderme yapmamanız gerektiğini söylememe de gerek yok sanırım.

   MTA , Rockstar Games'in bir eklentisi değildir. GTA seven bir grup insanın kendi çabalarıyla geliştirdiği bir yazılımdır. Ve bu çalışmaları sırasında Rockstar Games'den yardım almamaktadırlar. Bu yüzden oyunun zaman zaman hata vermesini hoş karşılamak gerekir. Oyunun kurulumunda ve ya oyunda karşınıza çıkan sorunları bu konu altında yazarsanız elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım. Yakında(eğer istek olursa) MTA:SA için sunucu kurulumunu da burada kısaca anlatacağım. İyi oyunlar...

   MTA:VC : http://www.mtavc.com
   MTA:SA : http://www.mtasa.com
   MTA Community Center : http://center.mtasa.com   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHaLaNX[TUR] -- 4 Şubat 2006 13:30:19 >
   _____________________________

  • Yarbay
   3302 Mesaj
   29 Ocak 2006 14:59:57
   hocam ust konu olsun bu ust konu gercektende gusel bişeye benziyor bi deneyelim bakalım cok saol


   _____________________________

   2003 Üyesi || Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene...!
  • Yüzbaşı
   665 Mesaj
   29 Ocak 2006 15:39:46
   quote:

   hocam ust konu olsun bu ust konu gercektende gusel bişeye benziyor bi deneyelim bakalım cok saol


   son gaz destek hagayrek bu gün olmazsa yarın ama sonunda olcak benle 2 olsun bence


   _____________________________

   sor ki öğrenesin:))
  • Yarbay
   2947 Mesaj
   29 Ocak 2006 19:10:00
   Eğer program MSVCR71.DLL hatası verirse dll dosyasını bu adresten indirerek "WINDOWS\SYSTEM\" klasörüne atın. (Eklendi.)


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   896 Mesaj
   29 Ocak 2006 19:17:58
   evet beyler üst konu olsun çok gerekli bilgiler var adminlerin de bir yardımı olur diye umuyorum hadi hayırlısı


   _____________________________

  • Yarbay
   5264 Mesaj
   29 Ocak 2006 21:02:02
   şu anda oynayabiliyorum ama all seeing eye programında gördüğüm serverlara giremiyorum üstüne tıklıyorum beni oyuna atıyor birkaç saniye bekledikten sonra menü geliyor ve oyunun içinden bağlanabiliyorum herhangi bir server a yani tıkladığım server a giremiyorum nasıl yapcam acep


   bu arada çok tşkler arkadaşım bu konunun üst konu olması lazım


   _____________________________

  • Yarbay
   2947 Mesaj
   29 Ocak 2006 22:25:16
   Yukarıda dediğim gibi eğer oyunun içindeki Server Browser bölümü sizde çalışıyorsa(ping süreleri düşükse) onu kullanabilirsiniz. Fakat genelde o kısımdan arama yaptığınızda en düşük ping süresi 500-1000 arasında oluyor. Bu sizde böyle olmayabilir.

   Anlattığım şekilde bağlanmak için oyun açıldıktan sonra Quick Connect'e basacaksınız. Host kısmına panodaki adresi yapıştırdıktan sonra Host'a IP adresi, Port'a port numarasını gelecek şekilde düzenleyip Connect'e basınca oyuna girmesi lazım.

   Aşağıdaki gibi.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHaLaNX[TUR] -- 29 Ocak 2006 22:28:25 >
   _____________________________

  • Yarbay
   5264 Mesaj
   30 Ocak 2006 12:27:40

   quote:

   Orjinalden alıntı: PHaLaNX[TUR]

   Yukarıda dediğim gibi eğer oyunun içindeki Server Browser bölümü sizde çalışıyorsa(ping süreleri düşükse) onu kullanabilirsiniz. Fakat genelde o kısımdan arama yaptığınızda en düşük ping süresi 500-1000 arasında oluyor. Bu sizde böyle olmayabilir.

   Anlattığım şekilde bağlanmak için oyun açıldıktan sonra Quick Connect'e basacaksınız. Host kısmına panodaki adresi yapıştırdıktan sonra Host'a IP adresi, Port'a port numarasını gelecek şekilde düzenleyip Connect'e basınca oyuna girmesi lazım.

