Şimdi Ara

Xperia Arc S'de Çatlak İddiası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
1
Favori
13.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xperia Arc telefonu yaklaşık olarka 5 aydır kullanıyorum ve bende bu hafta içerisinde çatlama problemi sebebi ile servise gönderdim bugün yaptığım telefon görüşmesinde komple kapak değişimi yapıldığı söylenilerek telefonun kargo ile tarafıma gönderileceği söylendi. Açıkçası telefonu ilk gördüğüm anda tasarımına aşık olarak aldım ve severek kullandım verdiğim parayı da her ne kadar ısınma ve bazen saçma sapan kilitlenme problemleri olsa da sonuna kadar hak ediyor amma velakin ufak bir nokta var ki o da şudur. Bütün yorumları okuduğum da arkadaşlar yok ısınma problemi yok cepte taşımadan kaynaklı yada benzeri sebeplerde kaynaklandığını yazmışlar beni bunların hiç birisi ilgilendirmiyor Telefonu ilk defa yolladım servisi tekrar aynı problem oluşur ise 2. defa yollayacağım sonrasında eğer ki problem 3. bir defa oluşur ise bu satılan üründen faydalanmayı engelleyen bir unsur olduğundan cihaz ayıplı ürün sayılacaktır ve tarafımdan Sony den cihazın sıfır bir cihaz ile değiştirilmesi yada bu sağlanamıyor ise bir üst model ile değiştirilmesi talep edilecektir. Eğer bu karşılanamıyor ise fatura bedelinin tarafıma iadesi talep edilecektir.

Yani işin özü yok cebimde taşıdım çatladı yok çok oyun oynadım çatladı bütün bunlar benim değil üretici firmanın problemleri, ama kim ne derse desin bir firmanın bizim bir hatamız diyerek hiç sorgu sual olmadan bu parça değişimini yapması bile kalitesini ortaya koymaktadır.
  •  Xperia Arc S'de Çatlak İddiası

Yorum sizin.

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzey69 -- 13 Mart 2012; 21:59:32 >

• Arc da aynı yerden çatlıyordu, demek ki kasayı değiştirmemişler, bu sorunun üzerinde durmamışlar Arc S'i çıkarırken. Zaten neredeyse aynı modeli "S" takısını takarak sundular bari şu sorunu çözselermiş.
  • servis komple degistiriyor kasayi ekranla beraber.. benimki 3 gunde degisti fakat tekrar yapacaktir.. en son olarak para iadesi oyle boyle almayi dusunuyorum..
  • Üç sefer yaparsa para iadesi mi alıyorduk yeni cihaz mı? Benim bir defa yaptı, Şubat'ta yeni romu yeniden yükleyip vereceğim garantiye. (Rootlu çünkü şu an.) Umarım garanti süresince üç defa tekrarlar da. Arc S de çatlıyor işte arkadaş olaya bak, hele beyaz olunca telefon armut gibi bağırıyor valla çatlak. Yani 2012 yılında telefonun çatlaması gerçekten ayıp, Sony bunların testini vs. yapmıyor mu yahu?
  • haydaaaaaa ARC S i bu sorun olmasın dıye cıkarıyolar sanmıştım aynı hata yıne olmuş,arc kullanıcısı olarak aslında aldıktan bı hafta sonra arc s cıktıgında uzulmustum keske 1 hafta dha bekleyıp kasası sorunsuz telefon alsaydım dıye ama bunu gorunce sevındım acıkcası
  • Kada ki gerilimi iyi ayarlayamamışlar anlaşılan... Tasarım mühendislik hatası..
  • arc s almak üzere biri olarak bu catlama olayını öğrenmek istiyorum. acaba cihaz çok mu hassas.
  • resimdeki telefon senin mi?
  • Bu çatlaklar Düşme sonucu felan mı oluyor ? Durduğu yerde çatlamaz heralde
  • xperia arc s sahibi olupta çatlak sorunu olan varsa lutfen resmini koyabilir mi? yada arc s lerde bu sorun devam ediyor mu? bu resim yabancı sitelerdede dolaşan bi resim. lutfen kendi kullandıgımız telefonlarda catlak varsa onları burda paylaşalım daha faydalı olur bence.. ( xperia arc s almayı dusunuyorum bende ama.... )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sutlusoda

Bu çatlaklar Düşme sonucu felan mı oluyor ? Durduğu yerde çatlamaz heralde
    Benim okuduklarımın arasında durduğu yerde çatlıyor diye yazanlar vardı :( Bazıları kılıfında özenle saklıyormuş yine de bir süre sonra bu çatlaktan oluşuyormuş dediklerine göre :( Ben de o yüzden alsam mı almasam mı karar veremiyorum :(
  • ben xperia arc kullanıcısıyım telefona bebek gibi bakarken bi sabah kalktıgımda çatlagın hafifden oluştugunu gordum,durduk yere çatlıyo yani
  • abi kötüymüş gerçekten bu çatlak. Ben alalı 15 gün oldu umarım olmaz. Geçmiş olsun arkadaşlar. Ama üzülmeyin değiştiriyormuş sonuçta garantisi
  • acaba kullanan arkadaşlar böyle bir sorunla karşılaştı mı? arc s de
  • Sony nin garanti de bu meseleyi çözecek bi önlem alması lagzim..
  • arc s lerde çatlak oluşmuyo diye biliyorum.. arc s sahibi olupta çatlak sorunu olan var mı acaba?
  • 6 aylık Arc kullanıcısıyım yaklaşık 1-1,5 ay önce sensörün orada çatlak oluştu.Slikon kılıfla kullanıyorum fakat bugün kontrol ettim ince ince büyüyor çatlak..Umarım Sony bi çare bulur bu işe..
  • xperia active gibi çelik gibi bir telefonu üreten aynı üreticinin en tepe seviyesindeki modelinde böyle çatlak oluşması ayıp.
    arcda olan bu sorunun arc S'de giderilmemiş olması dahada ayıp.
    sony ericsson son zamanlarda sanki iyice SONY ismiyle üreteceği cihazlara odaklanmış durumda.ama birsürü para verip bu cihazları alan müşterisini göz ardı etmesi hiç yakışmıyor sony'e.
  • Arkadaslar size tavsiyem soguk ortamlardan sicak ortamlara gecince hemen telefonu cebinden cikarmayin o da kotu yapar telefonu.Aynisi sicaktan soguga gecis yaparkende gecerli.Kilif alin birde.Yoksa durduk yere niye catlasin ki.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.