   Aşağıdaki gibi.
   saolasın dün akşamdan beri deliler gibi oynuyorum gerçekten çok zevkli oluyor


   _____________________________

  • Yarbay
   2947 Mesaj
   31 Ocak 2006 01:23:03
   Oyunun içinden iki tane resim daha.

   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHaLaNX[TUR] -- 31 Ocak 2006 1:23:39 >
   _____________________________

  • Teğmen
   150 Mesaj
   31 Ocak 2006 01:45:48
   benim gibi birini bile aydınlattın helal olsun iyi çalışma

   bu arada üst konu olmasını şiddetle tavsiye ediyorum   _____________________________

  • Yarbay
   2464 Mesaj
   31 Ocak 2006 02:25:46
   Çok minnetarım size.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   760 Mesaj
   31 Ocak 2006 03:04:05
   anlatım için saol gerçekten çok açıklayıcı ve çok anlaşılır olmuş çok teşekkür ediyorum
   ve herkese saygılarımı sunuyorum...

   saygılar...
   CrazyBoy1


   _____________________________

   No Pain No Gain!
  • Yarbay
   3302 Mesaj
   31 Ocak 2006 14:01:31
   deathmacch isterizzzzz (tabi bu afım oyunun yapımcılarına zıplayıp pompalı ile kafa dağıtmak gibisi yok ) up up up


   _____________________________

   2003 Üyesi || Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene...!
  • Yarbay
   2947 Mesaj
   31 Ocak 2006 18:20:39
   quote:

   Orjinalden alıntı: Ares

   deathmacch isterizzzzz (tabi bu afım oyunun yapımcılarına zıplayıp pompalı ile kafa dağıtmak gibisi yok ) up up up


   Deathmatch modu için çalışmalara başlanmış. Kısa bir süre sonre çıkar diye tahmin ediyorum.

   http://img496.imageshac...img496/2938/foot11fl.jpg
   http://img496.imageshac.../img496/892/foot28up.jpg
   http://img496.imageshac...img496/9533/foot36dz.jpg
   http://img496.imageshac...img496/5182/foot42er.jpg


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHaLaNX[TUR] -- 30 Ocak 2006 18:23:20 >
   _____________________________

  • Yarbay
   5264 Mesaj
   31 Ocak 2006 20:33:59
   ben hep sgb smokers server dayım.gerçekten sabah 8 de girdem dahil birkaç kişi ouyor akşamları 30 kişi oynuyorum lag sorunu da yok 512 adsl kullanıyorum + msn açık + forum açık beklerim bazızamanlar türkiye alehinde sözler sarfediolar küfür etmek zorunda kalıyorum analarına nick im [TuRKeY]RCBrk


   _____________________________

  • Yarbay
   5264 Mesaj
   31 Ocak 2006 20:36:03
   bu arada en çok yarışı kazanınca kocaman yazıyla TURKISH POWER yazmaya bayılıyorum


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   896 Mesaj
   31 Ocak 2006 23:04:38
   abi bir vote açıyolar sen hayır deyince kıyameti koparıyorlar ya birde avrupa birliğine girecez


   _____________________________

  • Yarbay
   5264 Mesaj
   01 Şubat 2006 13:18:22

   quote:

   Orjinalden alıntı: Phoneix TUR

   abi bir vote açıyolar sen hayır deyince kıyameti koparıyorlar ya birde avrupa birliğine girecez   ya harbi he bak dikkat et adam ölüyo öldükten 3 sn sonra res dio bende basıyom küfürü bunu ukalalık olsun die sölemiyorum ama 15 yarış yapıosak minimum 5 tane yarış alıyorum dün cz serverdaydım 6 yarışın 6 sını da aldım tabii hemen yapıştırıorum çeklilere turkish power ı


   en sevdiğim 3 map

   airport dogfight
   blow the daw
   destruction derby


   bunlarda rakip tanımam hele blow the daw da


   _____________________________

  • Er
   5 Mesaj
   01 Şubat 2006 14:27:25
   o kadar teşekkür etsem azdır..   _____________________________

   herşeyin başında paylaşım...
  • Onbaşı
   31 Mesaj
   02 Şubat 2006 20:00:32
   bi şey sorcam multiplayer oynarken oyun takılıyor lütfen yardım!


   _____________________________

  • Yarbay
   2947 Mesaj
   02 Şubat 2006 20:44:59
   Multiplayer haritalarda genelde çok fazla kişi oynadığında takılmalar oluyor. Eğer ekran donuyorsa o sizin bilgisayarınızın performansıyla ilgili. Oyun devam ediyor fakat arabalar donuyorsa da bağlantıyla ilgili. Benim imzamdaki sistem de 16 kişi ve fazlasıyla oynarken takılma yapıyor. Yarışlarda diğer arabaların kalkışta hemen sizin önünüze geçmesinin de nedeni genelde bilgisayarınızdaki bu yavaşlama.

   Bu arada Freeroam haritasında 20 farklı kişi 20 farklı araba alırsa herkesin oyununun hata verdiği bildirilmiş. Yeni versiyonlarda bu sorunun düzeltileceği söyleniyor.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHaLaNX[TUR] -- 2 Şubat 2006 20:47:44 >
   _____________________________

  • Onbaşı
   31 Mesaj
   04 Şubat 2006 13:06:57
   Mesela Arabayla Giderken Takılma Yapıyor.Ben Rakiplerimi Vuruyorum Fakat Canları Hiç Bitmiyor.Kısacası TAKILMA Oluyor


   _____________________________

  • Yarbay
   3719 Mesaj
   11 Şubat 2006 21:21:58
   ya beyler ben server ı oyunun kendi server listinden de seçsem, yahoo nun programından da seçsem hep connction time out hatası veriyor. hatta oyunun server listinde serverda hiç oyuncu yokmuş gibi görünüyor?

   neden bağlanamıyorum ben sizce lütfen yardım...


   _____________________________

  • Yarbay
   2947 Mesaj
   13 Şubat 2006 18:45:01
   Modemde firewall varsa onu da kapatarak dene. (XP SP2'nin firewall'ını da unutma) Bir de oyunun içinde senin isminle aynı isimde biri olursa bağlanmıyor. Oyunun içindeki listede sorunlu gösterebilir önceden dediğim gibi. ASE'de MTA'daki tüm sunucuları silip yenile yaparsanız en yeni liste gelir. Aklıma başka da bir şey gelmiyor şu an.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHaLaNX[TUR] -- 13 Şubat 2006 18:46:27 >
   _____________________________

  • Yarbay
   3719 Mesaj
   13 Şubat 2006 20:08:28
   eyw PHaLaNX[TUR]

   uraştım biraz ama giremedim gene de. umudu kestim walla :)


   _____________________________

  • Teğmen
   188 Mesaj
   13 Şubat 2006 21:55:19
   merhaba arkadaşım The All Seeing Eye bu programı kurduktan sonra mı multiplayer çalışcak yoksa tek bi dosyayı yükledikten sonra mı bunları anlayamadım ama yani mtasa_r1 bu dosya


   _____________________________

  • Yarbay
   2947 Mesaj
   27 Mayıs 2006 16:55:59
   Buradaki yöntemle oynamak için her ikisini de kurmak gerekiyor hangisinin önce kurulduğu farketmez.

   quote:

   Orjinalden alıntı: adalente

   merhaba arkadaşım The All Seeing Eye bu programı kurduktan sonra mı multiplayer çalışcak yoksa tek bi dosyayı yükledikten sonra mı bunları anlayamadım ama yani mtasa_r1 bu dosya   Bu arada MTA takımı yeni çıkacak deathmatch modunun özelliklerini ve oyuncular arası senkronizasyonu göstermek amacıyla iki adet video yayınladı. İlgilenenler www.mtasa.com adresinden indirebilirler.
   _____________________________

  • Yarbay
   4931 Mesaj
   27 Mayıs 2006 16:58:41
   helal olsun çok isime yaradı


   _____________________________

  • Yarbay
   3629 Mesaj
   27 Mayıs 2006 17:17:04
   SA-MP den ne farkı var


   _____________________________

  • Er
   1 Mesaj
   29 Mayıs 2006 23:54:27
   arkadaslar lutfen yardım edin ben mta da oyuna gırıyorum gırdıkten 1 2 sanıye sonra benı masa ustune atıyor MTA ERROR REPORTED diyor nasıl etsem de duzeltsem bunu yardım edın abılerı:(((((


   _____________________________

  • Yarbay
   3629 Mesaj
   30 Mayıs 2006 10:43:45
   arkadaşlar bende bi soru sordum yaw nerde MTA cılar göstersinler kendilerini


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   484 Mesaj
   31 Mayıs 2006 03:29:28
   Arkadaslar The All-Seeing Eye Acıyorum lıstede 1 server yok bombos gorunuyo
   2.Mta san adreas acıyorum ordan baglan dıyorum serverler 0/0 gosterıyor ve bırıne gırmeye calıstıgımda ıse connetıng tıme out dıe hata alıyorum plss yardım   _____________________________

  • Yüzbaşı
   484 Mesaj
   30 Haziran 2006 16:17:31
   Arkadaslar Ben denılen herseyı yaptım
   ama nedense hıcbır server gorunmuyor ya bu olay benım ıcın cok onemlı yardım edermısınız


   _____________________________

  • Yarbay
   3322 Mesaj
   30 Haziran 2006 18:37:25
   eğlenceli bir multi olur


   _____________________________

   The Power of Dreams Honda


   Team Technical !
  • Er
   2 Mesaj
   27 Temmuz 2006 18:14:48
   bendede console bilmemne time out falan diyip 90-100 sereverden sadece 2-3 tanesine giriyo
   bide bi serever adı verin orda TÜRK'LER buluşalım ne derseniz???


   _____________________________

  • Yarbay
   2133 Mesaj
   18 Eylül 2006 20:09:46
   arkadaşlar ben bu programı kurdum sorna sildim ama artık oyuna giremiyorum :( oyunu silip kurdum gene olmuyor...


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   896 Mesaj
   18 Eylül 2006 20:55:22
   yüklü kalsa daha iyiydi


   _____________________________

  • Yarbay
   2947 Mesaj
   18 Eylül 2006 21:02:05
   Timeout veriyorsa büyük ihtimalle port numarasını felan yanlış yazıyorsunuzdur onlara dikkat edin. Çünkü ASE görüyorsa MTA'nın da büyük ihtimalle bağlanması gerek.
   _____________________________

  • Yarbay
   2133 Mesaj
   18 Eylül 2006 22:53:35
   Yok reis time out falan yok yane artıkın mta da yok sadece gta:sa kurulu ama açılmıyor.Sanırım birşey etkiliyor ama ne etkiliyor bulamadım simgeye tıklıyorum hiçbir hareket yok :S


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BATYUS -- 18 Eylül 2006; 22:55:19 >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   24 Eylül 2006 14:01:34
   arkadaslar ben race modlu server kurdum ama raceden sıkılmya basladirlar ve deathmach istiolar bana bu modun dosyalarini werirmisiniz bi zahmet


   _____________________________

   " From yesterday to today.. "

   'Fαєωσχ`'
  • Teğmen
   131 Mesaj
   12 Haziran 2007 12:05:47
   Arkadaşlar link ölmüş yeni bir tane verirseniz çok memnun olurum   _____________________________

  • Binbaşı
   1301 Mesaj
   18 Haziran 2007 15:01:13
   emeklerin için tşk


   _____________________________

   BF4 nick : berk4nt www.tmsotogaz.com -Florya Atiker - BRC
  • Yüzbaşı
   558 Mesaj
   02 Temmuz 2007 20:40:54
   ben de 25000 mesaj sayısına sahip olanlarda nasıl çene var da o kadar sayı yapıyolar diodum ;) her topice saol falan yaz olsun bitsin


   _____________________________

  • Çavuş
   61 Mesaj
   10 Temmuz 2007 14:21:42
   Elıne Koluna saglık kanka cete savasları daha ıyı bence cok zevklı oluyor.


   _____________________________   BİR ZAMANLAR BİR MU VARDI DOLUNAYMU DİYE :D
  • Binbaşı
   1280 Mesaj
   21 Kasım 2007 15:56:29
   gtanın multisi bir başka güzelmiş be


   _____________________________

  • Yarbay
   2133 Mesaj
   21 Kasım 2007 16:20:54
   kim hortlatmiş len konuyu


   _____________________________

   Intel Core i5 2500K | Nvidia GTX 560 | 3X4 1666 mhz Geil 12 GB RAM | ASUSTeK P8Z68-V | 500 GB Western Digital WDC | Silverstone Precision Ps06 atx | Samsung B2230 21.5| Logitech x-230 |
  • Çavuş
   50 Mesaj
   03 Şubat 2008 15:09:46
   ya arkadaşlar size bir kaç sorum olcak
   1cisi gta online oynarken ben şehirdeyim birden kendimi başka yerde buluyorum neden?
   2cisi herkez hile yapa biliyor nasıl yapabilitrim
   3cüsüde host nasıl kurcam yardım lütfen


   _____________________________

   Ghost Rider
  • Çavuş
   50 Mesaj
   03 Şubat 2008 15:28:46
   size bir server söyleyim isteyenleri bekliyorum gta planet server girin server da silah yok herkez dağda doğuyor dağın tepesinde hertürr araçlar var


   _____________________________

   Ghost Rider
  • Onbaşı
   16 Mesaj
   08 Haziran 2014 17:37:58
   Beyler mta'ya tıklıyorum multi theft auto yazan ekran geliyo sonra bu ekran geliyo oyuna giremiyorum gta san andreas üzerinde hiç bi mod yama falan yok bilgisayarıma format atmadan önce girebiliyodum konu bayağı eski ama hortlattım konuyu bi el atın be   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MirkoCroCop -- 8 Haziran 2014; 17:38:32 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   911 Mesaj
   08 Haziran 2014 18:23:28

   quote:

   Orijinalden alıntı: MirkoCroCop

   Beyler mta'ya tıklıyorum multi theft auto yazan ekran geliyo sonra bu ekran geliyo oyuna giremiyorum gta san andreas üzerinde hiç bi mod yama falan yok bilgisayarıma format atmadan önce girebiliyodum konu bayağı eski ama hortlattım konuyu bi el atın be


   crack yapacaksın kardeşim. Bilgisayarım klasörüne gir san andreas cdsine sağ tıkla aç de. Orada crack klasorü var ya da hoodlum olabilir ismi hatırlamıyorum. O klasörü aç. İçindeki her şeyi kopyalayıp san andreasın olduğu klasore at.


   < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Onbaşı
   16 Mesaj
   08 Haziran 2014 18:39:12
   quote:

   Orijinalden alıntı: AloneKeybi   Alıntıları Göster


   crack yapacaksın kardeşim. Bilgisayarım klasörüne gir san andreas cdsine sağ tıkla aç de. Orada crack klasorü var ya da hoodlum olabilir ismi hatırlamıyorum. O klasörü aç. İçindeki her şeyi kopyalayıp san andreasın olduğu klasore at.

   Kardeşim gta crackli mta'da bu sorun çıkıyor


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   911 Mesaj
   09 Haziran 2014 09:49:03

   quote:

   Orijinalden alıntı: MirkoCroCop


   Alıntıları Göster


   Kardeşim gta crackli mta'da bu sorun çıkıyor

   Bu hatayı vermesinin tek mantıklı sebebi crack olabilir. Eğer eminsen crackden olmadığına yardımcı olamam.


   < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Onbaşı
   16 Mesaj
   09 Haziran 2014 12:11:37
   quote:

   Orijinalden alıntı: AloneKeybi   Alıntıları Göster


   Bu hatayı vermesinin tek mantıklı sebebi crack olabilir. Eğer eminsen crackden olmadığına yardımcı olamam.

   eminim


   _____________________________

  • Teğmen
   234 Mesaj
   09 Temmuz 2014 13:21:23
   Server vds olup şuanda 60 onlıne bulunmaktadır.
   Serverde sureklı etkınlıkler duzenlenmektedır.
   İstemediğiniz kadar araç.
   Yeni silah skinleri eklendi.
   Polislik eklendı.
   Jail eklendi(hapishane).
   Askerlik eklendi.
   F2-Silah-Can Paneli
   F3-Özel chat sistemi
   F5-Drift-TCT Paneli
   F6-Işınlanma Paneli
   F7-Para gönderme Paneli
   Serverde şuan 60 online var serverde yok yok! mtasa://5.62.70.105:22003


   _____________________________

   Zed
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Multiplayer GTA:San Andreas (Multi Theft Auto) Kurulumu ve Kullanımı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.